Autor Wątek: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?  (Przeczytany 1621 razy)

Offline Arkow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 3
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #15 dnia: 01.04.2024, 23:14 »
Od siebie dodam,że posiadam commercial 11ft.Ogarniam nim methode,bombkę jak i pellet waglera.Znakomity kij.Największego karpika jakiego miałem jak do tej pory to około 7kg.

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 187
  • Reputacja: 139
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #16 dnia: 02.04.2024, 02:44 »
Jeśli byś się nie zdecydował na Drennana to w Drapieżniku masz fajną promkę na kije Map Parabolix.  Do łowienia komercyjnego świetnie się nadają, trochę mocniejsza będzie wersja SUV.

Miałem ultra 2 suv wędka spoko wykonanie to majstersztyk ale troche kluchowata, chciałbym coś innego
To zabawne jest jak postrzegamy wędki, ale jeśli ultra suv jest kluchowaty to tylko Aventus distance, SLR, Horizon Commercial(tego nie miałem Ale ponoć ma moc).
Mam Ultra suv, black suv, slr, aventus distance, Tournament Pro.
Miałem acolyte+.
Do Klusek mogę zaliczyć BLack suv, acolyte+, Tournament Pro.
Ultra suv 11ft bardziej przypomina mi w ugięciu SLR i Aventus distance, czyli progresywne wędki. Dolnik jest dosyć sztywny, ale czuć "oczko" mniej mocy.
Jest jeszcze Nzon power feeder, ale to extremum które przebija pałowatością ruskie teleskopy.
Osobiście odłożyłem SLRy na rzecz ultra suvów.

Offline lendzik

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #17 dnia: 02.04.2024, 07:28 »
Posiadam Acolyta 11ft plus i ultra, i obydwoma kijami łowię na PZW na dystansie 30-50m , leszcze 60+ dają już dużo frajdy, czasem jakiś karpik 40cm się trafi - pomiędzy kijami nie ma jakiejś mega dużej różnicy. Na komercję pewnie wziąłbym wersję z plusem chociaż myślę że są zbyt delikatne i lepiej sobie poradzą na białorybie w wodach PZW
Catch & Release

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 4
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #18 dnia: 02.04.2024, 09:08 »
Wybór padł na Daiwe Nzon Z, trafiła się nowa w dobrej cenie, starszy model mniej dostępny ale udana seria, kij mocny typowo na komercje.

Online Michu83

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #19 dnia: 02.04.2024, 09:19 »
Wybór padł na Daiwe Nzon Z, trafiła się nowa w dobrej cenie, starszy model mniej dostępny ale udana seria, kij mocny typowo na komercje.
Z ciekawości 50g czy 60g-wersja power ??

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 4
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #20 dnia: 02.04.2024, 10:19 »
Wybór padł na Daiwe Nzon Z, trafiła się nowa w dobrej cenie, starszy model mniej dostępny ale udana seria, kij mocny typowo na komercje.
Z ciekawości 50g czy 60g-wersja power ??

50g, power to sztywna pała, nie dla mnie:)

Offline MrMike

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #21 dnia: 02.04.2024, 10:26 »
Mam 2 commerciale 11ft i 2 daiwy Z 11ft 50gr.
Daiwa jest trochę mocniejsza od commerciala. Bardzo przyjemna wędka do łowienia. Ostatnio mam ją na każdym wypadzie. Podpięty kołowrotek TDR 4012 i żyłka technium 0.22. Można spokojnie bez wysiłku łapać powtarzalnie na 60m a większe dystanse też w zasięgu.

Offline Łowca42

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 4
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #22 dnia: 02.04.2024, 11:39 »
Mam 2 commerciale 11ft i 2 daiwy Z 11ft 50gr.
Daiwa jest trochę mocniejsza od commerciala. Bardzo przyjemna wędka do łowienia. Ostatnio mam ją na każdym wypadzie. Podpięty kołowrotek TDR 4012 i żyłka technium 0.22. Można spokojnie bez wysiłku łapać powtarzalnie na 60m a większe dystanse też w zasięgu.

Tdr 4012 ma prawie 400g, świetny młynek ale wg mnie za ciężki do lekkiego kija 11ft, dlatego ja wolę shimano ultegra lub stradic.
Ciekaw jestem jak te nowe tdrki lekko odchudzone, pierwsze opinie ludzi są pozytywne, chciałbym do daiwy młynek daiwy no ale co wybrać?
TDR za ciężki, nzon lt 5000? regal w?

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #23 dnia: 02.04.2024, 11:58 »
Ja mam Daiwy TDR 3012, moim zdaniem do kijków 10-11 ft są gites. Stradic czy Ultegra też fajne ale klipsy jakby nie za bardzo :)

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 642
  • Reputacja: 1127
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #24 dnia: 02.04.2024, 12:27 »
TDR 3012 (rozmiarowy odpowiednik LT 5000), który ma wyraźnie szerszą szpulę od Shimano w rozmiarze 4000, waży niecałe 300 g, a przy tym otrzymał wreszcie wkręcaną korbkę :)

Materiałowo-technologiczne zadatki na przyzwoity kołowrotek ma nowy Matrix HX Pro 4000, ale warto byłoby zasięgnąć opinii pierwszych użytkowników.


Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #25 dnia: 05.04.2024, 07:46 »
Wpadł mi wczoraj w ręce Commercial 9 ft. Powiem Wam, że kijek jest bardzo przyjemny. Jest wręcz zarąbisty, taka „różdżka „. Większe przelotki bardziej pasują do tego kija. Nie jest bardzo mocny, chyba nie odróżniłbym go od Acolyte Plus. Blank o małej średnicy, ołóweczek.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #26 dnia: 05.04.2024, 10:03 »
Map Ultra SUV 10ft to moja ulubiona wędka, zwolniła z obowiązków pracy Aventusy, Daiwy i inne Drennany. Do specjalnych zadań mam Aventusa Distance 11 ft i uważam go za bardzo uniwersalny kij na łowiska z dużymi karpiami. Można spokojnie łowić karasie czy liny a jak się uwieść 12kg kaban to dla wędki bez różnicy, budowa kija pozwala na dalsze rzuty niż tradycyjne 11ft.

Co do kołowrotków to na używam Twin Powera, Sustaina, Stradicow, mam też TDR3012 i od zawsze dobrze się spisuje.
Mam do 9ft Daiwe Exceler i ten kołowrotek kręci lepiej niż Twin Power, ciekawe czy do rozmiaru 5000 podeszła by szpula od TDR.

Offline Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #27 dnia: 05.04.2024, 10:15 »
Jaki rozmiar Excelera masz do kijka 9 ft?

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan acolyte plus czy acolyte commercial 11ft ?
« Odpowiedź #28 dnia: 05.04.2024, 11:19 »
Jaki rozmiar Excelera masz do kijka 9 ft?

Jak przy większości moich młynków, mam 4000, jeden do spina i jeden do spławika tylko 3000.