Autor Wątek: Przynęty Sonubaits  (Przeczytany 38619 razy)

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #60 dnia: 25.04.2017, 19:11 »
Ogólnie to jest chyba najdroższy sklep wędkarski we Wrocławiu. Bardzo nie lubię tam chodzić, tylko dlatego, że mam po drodze to wchodzę po robale (również najdroższe). A to z SB to pewnie zwykły błąd albo po prostu im brakło.
PZW only  : o )

Offline alisowski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #61 dnia: 25.04.2017, 21:43 »
Ogólnie to jest chyba najdroższy sklep wędkarski we Wrocławiu. Bardzo nie lubię tam chodzić, tylko dlatego, że mam po drodze to wchodzę po robale (również najdroższe). A to z SB to pewnie zwykły błąd albo po prostu im brakło.
Tomaszu to jest wątek o przynętach Sonubaits a nie o sklepie Barbus. A sklep jest super.
Andrzej Lisowski

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #62 dnia: 26.04.2017, 07:36 »
Mam damble Code Red Mini. One nie są mini wcale. Są ze dwa razy większe od standardowych dambli. Na pewno po długości. Mega konsystencja. Taka twarda plastelina. Można nadziać na wszystko, gumka nawet najmniejsza nie przetnie. Dobrze się trzyma w wodzie. Tylko jeszcze nie wiem, jak na to rybki reagują.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ziomuś

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #63 dnia: 05.07.2017, 10:01 »
Witam wszystkich grunciarzy i spławik owców ;D
Panowie poszukuje sprawdzonych w autopsji opinii na temat  Sounbaitsa zanętach i przynętach?
Głównie chodzi mi o polskie realia? Duże i małe rzeki? W jakich wodach i jakie ryby połowiliście na ww. zanęty
Dzięki.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #64 dnia: 05.07.2017, 10:06 »
Witam wszystkich grunciarzy i spławik owców ;D
Panowie poszukuje sprawdzonych w autopsji opinii na temat  Sounbaitsa zanętach i przynętach ?
Głównie chodzi mi o polskie realia?? Duże i małe rzeki? W jakich wodach i jakie ryby połowiliście na ww. zanęty
Dzięki

W takim razie dobrze trafiłeś. Znajdziesz tutaj wszystko. Szczególnie w dziale przynęty i zanęty.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #65 dnia: 05.07.2017, 11:31 »
Witam wszystkich grunciarzy i spławikowców ;D
Panowie poszukuje sprawdzonych w autopsji opinii na temat  Sounbaitsa zanętach i przynętach ?
Głównie chodzi mi o polskie realia?? Duże i małe rzeki? W jakich wodach i jakie ryby połowiliście na w/w zanęty
Dzięki

Zanęty i przynęty są bardzo dobre i łowne, i się sprawdzą, ale muszą być ryby. Nie widzę powodu, dla którego leszcz wybrałby zanętę Gutkiewicza a nie Sonubaitsa, zwłaszcza, że ta pierwsza oparta jest na spożywce i dodatkach 'kolorystycznych' (działających w czystej wodzie), zaś Sonubaits to po prostu konkret, któremu ryba nie może się oprzeć. Często jednak nie ma on akcentów kolorystycznych, gdyż te z zasady wprowadzać lepiej samemu. Bo na leszcza lepiej do zanęty dodać siekanej dendrobeny i kukurydzy, niż bazować na jakiś pokruszonych 'końskich zębach' i kawałkach jakiś wypieków. Jednak taki Gutkiewicz lepszy będzie do łowienia mniejszych ryb (zwłaszcza płoci), Sonu to coś raczej pod większe sztuki.

Wiele osób uważa, że rzeczy takie jak z Sonubaitsa to wynalazki, co nie do końca muszą się sprawdzać w polskich wodach. Jednak ja w to nie wierzę. Ilość łowionych brzan z gruntu wyraźnie pokazuje, że nie łowi się ich w ogóle ciężko z wykorzystaniem atrybutów dobrych zanęt czy przynęt. Mało kto je w ogóle łowi, gdyby nie spinningiści, to uznano by je za wymierający gatunek :D Duża brzana rzadko kiedy da się złowić na kukurydzę, czy pinki, ona chce konkretów. Taki kleń łyknie wszystko jak pelikan, ale o wiele chętniej konkretne, wysokobiałkowe rzeczy,  duzy leszcz to samo.

Pytanie jak chcesz podejść do tematu. Bo jak nie masz dużych ryb w rzece, to i zanęta 'siódmy cud świata' nie pomoże, nie sprowadzi też jakiś okazów z miejsca pięć kilometrów dalej :)

Według mnie spokojnie możesz zainwestować w te produkty, jeżeli chcesz iść droga ekonomiczną, rozcieńczaj zanęty pelletami 2 mm (to w sumie jest wzbogacanie) lub zanętami rzecznymi tanimi. A z przynętami trzeba się wstrzelić. Ja dźwigam ponad 5 kilo różnego rodzaju rzeczy, bo wcale nie jest łatwo znaleźć klucz do ryb. Na pewno są rzeczy na wodę czystą, które muszą być wizualne (np. dumbellsy fluoro), jak tez i na wodę mętną, o silnym bardzo zapachu, może też smużące (pellet pikantna kiełbasa, oozing czosnkowy).
Nie szukaj też cudownych rzeczy i mikstur, co zawsze się sprawdzają. Jak rzeka ma kolor, to jest inaczej gdy jest czysta. Tak więc pewne kompozycje będą działać z różną mocą. Warto też znać potencjał rzek - bo jeżeli nastawiamy się na leszcza i te są w stadach po kilkadziesiąt sztuk, to i podejście powinno być inne, niż w przypadku gdy stadka maja po kilka osobników. Trzeba wyważyć jaką dawkę towaru rybom zapodać, tak aby nie było zbyt mało lub zbyt dużo. Trzeba tez dobrać odpowiednie rzeczy. Bardzo często wędkarze popełniają grube błędy, którymi obwiniają dane produkty. Goo truskawkowe na rzekę jesienią, to nie jest coś co powinno dobrze działać, więc w takim wypadku nie powinno się mieć pretensji do Kordy, ze to nie daje ryb, jak już, to do samego siebie :)

Lucjan

Offline Ziomuś

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 1
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #66 dnia: 05.07.2017, 12:01 »
Dzięki za odp.
Lubię nowości i poeksperymentować ( nie tylko z żoną :D)
Stąd moje pytanie o autopsje SB? Nie wyważam otwartych drzwi.
Przymierzam się do zastosowania SB na Wisłę. W mojej okolicy jest jest spory uciąg i na jeden wyjazd trochę trzeba sypnąć aby połowić.? Łowie głównie z marszu nie stosuję nęcenia kilkudniowego a Wisła jak to Wisła ryby wszelkiej maści i wielkości.
Innym tematem jest chęć sprawdzenia Sb na Nogacie, gdzie jest piękny lin, ale dobrać sie do niego jest ciężko i to bardzo?
Dno muliste, średnia głębokość 2;5m i od zaj... roślinności?
Pzdr.

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #67 dnia: 08.07.2017, 15:30 »
Mało informacji jest o Sonubaits Oozing Barbel & Carp Pellet.

Miał ktoś może z nimi styczność, używał, może polecić?

Zastanawiam się nad kupnem, ale chciałbym poznać opinie, które warto kupić
- 8 mm czy 15 mm (głównie do Metody) - czy 15 nie będzie za duża?

- Sonubaits Mini Oozing Barbel & Carp Pellet - Cheesy Garlic // Serowo czosnkowy
- Sonubaits Mini Oozing Barbel & Carp Pellet - Halibut
- Sonubaits Mini Oozing Barbel & Carp Pellet - Spicy Sausage // Pikantna kiełbasa


MM

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #68 dnia: 08.07.2017, 15:57 »
Posiadam i użytkuję kiełbachę 15mm. Generalnie bardzo mi pasuje ta przynęta, a i rybom również.
Zamierzam dokupić mniejszy rozmiar (8mm- czyli mini), jak i spróbować wersji ser/czosnek.

Jest to w zasadzie dumbbell- taki ma kształt. Dość spora przynęta, ale w podajniki ESP się mieści bez problemu, jak i w Prestony XL. Zresztą karpik 40cm czy podobny leszcz jest już w stanie ją połknąć.
Przynęta jest w miarę miękka, można ją przebić bezpośrednio push stopem, bywa jednak, że może pęknąć przy tej operacji, więc lepiej najpierw przewiercić.
Mocno brudzi na czerwono i "tłuści" ręce i cały czas daje ten sam efekt w wodzie, przez wiele godzin. Zapach bardzo intensywny i nie znika po kilku godzinach łowienia. Bywa, że jedną przynętą łowię przez całą zasiadkę. Jest wytrzymała i ryby nie potrafią jej zerwać, tudzież nie rozmoczy się jak pellety O's, co jest sporą zaletą.
Od kiedy ją posiadam, to podstawowy wybór do łowienia "na grubo", zwłaszcza z 4mm pelletem "kiełbacha" nabitym w podajnik ;)
Czesiek

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #69 dnia: 08.07.2017, 16:13 »
Mało informacji jest o Sonubaits Oozing Barbel & Carp Pellet.

Miał ktoś może z nimi styczność, używał, może polecić?

Zastanawiam się nad kupnem, ale chciałbym poznać opinie, które warto kupić
- 8 mm czy 15 mm (głównie do Metody) - czy 15 nie będzie za duża?

- Sonubaits Mini Oozing Barbel & Carp Pellet - Cheesy Garlic // Serowo czosnkowy
- Sonubaits Mini Oozing Barbel & Carp Pellet - Halibut
- Sonubaits Mini Oozing Barbel & Carp Pellet - Spicy Sausage // Pikantna kiełbasa

Posiadam cały komplet tych przynęt i naprawdę robią robotę. Pikantna kiełbasa to już klasyka klasyki. Świetnie się sprawdza na karpie. Jednak mój numero uno w tym zestawieniu to zdecydowanie ser/czosnek. Pięknie na nią wchodzą karpie, leszcze, amury i jesiotry. Ser czosnek jest zdecydowanie przynętą bardziej twardą od pikantnej kiełbasy i halibuta. Co do halibuta złowiłem na niego parę ryb jednak tak naprawdę nie dostał jeszcze u mnie dużej szansy.

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #70 dnia: 08.07.2017, 17:21 »
Czyli ogólnie wygląda na to, że "warto".

Chcę 2 sztuki zamówić, wybór padnie zapewne na ser/czosnek i pikantna.

Teraz kwestia rozmiaru.. 8mm czy 15mm..
Większość przynęt mam w rozmiarze 8-10mm, i w sumie jest to chyba najwygodniejszy rozmiar (łowię koszykami Preston XL).
Z drugiej strony, może przydała by się jakaś większa przynęta.. eh.
MM

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #71 dnia: 08.07.2017, 17:28 »
Do metody polecam 8 mm. 15 mm jest już spora i np. w podajniku Preston XL blokuje się między żeberkami. Wyjściem jest użycie podajnika Guru Hybrid lub Preston Banjo. Poniżej zdjęcie jak wyglądają te dumbelsy.

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #72 dnia: 08.07.2017, 17:31 »
Do metody polecam 8 mm. 15 mm już jest spora i np. w podajniku Preston XL już się blokuje między żeberkami. Wyjściem jest użycie podajnika Guru Hybrid lub Preston Banjo. Poniżej zdjęcie jak wyglądają te dumbelsy.


Dzięki :thumbup:
MM

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #73 dnia: 02.01.2018, 12:05 »
Odkopie

Panowie czy ten halibut https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-s-pellets-pellet-haczykowy/14228-sonubaits-hali-hookers-8mm.html?search_query=halibut&results=121 jest miękki wg tego co na opakowaniu to niby nadaje sie na haczyk czyli powinien być stosunkowo miękki, chodzi mi o to czy da sie je przebić pushstopem tak aby nie pękały?
Drugie pytanko czy ten musujący pellet z postu powyżej jest miękki czy trzeba wiercić?
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #74 dnia: 02.01.2018, 12:16 »
Odkopie

Panowie czy ten halibut https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-s-pellets-pellet-haczykowy/14228-sonubaits-hali-hookers-8mm.html?search_query=halibut&results=121 jest miękki wg tego co na opakowaniu to niby nadaje sie na haczyk czyli powinien być stosunkowo miękki, chodzi mi o to czy da sie je przebić pushstopem tak aby nie pękały?
Drugie pytanko czy ten musujący pellet z postu powyżej jest miękki czy trzeba wiercić?

Zawsze możesz potraktować wiertłem. Pushstop jest jednak sporo grubszy od haczyka.