Autor Wątek: Ciekawe oferty z różnych sklepów stacjonarnych typu Lidl, Biedronka, Tesco  (Przeczytany 187216 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Tylko pamiętajcie, że 4A to jest do małych akumulatorków, a nie aku samochodowych czy żelowych do łodzi ;)

Ładowarka musi też wiedzieć, jakiego rodzaju aku ładuje. Moja Schummachera ma rozróżnienie na kwasówki i żelowe + funkcja odsiarczania.

Nie strasz ludzi ;)

Ładowarka o maksymalnym prądzie 4 A może naładować jednocześnie akumulatory do pięciu bombowców i trzech czołgów, jedynie w odpowiednio długim czasie.

Zasada optymalnego ładowanie jest prosta: akumulator ładuje się prądem o wartości 1/10 pojemności znamionowej (tzw. prąd 10 godzinny) przez 12-14 h. Zaprezentowana ładowarka będzie idealnie współpracowała z akumulatorem o pojemności znamionowej 40 amperogodzin. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ładować nią akumulator o pojemności 80 Ah, tylko dwa razy dłużej, czyli 24-28 h. Tak to działa, nie inaczej. Nie funkcjonuje pojęcie, że ładowarka "nie uciągnie" , istnieje jedynie pojęcie odpowiednio długiego czasu ładowania.

Kurcze w błąd ludzi wprowadzają bo piszą:

"do akumulatorów 12 V i 6 V (samochody osobowe i motocykle) do 120 Ah ", " automatyczna diagnostyka i dopasowanie 9- stopniowego programu ładowania do parametrów akumulatora"


Wszystko się zgadza, piszą prawdę. Jednak nie wspominają o prądzie "dziesięciogodzinnym".
Jacek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Polewam się Domestosem i podpalam :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Przestań, szkoda by było takiego dobrego herbatnika ;) Na coś się jeszcze przydasz, nie wątpię :D
Jacek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Polewam się Domestosem i podpalam :facepalm:

A ja chciałbym to zobaczyć , a co :D :D :D

Ja swego czasu przerobiłem temat prostowników , i zdecydowanie nr 1 jest CTEK MXS 5.0  . Fakta cena wyższa ok. 300 zł , ale prostownik wart swej ceny . I ba nawet przy takim prostowniku , gdzie powiedzmy aku jest kilku letnie ładuje się ok. 10-12 h , a  przy  aku rocznym czas ładowania wynosi ok 6 h .
Z poważaniem Marcin

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odnośnie ładowarek do żelu i AGM - nie znam lepszej w takiej cenie:

http://www.dobreakumulatory.com.pl/prostowniki-i-ladowarki/289-http-dobreakumulatorypl-8-prostowniki-i-ladowarkip2.html

To ładowarka do obsługi wózków inwalidzkich, czyli codzienne ładowanie, często od zera do pełna. Konstrukcja pancerna i niezawodna :-) Polecam gdyby ktoś chciał dobry sprzęt na długo. Nie ma pińcet programów jak pralka samsunga ale jak ktoś kupuje akumulator za 1000zł to powinien się zainteresować żeby pod obciążeniem nie rozładować go poniżej 10,5V i co 3msc doładować to mu żadne odsiarczanie potrzebne nie będzie (co zresztą i tak jest bzdurą w tych konstrukcjach :-D ).

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Troszkę off top-a wrzucę , mam nadzieję że się nie pogniewacie :beer: Ale nie chcę nikogo w błąd wprowadzać , więc zrobiłem malutki test h w przywracaniu "mocy" swojego aku..

Do testu użyłem prostownika CTEK MXS 5.0 , a jako "baterii" MOLL 74 Ah 680 A , który został zakupiony w 2010 roku i od tego czasu ani razu nie ładowany !!

Czas podłączenia Ctek-a 15.30 , wł funkcja : RECOND - co oznacza że w trakcie regeneracji napięcie wzrasta , aby spowodować kontrolowane gazowanie w akumulatorze. Gazowanie powoduje wymieszanie kwasu w akumulatorze , przywracając mu energię .

Cete-k posiada 8 etapów , przy pierwszym podłączaniu aku od razu wskoczył 4 etap co oznacza że aku nie jest jeszcze taką padaczką.

Według producenta aku o pojemności 60 Ah potrzebuje 12 godz. ładowania aby uzyskał 80 % pełnego naładowania .

Zobaczymy jak to będzie w tym przypadku ;) o czym tu napiszę :beer:
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
16.45 - 6 etap ??? coś szybko :o
Z poważaniem Marcin

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Bardzo.. Akumulator widać świetny, ale 6 letni..? Coś nie tak chyba.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 477
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Wtrącę się... Ja mam taką to ładowania akumulatorów motocyklowych i nie tylko.
Proponuje coś takiego:
http://allegro.pl/volt-prostownik-automatyczny-10a-12v-24v-ladowarka-i6673321588.html
W moto magazynach biła na głowę w zasadzie wszystkich wiodących producentów ładowarek.
Ładuje akumulatory kwasowe i żelowe.

Ładuje standardowo prądem 2A. a po naładowaniu trzyma prądem podtrzymania. Ale jak auto ma problem to można na szybko przełączyć na 10 A i po 10 minutach auto odpala.
Bez problemu naładuje nawet akumulator z prądem rozruchowym 150ah.
Polecam bo nigdy się nie zawiodłem jak na CTEK. ( ten ugotował mi akumulator od moto )
Marcin

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Mam bardzo podobny tyle że z lidla http://test.j.pl/61/prostownik-automatyczny-ultimate-speed-lidl-test.html ląduje i aku od moto i aku od diesla, choć od auta robiłem to tylko raz przez trzy lata.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 047
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Mam bardzo podobny tyle że z lidla http://test.j.pl/61/prostownik-automatyczny-ultimate-speed-lidl-test.html ląduje i aku od moto i aku od diesla, choć od auta robiłem to tylko raz przez trzy lata.
No raz przez trzy lata to trochę zeszło z tym ładowaniem ;)

Offline kALesiak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 638
  • Reputacja: 86
  • Płeć: Mężczyzna
A czy ktoś z Was po takim ładowaniu marketówką sprawdzał potem profesjonalnym sprzętem poziom naładowania i sprawność techniczną aku?

Ja tak. Podjechałem do szpeca, pomierzył, posprawdzał. 75% rzekł. Długą trasę zalecam, alternator doda z 5%. Można jeździć, ale jak pan będzie miał czas, to niech podjedzie, podepniemy go pod porządny prostownik. Szkoda niespełna rocznego aku, bo niedoładowany szybciej padnie. Kosztowało mnie to zero zł i świadomość, że nie zbuduję sobie parku maszyn. :P

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Bardzo.. Akumulator widać świetny, ale 6 letni..? Coś nie tak chyba.

No tak jak napisałem wcześniej , zakupiony 2010 w lutym , a założony do auta w marcu 2010 .

Szybko , bardzo szybko,  sam jestem w lekkim szoku .

Etap 7 - godz . 17.01 :o :o :o
Z poważaniem Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 608
  • Reputacja: 1987
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Ja po kilkunastu ładowaniach swoim Schumacherem dałem aku do reklamacji (problem się okazało był z silnikiem). Specjalna maszyna wykazała, że aku jest nowy. Czyli ładowarkę polecam :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
A czy ktoś z Was po takim ładowaniu marketówką sprawdzał potem profesjonalnym sprzętem poziom naładowania i sprawność techniczną aku?

Ja tak. Podjechałem do szpeca, pomierzył, posprawdzał. 75% rzekł. Długą trasę zalecam, alternator doda z 5%. Można jeździć, ale jak pan będzie miał czas, to niech podjedzie, podepniemy go pod porządny prostownik. Szkoda niespełna rocznego aku, bo niedoładowany szybciej padnie. Kosztowało mnie to zero zł i świadomość, że nie zbuduję sobie parku maszyn. :P

Jutro to zrobię , poproszę znajomego elektromechanika żeby mi posprawdzał co trzeba .
Z poważaniem Marcin