Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 96277 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 485
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1110 dnia: 14.09.2023, 09:58 »
Też się nie zgadzam. O Grecji z 2004 pamiętam już tylko tyle, że wygrała w fatalnym stylu, żadnego zawodnika bym nawet z pamięci nie przywołał. Ekipę  Brazylii z 1982 pamiętam do dziś, choć widziałem ich jako dzieciak, a nie awansowali nawet do strefy medalowej. Zresztą długo można wymieniać ekipy, które ostatecznie niczego nie wygrały, ale są pamiętane do dziś.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 49
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1111 dnia: 14.09.2023, 10:04 »
A porażki , nieudane turnieje czy eliminacje będą się naszej kadrze przytrafiać i to często . Dlaczego? Bo nie ma na tej planecie selekcjonera który przy takim potencjale jakim dysponuje polska piłka jest w stanie zapewnić regularna grę w 1/16 czy ćwierćfinale imprez rangi mistrzostw. Zwyczajnie jesteśmy za słabi , nie mamy kadr , dobrych trenerów od młodzieży itd .o czym pieprzymy przy każdej opłakiwanej porażce .
To się nie zmieni tak jak nie zmieni się wiele innych rzeczy w tym kraju. Natomiast możemy się z tym żyć i maksymalnie wykorzystać to co mamy . A mamy kilku ciekawych piłkarzy klasy europejskiej .
Mamy teraz dwa kluby w grupach pucharów . Mamy potencjał żeby grać na równi z Czechami i Albania , ogrywać Mołdawie i Farerów oraz raz na 3 mecze zremisować z Anglią czy Hiszpanią w lekkim kryzysie .

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1112 dnia: 14.09.2023, 12:27 »
Panowie tytuły są zapisane na kartach historii ,o czym bredzicie o stylach ,kogo on obchodzi w jaki sposób wygrali Grecy ,ważne że mają ME i to się pamięta ,od naszej kadry oczekuje zaś zaangażowania w każdym meczu ,walki do końca i serducho na boisku a nie nabiału :beer:

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 485
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1113 dnia: 14.09.2023, 13:07 »
Panowie tytuły są zapisane na kartach historii ,o czym bredzicie o stylach ,kogo on obchodzi w jaki sposób wygrali Grecy ,ważne że mają ME i to się pamięta ,od naszej kadry oczekuje zaś zaangażowania w każdym meczu ,walki do końca i serducho na boisku a nie nabiału :beer:

Ale co z tego, że mają? Przeglądają sobie te karty historii? Puszczają sobie powtórki meczów, w których przez 90 minut zrobili jedną ofensywną akcję? :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1114 dnia: 14.09.2023, 13:13 »
Nie muszą oglądać powtórek ,tytuł należy do nich i to jest fakt ,wygrali czyli na turnieju byli najlepsi ,jak grali co mnie to interesuje ,mieli szczęście owszem też ,gwiazd nie było tylko drużyna ,kolektyw i trener

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 485
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1115 dnia: 14.09.2023, 13:35 »
No a mnie właśnie interesuje, bo oglądam mecz, żeby zobaczyć dobrą grę. Inaczej sprawdziłbym sobie wynik na livescore i statystyka zaliczona ;-) Oczywiście lepiej jest zagrać dobry mecz i wygrać, bo wtedy jest szansa na kolejny dobry mecz, ale umówmy się, naszym i tak mistrzostwo świata nie grozi :P, więc lepiej niech dadzą show, niż człapią i nudzą.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
  • Reputacja: 49
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1116 dnia: 14.09.2023, 17:29 »
Ale tu nawet nie chodzi o dobrą grę w sensie ofensywnego , widowiskowego stylu . Ja nie mam nic przeciwko grze defensywnej . Jeśli mamy to opanowane i wygląda to tak jak w wypadku Włochów w latach 80-90 słynne  katenadżio ( sorry za zapis fonetyczny , nie wiem jak to się pisze ) czy nawet Grecji z ME to jest to ok .Może się nie podobać ale jeśli to jest skuteczna metoda , przemyślana , przetrenowana , gdzie widać schematy , widać pomysł i realizację to każdy kibic w Polsce będzie się cieszył .
Niestety nie ma na to szans . Chyba każdy zdaje sobie z tego sprawę.
Na MŚ w Katarze zrobiliśmy wynik chyba nawet ponad nasz potencjał. W grupie mieliśmy 2 drużyny lepsze od nas . Meksyk jest i był ekipą lepsza od Polski . Udało nam się przebrnąć mimo kompromitującej postawy we wszystkich meczach za wyjątkiem Arabii Saudyjskiej.
Naprawdę nie pamiętasz tych obrazków gdzie Messi pyta trenera jaki wynik jest w meczu Meksyku ? Pyta bo nie wie ile goli jeszcze może zaaplikować Polakom bez wyrzucenia ich z turnieju kosztem Meksyku którym deptał flagę w szatni wcześniej ?
Nie pamiętasz karykaturalnego Glika który piłkę oglądał 2 metry nad sobą , Lewandowskiego który był bezproduktywny bardziej od gościa podającego bidony ?
Cały czas błędnie stawiamy na wynik . Co nam dało zamordowanie futbolu w meczach grupowych poza wstydem , żenadą , dziwnymi komentarzami zagranicznych dziennikarzy ? Czy kogoś tam wypromowaliśmy ? Czy ktoś z naszych zapadł w pamięci kibicom ?
I jakiż to wielki wynik zrobiliśmy ? Na jaki wynik była realnie szansa przy tak dobranej taktyce i ustawieniu ? Wpierdol w pierwszym meczu pucharowym i do domu .
Do domu ze zwieszonymi głowami , że świadomością że graliśmy najgorszy futbol na tej imprezie i że w zasadzie jesteśmy ekipa bez przyszłości co potwierdzają obecne eliminacje.
To ja już wolę taką grę jak Legia w LM gdzie grała otwarty futbol z Realem Borussia i Sportingiem , były ostre wyniki ale grę i mecze pamiętamy do dziś i wspominamy je dobrze .
W doopie mam wyniki na poziomie wejścia do imprezy czy ewentualnie wyjścia z grupy po pokazie indolencji .
Chce oglądać piłkę nożną a nie żenade .

