Autor Wątek: Przynęty Sonubaits  (Przeczytany 38586 razy)

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #75 dnia: 02.01.2018, 12:20 »
Odkopie

Panowie czy ten halibut https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-s-pellets-pellet-haczykowy/14228-sonubaits-hali-hookers-8mm.html?search_query=halibut&results=121 jest miękki wg tego co na opakowaniu to niby nadaje sie na haczyk czyli powinien być stosunkowo miękki, chodzi mi o to czy da sie je przebić pushstopem tak aby nie pękały?
Drugie pytanko czy ten musujący pellet z postu powyżej jest miękki czy trzeba wiercić?


Miałem/mam tego ozzing spicy sausage z posty powyżej i jest bardzo twardy (wymaga wiercenia). Niestety bardzo mało w nim aromatu kiełbasy w porównaniu z tym standardowym spicy sausge. Ryby też o wiele lepiej reagowały na standardowy spicy sausage, na tego ozzing nigdy nic nie złapałem i trafił do miksu/PVA.
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #76 dnia: 02.01.2018, 12:21 »
Mam S-Pellets (nie wiem, czy konsystencja jest taka sama jak hali...). W każdym razie twardość zależy też od rodzaju. Mam ochotkę i F1. Ochotka jest bardzo miękka, pushstop za każdym razem ją rozwala. F1 da się nadziać, ale najlepiej najpierw przewiercić delikatnie, żeby zrobił się otworek. A w ogóle najlepiej zostawić trochę na słońcu i wtedy już jest git.

Oozingi można przebijać pushstopem, choć są twardawe (najpierw przebijam igłą, potem w ten otworek ładuję pushstop).
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #77 dnia: 02.01.2018, 12:30 »
Jest różnie - zazwyczaj w zależności od świeżości. Po otwarciu pudełka daje się go przebijać push stopem, aczkolwiek czasami pęka. Po pewnym czasie wysycha lekko, i trzeba go przewiercać. Ale i tu może się rozwalić. Dlatego dobrze jest mieć wiertełko 1 mm, robić nim małą dziurkę, potem dopiero użyć wiertła 1.5 mm.
Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #78 dnia: 02.01.2018, 12:31 »
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 683
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #79 dnia: 02.01.2018, 12:33 »
Dokładnie. Ten z dziurką też potrafi pękać. Jest też drobna różnica pomiędzy pushstopami.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #80 dnia: 02.01.2018, 12:38 »
Powiem wam ze nic mnie tak nie wkurza jak pękające przynęty, pod tym względem mistrzem świata jest Ringers, nie trzeba wiercić pushstop przechodzi przez niego gładko i nic nie pęka. Szkoda tylko że nie maja Halibuta :(
A bawił się ktoś tym ciastem? https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-paste-pellets-bardzo-miekki-pellet-z-ciasta/13903-sonubaits-paste-pellet-halibut.html
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1975
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #81 dnia: 02.01.2018, 12:39 »
O ile mnie pamięć nie myli, to jest to raczej tylko do tyczki. Bardzo delikatne.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #82 dnia: 02.01.2018, 21:53 »
To jest raczej do feedera. Ma wielkość pelletu i jest z pasty. Na początku ładnie przechodzi przez to push stop, później jak przynęta wyschnie, to już jest gorzej. Najlepiej nie wystawiać pudełka na słońce, wtedy przynęty się odwadniają i 'pocą'.

Mnie te pellety z pasty nie przynosiły jakiś super wyników, ale się coś łowiło :)
Lucjan

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 990
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #83 dnia: 03.01.2018, 00:09 »
No to żeście mi zamieszali w głowie, a może nie kombinować i kupić ten https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-pellet-o-pellet-przewiercany/13894-sonubaits-pellet-o-hallibut-8mm.html chociaż kiełbasa z tego rodzaje tez lubi pękać :(
Powiem ci że strasznie pęka i średnio mi się sprawdzał ten halibut, po sezonie mam prawie pełną paczkę, co do samego wiercenia czy przebijania to polecam zmoczyć je na chwile przed samym kręceniem są nie co bardziej wytrzymałe, elastyczne ale brudzą. 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #84 dnia: 03.01.2018, 00:34 »
To jest problem wielu przynęt. Ja czasami polewam je jakimś dipem, wtedy zachowują dłużej miękkość. Ogólnie świeże pellety z pasty są super, bo są miękkie, można je przebijać push stopem, nabić na hak (ale są za duże, więc raczej to odpada), można je nawet jako tako uformować. Ale jak podeschną to jest lipa. W UK zauważam, ze nie są popularne. W sklepach wędkarskich często pokrywa je kurz, nie są chętnie kupowane. Zapewne więc i wyniki są słabsze. Być może spowodowane jest to ich wieloma smakami? Ale nigdy nic nie wiadomo co jak zadziała :)

Lucjan

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #85 dnia: 27.09.2019, 13:19 »
Refresh :). Czy stosował ktoś może ten pellecik od Sonu i może powiedzieć jaki ma zapach?

Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Bułkowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 8
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #86 dnia: 27.09.2019, 14:24 »
Rybny śmierdziuch. Chyba właśnie tak się nazywa ten zapach 😉

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #87 dnia: 27.09.2019, 14:32 »
Wyróżnia się zapachem na tle innych rybnych pelletów, czy to typowy, standardowy zapach mączki rybnej, bo takowe już posiadam?
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Bułkowski

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 8
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #88 dnia: 27.09.2019, 14:59 »
Każdy pewnie trochę  inaczej odbiera zapach ale moim zdaniem od halibuta się różni.

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 349
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Przynęty Sonubaits
« Odpowiedź #89 dnia: 27.09.2019, 15:09 »
Dziękuję :thumbup: :beer:.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