Autor Wątek: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga  (Przeczytany 93038 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #135 dnia: 18.11.2020, 22:57 »
Ja nie wiem ale może Krychowiak i Bednarek za dużo MMA oglądają albo mają dość grania w piłkę i do kadry Rugby szukaja powołania :D :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #136 dnia: 18.11.2020, 23:05 »
A może po prostu mają dość trenera, bo bramki padły kuriozalne. Najpierw jakieś obalenie, a potem jeden z niższych zawodników w drużynie przeciwnej skacze między trójką naszych, a w jego stronę biegnie do krycia tylko jeden...ten co zabezpiecza krótki słupek. Piątek to nawet się nie wysilał, aby dobiec.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #137 dnia: 18.11.2020, 23:21 »
Fachowcy od czytania z ruchu warg już rozszyfrowali ;)

https://thumbs.gfycat.com/GiddyAcrobaticDuiker-size_restricted.gif

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #138 dnia: 19.11.2020, 09:01 »
Mecz wciągający jak bagno, do ósmej minuty było pięknie, potem już gorzej... Ale i tak dali radę, do tego wielu zawodników pokazało się z bardzo dobrej strony, Jóźwiak świetnie zagrał, Klich i Zieliński dali kilka razy popis, Kędziora zaszalał. Szkoda tylko, że nie potrafiliśmy tego pressingu utrzymać dłużej. Nie wiem jak Wy, ale ja miałem wrażenie, że po zejściu Krychowiaka sypnęło się nam ustawienie. A co do tego, to ja bym z niego już zrezygnował po Euro definitywnie, wg mnie daje z siebie już dużo mniej w reprezentacji (w porównaniu do klubu), grał ostro jakby sobie nie radził i szybko dostał żółtą kartkę, potem prosił się o następne.

Ogólnie jednak mieliśmy fory ze względu na murawę, do tego Holendrzy nie czarujmy się, szału nie robili. Wg mnie są w kiepskiej dyspozycji pod wodzą de Boer'a, dlatego wypadliśmy na ich tle całkiem dobrze. Jednak na plus zaliczyłbym dobre ustawienie i grę skrzydłami, wreszcie to wychodziło. Wg mnie bardzo dużo wnosi Klich, który wreszcie grał tam gdzie powinien (ale nie po zmianie Lewandowskiego), z Zielińskim, Jóźwiakiem i Płachetą było komu rozgrywać. Cieszy mnie zwłaszcza postawa Ziela, który pokazał wreszcie co potrafi i był jednym z wyróżniających się graczy w naszej drużynie. Teraz 'gryzł trawę', w przeciwieństwie do Krychowiaka czy Piątka, ten ostatni ma słabsze dni najwyraźniej. Grosickiemu należy już zdecydowanie podziękować, z tej mąki chleba już raczej nie będzie. Trzeba drużynę przebudować i wprowadzić młodych, i zdecydowanie dawać grać tylko tym, co grają na co dzień w klubach. Wg mnie powinno to być żelazną zasadą.

Nie wiem czy zauważyliście, ale Klich w Leeds pod okiem Bielsy wszedł na inny poziom, i kilka razy próbował grać jak na Wyspach, na szybko, błyskawicznymi podaniami. Niestety, nie każdy z naszych potrafi tak grać, i tu jest nad czym pracować wg mnie :) Zwłaszcza obrońcy mogliby szybciej podawać, co pomogło by wyprowadzać atak zanim przeciwnik się zdąży ustawić. WG mnie to jest kierunek, zamiast powolnego rozgrywania. Bo jak linii obrony Biało-czerwonych zakłada się mocny pressing, to nasza gra zaczyna się sypać, i zacznają się paniczne wybicia i tracimy piłkę.

Ogónie mecz na plus, przynajmniej pod kątem gry, nie było już tej studni bez dna żalu i rozpaczy. Szkoda że Lewandowski ma uraz mięśnia, bo mógłby zrobić więcej, on świetnie ściąga obrońców i robi miejsce innym aby mogli strzelić  lub dośrodkować.