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1117 dnia: 14.09.2023, 18:13 »
Nie za bardzo widzę sens twojego eseja przyjacielu,ja chcę oglądać Polska kadrę walczącą o każdą piłkę ,chce widzieć chęć gry ,dążenie do zwycięstwa za wszelką cenę ,ile trzeba czasu na to sporo,ale da się i nie ma pierdolenia że nie ,jest dużo ekip bez mega gwiazd ,które grają na MŚ i ME,stwórzmy drużynę , kolektyw która będzie chciała grać ,drużynę która ma sportowe cele a nie bicie kasy tylko ,czy to będzie futbol ofensywny piękny dla oka ,czy defensywny obojętne mi ,ważne żeby był skuteczny do bólu :beer:

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 046
  • Reputacja: 671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1118 dnia: 14.09.2023, 20:31 »
Tak na świeżo po meczu siatkarzy (ukłony dla nich). Chłopaki pokazali co to charakter,profesjonalizm,prawdziwe męskie granie. A teraz reprezentacja piłki nożnej,no w głowie się nie mieści,że to ta sama nacja. Totalnie przeciwstawne zachowania i wyniki.
Praca leży u podstaw niestety. Piłka nożna,podstaw nie ma w aktualnym wydaniu.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 863
  • Reputacja: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1119 dnia: 14.09.2023, 21:41 »
Chciałbym tylko delikatnie zaznaczyć, że nasi siatkarze w pięknym stylu wygrali z reprezentacją Słowenii.
A czy nasi piłk(szmaci)arze już wybrali fryzury w jakich będą występowali pod wodzą nowego trenera? Czy zatrudnili studenta trzeciego roku polonistyki, by ten w miarę składny sposób napisał im treść oświadczeń na okoliczność przegranych eliminacji? I nie mówcie, że nie kopie się leżącego.
Swego czasu był świetny mem: "Siatkarze - mistrzowie w spuszczaniu wpierdolu. Piłkarze - mistrzowie w dostawaniu wpierdolu." Nic dodać - nic ująć. Nie mam ani krzty litości i szacunku do reprezentacji w piłkę kopaną. Nawet tyle, co brudu pod paznokciem.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Online hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 344
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1120 dnia: 20.09.2023, 08:07 »
No to wybrali selekcjonera... Równie dobrze mogli wybrać Pana Kazia z kotłowni.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 485
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1121 dnia: 20.09.2023, 08:36 »
Masz dwóch trenerów. Obaj mieli okazję popracować w podobnych warunkach: stabilne finanse, zaufanie prezesa klubu, kilka lat na stanowisku, duży wpływ na transfery. Jeden konsekwentnie zdobywa dwa wicemistrzostwa i mistrzostwo. Drugi wygrywa puchar Polski, w lidze raczej zawodzi - oprócz tego ma historię krótkich prac, porzucania zespołów po kilku tygodniach czy nawet dniach pracy, ogłaszania dymisji i odwoływania jej. Którego wybierzesz? No tego, z którym pewnie piłeś wódkę.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 982
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1122 dnia: 20.09.2023, 10:16 »
A  więc Probierz ,czyli szybki szpil i następny do kolekcji PZPN :P

Offline Opos

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 877
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiechaj się w każdy dzień :)
  • Lokalizacja: Małopolska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1123 dnia: 20.09.2023, 11:32 »
A ja myślę ze probierz da rade. Śmieszy mnie niezmiernie to wycie w mediach że czemu nie pipszun...Niemce pokazały czemu takie spektakularne szybkie sukcesy w klubie mogą sie całkowicie nie sprawdzić w kadrze i wywaliły flicka 8)
Rafał
Sandacz 52 cm
Jesiotr 115 cm
Karp 75 cm
Leszcz 59 cm
Lin 40 cm
Karaś 43

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 253
  • Reputacja: 255
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #1124 dnia: 20.09.2023, 11:42 »
A ja myślę ze probierz da rade. Śmieszy mnie niezmiernie to wycie w mediach że czemu nie pipszun...Niemce pokazały czemu takie spektakularne szybkie sukcesy w klubie mogą sie całkowicie nie sprawdzić w kadrze i wywaliły flicka 8)

Myślę dokładnie odwrotnie. Papszun to w pracy człowiek na misji, ma określone cele i umie je realizować. Widać, że umie pracować nad zespołem i z zespołem. Robson podsumował to w punkt :) Decyzje zapadły, możemy się tylko przyglądać
Plum