Autor Wątek: Kupiliśmy  (Przeczytany 3893256 razy)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 875
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20880 dnia: 07.11.2022, 19:39 »
Będę musiał się w taką zaopatrzyć. Brawo. Oby służyła.

Konkret kij od szczoty, na zlocie na mokatę miałem podpięty kosz Koruma 30", pełna operatywność w wodzie.
Dzierżno uzależnia

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20881 dnia: 07.11.2022, 21:21 »
3.6 ma Alu tuleje, u mnie wytrzymuje sezon.
Pod kosz 30koruma zdecydowanie lepiej jest kupić 3.6 i używać dwóch składów(2.8m). Jak padnie gwint wtedy zostaję dłuższy wariant.

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 875
  • Reputacja: 334
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20882 dnia: 08.11.2022, 05:04 »
Pewnie masz rację, ale jak brałem ją u drapieżców to 3m była za 180zł, z koszem wyszło 300 gdzie sama 3.6 nie była dostępna a jak już była to za więcej niż kupiłem komplet ;)
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20883 dnia: 08.11.2022, 06:50 »
Można też zamontować szybkozlaczkę i gwintu nie używać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline KotKoi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 003
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20884 dnia: 08.11.2022, 06:57 »
Można też zamontować szybkozlaczkę i gwintu nie używać.

 :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20885 dnia: 08.11.2022, 07:10 »
Można też zamontować szybkozlaczkę i gwintu nie używać.
Mam pewne podejrzenia, że szybkozłączki pomagają w wyłamywaniu tulei ze sztycy, dwie tak w tym roku załatwiłem, później przy wklejeniu przestrzeliłem tuleję bolczykiem. Wygodne rozwiązanie i nadal korzystam, bo klik i mam swobodę ruchu z rybą i wygodę do ważenia w podbieraku i z niego do wody z powrotem, często nawet dłońmi nie dotykam ryby, nie czyszczę ją ze śluzu ochronnego, tylko wypinamy bezzadzior z pyska i do wody.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20886 dnia: 08.11.2022, 11:19 »
Myślę że wkrecanie kosza nie jest problemem, tylko obciążenia przekazywane na zwoje i  korozja. Wątpię czy wkręcenie kosza 30-40 raz jest w stanie popsuć gwint.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20887 dnia: 08.11.2022, 11:31 »
Można też zamontować szybkozlaczkę i gwintu nie używać.
Mam pewne podejrzenia, że szybkozłączki pomagają w wyłamywaniu tulei ze sztycy, dwie tak w tym roku załatwiłem, później przy wklejeniu przestrzeliłem tuleję bolczykiem. Wygodne rozwiązanie i nadal korzystam, bo klik i mam swobodę ruchu z rybą i wygodę do ważenia w podbieraku i z niego do wody z powrotem, często nawet dłońmi nie dotykam ryby, nie czyszczę ją ze śluzu ochronnego, tylko wypinamy bezzadzior z pyska i do wody.

Wielu z nas ten patent stosuje. Jak chyba już ze trzy lata. U mnie nic takiego się nie stało. Chłopaki też o takich ekscesach nie donoszą.
Oczywiście z fizycznego punktu widzenia takie przeciążenia tam występują. Tylko czy są one większe, gdy kosz jest bezpośrednio wkręcony niż gdy przechodzi najpierw przez szybkozłączkę?

Mnie tam najbardziej interesuje fakt, że mi to od lat działa i naprawdę zajebiście ułatwia życie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20888 dnia: 08.11.2022, 11:55 »
Ja z tych szybkozłączek też już ze 3-4 lata korzystam i w żadnej sztycy nie uszkodziły gwintu.

Z tego co zauważyłem, to ten Preston C-Drome 3m ma w środku bolczyk więc teoretycznie gwint nie wyskoczy.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20889 dnia: 08.11.2022, 12:13 »
Mi niestety wyskoczył ale miałem rok z samymi dużymi rybami  10-15kg. Co najgorsze to te amury przy podbieraniu ....

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20890 dnia: 08.11.2022, 12:45 »
Ja z tych szybkozłączek też już ze 3-4 lata korzystam i w żadnej sztycy nie uszkodziły gwintu.

Z tego co zauważyłem, to ten Preston C-Drome 3m ma w środku bolczyk więc teoretycznie gwint nie wyskoczy.

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Nie chodzi o uszkodzenie gwintu, tylko sztycy tam gdzie osadzona jest tuleja, w 2 różnych firmach tak samo pękł oczyli sztyca na samym końcu w miejscu osadzenia tulei. Małe przycięcie, wklejenie tulei, przewiercenie i zabezpieczenie bolcem, obklejenie dwuskładnikowym dookoła i od czerwca jest ok. Ze złączek dalej korzystam bo oszczędzają czas przy rozkładaniu gratów a i jak wyżej pisałem, zama obsługa z rybą jest przyjemniejsza jak robi się "klik" i na matę (wagę) z samym koszem.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20891 dnia: 08.11.2022, 13:17 »
Hmm...
W takim razie zapobiegawczo proponuję obsmarować końcówkę dwuskładnikowym klejem i potem zrobić równiutki, mocno napięty oplot z plecionki na jakieś 5-10 cm. Zdjąć nadmiar kleju, wygładzić. Będzie wyglądało jak specjalnie zrobione, a wzmocni ten newralgiczny element przynajmniej kilkukrotnie.
Ja większych ryb wyciągam w sezonie tyle, co Wy na jednej sesji, więc pewnie dlatego też nie mam takich problemów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20892 dnia: 08.11.2022, 14:36 »
Hmm...
W takim razie zapobiegawczo proponuję obsmarować końcówkę dwuskładnikowym klejem i potem zrobić równiutki, mocno napięty oplot z plecionki na jakieś 5-10 cm. Zdjąć nadmiar kleju, wygładzić. Będzie wyglądało jak specjalnie zrobione, a wzmocni ten newralgiczny element przynajmniej kilkukrotnie.
Ja większych ryb wyciągam w sezonie tyle, co Wy na jednej sesji, więc pewnie dlatego też nie mam takich problemów.
Oplotu nie robiłem, sam klej wzmocnił konstrukcję, z oplotką z pletki zrobiłem na innej, co pękła w połowie składu z niewiadomych przyczyn i średnio to wyglądało. Tu też może nie rewelacyjnie, ale działa, widać miejsce przestrzelenia bolczykiem wykonanym z gwozdka.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 543
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20893 dnia: 08.11.2022, 15:19 »
Można zrobić tak, że będzie wyglądać jak omotka przy przelotce ;)

BTW, ja mam tak samo sztycę reanimowaną jak Ty na tym zdjęciu. U mnie wypadł cały ten element ze środka. Włożyłem go obsmarowanego klejem i na około dałem też.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 858
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kupiliśmy
« Odpowiedź #20894 dnia: 08.11.2022, 17:15 »
Ja mam szybkozłaczki w dwóch sztycach w jednej ta sama awaria się zrobiła w drugiej wszystko ok na razie.