Brzęczek pozostanie, koniec jego kariery nastąpi, niestety, dopiero po Euro.
Lucjan

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #139 dnia: 19.11.2020, 09:16 »
Polacy zaprezentowali się słabo, choć lepiej niż z Włochami.
Słabo mimo przecietnej Holandi w meczu towarzyskim.
Sił starczało tylko na 1 połowę, która była niezła, graczy mamy słabych co było widać po zmiennikach - nie ma kogo wstawić...
Obrona tragedia - Glik emeryt + chyba najgorszy mecz Bednarka...
Zieliński, Klich na plus, szkoda, że tylko w 1 połowie.
Płacheta - ktoś go powinien nauczyć, że to gra zespołowa, - jedna dobra akcja to za mało na reprezentacje, o wiele więcej dobrego zrobiłby podając w wielu sytuacjach niż waląc na pałę...
Krychowiak - kolejny dobry mecz, zdjęcie go z boiska pokazało ile robi w defensywie.
Kolejny słaby mecz ze słabą Holandia i w stawce o nic...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #140 dnia: 19.11.2020, 10:10 »

Sił starczało tylko na 1 połowę, która była niezła, graczy mamy słabych co było widać po zmiennikach - nie ma kogo wstawić...
Zieliński, Klich na plus, szkoda, że tylko w 1 połowie.

Nie uważasz, że ściągnięcie Lewandowskiego a potem Krychowiaka nie zmieniło tutaj wiele? Wg mnie coś się sypnęło w ustawieniu, i tutaj nie widziałbym winy braku sił aż tak bardzo.

Płacheta - ktoś go powinien nauczyć, że to gra zespołowa, - jedna dobra akcja to za mało na reprezentacje, o wiele więcej dobrego zrobiłby podając w wielu sytuacjach niż waląc na pałę...

Wg mnie zabrakło mu precyzji, ale decyzje podejmował dobre. Lewandowski to magnes dla obrońców, przez co właśnie ktoś taki jak on ma więcej miejsca i powinien strzelać, kto wie czy właśnie nie takie były założenia. Zresztą on trafił w słupek.

Krychowiak - kolejny dobry mecz, zdjęcie go z boiska pokazało ile robi w defensywie.

Może robi dużo, ale jest już zbyt wolny i nie 'gryzie trawy'. Wiele fauli bierze się z faktu, że gracz przegrywa pojedynek, i nie zostaje mu nic innego jak sfaulować. Sam Krychowiak darł się na sędziego, że 'nic nie było', a zawsze było. Raz nawet kopnął Deepaya dwa razy w łydkę, w jednej sekundzie ( wdrugiej połowie). Brzęczek ściągnął go, bo nie miał wyjścia, groziła nam czerwona kartka. Więc takie zachowanie na boisku wcale dobre nie jest, zwłaszcza jeżeli to ktoś, kto ma rozgrywać piłkę (bo sypie się ustawienie). Dlatego szukałbym już zamiennika tutaj, chociażby aby dać do zrozumienia Krychowiakowi, że musi się bardziej postarać aby zagrać w kadrze w podstawowym składzie. Kto wie czy podobny sygnał nie byłby dobry dla innych graczy, jak chociażby Piątka czy Milika. Ten ostatni zwłaszcza lepiej powienien załatwiać sprawę transferów, bo dał ciała na maksa w tym sezonie, zagwiazdorzył i został na lodzie, bez możliwości grania. Grosicki to też mistrz transferów w ostatniej godzinie...


Oglądałem mecz na Polsacie, i zadziwiał mnie Engel, który twierdził, że Holandia nam nie zagrażała mocno w pierwszej połowie. Miałem wrażenie, że oglądam inny mecz. Brakowało im wykończenia, ale zbyt często przebywali w okolicach naszego pola karnego, mieli masę rzutów rożnych i sporo wolnych w tym miejscu. Jak dla mnie to od 9 minuty zagrażali nam co chwila, i bramki w końcu musiały paść. Mieli razem 20 sytuacji do zdobycia gola, a Hiszpanie w meczu z Niemcami 22 (wygranym 6:0), więc różnica jest niewielka, a wynik całkiem inny. Mieli dziewięć rzutów rożnych, więc nie dziwota, że w końcu jeden wykorzystali.
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #141 dnia: 19.11.2020, 15:51 »
Przyjmując, że za silne europejskie drużyny uznamy te będące przez ostatnich kilka lat w mniejszym, bądź większym kryzysie, czyli Włochy i Holandię, to Brzęczek ma słabe efekty z drużynami mocniejszymi od Polski, przynajmniej z tymi mocniejszymi "na papierze" (statystyki tych meczów też nie powalają)

z Włochami 1:1
z Portugalią 2:3
z Włochami 0:1
z Portugalią 1:1
z Holandią 0:1
z Włochami 0:0
z Włochami 0:2
z Holandią 1:2

Nawet Nawałka potrafił robić historyczne wyniki jak np. 2:0 w eliminacjach z mocnymi wówczas Niemcami, choć za jego kadencji Polacy jak ognia unikali rozgrywania meczów towarzyskich z dobrymi drużynami, co by nie popsuć sobie "koszyka" w trakcie losowania :facepalm: A dziś mamy dużo lepszą drużynę niż wówczas. Jednak jak na nich patrzę, to wielu ma problem ze zrozumieniem swojej roli na boisku. Mamy dwa ostatnie kluczowe mecze z mocniejszymi ekipami, a tu są jakieś testy taktyki, ustawień i zawodników. Nawałka, który dla mnie jest mocno średnim trenerem potrafił na Euro powalczyć z półfinalistami rozgrywek Niemcami (remis), wygrał z mocniejszą od nas Szwajcarią i zremisował z mistrzami Europy Portugalczykami.  Chyba wszyscy pamiętamy pudła Milika i gdybanie, co by było gdyby strzelił  :) A dziś w dwóch ostatnich meczach z Włochami i Holandią oddaliśmy łącznie...2 strzały w światło bramki...w dwóch meczach.

Offline lajon38

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 316
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #142 dnia: 19.11.2020, 17:01 »
Oglądanie meczy reprezentacji stało się męczące, mam nadzieję, że coś się zmieni po zmianie trenera.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 431
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #143 dnia: 19.11.2020, 18:02 »
A dziś w dwóch ostatnich meczach z Włochami i Holandią oddaliśmy łącznie...2 strzały w światło bramki...w dwóch meczach.

W meczu z Włochami nie mieliśmy ani jednego rzutu rożnego. Dośrodkowań nie liczyłem, ale chyba też nie było ani jednego. Nawet San Marino czy Andora nie są tak bezradne w ataku.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #144 dnia: 19.11.2020, 18:15 »
A dziś w dwóch ostatnich meczach z Włochami i Holandią oddaliśmy łącznie...2 strzały w światło bramki...w dwóch meczach.

W meczu z Włochami nie mieliśmy ani jednego rzutu rożnego. Dośrodkowań nie liczyłem, ale chyba też nie było ani jednego. Nawet San Marino czy Andora nie są tak bezradne w ataku.

Jakby człowiek pomyślał to by mógł na tym zarobić, najlepiej u nielegalnych w Polsce, bukmacherów.

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #145 dnia: 19.11.2020, 18:20 »
A dziś w dwóch ostatnich meczach z Włochami i Holandią oddaliśmy łącznie...2 strzały w światło bramki...w dwóch meczach.

W meczu z Włochami nie mieliśmy ani jednego rzutu rożnego. Dośrodkowań nie liczyłem, ale chyba też nie było ani jednego. Nawet San Marino czy Andora nie są tak bezradne w ataku.

Jakby człowiek pomyślał to by mógł na tym zarobić, najlepiej u nielegalnych w Polsce, bukmacherów.

Przy 1:0 postawiłem że będzie remis....
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #146 dnia: 26.11.2020, 23:21 »
Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Jak można tak frajersko przegrać wygrany mecz ale jak widać można. Lech prowadzi 1:0 gra w przewadze zawodnika i daje sobie po błędzie obrońcy strzelić bramkę na 1:1 a potem zawodnik Lecha za głupi niepotrzebny faul dostaje 2 żółta kartkę , widać że Lech gra na remis nie ryzykuję po czym w ostatniej akcji meczu traca bramke i przegrywają 2:1
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #147 dnia: 08.12.2020, 19:40 »
Mam nadzieję że 31.03.2021r., na Wembley zagramy jak w 1973r. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #148 dnia: 08.12.2020, 19:47 »
Że nasi w biało-czerwonych strojach?
Jacek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Piłka nożna - mecze reprezentacji Polski i polska liga
« Odpowiedź #149 dnia: 08.12.2020, 19:48 »
Nadzieja umiera ostatnia. Tak podobno mówią. :)
Adam