Autor Wątek: Sklepdrapieznik.pl  (Przeczytany 800290 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5265 dnia: 05.12.2022, 21:48 »
Nie oszukujmy się , wiekszość z nas robi tam zakupy w BF albo w trakcie tygodniowych promocji na określone marki . Normalne ceny są na tyle wysokie ,że w oczy kole ,nawet jak ktoś ma stałe rabaty, to jeden z najdroższych sklepów jakie znam. Dletego ten temat kwitnie zawsze na forum z końcem roku ;)
Nie napalam się i nie przygotowuję do zakupów w D bo rynek i możliwości są bardzo duże , jeśli mogę doradzę to też tobie Michał , mniej stresu wiecej ryb :beer:
 


Pozdrawiam Łukasz

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5266 dnia: 06.12.2022, 14:52 »
Nie wiem ale mam wrażenie że co poniektórym w głowach z dobrobytu się poprzestawiało....
Każdy sklep jak chce robić biznes to jego sprawa - idąc dalej każdy gdzie chce kupować tam może kupować.
Temat drapieżnika już był tyle razy czepany myślałem że wam przeszło. Jeden dostanie zapach , drugi sapie czemu go nie dostał.. Trzeci dostał wiadro .... czwarty czemu ręcznika nie dostał...
Ludzie chceta kupujta , nie chceta nie kupujta.

Jak macie jaja napiszecie meila do sklepu - sam jestem ciekaw co wam odpiszą....

Z drugiej strony - przypomnę wam sklep DUXON - ładował klientów na kilkaset tysięcy w bleka jak sie ktoś skusił... potem finansował swoje zakupy , czekali ludzie po kilka tygodni na przesyłke... A na zwrot kasy nie wspomnę...

A wy tu szarpiecie strunę - ale o co ???
Pisałem maile do sklepu na temat stanów magazynowych produktów, które były niedostępne, bo musiałem wiedzieć co i gdzie kupić najtaniej na black friday. Odpowiedzieli, że dostawy po nowym roku. Okazało się, że 1 grudnia po black friday nagle pojawiły się stany magazynowe. Mi to tam ryba, bo i tak mam za dużo sprzętu, ale chodzi o przejrzystość, gdzie reklamowali się, że mają rzeczywiste stany magazynowe co okazało się nieprawdą na sprzęt typu hity cenowe. Tak samo jak kolega wcześniej napisał to mocno podnieśli ceny i mnie to nie dziwi. Np. towar od dynamite baits 30% w górę... dawniej 30 zł paczka 1.8kg, a teraz ponad 40zł. Ok rozumiem to, dlatego chciałem zrobić zakupy zanęt i towaru, żeby nie przepłacać w sezonie. Uważam, że warto o tym głośno pisać, żeby ludzie byli świadomi, że sklepy muszą mocno kalkulować i ten cały black friday to ściema i trzeba rozsądnie kupować. Wg mnie drapieżnik chciał polecieć na fejmie i renomie, którą sobie wypracował. Zobacz ile ludzi narzekało na brak gratisów lub zeszyty do zamówień :) (nie to, że narzekam)

Maciek zgodzę się z tym co pisałeś. Po covid przybyło wędkarzy, ale boomu nie będzie jak pisałeś. Wszystko pokrzyżowała wojna, zablokowanie kanału sueskiego i inne czynniki. I tutaj teraz też masz rację, że wędkarstwo czeka bardzo trudny czas, a to oznacza problemy dla sklepów, które jak widać muszą kalkulować czy opłaca im się sprzedać 10% stanu magazynowego na promocji, a resztę wystawić w podwyższonej cenie po black friday. Tutaj PZW musi się wykazać, bo jak nie będzie głębokich reform i zmian to wędkarstwo zacznie wymierać, bo nie będzie co łowić na PZW, gdzie u mnie efektywność zarybienia spadła o 50% w stosunku do kwoty jaką płacę za kartę, a ile zostało wpuszczonych ryb.

