Autor Wątek: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska  (Przeczytany 75704 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #435 dnia: 25.11.2020, 19:19 »
Neapol płacze. Szkoda, że "dramma" Milik nie poszedł choć w 1/10 w jego ślady ;)


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #436 dnia: 25.11.2020, 19:27 »
bóg Neapolu jest tam wiecznie żywy
 

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #437 dnia: 25.11.2020, 20:35 »
Najbardziej zaprzyjaźniony z piłką człowiek, jakiego widziałem na boisku. Niezapomniany.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #438 dnia: 28.11.2020, 08:05 »
Doskonały artykuł o zespole Wimbledon, kiedyś postrachu klubów w Premiership, który grał całkiem inny futbol niż inni:
https://www.onet.pl/sport/przeglad-sportowy/premier-league-wimbledon-historia-szalonego-gangu-pilkarskiego-vinnie-jones/v6lk923,5e4c2379
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #439 dnia: 28.11.2020, 14:13 »
Szczerze to Vinniego Jones'a bardziej kojarzę z jego gry aktorskiej, aniżeli z gry w piłkę nożną. Grał on w jednym z moich ulubionych filmów Snatch (Przekręt) https://www.filmweb.pl/film/Przekr%C4%99t-2000-1326

Dziś raczej miałby duży problem z pozostaniem na boisku :)


Swego czasu w rejonie Edynburga śledziłem na żywo sporo meczów ze szkockich niższych lig i byli tam równie dobrzy, jak nie lepsi wymiatacze ;D A najfajniejsze w tym wszystkim było to, że sędziowie kazali grać dalej, jak nawet ja na trybunach słyszałem dźwięk łamanej kości. Do tej pory pamiętam wielkiego gościa, który tuż przed moimi oczyma przekoziołkował w powietrzu po wślizgu przeciwnika, który wszedł na boisku na zmianę jakieś 30 sekund wcześniej ;D I skończyło się na żółtej kartce. Parafrazując klasyka wspaniała to była piłka nie zapomnę jej nigdy :P

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #440 dnia: 03.12.2020, 07:03 »
https://anglia.goal.pl/409748-ronaldo-nie-zwalnia-tempa-portugalczyk-ma-juz-750-goli-w-karierze.html

Niesamowite, za 10 goli będzie najlepszym strzelcem w historii futbolu... A bodajże 7 czy 8 goli brakuje mu w reprezentacji by przeciągnąć pierwszego w rankingu Irańczyka, i stać się najlepszym strzelcem reprezentacyjnym w historii, a mowa tu o przeszło 100 golach w reprezentacji... Mistrz Anglii, Hiszpanii, Włoch, 5 razy Liga Mistrzów, najlepszy strzelec w historii Realu, najlepszy strzelec w historii ligi mistrzów, mistrz i vice mistrz europy z Portugalią... Wymienić wszystkiego nie sposób, człowiek dla którego granicę nie istnieją, LEGENDA :bravo:

https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #441 dnia: 05.12.2020, 18:29 »
Zaczyna się szlagier Bundesligi, :beer: otwarte. Mam nadzieję na dobre widowisko.
Adam

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #442 dnia: 05.12.2020, 19:09 »
Dzieje się, fantastyczny mecz.
Bayern-Lipsk 2:2
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #443 dnia: 06.12.2020, 11:21 »
To by bardzo dobry mecz. Lewandowski dokładnie kryty, ale przez to inni mieli więcej miejsca. Jednak widać, że Bayern ma problemy, i mogą nie wytrzymać tego tempa, meczów co trzy, cztery dni. Dobrze zaprezentował się Musiala, małolat dał radę, a ma dopiero 17 lat. Fatalnie natomiast wyglądają obrońcy Bayernu, jeżeli chodzi o prędkość. Tutaj musi Flick coś zrobić, bo Boateng czy Sule maja problem z dogonieniem napastników. Bawarczycy sporo strzelają, ale również tracą dużo bramek. A mają najlepszego bramkarza na świecie.

Inny hit to Chelsea vs Leeds. Niestety, Klich i spółka przegrali, byli wyraźnie gorsi. Natomiast jestem pod wrażeniem Lamparda, bo stworzył naprawdę silną drużynę, z dobrą obroną, pomocą i atakiem o mocy huraganu. Nie jest to na pewno ktoś pokroju Brzęczka :) Wg mnie będą w top 4, i zawalczą o tytuł. Ta drużyna ma wielkie perspektywy, i już w następnym sezonie mogą być znowu na szczycie. Natomiast interesująco będzie wyglądał następny sezon w Leeds, jeżeli Bielsa zostanie. Teraz sie aklimatyzują w Premiership, ale jak już to zrobią, to będzie 'ogień'. Sam Klich gra doskonale, zwłaszcza na pierwszy kontakt. Aż się prosi aby tak grała reprezentacja Biało-czerwonych :)

Nie wiem tez czy oglądaliście ten mecz, ale to co było ciekawe, to 2 tysiące kibiców na trybunach. Wg mnie deprymowali graczy Leeds swymi okrzykami. Całkiem inaczej się oglądało.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #444 dnia: 27.12.2020, 22:11 »
Dlaczego w Premiership miały już miejsce derby Walii (Cardiff vs Swansea), a old firm derby nigdy nie było?

Czemu Szkoci nie są dopuszczani do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii?

Czy gdyby około 2005 roku Celtic i Rangers dostali prawo gry w Anglii to dziś walka o top4 nie była domeną 6 wielkich a w grę wchodziłby też zaciąg z Glasgow, tworząc grupę o zgrozo 8 pretendentów?

Zapraszam na tekst i rozmowę.

Ja osobiście uważam że marki takie jak Celtic czy Rangers to byłby wielki skok jakościowy dla i tak mocarnej już Premiership. Pamiętać trzeba że w tamtych latach Celtic i Rangers dochodzili do finałów pucharu UEFA, a w LM potrafili pokonywać gigantów... Zastrzyk finanasowy jakim byłby udział w lidze angielskiej wzmocniłby prawdopodobnie jeszcze bardziej te zespoły i mógłby być kołem zamachowym dla ich rozwoju. Warto wspomnieć że i Celtic i Rangers mają stadiony po ok 60000 widzów...

Wielki opór tej idei stawiały kluby takie jak Everton, czy West Ham, ale nie wierzę że Liverpool czy Chelsea miałyby uśmiech na twarzy na myśl o 4 meczach w sezonie z "centusiami"...

Premiership i Glasgow? Moje marzenie jako fana całej ligi Angielskiej, drugim to powrót do lat świetlności Nothingam Forrest (dwukrotni mistrzowie europy). Niestety, na dziś oba marzenia równie odległe....

https://www.goal.pl/premier-league/tajny-plan-klubow-z-glasgow-mieli-grac-w-angielskiej-premier-league/
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #445 dnia: 28.12.2020, 09:18 »
Sorry, ale Celtic i Rangersi są cieniutcy w porównaniu do zespołów Premiership. To byłby dół lub środek tabeli, dziś takie Leeds sprawiłoby baty obydwu drużynom wg mnie.

Szkoci i Walijczycy mają zbyt słabe ligii aby je łączyć z angielską, zostali by zdominowani. Dlatego tak jest wg mnie dobrze. Przy czym Swansea i Cardiff jako jedyne mocne w Walii mogą walczyć w lidze angielskiej. Bez tego nie mieli by kasy. Co tu zresztą pisać, kilka lat temu obydwie ekipy były w Premiership, teraz żadnej nie ma.

Pytanie też jest takie, komu w Anglii potrzebne są Celtic i Rangers? Gdyby tylko te dwie drużyny dołączyć, to one mogłyby się nie rozwijać ale kiblować na zapleczu Premiership lub w lidze niżej. To oznacza odcięcie od kasy z pucharów, brak występów w Lidze Mistrzów czy Europy. Wątpię aby to było dobre zarówno dla Angoli jak i Szkotów :)

Do tego doszłyby odległości jakie mają piłkarze do pokonania. Po połączeniu lig, połowa zespołów musiałaby jechać z południa Anglii (prawie połowa zespołów Premier i Champinship) do Szkocji, i na odwrót. Z Londynu do Aberdeen jest około 10 godzin jazdy. Nie wyobrażam sobie tego jakby miało to działać. Takie Leeds grało wczoraj, następny mecz jutro. Grając w jakieś Szkocji mieliby wielkie problemy z regeneracją. Więc trzeba by ograniczyć liczbę meczów, a co za tym idzie drużyn. A w Championship są aż 24 ekipy! Więc zespoły z tej ligii mają jeszcze więcej meczów.

I w sumie dojazd jest tu ważny, bo walijskie zespoły nie musza pokonywać sporych odległości, Cardiff i Swansea są dobrze połączone autostradami z Anglią. Szkocja jest jednak dużo dalej. Do tego trzeba pamiętać, że pogoda tam nie rozpieszcza. Mocno pada, zimą często śnieg. Oznaczałoby to spore opóźnienia dojezdżających zespołów. Samoloty często nie latają, śnieżyce oznaczają korki... A tu taki okres świąt to kilka meczów.

Lucjan

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #446 dnia: 28.12.2020, 09:33 »
Bez sensu rozszerzać ligę o 2 zespoły, a co z resztą z Irlandii czy Walii ? Jeśli PL miałaby zrzeszać wszystkie kluby z wysp musieliby grać codziennie albo dwa razy dziennie.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #447 dnia: 28.12.2020, 10:02 »
Angielska liga jest najlepszą na świecie, najwięcej siana 'generuje', jednak mają zbyt wiele meczów do rezegrania. Klopp się wkurzył w tym sezonie, bo Angole jako nieliczni odstąpili od reguły pięciu zmian. Dlatego ma problem z graczami, którzy często są przemęczeni, łatwo chwytają kontuzje. Dlatego tak często chcąc zdobyć jak najwięcej trofeów, dana drużyna może się łatwo 'wykończyć' poprzez urazy i wyłączenie z gry wielu graczy. W zeszłym sezonie Liverpool dał radę wygrać ligę, ale w innych rozgrywkach tak dobrze juz nie było. Citizens są w tym sezonie cieniem samych siebie, Arsenal w ogóle odjechał, po raz pierwszy od X lat zagląda im w oczy widmo spadku do niższej klasy rozgrywkowej.

Polska liga jest między innymi dlatego taka słaba, bo nie mamy takiej potrzeby, z racji długiej przerwy zimowej, aby zawodnicy mieli takie przygotowanie kondycyjne jak na Wyspach. W Championship są 24 zespoły, i mają w sezonie do rozegrania 46 meczów ligowych tylko, bez pucharów (te są dwa). W Ekstraklasie zaś drużyny maja do rozegrania 30 meczów. Różnica kolosalna.

Nie wiem czy zwiększanie ilości drużyn jest dobre. Jak dla mnie idealnie wygląda układ ligi niemieckiej, gdzie w 1 i 2 Bundeslidze jest po 18 zespołów. Ale przy dołączeniu Celticu i Rangersów byłoby w lidze zbyt 'mało' miejsca wg mnie. Dlatego obecny układ jest OK wg mnie :)
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #448 dnia: 28.12.2020, 10:07 »
Otóż mylicie się Panowie i to bardzo tak nisko oceniając poziom sportowy w/w klubów.

Krótka lekcja historii.

Swansea (Walia) w sezonie 12/13 wygrywa puchar ligi (!), a rok później grając w Lidze Europy pokonuje między innymi Valencie, czy toczy wspaniałe mecze z Napoli. Ogólnie wychodzi z grupy i jest rewelacja tamtych rozgrywek.

Cardiff choć mniej utytuowane to jednak w sezonie 11/12 mierzą się w finale pucharu ligii i ulegają Liverpoolowi dopiero po rztuach karnych. Z Liverpoolem w składzie z Luisem Suarezem czy Steviem Gerrardem...

A co się tyczy Szkotów? Ja nie pisze o dzisiejszej piłce, gdzie Glasgow trochę odstaje od europy... Mam na myśli lata 2005 gdzie pomysł był debatowany, Celtic i Rangers meldowali się w finałach pucharu UEFA, w LM pokonywali Barcę czy Milan... Jeszcze nie dawno Celtic pokonał w LM Manchester City... Dość wspomnieć że Celtic wyeliminował Liverpool w 1/4 pucharu UEFA... Jak można odmówić im klasy? W tamtych latach dołączając do Premiership myślę że mogliby sporo namieszać, i się jeszcze bardziej rozwiniac albo przynajmniej utrzymać i tak już wysoko poziom...

Pisze o przeszłości i wróżę z fusów, ot dyskutujemy. Moim daniem takie marki jak Celtic czy Rangers byliby bardzo dużym marketingowym wzmocnieniem premiership i skorzystałyby na tym obie strony...

Analogicznie wyobraźmy sobie, że Benfica czy Porto dołączaja do Primeradivision, albo Ajax, PSV i Feyenoord do Bundesligi... Choć nie są to topowe zespoły w Europie to takie marki jak Ajax, Rangers, Porto i reszta wymienionych mają wspaniałe historie, wielu fanów na całym świecie i wciąż mogą dodać kolorytu i prestiżu swoją obecnością...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Bundesliga, liga angielska, hiszpańska i włoska
« Odpowiedź #449 dnia: 28.12.2020, 10:42 »
Według mnie i Rangersi i Celtic na pewno nie byli by chłopcami do bicia w Premiersheep ,jeżeli by dołączyli do elity zapewne też finansowo by się wzmocnili, a co za tym idzie lepszą kadrą by też dysponowali,akurat o te dwa kluby byłbym spokojny ;)