Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 969668 razy)

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1755 dnia: 15.07.2018, 22:09 »
Oj, cena boli...

Zwrócił ktoś uwagę na rozpiętość zalecanych linek? 3-10 funtów w najsłabszych wersjach to spory rozstrzał. Wygląda jakby to były czułe kijki, ale z dużą mocą. Może cena będzie faktycznie adekwatna do klasy wędek? Ryba, dasz znać? ;D

Pomyślimy :P

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1756 dnia: 15.07.2018, 23:14 »
Na zawody brał bym 12". x2

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Sebula

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 619
  • Reputacja: 224
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1757 dnia: 15.07.2018, 23:24 »
Feeder za 2000 zł to jest po prostu nieporozumienie. Możemy się ekscytować, ale cena ta będzie także zaporowa dla wędkarzy w UK. Myślę, że Guru ma podobne podejście, jak koncerny samochodowe. Oni po prostu chcą dać komuś poczucie wyjątkowości, przynależność do ekskluzywnej grupy itd. zdecydowana większość z nas wie, że liczy się wędkarski kunszt a nie to, jakim kijem kto łowi. Mam Selektora, którego kupiłem przed boomem za 250 zł. Mam też kij zdecydowanie droższy. Łowię jednoczesną na oba na różnych odległościach i holuje ryby to raz na jedną to na drugą, w zależności gdzie akurat przebywają i żerują ... Po drugie na nocki zabieram ze sobą Prologic C1 za 190 zł, spoduje nim, łowię itd. A 20 metrów obok mnie rozbija się zawodnik. Widać lepszy statyw, lepsze kije, sygnalizatory. Kołowrotki może takie same, bo te akurat mam solidne. I co ? Pływa facet łódką na odległość 60 metrów, wywozi zestawy i udaje Grafa. A ja robię swoje i czekam. W efekcie łowi w nocy dwie ryby a ja 8. Zaś na fajrant pyta: na co, w jaki sposób itd, itd. Dla mnie jest to kolejny przykład na to, że liczy się "skill" a nie łechtanie ego i kupowanie coraz droższych zabawek. Wędki za takie kwoty same ryby nie złowią. Sorry, ale wędkarski marketing od pewnego czasu zaczyna mnie drażnić i wymyślanie skarpet, czapek z pomponem i innych tego typu bzdur jest naprawdę żenująco śmieszne i nijak ma się do tego przyjemnego hobby.
Pozdrawiam Seba

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1758 dnia: 15.07.2018, 23:37 »
Oj tam. Towar jest wart tyle, ile jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Nie ma co oceniać i mówić " za drogie" czy "za tanie". Mamy tak dużą dostępność sprzętu, że możemy wybrać to, co nam odpowiada zarówno pod kątem ceny, jak i jakości, jakiej oczekujemy. Nikt nas nie zmusza do zakupu takiej, czy innej wędki. Uważam, że  dopiero po pewnym czasie użytkowania danego sprzętu możemy powiedzieć czy spełnia nasze oczekiwania i czy kwota jaką wydaliśmy na jego zakup jest dla nas ok.

Guru znajdzie swoich nabywców. To pewne. Ludzie kupią sobie nawet po kilka wędek. Dlaczego? Bo mogą ;)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1759 dnia: 16.07.2018, 04:49 »
Przynajmniej cenowo, jeśli chodzi o 13 ft Guru wychodzi lepiej niż jego przodek Tournament 13ft Heavy, kiedy wchodził na rynek (500+). Dalej jednak cena powala, tym bardziej że to odgrzewany kotlet. Pracownicy w dziale marketingu Daiwy-Guru to jednak mają łeb. Szkoda, tylko że użyli takich drogich farb i przez to niezeszli bardziej z ceną.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 45
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1760 dnia: 16.07.2018, 07:17 »
Powiedzcie proszę, bom chłop ciemny: Guru to marka ze stajni Daiwy, tak? Jeżeli tak, to jak ją pozycjonują? Jako brand dla zawodników?

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1761 dnia: 16.07.2018, 08:06 »
Guru to oddział Kordy, ale chyba coś ostatnio czytałem że się "usamodzielnili" :)
Z Daiwą zawsze współpracowali, myślę że duży wpływ na to miał Steve Ringers, bo reklamuje obie marki :)
Chociaż ostatnio na Mś występował w barwach Prestona, co najlepsze kosz podbieraka miał z colmica :D

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 45
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1762 dnia: 16.07.2018, 08:09 »
A Korda nie jest kapitałowo powiązana z Daiwą? Na wszystkich pokazach nowości zawsze występują w Polsce razem.

