Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 800229 razy)

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4920 dnia: 09.02.2022, 17:45 »
A wytłumacz czym zwykła koszulka ma się różnić od tej wędkarskiej?

Tylko ceną bo nie wymyślą jakiejś kosmicznej technologii :)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4921 dnia: 09.02.2022, 18:25 »
Kolego  czego nie rozumiesz w odziezy wędkarskiej ? A mysliwska jest ok ? Płacisz za odpowiednie parametry a jesli kupujesz zwykła koszulke czy czapke to płacisz za logotyp, który został przez ambasadorów marki, zawodników przez wiele lat wypromowany.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4922 dnia: 09.02.2022, 18:42 »
Z odzieżą wędkarską znanych marek jest identycznie jak z odzieżą "cywilną" - za czapkę "Nike" zapłacisz 2x więcej niż za "Nice", tak samo za czapkę "Prestona" zapłacisz 2x więcej niż za Jaxona.
Śmiesznie się robi tylko jak gumaki "niewędkarskie" są 2x tańsze niż identyczne ale z dopiskiem "wędkarskie" w tytule :D

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4923 dnia: 09.02.2022, 18:44 »
Lubię te klimaty ,najlepsi są klienci co zaczynają łowić a w ciuchy Guru,Matrix czy Preston odjebani od stóp do głów ,od razu widać nad wodą ,że fachmany przyjechały :P

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4924 dnia: 09.02.2022, 19:04 »
Pod choinkę zona mi kupiła zestaw koszulkę i kalesonki termo aktywne i musze przyznać ze super zestaw trafiła tylko o rozmiar większy. Wymieniłem i jest super i nie był to zakup w sklepie wędkarskim tylko w odzieżowym. Nie mam porównania z odzieżą ze sklepów wędkarskich wiec nie mogę wystawiać oceny jednak jestem święcie przekonany ,że wypromowany aż tak to nie jest ale zapewniam że jakością (wiedza uzyskana w rozmowie z osobą zajmująca się od lat sprzedażą takiej właśnie odzieży ) nie odbiega od tych za które płacisz w sklepach ze sprzętem. Koszt ok. 300zł wiec nie mało ale warto było

2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4925 dnia: 09.02.2022, 19:12 »
Raczej mało która firma wędkarska produkuje bieliznę termiczną. Jakby nie patrzeć jest to produkt specjalistyczny do odpowiednich zastosowań i nie można porównywać ze zwykłą odzieżą. Wiele odzieży wędkarskiej na rynku też jest wyprodukowana stricte pod zastosowanie w wędkarstwie. Tak więc nie bardzo rozumiem o co chodzi i w czym jest problem. Nikt nikogo przecież nie zmusza do zakupu koszulki z logiem firmy wędkarskiej.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4926 dnia: 09.02.2022, 19:31 »
Lubię te klimaty ,najlepsi są klienci co zaczynają łowić a w ciuchy Guru,Matrix czy Preston odjebani od stóp do głów ,od razu widać nad wodą ,że fachmany przyjechały :P
Jeden jezdzi daewo drugi bmw a trzeci ma swój prywatny helikopter , jak mój sasiad :D :P
Mi to nie przeszkadza, firmy promuja swoją odzież a ze w większości przeznaczone sa na rynek zachodni to mamy np. czapke prestona za 80 zł czy skarpety za 70 zł., nikt nikomu na siłe nie karze nic kupować, chce kupuje nie chce nie kupuje.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 257
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4927 dnia: 09.02.2022, 19:36 »
Elementy garderoby wędkarskiej, podobnie jak cały osprzęt, są związane z rozwojem branży firmowo-sklepowej i każdy kupujący nakręca ten biznes i pcha go do przodu. Dzięki takim zakupom (między innymi) firmy mają budżet na innowacje :)

Analogiczna sytuacja jest ze strojami do jazdy na rowerze, biegania, pływania, itp itd.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4928 dnia: 09.02.2022, 19:51 »
Lubię te klimaty ,najlepsi są klienci co zaczynają łowić a w ciuchy Guru,Matrix czy Preston odjebani od stóp do głów ,od razu widać nad wodą ,że fachmany przyjechały :P
Jeden jezdzi daewo drugi bmw a trzeci ma swój prywatny helikopter , jak mój sasiad :D :P
Mi to nie przeszkadza, firmy promuja swoją odzież a ze w większości przeznaczone sa na rynek zachodni to mamy np. czapke prestona za 80 zł czy skarpety za 70 zł., nikt nikomu na siłe nie karze nic kupować, chce kupuje nie chce nie kupuje.
Janusz obecny rynek wędkarski to ciągły wyścig :beer:, wiemy o tym doskonale,firmy walczą o klienta ze sobą stąd kolejne asortymenty choćby te ciuchy ,obuwie a nawet reklamówki z logo ;)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 261
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4929 dnia: 09.02.2022, 21:00 »
Czyli jak założę czapkę feedersklepu, komin drapieżnika, otworzę piwo otwieraczem z drapieżnika przypiętym do smyczy karpiowy.pl to będzie siara? :( Zmartwiliście mnie...
A teraz poważnie- temat ciuchów jest niepoważny, wszystko wokół branży jest dozwolone, nie będzie szło, to nie będzie w sprzedaży. Proste.

Online zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4930 dnia: 09.02.2022, 21:06 »
Problem polega na tym że jedni kupują a innych to irytuje :P

Offline piotrrd

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 718
  • Reputacja: 80
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sokółka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4931 dnia: 09.02.2022, 21:12 »
A po co fani muzyki noszą koszulki swoich idoli ? Też bez sensu ? Przecież to zwykła koszulka tylko, że z nadrukiem.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka


Offline byk04

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 7
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4932 dnia: 09.02.2022, 21:15 »
Jeszcze taki się nie urodził co by wszystkim dogodził :)

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 713
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4933 dnia: 10.02.2022, 08:09 »
Elementy garderoby wędkarskiej, podobnie jak cały osprzęt, są związane z rozwojem branży firmowo-sklepowej i każdy kupujący nakręca ten biznes i pcha go do przodu. Dzięki takim zakupom (między innymi) firmy mają budżet na innowacje :)

Analogiczna sytuacja jest ze strojami do jazdy na rowerze, biegania, pływania, itp itd.

Ja dodam też, że firmy robią ciuchy bo jest na nie zapotrzebowanie. Zwłaszcza te wyczynowe mają rzeczy pod specyficzne warunki. I niekoniecznie chodzi o to, że 'przyjechały fachmany' ale że ktoś zainwestował w rzeczy specjalnie pod wędkowanie. Jako że wyczyn w Polsce kuleje, wielu wędkarzy nie rozumie jaki jest sens takiej odzieży. Zawody trwają około 5 godzin i są na nich różne warunki pogodowe, do tego ryby się wyhacza mając siatkę podbieraka na kolanach, więc jest dużo syfu, wielu wędkarzy też wyciera ręce ze śluzu czy zanęty w spodnie. Dlatego muszą to być mocne ciuchy, oddychające i tak dalej. Niestety z racji kiepskiego rybostanu i niewielkiej ilości zawodów mało kto rozumie to w Polsce. A firmy takie jak Preston czy Guru robią rzeczy dla wyczynowców, i to takich w UK. Tu jak jest liga czy zawody takie i owakie, to trzeba w nich łowić nie zważając na warunki. Dlatego są to droższe rzeczy, i nieprawdą jest, że tu się płaci tylko za logo.

Porównajcie sobie takie ciuchy w sklepie, przymierzcie, dotknijcie. Zobaczcie z jakiego materiału są spodnie czy kurtka. A że ciuchy te kupują nie tylko wyczynowcy to inna sprawa. Tak jak wędki czy kołowrotki tych firm też nie są kupowane tylko przez wyczynowców, jednak to są rzeczy robione pod wyczyn.

I  czy jest to problem? Drapieżnik wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy, Polacy zarabiają dużo więcej ostatnimi laty i wielu ma coraz droższy sprzęt, idzie za tym też odzież. Z 10 lat temu sprzedawanie wędek za 2500 złotych byłoby wręcz zbrodnią, ale dzisiaj to nic specjalnego, nieprawdaż? :)
Lucjan

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #4934 dnia: 10.02.2022, 12:27 »
Wczoraj zrobiłem zamówienie dziś na maila dostałem :

Chcemy Ci podziękować za Twoją lojalność. Dlatego zadecydowaliśmy podarować Ci rabat "Premium - 7%". Jest on dedykowany naszym stałym lojalnym klientom, których zamówienia przekroczyły wartość 2 000,00 zł

Jak dla mnie są najlepsi :)
C&R