PRZYNĘTY i ZANĘTY > Zanęty

Czarnuszka jako dodatek do zanęty

(1/3) > >>

Apacz:
Czy ktoś może testował dodatek czarnuszki mielonej do zanęty? Łowię karpie na wodach stojących. Ma ciekawy lekko pikantny posmak.
Nietrafiony zakup żony i szkoda wyrzucić ;)

JacekB:
Cześć ja dodaje czarnuszkę do fermentacji konopii i kukurydzy,Czarnuszka to fajny sposób do zwabienia ryby z toni na dno bo ma około 85 procent tłuszczu ale czasami działa to w drugą stronę czyli potrafi wywabić ryby w toń z dna,więc obserwacja łowiska to podstawa,do klasyka to super dodatek u mnie, wody komercyjne zaczynam bez użycia czarnuszki i konopi,bo potrafi zwabić mniejsze rybki na dno które masakrują moje poletko dla większej rybki,a jeśli chodzi o posmak delikatnie pikantny jest to bonus dla większych rybek karpi,leszczy,i karasi. To są moje spostrzeżenia ,testuj swoje łowiska z użyciem czarnuszki i daj znać jak to wygląda u ciebie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Apacz:
Czyli zachowanie czarnuszki można porównać do konopii? Rozpraszają tak samo zanętę? Jeśli daję 5% mielonych konopii do miksu to aby zachować jej pracę powinienem zmniejszać konopię zwiększając czarnuszkę? Ile maksymalnie dawałeś czarnuszki do miksu?
Dzięki za odpowiedź, zachęciłeś mnie do testów na swoich wodach :)
Tylko tyle pomysłów już jest do testowania że ze 2 lata jeszcze zejdzie :) stąd wolę wcześniej zapytać na forum, żeby nie wyważać otwartych już drzwi.

JacekB:
Do klasyka używam fermentowanej,a do method feeder używam mieloną i wymieszaną z zanętą,jeśli chodzi o proporcje to zawsze testuję sobie w czystej wodzie w małym akwarium i polecam każdemu takie testy swoich zanęt i przynęt


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kozi:
Z tego co się orientuję czarnuszka jest szkodliwa/trująca dla ryb 🙂.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej