Autor Wątek: Trabucco Precision XT Pro Picker 270 - mini recenzja  (Przeczytany 6964 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco Precision XT Pro Picker 270 - mini recenzja
« Odpowiedź #15 dnia: 15.12.2016, 18:52 »
Ale co chciał byś wiedzieć stary? Dorabiamy szczytówkę od podstaw. Kupujesz surówkę w sklepie, lub można wykorzystać starą ciut za wielką (węgiel, szkło, od potrzeb). Największy problem, to dopasowanie osadzenia. Żmudna robota mikropapierem ściernym, z baardzo częstym pasowaniem. Ja sobie obrałem, że osadzenie na długości 3 cm. To takie niezbędne ok. Po tym dobieramy długość szczytówki (docinamy). Dalej to już poleci. Szczytóweczka osadzeniem do wiertarki i szlifujemy konicznie. Papierek w ręku, na szczytówkę, wiertarka w ruch i jedziemy stopniowo (radzę nie przegrzać). Uwierz to tylko ciężko się czyta. Po sp.... ;) 6 szczytówki. Następne wychodzą ideolo. Jak już dobierzesz ugięcie i kształt. Lakierek i zakładamy przelotki. Mikroomotki przy odrobinie wprawy to nie kłopot. Zaprawiałem je na koniec żywicą samochodową. Elastyczność i nie pękanie klasa. Jeśli ktoś myśli że ma to wd... kupi, to muszę dodać, że dopracowanie własne węglówki to koszt max 30 zyla z dobrą przelotką. Markowa ok 70 PLN. Ale trzeba lubić to robić. Nie polecam się zmuszać. Ale zawsze można nabyć gotowca J lub M za 14 PLN szkło i 24 PLN węgiel. :-[ 
Arek

Offline ANDREJZ1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 12
Odp: Trabucco Precision XT Pro Picker 270 - mini recenzja
« Odpowiedź #16 dnia: 15.12.2016, 21:13 »
Dzięki, jeszcze jak byś napisał czy malujesz byłbym wdzięczny.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Trabucco Precision XT Pro Picker 270 - mini recenzja
« Odpowiedź #17 dnia: 16.12.2016, 09:43 »
Spray samochodowy za kilkanaście pln starcza na długo i jest na tyle elastyczny, że nie pęka przy pracy szczytówki, jak i wygodny w użyciu.
Arek