Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1892372 razy)

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2610 dnia: 26.07.2016, 00:26 »
A próbowałeś moze na tej wodzie klasyka czyli koszyczka?

Offline kshell66

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 26
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2611 dnia: 26.07.2016, 00:35 »
Próbowałem tylko zestawu helikopterowego z białymi i mi się nie sprawdził. Dawałem także do podajnika do białych od Drennana mój wcześniej opisany miks z MMM (ładnie wychodził z podajnika aż byłem zdziwiony) ale tylko jedna mała płotka na takie cuś. Do metody używałem podajników Prestona 15g jak i drennanowskich tych średnich i dużych (nie pamiętam obciążeń chyba 15g i 35g). Myślę może muł choć go nie czuję...Do helikoptera nie dawałem zwykłych koszyczków ponieważ mam same +20 a chciałem spróbować coś lżejszego. W Drennanie do białych miałem chyba 9g więc muł raczej odpada?

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2612 dnia: 26.07.2016, 00:42 »
Próbowałem tylko zestawu helikopterowego z białymi i mi się nie sprawdził. Dawałem także do podajnika do białych od Drennana mój wcześniej opisany miks z MMM (ładnie wychodził z podajnika aż byłem zdziwiony) ale tylko jedna mała płotka na takie cuś. Do metody używałem podajników Prestona 15g jak i drennanowskich tych średnich i dużych (nie pamiętam obciążeń chyba 15g i 35g). Myślę może muł choć go nie czuję...Do helikoptera nie dawałem zwykłych koszyczków ponieważ mam same +20 a chciałem spróbować coś lżejszego. W Drennanie do białych miałem chyba 9g więc muł raczej odpada?
Zdaje mi się że Masakroff ma podobny problem do Ciebie, tylko że u Ciebie działa waggler a u Niego rurka splontaniowa :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2613 dnia: 26.07.2016, 00:52 »
Trapera method mix. Ryba lub truskawka ryba. Spróbuj

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Marcin

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2614 dnia: 26.07.2016, 00:53 »
Co do mułu - owiń koszyczek gaza, siateczka drobna, od przodu zostaw otwarty, przeciągnij po dnie
Będziesz coś więcej wiedział
Spróbuj kulek pop up jeśli muł występuje
U mnie na łowisku o gł ok 1m sprawdza sie słodko jak i mączka w zależności od dnia, mix 50/50 MMM plus najtańsza zaneta, konopie.
 Jak sie nie sprawdza dodaje słodkości- truskawka
Kombinuje z kasterami mrożonymi
Podstawowe przynęty to kolor- pomarancz, mniej zapach
Jeszcze mi sie nie sprawdziły pikantne ani inne wynalazki tego typu
Z mięsnych to krył od Drennana tez bym obstawił kolor no i klasyk qq
Są dni trudne ze na hak wędruje wszystko co mam, a jest tego sporo i czasem bierze tylko na kastera i na nic innego
Wędkuje na tej wodzie tez można powiedzieć krótko ale jakiś tam pogląd już wypracowałem

Offline Krzys

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chcesz łapać sztuki 20 kg? Wypuszczaj te 5 kg...
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gdynia
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2615 dnia: 26.07.2016, 08:30 »
W poście pisane bylo pikantna kielbasa.
chodzi o jakieś kulki o takim smaku jak tak to jakie j firmy. Czy chodzi o normalna kielabse ? Jak tak to z jakiego mięsa??


Wysłane z mojego HTC przy użyciu Tapatalka
Mikado Golden Bay 390/140 (3+5) - Cormoran Pro Carp GBR 6PiF 4500

Mikado Ultraviolet 360/90 (3+5) - Daiwa Black Widow BR4000A

Trabucco Precision Carp 390/120 (3+2) - Dragon Maxima 1050i

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2616 dnia: 26.07.2016, 08:40 »
To jest Pellet z firmy Sonubaits jest w dwóch rozmiarach 8 i 14 mm.  W tej serji jest 6 smaków przeznaczone na przypon z włosem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2617 dnia: 26.07.2016, 09:05 »
Oglądając filmy Lucjana możesz o nich tam usłyszeć, na Jego wodzie są skuteczne. Ja wędkuje w Holandii i holenderskie rybki tych makówgo nie lubią, a w zasadzie niczego z tej serji Pelleto's. Ale cena ich jest atrakcyjna i z całą pewnością warto mieć w menu jakie serwujesz rybom jedne bądź dwa rodzaje tej przynęty - kto wie pewnego dnia nic a one może sprawią że z uśmiechem będziesz wracał do domu (tylko z tego powodu z każdym razem je biorę)

Kiedyś znajomemu holendrowi w pracy dałem trochę krakowskiej mocno wedzonej - jemu też nie smakowała - chyba w kraju wiatraków nie lubią mocnych mięsnych

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2618 dnia: 26.07.2016, 11:06 »
W poście pisane bylo pikantna kielbasa.
chodzi o jakieś kulki o takim smaku jak tak to jakie j firmy. Czy chodzi o normalna kielabse ? Jak tak to z jakiego mięsa??


Wysłane z mojego HTC przy użyciu Tapatalka
Dokładnie Krzys
Pikantna kiełbasa pellet od  sonubaits, mam rownież inne wynalazki od sonu jak kryl, ochotke krab i inne, ale nie sprawdza mi się Mam zawsze ze sobą około 25 przynęt suchych ale wykorzystuje w 90% słodkie tutti frutti Drennana 5% krab Drennana no i Ringers chocolate Orange
Do tego qq biały i jak już wspomniałem kastery.
Mielonki nie stosuje bo mnie drażni jej słaba wytrzymałość na haku.
Ale nie omieszkam wypróbować niedawno zakupionych wkretek do mielonki, moze będzie lepiej sie trzymać, a i jakieś efekty bedą właśnie na mielonkę

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2619 dnia: 26.07.2016, 12:50 »
Proper, ktoś tu kiedyś niezły patent opracował. Wbijasz w mielonkę kawałek patyczka do uszu, a potem przez to pushstopa i włos już mielonki nie przecina ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2620 dnia: 26.07.2016, 13:24 »
Propper, aby mielonka nie spadała przygotowujesz ją w następujący sposób:
W dzień poprzedzajacy wypad na ryby kupujesz w sklepie mielonkę tyrolską , taką w bloku i prosisz sprzedawczynię z uśmiechem na twarzy aby ukroiła Tobie dwa plasterki , jeden o gr 8mm a drugi 10mm ;D.wracasz do domu i oba plastry kroisz w kostkę 8mm i 10mm.Wkładasz ją do miseczki i bardzo obficie solisz jednocześnie mieszając.Następnie wykładasz na ręcznik papierowy kilkakrotnie złożony.Sól usuwa z mięska wodę przez co staje się ono twardsze. Ten proces trwa ok 4godz.W międzyczasie wymieniasz ręczniki bo staną się mokre.Po tym czasie kostki mielonki obficie panierujesz w przyprawie Prymat (chili z pieprzem cayenne).Zostawiasz je jeszcze na kilka godzin a następnie pakujesz w woreczki strunowe i zamrażasz.Masz zapas.Przepis wielokrotnie sprawdzony.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 536
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2621 dnia: 26.07.2016, 13:37 »
To na dzikiej wodzie działa? Bo w tamtym roku miałem u siebie zerowe zainteresowanie rybek tym specyfikiem (ale takim prosto z puszki, nic nie kombinowałem).
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2622 dnia: 26.07.2016, 14:48 »
Działa ja kiedyś miałem szalona sesje jak założyłem kiełbasę na  włos. A ile się przynęt nazmieniałem wcześniej. Do domu wróciłem głodny ale szczęśliwy.
Marcin

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2623 dnia: 26.07.2016, 14:54 »
Na kabanosy paprykowe firmy chyba na T... też biorą ;)
Marcin

MrProper

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2624 dnia: 26.07.2016, 16:38 »
Propper, aby mielonka nie spadała przygotowujesz ją w następujący sposób:
W dzień poprzedzajacy wypad na ryby kupujesz w sklepie mielonkę tyrolską , taką w bloku i prosisz sprzedawczynię z uśmiechem na twarzy aby ukroiła Tobie dwa plasterki , jeden o gr 8mm a drugi 10mm ;D.wracasz do domu i oba plastry kroisz w kostkę 8mm i 10mm.Wkładasz ją do miseczki i bardzo obficie solisz jednocześnie mieszając.Następnie wykładasz na ręcznik papierowy kilkakrotnie złożony.Sól usuwa z mięska wodę przez co staje się ono twardsze. Ten proces trwa ok 4godz.W międzyczasie wymieniasz ręczniki bo staną się mokre.Po tym czasie kostki mielonki obficie panierujesz w przyprawie Prymat (chili z pieprzem cayenne).Zostawiasz je jeszcze na kilka godzin a następnie pakujesz w woreczki strunowe i zamrażasz.Masz zapas.Przepis wielokrotnie sprawdzony.
No to muszę pojechać do polski po tyrolski z bloku ;)