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1763 dnia: 16.07.2018, 08:13 »
Możliwe że tak, nigdy jakoś tematu szczególnie nie wertowałem

Ryba1987

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1764 dnia: 16.07.2018, 17:23 »
Oj tam. Towar jest wart tyle, ile jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Nie ma co oceniać i mówić " za drogie" czy "za tanie". Mamy tak dużą dostępność sprzętu, że możemy wybrać to, co nam odpowiada zarówno pod kątem ceny, jak i jakości, jakiej oczekujemy. Nikt nas nie zmusza do zakupu takiej, czy innej wędki. Uważam, że  dopiero po pewnym czasie użytkowania danego sprzętu możemy powiedzieć czy spełnia nasze oczekiwania i czy kwota jaką wydaliśmy na jego zakup jest dla nas ok.

Guru znajdzie swoich nabywców. To pewne. Ludzie kupią sobie nawet po kilka wędek. Dlaczego? Bo mogą ;)

Otóż to. Dlatego biorę Aventusa 10ft, bo chcę i mogę. Jak kto woli ale jak widzę wpisy że kogoś drażni cena bo jest wysoka to równie dobrze w drugą stronę można napisać - drażnią mnie kije które są tanie a że to i to jest bezsensowne to inna sprawa.
Niech każdy łowi jak chce i na co chce, jedni mają telefon za stówe z biedry a inni S9+ za 4000 czy ile to tam kosztuje. I co ? Na to i na to sie dodzwonisz ale jeśli jest możliwość i można skorzystać z czegoś nowszego, lepszego to czemu by tego nie zrobić?
Jak się trochę pokombinuje to wszystko się da ogarnąć, trzeba chcieć.

A teraz po "trudnych sprawach" czemu coś kosztuje tyle a nie tyle bo producent tyle chce i może za to tyle zawołać bo on to robi, trochę uzupełnię temat aktualnościami. Preston :)

3 rodzaje nowych sztyc:

Response XS - "topowa" - 130 funtów 4metry


Response Carp - 4m około 360zł także całkiem dostępna cena


Response Match - 3,4,5m (3 różne warianty)


Nowe "futerka"
https://www.prestoninnovations.com/en/products/new-gear/clothing

Feeder feeda - kij do nęcenia, 3,8m c.w. 80gr


Seria akcesorii "floater"


Nowa tylna podpórka


16metrowa tyczka karpiowa za jedyne 1500 funtów


Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1765 dnia: 16.07.2018, 17:56 »
Guru to oddział Kordy, ale chyba coś ostatnio czytałem, że się "usamodzielnili".
Z Daiwą zawsze współpracowali. Myślę, że duży wpływ na to miał Steve Ringers, bo reklamuje obie marki :)
Chociaż ostatnio na Mś występował w barwach Prestona. Co najlepsze kosz podbieraka miał z Colmica.
Guru to tak jak wspomniałeś dziecko Kordy. Jej wodzem jest świetny karpiarz Danny Fairbrass. Współpracował z Daiwa, zanim wogóle w planach było stworzenie marki Guru. Przykładem są między innymi wędziska rzutowe przy których projektowaniu w japoncowni Danyy brał udział.  Seria Infinity DF, a także  Daiwa Longbow DF. Dlatego śmiem twierdzić, że Ringers na współpracę Guru z Daiwa raczej wpływu nie miał, gdyż ta współpraca  już była odgórnie Ringers współpracuje z nimi to nie ma co się dziwić. Świetny fachowiec i reklamowanie sprzętu w jego rękach itd napędza dodatkowo sprzedaż, więc nawet się nie dziwię, że w nie jednej firmie ręce maczaSwoją drogą Guru to marka, która u mnie zagościła na stałe i głównie na niej już bazuje

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1766 dnia: 16.07.2018, 18:01 »
Daniel, za wpis leci :thumbup:, ale proszę, żebyś podzielił to na zdania, bo się nie da czytać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1767 dnia: 16.07.2018, 18:04 »
Ciekawa propozycja, dla łowiących na żywca.
https://www.facebook.com/FishPointSklep/videos/2267524056621199/
Robert

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1768 dnia: 16.07.2018, 18:12 »
:o
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1769 dnia: 16.07.2018, 18:14 »
Ciekawa propozycja, dla łowiących na żywca.
https://www.facebook.com/FishPointSklep/videos/2267524056621199/

Świętnie to pracuje, ciekawe jaka cena, i co jak się zerwie  :P
Tomek