Aha, co do Duxonu. Ja miło wspominam, największy asortyment karpiowy każdej, ale to dosłownie każdej marki karpiowej. Do tego na likwidację w ostatnie dni funkcjonowania były rabaty nawet 80%, ale towaru już mało co. Ale i tak szło kupić topowe wędki Roda Hutchinsona, Greysa czy innych marek za 50% ceny. O przypadku o którym piszesz to może 1-2 przypadki sprowadzenia nietypowego towaru. Jest jeszcze temat, możesz zajrzeć, bo wklejałem tam paragony jakie były ceny ekstra na likwidację, która trwałą z pół roku.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 248
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5267 dnia: 06.12.2022, 15:15 »
Nie wiem ale mam wrażenie że co poniektórym w głowach z dobrobytu się poprzestawiało....
Każdy sklep jak chce robić biznes to jego sprawa - idąc dalej każdy gdzie chce kupować tam może kupować.
Temat drapieżnika już był tyle razy czepany myślałem że wam przeszło. Jeden dostanie zapach , drugi sapie czemu go nie dostał.. Trzeci dostał wiadro .... czwarty czemu ręcznika nie dostał...
Ludzie chceta kupujta , nie chceta nie kupujta.

Jak macie jaja napiszecie meila do sklepu - sam jestem ciekaw co wam odpiszą....

Z drugiej strony - przypomnę wam sklep DUXON - ładował klientów na kilkaset tysięcy w bleka jak sie ktoś skusił... potem finansował swoje zakupy , czekali ludzie po kilka tygodni na przesyłke... A na zwrot kasy nie wspomnę...

A wy tu szarpiecie strunę - ale o co ???
Pisałem maile do sklepu na temat stanów magazynowych produktów, które były niedostępne, bo musiałem wiedzieć co i gdzie kupić najtaniej na black friday. Odpowiedzieli, że dostawy po nowym roku. Okazało się, że 1 grudnia po black friday nagle pojawiły się stany magazynowe. Mi to tam ryba, bo i tak mam za dużo sprzętu, ale chodzi o przejrzystość, gdzie reklamowali się, że mają rzeczywiste stany magazynowe co okazało się nieprawdą na sprzęt typu hity cenowe. Tak samo jak kolega wcześniej napisał to mocno podnieśli ceny i mnie to nie dziwi. Np. towar od dynamite baits 30% w górę... dawniej 30 zł paczka 1.8kg, a teraz ponad 40zł. Ok rozumiem to, dlatego chciałem zrobić zakupy zanęt i towaru, żeby nie przepłacać w sezonie. Uważam, że warto o tym głośno pisać, żeby ludzie byli świadomi, że sklepy muszą mocno kalkulować i ten cały black friday to ściema i trzeba rozsądnie kupować. Wg mnie drapieżnik chciał polecieć na fejmie i renomie, którą sobie wypracował. Zobacz ile ludzi narzekało na brak gratisów lub zeszyty do zamówień :) (nie to, że narzekam)

Maciek zgodzę się z tym co pisałeś. Po covid przybyło wędkarzy, ale boomu nie będzie jak pisałeś. Wszystko pokrzyżowała wojna, zablokowanie kanału sueskiego i inne czynniki. I tutaj teraz też masz rację, że wędkarstwo czeka bardzo trudny czas, a to oznacza problemy dla sklepów, które jak widać muszą kalkulować czy opłaca im się sprzedać 10% stanu magazynowego na promocji, a resztę wystawić w podwyższonej cenie po black friday. Tutaj PZW musi się wykazać, bo jak nie będzie głębokich reform i zmian to wędkarstwo zacznie wymierać, bo nie będzie co łowić na PZW, gdzie u mnie efektywność zarybienia spadła o 50% w stosunku do kwoty jaką płacę za kartę, a ile zostało wpuszczonych ryb.

Aha, co do Duxonu. Ja miło wspominam, największy asortyment karpiowy każdej, ale to dosłownie każdej marki karpiowej. Do tego na likwidację w ostatnie dni funkcjonowania były rabaty nawet 80%, ale towaru już mało co. Ale i tak szło kupić topowe wędki Roda Hutchinsona, Greysa czy innych marek za 50% ceny. O przypadku o którym piszesz to może 1-2 przypadki sprowadzenia nietypowego towaru. Jest jeszcze temat, możesz zajrzeć, bo wklejałem tam paragony jakie były ceny ekstra na likwidację, która trwałą z pół roku.

