Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1895310 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2070 dnia: 17.05.2016, 09:17 »
To może lepiej używać tak zwanych potocznie wkrętek :-\

Robert

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2071 dnia: 17.05.2016, 09:19 »
Ja soft pellet 6mm sweet fishmeal przebijam i mi nie pęka

Pozdrawiam Dominik

~Dominik

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2072 dnia: 17.05.2016, 09:49 »
Panowie poszukuje dobrego odkażacza do ran dla ryb, polecicie coś??
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline korek80

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wieliczka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2073 dnia: 17.05.2016, 11:12 »
Witam !

Wybieram się na kilkudniowy wypad na łowisko, gdzie zwykle łowię na klasyczny koszyk z gotową zanętą (Lorpio Medium Feeder) na jednej i metodą na drugiej.
Tym razem chce wypróbować swój kij karpiowy, przyznam że od zakupu kilka lat temu praktycznie nie łowiłem.
Mam zatem kij do zestawu karpiowego, mam gotowe przypony, wiem miej jak łowić ale proszę o wskazówki praktyczne, a mianowicie:
1. wiem, że karpie dobrze jest podnęcić, zaopatrzyłem się w spomba, tylko nie wiem co będzie najskuteczniejsze do środka, lub w co się zaopatrzyć (pellet, kulki, kukurydza, ziarna itd) Czy nęcić wszystkim na raz czy jeden składnik podczas jednej sesji ( w sumie chcę tam być 3 dni). Jakie kulki na haczyk polecacie, jaki smak może zadziać pod koniec maja ?

2. Nie mam doświadczenia więc nie znam się na finezyjnych przyponach, zatem jak długo czekać na branie po zarzuceniu, zakładając że mogłem coś splątać albo trafić w jakieś zielsko, czy jest sens w tej sytuacji trzymać zestaw w wodzie więcej niż 2-3h ? Jaką przyjąć taktykę ?

3. jako drugą wędkę w tym zestawie chce wykorzystać mojego feederka z koszykiem i zanętą jak wyżej. Czy jest sens rzucać w to samo miejsce czy karpiową zostawić w jednym, a feederkiem poszukać ryb nieco dalej/bliżej ?

Zbiornik to dawne wyrobisko żwirowe, ok. 10ha,  ma średnio 2-2.5m głębokości, miejscówkę mam w rogu zbiornika, dlatego łowiąc na metodę i feeder tę pierwszą rzucam w róg na granicę roślinności, drugą dalej na kamienne, niezarośnięte dno. Wyniki do tej pory średnie (małe i średnie karpie, karasie, liny).

Z góry przepraszam jeśli cokolwiek pominąłem ale chętnie uzupełnię co trzeba.
Dziękuję za każde sugestie/podpowiedzi.
Paweł

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2074 dnia: 17.05.2016, 12:06 »
Pod dużego karpia nęcił bym dwa miejsca i przynajmniej na nockę zostawiał dwa zestawy karpiowe jedno miejsce na słodko kulki truskawka vanilia scopex ziarna drugie miejsce na śmierdziela  kulki np Monster Fish plus pellety. Nie ruszał bym zestawów częściej niż co 2 godz a w nocy co 4 godziny
Krzysztof

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2075 dnia: 17.05.2016, 12:59 »
Mam prośbę czy może ktoś napisać mi ile gram mają te oznaczenia spławików 2No4, 4No4, 6No4, 8No4, 10No4, 12No4, 14No4
Krzysztof

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 650
  • Reputacja: 1128
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2076 dnia: 17.05.2016, 13:10 »
"No4" =  śrucina/stotz numer 4 = 0.2 g. Zatem "2No4" = 0.4 g, "4No4" = 0.8 g itd.

Oczywiście zwyczajowe podawanie gramatury sticków w jednostkach "No4" nie znaczy wcale, że należy używać właśnie śrucin "4" (zwykle lepszą prezentację można uzyskać przy zastosowaniu odpowiedniej liczby śrucin mniejszych: "8" lub "6").

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2077 dnia: 17.05.2016, 13:15 »
Dziękuję tak myślałem ale wolałem się upewnić  :thumbup:
Krzysztof

Offline masters

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bolesławiec/ Lille
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2078 dnia: 17.05.2016, 13:16 »
Witam !

Wybieram się na kilkudniowy wypad na łowisko, gdzie zwykle łowię na klasyczny koszyk z gotową zanętą (Lorpio Medium Feeder) na jednej i metodą na drugiej.
Tym razem chce wypróbować swój kij karpiowy, przyznam że od zakupu kilka lat temu praktycznie nie łowiłem.
Mam zatem kij do zestawu karpiowego, mam gotowe przypony, wiem miej jak łowić ale proszę o wskazówki praktyczne, a mianowicie:
1. wiem, że karpie dobrze jest podnęcić, zaopatrzyłem się w spomba, tylko nie wiem co będzie najskuteczniejsze do środka, lub w co się zaopatrzyć (pellet, kulki, kukurydza, ziarna itd) Czy nęcić wszystkim na raz czy jeden składnik podczas jednej sesji ( w sumie chcę tam być 3 dni). Jakie kulki na haczyk polecacie, jaki smak może zadziać pod koniec maja ?

