Autor Wątek: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???  (Przeczytany 1128 razy)

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Cześć,
szukam uniwersalnego bata 7m (ryby 0,2-1kg). Lubie Robinsona (mam 6m TX2) ale dużo dobrego czytam też o Aqua. Robinson daje 2 szczytówki, w Aqua tylko wklejka (ale nie jest to krytyczne dla mnie). Który polecacie i dlaczego?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline PrzemekM

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piaseczno
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #1 dnia: 08.12.2023, 12:16 »
Witaj,

rozważ Mikado Tournament Pole 700. Świetny i lekki bat.

pozdrawiam
Przemek

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #2 dnia: 08.12.2023, 12:23 »
Witaj,

rozważ Mikado Tournament Pole 700. Świetny i lekki bat.

pozdrawiam
Przemek

Mam tego Tournamenta ale już mu nie ufam bo "pękliwy" jest (kilka przypadków u kolegów - szczytówka i 2-a część). Wprawdzie mój jeszcze działa ale ma już swoje lata i właśnie to Tournamenta chcę wymienić ;-)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 857
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #3 dnia: 08.12.2023, 12:50 »
A ja kupiłem robinsona ale mx4 7m . Tx jest ciut lepiej wyważony i sztywniejszy . Wada Tx podobno jest kruchość . Po 5h intensywnego łowienia jest ok nie boli ręka. Sprawdzony w bojach przy bardzo silnym wietrze (żeby zarzucić zestaw 4gr musiałem dwoma rękami zamach brać ).

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Reputacja: 95
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #4 dnia: 08.12.2023, 17:00 »
Mx4 jest lepszy od mikado tournament?
A jak mx4 ma się do tx3?

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #5 dnia: 08.12.2023, 20:30 »
A ja kupiłem robinsona ale mx4 7m . Tx jest ciut lepiej wyważony i sztywniejszy . Wada Tx podobno jest kruchość . Po 5h intensywnego łowienia jest ok nie boli ręka. Sprawdzony w bojach przy bardzo silnym wietrze (żeby zarzucić zestaw 4gr musiałem dwoma rękami zamach brać ).
Gdzie Ty wyczytałeś te informacje o kruchliwości? To taki pewnie mit jak z mikado tournament, że stare wersje były lepiej wyważone niż te nowe 8) A miałem z pierwszego roku produkcyjnego i z 2018, neguję tą informacje o czym pisałem na forum.


Co do batów to ten Aqua jest strasznie miękkim kijem, coś jak Hydra queen. Ja go sprzedałem, bo nie dało się łowić na wietrze, ale też zaleta jest taka, że świetnie trzyma rybę.
Wyważenie dużo gorsze od robinsona tx2.
Szczytówkę możesz kupić pustą lub wklejkę (pełna w połowie długości), więc jak wolisz.
Zobacz Robinsona, bo ta firma jako jedyna ma kompletny zestaw batów na każdą rybę, cenę.
Warto zainteresować się TX3 seria ..11, tx2 aka tx4 aka ctx :) Ewentualnie z wklejką odrazu jest Jaxon Green Point limited pole - to jest to samo co stara seria genesis pro limited pole (ten kij to kopia 1:1 tx2 od robinsona z tej samej fabryki o czym pisałem na forum porównując te baty)

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #6 dnia: 09.12.2023, 18:42 »
A ja kupiłem robinsona ale mx4 7m . Tx jest ciut lepiej wyważony i sztywniejszy . Wada Tx podobno jest kruchość . Po 5h intensywnego łowienia jest ok nie boli ręka. Sprawdzony w bojach przy bardzo silnym wietrze (żeby zarzucić zestaw 4gr musiałem dwoma rękami zamach brać ).
Gdzie Ty wyczytałeś te informacje o kruchliwości? To taki pewnie mit jak z mikado tournament, że stare wersje były lepiej wyważone niż te nowe 8) A miałem z pierwszego roku produkcyjnego i z 2018, neguję tą informacje o czym pisałem na forum.


