Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 800230 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4410 dnia: 03.12.2021, 19:13 »
Też mam takie zdanie na temat tych naklejek.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4411 dnia: 03.12.2021, 19:24 »
Karton z Drapieżnika nie jest taki cienki, poza tym ma naklejony kieliszek, więc kurier wie, jak się z nim obchodzić. Nie wiem, czy GLS chce wozić tuby, a jeśli nawet to za dodatkową opłatą, którą i tak w końcu zapłaci klient.
Feedersklep pakuje wędki w tuby. Niedawno kupiłem wędkę z dość dużą przelotką startową. Przyszła w takiej tubie, po której samochód mógłby przejechać bez szkody. Ścianka o grubości ponad 0,5 cm. DPD nie robi różnicy w koszcie przewozu tuby lub kartonu.

Za to kiedyś kupowałem dwa razy wędki z Haldorado, zanim pojawiły się w polskich sklepach. Przyjechały w cienkich kartonach o trójkątnym przekroju, bez folii bąbelkowej a w połowie do wędki dowiązany kołowrotek w reklamówce. Aż dziwne, że nic się z nimi w drodze z Węgier nie stało.
Ddp jeśli chcesz wysłać tube to musisz ją opakować w karton bo inaczej będzie to gabaryt bez znaczenia jaka długość.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4412 dnia: 03.12.2021, 19:28 »
Karton z Drapieżnika nie jest taki cienki, poza tym ma naklejony kieliszek, więc kurier wie, jak się z nim obchodzić.

Pracowałem w sortowni i uwierz że nikt nie zwraca na to szczególnej uwagi. Jest nawał pracy i ma być jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Kurierzy to ostatni etap i zwykle są załadowani po dach a gdzieś muszą to upchnąć.

Kiedy wysyłam wędkę to kupuję najpierw rurę PCV albo mocną tubę z kartonu. Robię test buta :) Jeżeli mogę mocno nadepnąć i nie ugina się to wysyłam.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4413 dnia: 03.12.2021, 19:39 »
W takiej mi Daiwa w czwartek przyszła ale z innego sklepu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4414 dnia: 03.12.2021, 19:59 »
Dokładnie w takiej tubie dostałem na BF wędkę z Drapieżnika, można śmiało po niej skakać.
Adam

Offline Fisha

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: method feeder
Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4415 dnia: 03.12.2021, 20:22 »
Ja też jeszcze nie widziałem, żeby w innej tubie niż ta okrągła z Drapieżnika wysyłali. Teraz na BF też w takiej przyszło.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4416 dnia: 03.12.2021, 20:53 »
Wszyscy macie rację ale.
Naklejenie kieliszka na przesyłkę przesuwa dodatkową odpowiedzialność za zniszczenie przesyłki na na przewoźnika przy nieodpowiednim się z nim obchodzeniu.
DPD traktuje tubę jako opakowanie niestandardowe ale bierze za nie tyle samo, co za karton. GLS, przynajmniej dla nadawców indywidualnych, już nie.
Pakowanie w tubę i dodatkowo w prostokątny karton, wydłuża proces pakowania i przedraża koszty wysyłki, za które klient musi na końcu zapłacić. Ja wolę dostać wędkę w miarę ekonomicznym opakowaniu a w razie uszkodzenia podczas transportu odesłać i dostać nową. Bez dodatkowych kosztów po mojej stronie.
Uszkodzeń sprzętu podczas transportu jest naprawdę niewiele a za wszystkie odpowiada przewoźnik i on jest obciążany kosztami, które pokrywa z ubezpieczenia.
Pancerne pakowanie przesyłek przez sprzedawcę, zwiększyłoby jego koszty operacyjne, co musiałoby się przełożyć na cenę wszystkich produktów.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4417 dnia: 03.12.2021, 20:56 »
Nie masz racji, chyba że tylko na furgonetce liczy tube jako gabaryt ale wątpię.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4418 dnia: 03.12.2021, 21:05 »
Nie masz racji, chyba że tylko na furgonetce liczy tube jako gabaryt ale wątpię.
Kształt owalny wszędzie jest traktowany jako niestandard.
To czy broker liczy to tak, a nie inaczej to po prostu błąd systemu i musisz sam zaznaczyć opcję przesyłka niestandardowa.
Jeżeli tego nie zrobisz to zapomnij o reklamacji.
Ja przecież w tamtym roku dostałem od drapieżnika połamane wędki, które były w 1cm tubie kartonowej, więc wiadomo, że to losowość.
Dobrym materiałem jest rura PVC do przesyłek wędek.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4419 dnia: 03.12.2021, 21:09 »
Papierowe tuby są wystarczające. Wszystkie przesyłki nie kanciaste są traktowane jako niestandardowe , boleśnie przekonałem się na furgonetce, nigdy więcej


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Pozdrawiam Łukasz

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4420 dnia: 03.12.2021, 21:31 »
Może faktycznie mało wiem na ten temat. Ale na stronie Furgonetki dla DPD liczy mi ten sam koszt przesyłki w kartonie 10x10x140 jak i w tubie 140 cm oznaczonej, jako przesyłka niestandardowa. Nie wiem, jak to wygląda dla klientów biznesowych.
Jednak z tego, co piszecie wysyłka w tubie jest droższa, niż w kartonie a i tak wędki mogą przyjść połamane.
Czy naprawdę chcecie płacić więcej za wysyłkę w tubie? Ja nie, choćby to było tylko 20 zł.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 011
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4421 dnia: 03.12.2021, 22:00 »
Generalnie chciałbym zwrócić uwagę, że osobiście nie mam z tym problemu, że dostałem kij w kartonie. Mało finezyjny kij za 300zł... Gdybym zamówił coś czterocyfrowego... Może.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4422 dnia: 03.12.2021, 22:45 »
Może faktycznie mało wiem na ten temat. Ale na stronie Furgonetki dla DPD liczy mi ten sam koszt przesyłki w kartonie 10x10x140 jak i w tubie 140 cm oznaczonej, jako przesyłka niestandardowa. Nie wiem, jak to wygląda dla klientów biznesowych.
Jednak z tego, co piszecie wysyłka w tubie jest droższa, niż w kartonie a i tak wędki mogą przyjść połamane.
Czy naprawdę chcecie płacić więcej za wysyłkę w tubie? Ja nie, choćby to było tylko 20 zł.
Może być tuba w kartonie , gdy mieścisz się w długości masz przesyłkę standardową .
To dla sklepu powinno zależeć na tym żebyś dostał kij cały, z drugiej strony nie koniecznie widzi mi się dostać połamany kij , zrozumieć to i być zadowolonym ,dzwoniąc, tłumacząc się i czekając na następny.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4423 dnia: 03.12.2021, 23:35 »
Ciekawa opcja. Może Drapieżnik ją wprowadzi :P Pakowanie pancerne za powiedzmy + 30 zł, vs. pakowania standardowego z możliwością wymiany wędki w przypadku uszkodzenia transportowego, na nową w ciągu 5 dni roboczych bez dopłaty.
Nie wiem, co byś wybrał? Ja zawszę opcję drugą. Ale nie chciałbym, żeby wersja pierwsza była obowiązkowa dla wszystkich.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4424 dnia: 03.12.2021, 23:45 »
Nie każdy ma czas na to i nerwy żeby odsyłać i wymieniać. Zamawiając coś chcę to mieć w terminie, takie jak trzeba , a nie liczyć na to że może za którymś razem dotrze do mnie całe i słuchać wyjaśnień typu, bo kurier uszkodził. 


Pozdrawiam Łukasz