Autor Wątek: Rejestracja pojazdu  (Przeczytany 3050 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #15 dnia: 20.10.2020, 20:53 »
Może mają jakieś dopłaty za zatrudnianie ułomnych.
Ale jest przecież sporo normalnych i uczynnych urzędników. Jezu drogi, jak oni się muszą męczyć pośród idiotów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #16 dnia: 20.10.2020, 21:07 »
Jak chcą pracować, muszą dać radę. Ci normalni wykształceni są bez układów. To oni mają odwalać główną robotę. Pisałem wcześniej o sąsiadce, która tam pracuje. Kilka razy w tygodniu jeździ po innych placówkach w województwie i poprawia błędy po debilach tam zatrudnionych.

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #17 dnia: 25.10.2020, 17:03 »
Cześć,

pozwolę sobie zabrać głos w tym temacie. Nie jest to krytyka kogokolwiek.
Nie pracuje wydziale komunikacji (WK) ale z racji wykonywanego zawodu z grubsza wiem „jak się to kręci”.

1. Rzeczywiście wielu urzędników w WK musi być ułomnych, a to dlatego, iż wytrzymują kłótnie i dyskusje z klientami, którzy wiedzą lepiej bo tak przeczytali w Onecie czy w innej Wirtualnej Polsce. Dla niezorientowanych - jak urzędnik zarejestruje pojazd niezgodnie z obowiązującym stanem prawnym to pokrywa z własnej kieszeni wszystkie koszty związane z wydaniem nowego, prawidłowo wystawionego dowodu rejestracyjnego. Czyli jest ok 100 zł. w plecy.
2. Zgłoszenie zbycie/nabycia pojazdu poprzez skrzynkę podawczą czy obywatel.gov.pl jest tylko informacją dla urzędu. Jak nowy właściciel pojazdu, przed przerejestrowaniem pojazdu, przekroczy szybkość np. w Niemczech to WK wskaże do mandatu właśnie jego, a nie starego właściciela. Ja w dniu zbycia auta zgłosiłem ten fakt na obywatel.gov.pl oraz w mojej ubezpieczalni.
3. Nowy właściciel musi udać się do WK z dokumentem stwierdzającym własność, dowodem rejestracyjnym, opłatą (przeważnie można zapłacić kartą u urzędnika), dowodem osobistym, tablicami rejestracyjnymi oraz wnioskiem o przerejestrowanie pojazdu. Od nowego roku potrzebne będzie także zaświadczenie z badania technicznego. Urzędnik unieważnia stary dowód rejestracyjny, w 99% przypadków wydaje pozwolenie czasowe, wydaje dokument o zarejestrowaniu i nakleja nowe naklejki kontrolne na tablice rejestracyjne. Czyli nie można tego załatwić zdalnie. Uwaga: aby przerejestrować auto przegląd techniczny musi być ważny jeszcze przynajmniej jeden miesiąc.
3. Przeważnie po miesiącu możemy odebrać w urzędzie dowód rejestracyjny.(musimy oddać pozwolenie czasowe). Możemy także w fizycznej skrzynce podawczej złożyć wniosek o wysłanie pocztą dowodu rejestracyjnego. Do wniosku należy dołączyć pozwolenie czasowe.
4. Zgodnie z obowiązującymi przepisami musimy auto po zakupie przerejestrować w ciągu 1 miesiąca. W obecnej sytuacji epidemiologicznej przedłużono ten czas do 6 miesięcy. Nie ma żadnych kar jak nie przerejestrujemy pojazdu.

I tyle. Mam nadzieję, że trochę przybliżyłem sposób rejestracji pojazdu.

Pozdrawiam, R.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #18 dnia: 25.10.2020, 17:34 »
Właśnie próbowałem w piątek odebrać nowy dowód rejestracyjny. Covid, więc przed urzędem kolejka, praktycznie wszyscy właśnie po dowody. Postałem 45 minut, w tym czasie weszły 2 osoby. Przy tym tempie musiałbym ze 2 godziny jeszcze czekać, więc odpuściłem. Nie wiem dlaczego wydanie świstka tyle trwa. Jeszcze złożenie wniosku, to rozumiem, ale tu wszyscy byli po odbiór ???
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #19 dnia: 25.10.2020, 17:44 »
@robson
Na stronie Twojego WK powinna być informacja z procedurą wysłania nowego Dowodu Rejestracyjnego pocztą. Wniosek wraz z pozwoleniem czasowym wkładasz do koperty i zostawiasz w skrzynce podawczej. Nie musisz stać w kolejce.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #20 dnia: 25.10.2020, 18:12 »
U mnie nie ma takiej procedury. Jeszcze przy składaniu wniosku mówili że po odbiór osobiście. Swoją drogą z przygotowaniem nowego dowodu uwinęli się ekspresowo - był gotowy już po 5 dniach.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #21 dnia: 25.10.2020, 18:19 »
U mnie nie ma takiej procedury. Jeszcze przy składaniu wniosku mówili że po odbiór osobiście.
Wszyscy mówią, że odbiór osobisty aby nie ponosić kosztów wysyłki.

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #22 dnia: 25.10.2020, 18:27 »
No w każdym razie nie mam oficjalnej informacji na stronie urzędu, że mogę inaczej. Poza tym musiałbym pozbyć się tymczasowego i czekać nie wiadomo ile na nowy przysłany pocztą. No i jeszcze drałować na pocztę, bo mój listonosz nie raczy doręczać przesyłek, tylko zostawia awizo ;) Stanę sobie rano w kolejce, jak za komuny i załatwię.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #23 dnia: 25.10.2020, 20:28 »
Radass, na stronie urzędu jest napisane jak wół, że mogę złożyć wniosek przez PWPW czy jak to się tam nazywa. Na PWPW jest wniosek o rejestrację jak wół. Wypełniłem go i odesłałem. Zapłaciłem wszystko. Podpisałem się profilem zaufanym. Napisane jak wół - wniosek przyjęto. Uwag brak. To czekam grzecznie... I sobie bym czekał, aż bym karę zapłacił, że wniosku nie złożyłem :facepalm:

http://www.powiat.pruszkow.pl/kontakt
"zawiadomienia o zbyciu/nabyciu pojazdu, rejestracji pojazdu, innych czynności można składać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej PWPW–aby przejść do skrzynki PWPW – kliknij tutaj."

Po kiego wała na PWPW jest do wyboru rejestracja pojazdu, skoro nie można tego załatwić przez PWPW?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #24 dnia: 25.10.2020, 20:38 »
Wszystko jest ok, że wysłałem taki wniosek, podpisałem go profilem zaufanym... A potem się dowiedziałem, że to nie ma najmniejszego znaczenia, ze go wysłałem. I że nawet muszę wydrukować, że opłat wszystkich dokonałem, bo by o tym nie wiedzieli.
Cyrk.

Edit: Warto zauważyć, że po wymienieniu 28 maili z panią z urzędu... informacja o tym, że rejestracji można tak dokonać NADAL widnieje na stronie urzędu.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 409
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #25 dnia: 25.10.2020, 20:56 »
Nie po to wymyślono kary, żebyś mógł ich unikać robiąc wszystko jak trzeba. To by było zbyt proste ;)
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #26 dnia: 25.10.2020, 21:00 »
Radass, na stronie urzędu jest napisane jak wół, że mogę złożyć wniosek przez PWPW czy jak to się tam nazywa. Na PWPW jest wniosek o rejestrację jak wół. Wypełniłem go i odesłałem. Zapłaciłem wszystko. Podpisałem się profilem zaufanym. Napisane jak wół - wniosek przyjęto. Uwag brak. To czekam grzecznie... I sobie bym czekał, aż bym karę zapłacił, że wniosku nie złożyłem :facepalm:

http://www.powiat.pruszkow.pl/kontakt
"zawiadomienia o zbyciu/nabyciu pojazdu, rejestracji pojazdu, innych czynności można składać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej PWPW–aby przejść do skrzynki PWPW – kliknij tutaj."

Po kiego wała na PWPW jest do wyboru rejestracja pojazdu, skoro nie można tego załatwić przez PWPW?
Wszystkie sprawy urzędowe można załatwić – po uprzednim kontakcie z wydziałami za pomocą: maila, telefonu lub e-PUAP – adres skrzynki na E-PUAP:   /Powiat-Pruszkowski/SkrytkaESP . Osoby nie umówione wcześniej na wizytę, nie będą miały możliwości załatwienia sprawy.
Ja to rozumiem nieco inaczej.... przez internet możesz poinformować urząd, że chciałbyś załatwić sprawę....   tylko po co???? 

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #27 dnia: 25.10.2020, 21:04 »
Ja rozumiem, jak jest napisane w cytacie, który umieściłem.
Potem było w tabelce, że wniosek przyjęty. Brak uwag. Więc czekałem na zmianę statusu wniosku lub pojawienie się uwag. A jak zadzwoniłem po miesiącu, to się dowiedziałem, że fakt złożenia tego wniosku nie ma najmniejszego znaczenia. :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #28 dnia: 25.10.2020, 21:16 »
Ja rozumiem, jak jest napisane w cytacie, który umieściłem.
Potem było w tabelce, że wniosek przyjęty. Brak uwag. Więc czekałem na zmianę statusu wniosku lub pojawienie się uwag. A jak zadzwoniłem po miesiącu, to się dowiedziałem, że fakt złożenia tego wniosku nie ma najmniejszego znaczenia. :facepalm:

i jak to rozumieć ? .......  Polska ....... i wszystko jasne :)   

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #29 dnia: 25.10.2020, 21:25 »
@Mosteque wszystko wyjaśniłem w moim pierwszym poście.
Tak jak w nim napisałem:
- kary byś nie zapłacił bo Ustawa takich nie przewiduje.
- rejestracji nie można załatwić zdalnie. Jeżeli tak sugeruje strona Urzędu to jest to karygodne.
- mój post nie jest krytyką kogokolwiek tylko informacją jak normalnie przebiega proces rejestracji pojazdu.

Urzędnik w okienku nie ma wpływu na treść w Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). Jeżeli znalazłeś w nim błąd to jak najbardziej należy go zgłosić - pisemnie.

R.