 :beer:
Maciek

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 356
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5268 dnia: 06.12.2022, 16:52 »
Muszę niestety przyznać, że coś w tym jest. Chciałem kupić stojak pod kije, ale był niedostępny, bo to nowość, więc oczekiwanie na dostawę. Po zapytaniu kiedy będzie na stanie, otrzymuję błyskawiczną odpowiedź, że pod koniec grudnia. Trudno, to nie towar pierwszej potrzeby a raczej fanaberia, więc myślę poczekam, może po nowym roku będą jakieś promocje. A tu nagle po BF pyk, i jest na stanie :facepalm:. Zbieg okoliczności, czy celowa zagrywka? Teraz zamiast 25% upustu, jest 13% co i tak jest lepszą ofertą niż moja zniżka 9%, ale mały niedosyt pozostaje. Przez kilka lat wydałem w DRA ponad 7k, co może nie jest majątkiem, ale BF u nich zawsze kojarzył mi się z okazjami roku (szczególnie na droższe sprzęty) i dreszczykiem emocji w zakupowym wyścigu. Szkoda, że nic co dobre, nie trwa wiecznie, bo generalnie jestem zadowolonym klientem sklepu z Białegostoku, i życzę Im żeby chęć szybkiego dorobku nie zniszczyła ich reputacji, na którą przez lata pracowali.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5269 dnia: 06.12.2022, 20:43 »
Nigdy na BF nie znalazłem w Drapieżniku interesującej mnie promocji. Raczej udawało się bardzo korzystnie kupić w innych sklepach, bo w D. albo nie było albo nie było na to promocji. Za to w ciągu roku zdarzają się tam promocje bijące ceną asortyment z innych sklepów i dlatego tam kupuję.
Trochę słabe jest chowanie w BF asortymentu, na który nie chce się dać zniżki, lepiej byłoby dla nas wystawić go po normalnych cenach. Ale może chodzi tu o statystyki, że D. daje średnio słabe zniżki w BF na swój asortyment, więc lepiej asortyment bez zniżek ukryć, żeby uniknąć hejtu. Chociaż, jak widać hejtu nigdy nie da się uniknąć.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5270 dnia: 21.12.2022, 13:45 »
Doszły mnie słuchy, że Mikołaj odwiedził Drapieżnika i właśnie wyruszył w dalszą trasę...
To kto był grzeczny w tym roku??

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5271 dnia: 21.12.2022, 14:05 »
Ja byłem - właśnie dostałem maila, że Mikołaj do mnie wyruszył :)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 728
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5272 dnia: 21.12.2022, 14:08 »
Ja byłem grzeczny i też Mikołaj do mnie jedzie ;) 8)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 248
  • Reputacja: 896
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5273 dnia: 21.12.2022, 14:13 »
Mi szepnoł że paka ciężka i kurier może sie spocić.... 8)
Maciek

Offline rudziutki1987

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5274 dnia: 21.12.2022, 14:14 »
Również wciągnął mnie na listę z grzecznymi ;D
Wysłane z mojego NOKIA 3310 przy użyciu Tapatalka

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5275 dnia: 21.12.2022, 14:28 »
Ja za to jestem na liście grzeszników i do mnie nie zapuka

Wysłane z mojego Lenovo TB-J607Z przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5276 dnia: 21.12.2022, 14:43 »
Do mnie też jedzie ale z rózgą ;D ;D ;D
C&R

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5277 dnia: 21.12.2022, 15:24 »
Dostałem powiadomienie. Ale radość trwała krótko. To tylko żona jakiś gówniany kocyk zamówiła >:O
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 259
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5278 dnia: 21.12.2022, 15:30 »
Ja też byłem nie grzeczny / zbyt skąpy :D
Ciekawe co dostaniecie 😃 ja wczoraj odebrałem paczke z zamówieniem a w środku był pierniczek i bombka zapachowa.
Miły gest na święta :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline MaRaS!

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 565
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowogard
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sklepdrapieznik.pl
« Odpowiedź #5279 dnia: 21.12.2022, 15:44 »
Ja też byłem grzeczny i to drugi rok z rzędu... szkoda że moja żona uważa inaczej :-\ ;D