2. Nie mam doświadczenia więc nie znam się na finezyjnych przyponach, zatem jak długo czekać na branie po zarzuceniu, zakładając że mogłem coś splątać albo trafić w jakieś zielsko, czy jest sens w tej sytuacji trzymać zestaw w wodzie więcej niż 2-3h ? Jaką przyjąć taktykę ?

3. jako drugą wędkę w tym zestawie chce wykorzystać mojego feederka z koszykiem i zanętą jak wyżej. Czy jest sens rzucać w to samo miejsce czy karpiową zostawić w jednym, a feederkiem poszukać ryb nieco dalej/bliżej ?

Zbiornik to dawne wyrobisko żwirowe, ok. 10ha,  ma średnio 2-2.5m głębokości, miejscówkę mam w rogu zbiornika, dlatego łowiąc na metodę i feeder tę pierwszą rzucam w róg na granicę roślinności, drugą dalej na kamienne, niezarośnięte dno. Wyniki do tej pory średnie (małe i średnie karpie, karasie, liny).

Z góry przepraszam jeśli cokolwiek pominąłem ale chętnie uzupełnię co trzeba.
Dziękuję za każde sugestie/podpowiedzi.

Hej
od razu powiem ze nie jestem karpiarzem, a jak jakiś karpik wpadł to na feedera, podpowiem to co ja bym zrobił:

1: jeżeli chodzi o wypełnienie spomba to sie nie wypowiem bo nigdy nie używałem, ale kiełbaski robię z rozdrobnionych kulek- orzech tygrysi i owocowe smaki, dodaje do tego pellet 4mm pikantna kielbasa i ser-czosnek, rozdrobniony pellet 12mm robin-red, taka mieszanka myślę ze tez może isc do spomba i jeszcze dodał bym kukurydze.

2: Ja czekam na branie max 1godz, jak nie ma to zmieniam przynętę, daje kiełbaskę i znowu zarzucam, jako pierwsze na włos ida 2 zniarna kuku z puszki.

3: Feedera to zależny na co się szykujesz, jak na lina to pod rośliny, jak leszcz to szukaj go dalej od brzegu, najlepiej gdzies w okolicach dołka, lub górki.

Ogolenie żwirownie nie sa łatwymi zbiornikami, przynajmniej w mojej okolicy, trzeba sie dobrze naszukać lub podniecić rybę aby połapać cos większego.

Powodzenia i pozdrawiam
Shimano Super Ultegra AX 12`+ Shimano Twin Power 4000HG, Shimano Super Ultegra AX 10,6` + Shimano Sustain 4000FG, Matrix Superbox S36.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 545
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2079 dnia: 17.05.2016, 16:09 »
Panowie poszukuje dobrego odkażacza do ran dla ryb, polecicie coś??

Jak naucza nasz nadworny weterynarz, nie ma takiego. Wszystko to pic na wodę fotomontaż. Jeśli wymaga tego regulamin łowiska, kup w aptece Octenisept i będzie ok.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2080 dnia: 17.05.2016, 16:18 »
Octenisept nie zawiera alkoholu i nie szczypie. Kto ma dzieci ten wie :)
Grzegorz

Non omnis moriar

Offline zacier

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: kobyłka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2081 dnia: 17.05.2016, 19:20 »
Cześć :D Czy wasze zaubery też mają kabłąk pod takim dziwnym kątem :o :o ?

Offline MichalZ

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 983
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://posciel.to
  • Lokalizacja: Sieradz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2082 dnia: 17.05.2016, 19:36 »
Widzę że masz zaubera z dystrybucji dragona, ja w tamtym tygodniu też kupiłem już trzeciego zaubera i musze zerknąć na kąt w swoim.
Michał

Offline jaco

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 403
  • Reputacja: 54
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek
  • Lokalizacja: Legnica, Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2083 dnia: 17.05.2016, 21:09 »
Cześć :D Czy wasze zaubery też mają kabłąk pod takim dziwnym kątem :o :o ?

Coś tu nie gra ,mam właśnie w rękach swojego Zaubera i nie ma takiego kabłąka,jeśli jest na gwarancji odesłał bym .Odsyłałem już jednego , zbyt duże luzy  oddali pieniądze.Zakupiłem następnego i wszystko ok praca marzenie :D 
Pozdrawiam
Jacek

Offline zacier

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 12
  • Lokalizacja: kobyłka
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #2084 dnia: 18.05.2016, 06:49 »
Cześć :D Czy wasze zaubery też mają kabłąk pod takim dziwnym kątem :o :o ?

Coś tu nie gra ,mam właśnie w rękach swojego Zaubera i nie ma takiego kabłąka,jeśli jest na gwarancji odesłał bym .Odsyłałem już jednego , zbyt duże luzy  oddali pieniądze.Zakupiłem następnego i wszystko ok praca marzenie :D
Dzięki. Idę go dziś wymienić.

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka