Autor Wątek: Kulki proteinowe własnej produkcji  (Przeczytany 92061 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #615 dnia: 11.02.2024, 13:32 »
Kozi na pewno będę chciał jakąś partie kulek od Ciebie, ale na razie szukam na promocji coś gotowego chce przetestować. Ten fruit ace polecałes mi już kiedyś, muszę to przetestować.

@Martinez te kulki nie pracują. Również nie polecam. Wrzuć sk30 a live system do szklanki. Ta druga to skorupa. Ja jak nie ma na wodzie raka lub sumika to skrajam skorupę kulki żeby szybciej pracowała.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 895
  • Reputacja: 396
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #616 dnia: 11.02.2024, 14:16 »
Live system na Europę jest aktualnie produkowany w Holandii. Z tego co ludzie piszą z jakością jest bardzo słabo. Do tego wnioskując po etykiecie na opakowaniu zmienili skład ponieważ poziom białka mocno spadł w dół.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #617 dnia: 11.02.2024, 14:22 »
Starbaits też ma kulki owocowe, które konsystencją są identyczne jak Hot Demon. Peach-Mango mam, pięknie pachną, ale nic na to nie złowiłem. Piszę o metodzie i kulkach 10 mm.

Edit: Jest też seria Grab n Go i tam sporo słodkości widzę. Ale jak z jakością, to pojęcia nie mam. Hot Demona używam od 100 lat i nie zamierzam przestawać.

http://e-starbaits.pl/en/14-grab-go
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 027
  • Reputacja: 220
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #618 dnia: 11.02.2024, 14:36 »
Mam waftersy od starbaitsa te słodkie seria probiotic. Tylko, że to syntetyczne zapachy, ale pachną mocno. Czy skuteczne? I czy ten skład probiotic jest dobry? Raczej nie. A seria grab and go to na bazie mączki kukurydzianej. Przez 3 lata łapałem właśnie na tanie kulki średnio 50kg na sezon i nic nie złapałem. A kupiłem paczkę sk30 i połowiłem z marszu. Po prostu jak masz dobrą kulkę to nie musisz sypać dużo. Ryba wróci po wartościowy pokarm, dlatego ten sezon sk30 i hot demon. Ale szukam czegoś słodkiego do testów na mączkach tygrysich, arachidowych.

Aha, starbaits wypuścił serie mass baiting. Zrobiona na bazie mączki kukurydzianej, obcięli do zera mączki rybne i oleje. Ogólnie nie polecam, bo to nie ma nic wspólnego z serią performance concept oprócz nazwy. Lepiej dać 50% więcej i mieć gwarancję, że polowisz.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #619 dnia: 11.02.2024, 14:37 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #620 dnia: 11.02.2024, 20:13 »
Jakie ze słodkich gotowych kulek polecacie?
 .

   A u mnie z kolei kuleczki CC Moore Live system - wafters - sprawdzają się jak również CC Moore NS1 mini pop up.
  W sumie to używam ich do szybkiego łowienia tzn: do method feeder. Łowię klasycznymi karpiówkami z "piszczałkami" Do wstępnego nęcenia nie używam zanętówek  Do koszyczka peleciki. Wybór na rynku mamy duuuży...  Skupiam się głównie na dipowaniu przynętówek jak i pelletu boosterkami dedykowanymi do danej serii np: Live System Bait Booster i Live System Hookbait booster. To samo tyczy się NS1 mini pop up.  U mnie działa.
 

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 10
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #621 dnia: 11.03.2024, 18:17 »
Panowie jade na zasiadke w czwartek wiec w teorii jeszcze dziś musze kuleczki zrobić a że tak powiem usprawniłem przepis który kiedyś robiłem, i chciałbym sie zapytać kogoś kto się zna czy ten przepis nie ma rażących błędów i czy śmiało mogę go próbować.

Mąka kukurydziana 15%
Mąka sojowa pelnotlusta 15%
Clo 20%
Mączka z orzechów tygrysich 10%
Mielone orzechy tygrysie 10 %
WPC 10%
Makuchy 10%
Drożdze 7%
Plazma 3%

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 895
  • Reputacja: 396
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #622 dnia: 11.03.2024, 18:29 »
Delikatnie rzecz ujmując trochę późno się za to zabierasz. Kulki po wysuszeniu muszą "swoje" odleżeć aby aromat i wilgoć równomiernie się rozeszła. Natomiast jeśli chodzi o mix zamiast sojowej daj 10% semoliny. Przy 10% wpc  i plazmie wyjdą ci twarde kulki. Daj 5% plazmy lub 7% wpc80, ewentualnie 5%wpc + 3% plazmy. Dodałbym jakieś rozpuszczalne proteiny np pre digesta w ilości 7-10%.

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 10
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #623 dnia: 11.03.2024, 19:33 »
Wiem wczoraj tj. w niedziele wróciłem z zasiadki i jedziemy znów miało być w piatęk a jedziemy w czwartek no 72h bedą schły mam 23 stopnie w pokoju to raczej starczy. A co do odleżenia to ja pewnie wszystkich nie wykorzystam więc pewnie swoje potem odleżą :P


Mąka kukurydziana 15%
Semolina 10%
Clo 20%
Mączka z orzechów tygrysich 10%
Mielone orzechy tygrysie 10 %
WPC 5%
Makuchy 10%
Drożdze 7%
Plazma 3%
Pre-digest 10%

Coś takiego?

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 895
  • Reputacja: 396
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #624 dnia: 11.03.2024, 19:37 »
Tak, będzie ok.

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 10
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #625 dnia: 11.03.2024, 19:38 »
Dzięki wielkie wrzucę zdjęcie jak tam sytuacja :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 895
  • Reputacja: 396
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #626 dnia: 11.03.2024, 19:42 »
Ewentualnie zamiast makuchów możesz dodać jakies proteiny mleczne o małej zawartości tłuszczu.

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 10
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #627 dnia: 11.03.2024, 19:50 »
Jakie produkty mleczne mają  niską zawartość tłuszczu ? Mam np serwatkę albo sojową odtłuszczoną

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 895
  • Reputacja: 396
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #628 dnia: 11.03.2024, 19:58 »
Np kazeina, na zimną wodę polecane mieszanki oparte o mleczne proteiny ktore zawierają dużo białka a mało tłuszczu. Natomiast nie są one tanie.

Offline Mleczny96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Reputacja: 10
Odp: Kulki proteinowe własnej produkcji
« Odpowiedź #629 dnia: 11.03.2024, 20:43 »
Nie mam niestety kazeiny ciężko niestety kupić wszystko co bym chciał ale zapisuje na listę zakupow :) dziękuję leci :thumbup: