Autor Wątek: Rejestracja pojazdu  (Przeczytany 3051 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #30 dnia: 26.10.2020, 16:56 »
Pokazałeś jak działa powiat - nie państwo :) rejestracja pojazdów podlega jednostkom terytorialnym.
A ja właśnie po załatwianiu wymiany dowodu rejestracyjnego, teoretycznie trzeba się umawiać na godzinę ale nie mogłem się dodzwonić.

Wybrałem poniedziałek, co prawda teoretycznie najwięcej klientów (auta ludzie kupują w soboty, niedziele), ale czynne u nas do 17 - dużo ludzi nie wie, więc po 15 luz powinien być - zagrało - byłem sam.
Pani z obsługi poprowadziła za rękę w wypełnianiu papierka - ze 3 minuty, dostałem karteczke i do wpłatomatu piętro wyżej - 3 minuty . Powrót z potwierdzeniem i załatwione... Odbiór nowego dowodu za około 3 tyg - a może być szybciej, jeszcze pani spytała czy chce dowód czasowy, ale nie chciałem, po co mnie :) .
Podsumowując wyszedłem z domu około 16,15 po wiadomościach Polsatu, wróciłem 16.40.
No qwa nie mam się do czego przyczepić .. :)  życzyłbym sobie zawsze takie załatwianie spraw urzędowych.

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #31 dnia: 26.10.2020, 17:01 »
jeszcze pani spytała czy chce dowód czasowy, ale nie chciałem, po co mnie :) .
Ale wiesz, że jak nie wydała Ci pozwolenia czasowego to nie możesz jeździć nowo zakupionym autem - do czasu odbioru dowodu rejestracyjnego.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #32 dnia: 26.10.2020, 17:10 »
Tylko ja auto kupiłem że 2 lata temu i było już na mnie zarejestrowane, tylko przy przeglądzie wyszło, że Vin jest zatarty..., Musiałem przejść procedurę, nowy Vin nabity, i sama wymiana dowodu to już sam koniec. Więc dowód rejestracyjny mam (w cepiku)

Offline Radasss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 8
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #33 dnia: 26.10.2020, 17:12 »
No tak. To zmienia postać rzeczy.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 440
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #34 dnia: 26.10.2020, 17:23 »
Pokazałeś jak działa powiat - nie państwo :) rejestracja pojazdów podlega jednostkom terytorialnym.
A ja właśnie po załatwianiu wymiany dowodu rejestracyjnego, teoretycznie trzeba się umawiać na godzinę ale nie mogłem się dodzwonić.

Wybrałem poniedziałek, co prawda teoretycznie najwięcej klientów (auta ludzie kupują w soboty, niedziele), ale czynne u nas do 17 - dużo ludzi nie wie, więc po 15 luz powinien być - zagrało - byłem sam.
Pani z obsługi poprowadziła za rękę w wypełnianiu papierka - ze 3 minuty, dostałem karteczke i do wpłatomatu piętro wyżej - 3 minuty . Powrót z potwierdzeniem i załatwione... Odbiór nowego dowodu za około 3 tyg - a może być szybciej, jeszcze pani spytała czy chce dowód czasowy, ale nie chciałem, po co mnie :) .
Podsumowując wyszedłem z domu około 16,15 po wiadomościach Polsatu, wróciłem 16.40.
No qwa nie mam się do czego przyczepić .. :)  życzyłbym sobie zawsze takie załatwianie spraw urzędowych.
:bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 412
  • Reputacja: 350
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Rejestracja pojazdu
« Odpowiedź #35 dnia: 26.10.2020, 18:04 »
Ja dzisiaj godzinkę spaliłem, ale udało się odebrać - 5 minut przy okienku, reszta w kolejce.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.