Co do batów to ten Aqua jest strasznie miękkim kijem, coś jak Hydra queen. Ja go sprzedałem, bo nie dało się łowić na wietrze, ale też zaleta jest taka, że świetnie trzyma rybę.
Wyważenie dużo gorsze od robinsona tx2.
Szczytówkę możesz kupić pustą lub wklejkę (pełna w połowie długości), więc jak wolisz.
Zobacz Robinsona, bo ta firma jako jedyna ma kompletny zestaw batów na każdą rybę, cenę.
Warto zainteresować się TX3 seria ..11, tx2 aka tx4 aka ctx :) Ewentualnie z wklejką odrazu jest Jaxon Green Point limited pole - to jest to samo co stara seria genesis pro limited pole (ten kij to kopia 1:1 tx2 od robinsona z tej samej fabryki o czym pisałem na forum porównując te baty)

Dzięki za konkretne info. Pomacałem w sklepie Tx3 711 i Tx4 - tak jak piszesz to zupełnie różne kije. Tx3 sprawia dla mnie wrażenie przyjemniejszego ale też i cięższego, TX4 jest bardzo lekki i sztywny, suchy…i automatycznie pojawia się pytanie o wytrzymałość tej serii. Chyba wejdę w TX3…choć „niestety” w sklepie był też Colmic Extreme Superior i gdy go rozłożyłem to się zakochałem…lekkość, sztywność bez uczucia, że blank jest z papieru…
Oczywiście to wszystko wrażenia na sucho ze sklepu i tylko w użytkowaniu okaże się co dany kij jest warty. Dla mnie bat to okazjonalne łowienie rybek na Kanale Żerańskim oraz na głębokich jeziorach rynnowych z pomostu. Poluję na większe płocie, czasami zdarza się przyłów leszcza. Coś czuję, że jak zamówię TX3 to będzie to najrozsądniejszy wybór, zwłaszcza, że cena jest sensowna a kij sprawdzony (rozumiem, że Aqua jest bardziej miękka niż TX3 711 ???).

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #7 dnia: 09.12.2023, 19:55 »
Uważam, że powinno się wziąć kija do ręki .
Mi Robinson nie pasował , natomiast z Tournament mi bardzo pasi 🙂

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #8 dnia: 09.12.2023, 20:19 »
Nie miałem tx3 ..11, mam serie ..33, więc nie powiem. Nesu ma ten kij to go możesz zapytać, on chwali. Z tego co pamiętam to mówił, że najlepszy kij jaki by teraz kupił to browning black magic czy coś takiego.
Colmica sobie odpuść, mam 7 i 8m, są to bardzo specyficzne kije. Bardzo sztywne, więc masa ryb z nich spada. Nie ulega wątpliwości, że to najlepiej wyważone, najlżejsze i najsztywniejsze kije na rynku od wielu lat.

Offline tiimi83

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 18
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #9 dnia: 09.12.2023, 20:55 »
Miałem TX3 811 i byłem bardzo zadowolony, łowiłem w kanale głównie ryby 200-1,5kg, ale i z leszczami 2,5kg dawał radę. Teraz mam Tx3 733 i również bardzo fajna mocna wędka

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #10 dnia: 09.12.2023, 22:23 »
Miałem TX3 811 i byłem bardzo zadowolony, łowiłem w kanale głównie ryby 200-1,5kg, ale i z leszczami 2,5kg dawał radę. Teraz mam Tx3 733 i również bardzo fajna mocna wędka

Wielkie dzięki za info! Kupuję 711!

Offline Gladki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz uniwersalny...
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #11 dnia: 17.12.2023, 21:51 »
Dziękuję koledzy za podpowiedzi. TX3 711 już po testach na kanale Zerańskim - połowiłem sporo płoci w tym rybki do 25cm, które tym batem wyciągałem na klatę. Samo wyważenie kija uważam za poprawne, akcję określam jako średnio szybką - nie jest to suchy sztywny blank ale na pewno nie jest to kij miękki - taki uniwersał do wszystkiego. Serio cieszę się zakupu Tx3 711 to bardzo uniwersalny bat raczej z tych mocnieszych, a w budżecie 470zł, które za niego dałem nie widzę żadnej konkurencji. Porównując z Mikado Tournamentem Robinson jest minimalnie gorzej wyważony ale też sprawia wrażenie znacznie bardziej mocnego. Łowiłem na pustą szczytówkę - wklejki jeszcze nie przetestowałem.

Online Angler97

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 13
Odp: Baty 7m - Robinson TX3 seria 711 czy Mistral Aqua ???
« Odpowiedź #12 dnia: 17.12.2023, 22:06 »
Jak jest wykonane łączenie pełnej szczytówki z pusta w dodatkowej szczytówce? Pytam, ponieważ jakiś czas temu oglądając bata właśnie 711 Robinsona, w szczytówce wklejce łączenie nie było zaomotkowane. Z wiązki, z czym czy będzie ona wytrzymała i nie strzeli w miejscu łączenia?