Ankieta

Czy rezygnujecie z opłacania pozwolenia na rok 2023 ?

Rezygnuję.
20 (9.9%)
Nie rezygnuję.
95 (47%)
Jeszcze się zastanawiam.
39 (19.3%)
Już od kilku / kilkunastu lat nie opłacam.
48 (23.8%)

Głosów w sumie: 202

Głosowanie skończone: 31.05.2023, 18:51

Autor Wątek: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?  (Przeczytany 38708 razy)

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 525
  • Reputacja: 201
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #480 dnia: 20.01.2023, 21:50 »
[

Michał nie tylko ty nie rozumiesz.
Kormoran to takie bydle że jak nie zeżre to pokaleczy.
Przy jego wydajności w żarciu i ilości jakie są obecnie, dziesiątkuje ryby.
U mnie na zimowiskach rzecznych robi rzeźnie.
Nie wspomnę o stawach.
Poprostu jest nadmiar trzeba go się pozbyć.

Skoro obwiniasz kormorana za brak ryb w zbiornikach to jak w takim razie wytłumaczysz obecny brak ryb w zbiorniku, gdzie kormorana nie zobaczyłes nigdy ??

To proste :) Wyżarły ryby i odleciały zanim tam dotarłeś.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 323
  • Reputacja: 900
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #481 dnia: 20.01.2023, 22:52 »
[

Michał nie tylko ty nie rozumiesz.
Kormoran to takie bydle że jak nie zeżre to pokaleczy.
Przy jego wydajności w żarciu i ilości jakie są obecnie, dziesiątkuje ryby.
U mnie na zimowiskach rzecznych robi rzeźnie.
Nie wspomnę o stawach.
Poprostu jest nadmiar trzeba go się pozbyć.

Skoro obwiniasz kormorana za brak ryb w zbiornikach to jak w takim razie wytłumaczysz obecny brak ryb w zbiorniku, gdzie kormorana nie zobaczyłes nigdy ??

Pisze o swoich wodach , i o sytuacji jaką znam.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 784
  • Reputacja: 1991
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #482 dnia: 21.01.2023, 10:24 »
[

Michał nie tylko ty nie rozumiesz.
Kormoran to takie bydle że jak nie zeżre to pokaleczy.
Przy jego wydajności w żarciu i ilości jakie są obecnie, dziesiątkuje ryby.
U mnie na zimowiskach rzecznych robi rzeźnie.
Nie wspomnę o stawach.
Poprostu jest nadmiar trzeba go się pozbyć.

Skoro obwiniasz kormorana za brak ryb w zbiornikach to jak w takim razie wytłumaczysz obecny brak ryb w zbiorniku, gdzie kormorana nie zobaczyłes nigdy ??

Kormoran jest problemem. Gdyby nie zamarzały jeziora mazurskie i by tam siedział, to byłoby spoko, ale on migruje. I jak zimą stado kilkuset sztuk siądzie na danym zbiorniku, to zrobi rzeź. Ja mam swoją teorię dotycząca lina w UK, jest on właśnie atakowany przez kormorana, gdyż zimą nie jest aktywnie pływającą rybą a na Wyspy wtedy docierają kormorany z kontynentu. A ten ptak wie gdzie siąść, to znaczy tam, gdzie jest ryba.

