Autor Wątek: Uważajcie! Nowa metoda oszustów internetowych!  (Przeczytany 1319 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Uważajcie! Nowa metoda oszustów internetowych!
« dnia: 12.02.2019, 09:25 »
Jak w tytule. Uważajcie na nowy sposób wyłudzenia dostępu do konta bankowego przez oszustów! Wielu z nas robi zakupy w internecie i trzeba się pilnować!
Poniżej zamieszczam link do artykułu:

https://tech.wp.pl/uwazaj-na-zakupy-na-facebook-marketplace-niska-cena-i-komornik-na-koncie-6348379268298881a

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uważajcie! Nowa metoda oszustów internetowych!
« Odpowiedź #1 dnia: 12.02.2019, 09:48 »
Dziś widziałem na karpiowej grupie ten sam przypadek, ktoś chciał łóżko kupić za pobraniem ale wpłacił 3 dyszki na wysyłkę. Kontaktu z wysyłającym brak ...

Osobiście polecam korzystanie z paypal
https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/buyer-protection

Offline tomek-kun

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 601
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Racibórz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uważajcie! Nowa metoda oszustów internetowych!
« Odpowiedź #2 dnia: 12.02.2019, 10:44 »
Dzięki :thumbup:
Tomek

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Uważajcie! Nowa metoda oszustów internetowych!
« Odpowiedź #3 dnia: 13.02.2019, 16:34 »
Ja chciałbym przestrzec Koleżanki i Kolegów mających małe dzieci przed zakupem pieluch, szczególnie "Pampersów", na Facebook Marketplace.
W ostatnich 2-3 miesiącach jest tam prawdziwa plaga oszustw związanych ze sprzedażą pieluch "Pampers". Z prywatnych profili oferowane są pieluchy w różnych rozmiarach w bardzo atrakcyjnych cenach. Wysyłka tylko za przedpłatą na rachunek bankowy, po wpłacie kontakt ze sprzedawcą się urywa, a konta po kilku dniach znikają z FB. O sprawie dowiedziałem się w dość niecodziennych okolicznościach. W grudniu jeden z takich oszustów podał swoim "kontrahentom" w danych do przelewu adres oraz numer telefonu mojej firmy. Efekt był taki, że po Świętach Bożego Narodzenia przez kilka tygodni tłumaczyłem różnym osobom, że nie handluję pieluchami i nie mam na imię Karolina :-) Sprawa została zgłoszona na Policję przeze mnie oraz kilkadziesiąt oszukanych osób, śledztwo jest w toku.