Autor Wątek: Nevis Vanity Carp feeder 360 40-100 vs Delphin Opium Black feeder Cork V2 360 80  (Przeczytany 4697 razy)

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Witam,
Stanąłem przed zakupem nowego feedera. Wybór ograniczyłem do 2 wędek jak w tytule :)
Chciałbym zasięgnąć informacji czy ktoś miał styczność z tymi kijami i ułatwił wybór. Dodam, że łowię przez większą część sezonu w wodach stojących ( karp, lin, płoć, leszcz itp.).

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Przeczytaj ten wątek:
Nevis kontra Delphin

Może ktoś z użytkowników tych kijków jeszcze coś doda. Jakby była cisza, pisz na priw :)

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Wielkie dzięki za pomoc :) mam już nowe informacje ale niestety nadal moja decyzja jest 50/50. Za nevis plusem dla mnie są szczytówki posiadające zderzaczki i nie wiem czemu wydaje mi się że jest to wędka wytrzymała. Delphin kusi niską wagą oraz lepszymi komponentami (przelotki oraz uchwyt).

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Dwie zupełnie różne konstrukcje. Jako posiadacz obu, nie wyobrażam sobie wyboru do połowów w takich samych warunkach Nevisem lub Delphinem. Nevis mocno progresywny, z grubaśnym dolnikiem. Delphin parabolik z cieniutkim blankiem po całej długości. O ile rekomendowane 100 g dla Nevisa nie jest czymś nieosiągalnym, o tyle nie zaryzykowałbym machanie 80 g Delphinem.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
O ile rekomendowane 100 g dla Nevisa nie jest czymś nieosiągalnym

Machałem nim ze sporo większym obciążeniem :thumbup:
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Ogólnie sytuacja wygląda tak. Posiadam już jeden feeder z c.w. 130, typowo akcja szczytowa. Feeder na rzekę.N
na wodach stojących używam koszyków do maks 30 + zanęta/pellet. Łowię na łowiskach gdzie ogólnie nie ma zaczepów, ale są trzciny. I tutaj moje pytanie, czy Delphin da radę odciągnąć rybę od trzcin na dokręconym sprzęgle? Nie ukrywam, wizualnie bardziej podoba mi się Delphin, niestety nie mam możliwości sprawdzenia obu i porównania.
Tutaj pytanie kieruje do użytkownika garowy :)


Edycja moderatora:
Prosimy używać wielkich liter na początku zdania.

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Zdublujesz sobie ten rzeczny feeder Nevisem. Zobacz fotki - może nakreślą Ci o czym mówię :) Subtelny zabójca Opium versus mięsisty Nevis




Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Sprawa się wyjaśniła ;D wielkie dzięki! :) Ogólnie największym problemem z feederem, który posiadam była taka że podczas połowów w wodach stojących koszyk 10 + zanęta używałem najdelikatniejszej szczytówki i podczas holu czułem że pracuje jedynie szczytowa cześć wędziska. Sprawiało to pewien dyskomfort i strach przed zerwaniem ryby przez zbyt sztywną pracę reszty wędki. Zamawiam Delphina na przyszły sezon ale, Nevis prawdopodobnie trafi do mnie w przyszłym roku po sprzedaniu obecnego feeder (wolę wędziska o akcji parabolicznej oraz progresywne).

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Jeszcze ostatnie pytanie. jak wygląda jakość wykonania tych wędek w porównaniu z np polską konkurencją - Mikado, Dragon, Jaxon?

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Nie posiadam żadnego z tych, które wymieniłeś, ale jako stary budowniczy, powiem Ci, że zarówno Delphin jak i Nevis są bardzo poprawnie poskładane (jakość lakieru na omotkach, rekojeść etc). Dla przykładu Korum, mocno polecany tu na forum, ma znacznie więcej "byków" (niedoszlifowana rękojeść, krzywo zamontowane przelotki, nadlewki lakieru)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Nie ma co porównywać Mikado itp (pomijając Jaxon serii Genesis) do Delphina i Nevisa Wykonanie Delphina jest na bardzo dobrym poziomie, a Nevis niewiele mu odstaje (to moje odczucia), natomiast wymienione marki dosyć sporo pod tym względem odstają do tych dwóch kijów

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Ogólnie czytałem opinie o obu tych kijach i każdy opisujący chwalił jakość wykonania. Boję się jedynie ze delphin będzie sprawiał wrażenie delikatnej kruche wędki...

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Ogólnie czytałem opinie o obu tych kijach i każdy opisujący chwalił jakość wykonania. Boję się jedynie ze delphin będzie sprawiał wrażenie delikatnej kruche wędki...
Uwierz... To mocny kij, choć sprawia wrażenie delikatnego Można nim połowić baaardzo fajne miśki bez żadnego strachu

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Dzięki wielu opiniom podjalem decyzję o zakupie Delphin Opium Black feeder V2 Cork 360. Kijek jest już zamówiony i mam nadzieję że spelni moje oczekiwania czyli wędkowanie na wodach stojących ryb spokojnego zeru :) Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Słusznie. Kolejny krok to sprzedaż posiadanego patyka i zakup Nevisa :D