Jednak nie jest rozwiązaniem likwidacja kormoranów, ale sprawienie aby się nie rozmnażał w takim tempie. Jeśli pojawi się sporo szczupaka i wody będą miały mniejszą ilość drobnicy, to kormoran nie będzie miał takich warunków do rozwoju, i wtedy można działać. Trzeba jednak widzieć problem w większej skali, nie zaś tylko przez pryzmat własnego rejonu. I nie chodzi tylko o wody śródlądowe, przełowienie wód morskich przybrzeżnych jest powodem, że ptak ten przesuwa się w głąb lądu. Jest to więc papierek lakmusowy wskazujący na dużo większe zaburzenia, nie tylko chodzi o brak odpowiedniej ilości szczupaka. Jeśli kormoran żywi się w wielu miejscach babką byczą, to jego usunięcie może spowodować lawinowy wzrost jej ilości, co może owocować jeszcze gorszymi zaburzeniami (wyżeranie ikry i stanowienie konkurencji pokarmowej dla innych gatunków, cenniejszych). Dlatego tutaj trzeba działać rozsądnie, Chińczycy za Mao likwidowali wróbla, który niby wyrządzał szkody przy hodowli ryżu, i postanowili go wybić. Efekt był odwrotny od zamierzonego, bo zaczęły się rozwijać na maksa szkodniki (owady), które wprost zdziesiątkowały uprawy. Dlatego moim zdaniem bardziej należy polegać na matce naturze tutaj i jej zdolności do samoregulacji. Zaś odstrzał przydałby się aby odstraszać te ptaki jak już migrują, aby chronić niektóre zbiorniki. Nie chodzi o to aby położyć ich jak największą ilość trupem, ale o odstraszanie. Lepiej chyba też przeprowadzać zarybienia wiosną, czyli wtedy, kiedy już kormoran wraca na swe miejsca lęgowe. Bez tego karmimy go narybkiem, takiego lina na przykład, zwłaszcza jak zbiornik jest płytszy i nie ma roślinności która stanowi ochronę (pas trzcin itp). Tu PZW już dawno powinno mieć zrobione badania i działać wg odpowiedniej strategii. Oczywiście nic takiego nie ma, ważniejsze jest wydać masę kasy na inne rzeczy, jak archiwum, w którym mieszka prezes związku.
Lucjan

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 813
  • Reputacja: 95
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #483 dnia: 22.01.2023, 14:51 »
Kartę w tym roku jak zwykle opłaciłem.

Natomiast porozumienie PL-DE zawieszone :( Nie wiem czy to prawdziwy powód :
https://www.pzw.org.pl/zozgora/wiadomosci/246515/64/porozumienie_polskoniemieckie_na_2023_r__zawieszone

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 358
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #484 dnia: 28.01.2023, 17:13 »
Panowie małe ostrzeżenie jakby ktoś nie zamierzał opłacać w tym roku a jednak po kryjomu łowić. Dziś miałem kontrolę w miejscu nad Wisłą gdzie się samochodem nie dojedzie, dzicz. I to w styczniu,  to będzie inny rok pod względem kontroli nad wodą, skoro tak wcześnie zaczeli. Oczywiście nie miałem wpisu w rejestrze,  chcieli mi wlepić 50zl mandatu, ale po negocjacjach odpuścili. Tak wcześnie to kontroli w życiu jeszcze nie miałem.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka
Sławek

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #485 dnia: 28.01.2023, 17:22 »
I o to chodzi :bravo:


Pozdrawiam Łukasz

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #486 dnia: 28.01.2023, 17:31 »
Panowie małe ostrzeżenie jakby ktoś nie zamierzał opłacać w tym roku a jednak po kryjomu łowić. Dziś miałem kontrolę w miejscu nad Wisłą gdzie się samochodem nie dojedzie, dzicz. I to w styczniu,  to będzie inny rok pod względem kontroli nad wodą, skoro tak wcześnie zaczeli. Oczywiście nie miałem wpisu w rejestrze,  chcieli mi wlepić 50zl mandatu, ale po negocjacjach odpuścili. Tak wcześnie to kontroli w życiu jeszcze nie miałem.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

50zł mandatu? To brzmi jak zachęta żeby kłusować.

Ps: Skoro odpuścili, to znaczy że NIC się nie zmienia.

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 642
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #487 dnia: 28.01.2023, 17:34 »
Przecież kolega miał zezwolenie i nie kłusował. Zapomniał durnego wpisu. Postąpili, jak trzeba. Zapewne pozwolili uzupełnić wpis i po sprawie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 358
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #488 dnia: 28.01.2023, 17:34 »
Panowie małe ostrzeżenie jakby ktoś nie zamierzał opłacać w tym roku a jednak po kryjomu łowić. Dziś miałem kontrolę w miejscu nad Wisłą gdzie się samochodem nie dojedzie, dzicz. I to w styczniu,  to będzie inny rok pod względem kontroli nad wodą, skoro tak wcześnie zaczeli. Oczywiście nie miałem wpisu w rejestrze,  chcieli mi wlepić 50zl mandatu, ale po negocjacjach odpuścili. Tak wcześnie to kontroli w życiu jeszcze nie miałem.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

50zł mandatu? To brzmi jak zachęta żeby kłusować.

Ps: Skoro odpuścili, to znaczy że NIC się nie zmienia.
Ale to za brak wpisu, daty połowu, składki opłacone mam!

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 358
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #489 dnia: 28.01.2023, 17:35 »
Przecież kolega miał zezwolenie i nie kłusował. Zapomniał durnego wpisu. Postąpili, jak trzeba. Zapewne pozwolili uzupełnić wpis i po sprawie.


Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 493
  • Reputacja: 353
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #490 dnia: 28.01.2023, 17:41 »
Obowiązek wpisywania do rejestru samej obecności nad wodą jest kompletnie bez sensu.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #491 dnia: 28.01.2023, 17:43 »
Trzepać powinni ostro za niewymiarowe ryby i nadlimity , okresy ochronne, poza tym kary za brak opłat powinny iść w tysiące.
Za kłusowanie siatami bezwzględny sąd i podliczone wszystkie straty właściciela wody, jak to gdzieś widziałem w jakimś wyroku ostatnio...


Pozdrawiam Łukasz

Online Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 358
  • Reputacja: 328
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #492 dnia: 28.01.2023, 17:46 »
Obowiązek wpisywania do rejestru samej obecności nad wodą jest kompletnie bez sensu.
Też tak uważam, ja mam dwa rejestry, na Tarnów i Świętokrzyskie, jakbym opłacił jeszcze kolejne porozumienia to trzeba będzie z segregatorem nad wodę jeździć i prowadzić wpisy jak w biurze. A ten zapis w rejestrze Tarnów jest najlepszy "brak wpisu daty połowu, rejestr nieważny "

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Sławek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 611
  • Reputacja: 93
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #493 dnia: 28.01.2023, 17:48 »
Panowie małe ostrzeżenie jakby ktoś nie zamierzał opłacać w tym roku a jednak po kryjomu łowić. Dziś miałem kontrolę w miejscu nad Wisłą gdzie się samochodem nie dojedzie, dzicz. I to w styczniu,  to będzie inny rok pod względem kontroli nad wodą, skoro tak wcześnie zaczeli. Oczywiście nie miałem wpisu w rejestrze,  chcieli mi wlepić 50zl mandatu, ale po negocjacjach odpuścili. Tak wcześnie to kontroli w życiu jeszcze nie miałem.

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

50zł mandatu? To brzmi jak zachęta żeby kłusować.

Ps: Skoro odpuścili, to znaczy że NIC się nie zmienia.
Ale to za brak wpisu, daty połowu, składki opłacone mam!

Wysłane z mojego SM-A336B przy użyciu Tapatalka

Aaa ok, źle odebrałem :thumbup:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 642
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Czy opłacacie kartę w 2023? Jakie są tego powody?
« Odpowiedź #494 dnia: 28.01.2023, 17:52 »
Mnie na DD chcieli wlepić mandat, bo nie miałem wydrukowanej kartki z rejestrem połowu (opłaciłem dwa dni). Mówię, że to bez sensu, bo przecież to jest NK i tam nie ma co wpisywać. Pozwolili mi narysować długopisem tabelkę na kartce, wstawić w nią kreski i się podpisać. Na tym przybili pieczątkę.

Z jednej strony w porządku chłopaki. Mogli mi mandat wlepić. Z drugiej strony... Ja pier... :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters