TECHNIKI WĘDKARSKIE > Spławik

Pszenicznik - haki idealne i inne przemyślenia

<< < (2/48) > >>

lajon38:
Milo p132 lub p132s wersja strong.

Pszenicznik:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

@Modus
Zestaw musi wytrzymać pierwszy odjazd po zacjęciu ryby, potem wsadza się szczytówkę w muł i ryba się uspokaja.

Postaram się przetestować te haczyki, sam też zabrałem się do szukania i znalazłem następujące modele:

Maver KATANA 1045
Maver KATANA c222
Sensas Feeling 3040
Hydra im67
GARBOLINO Speed Match 2120bz

Teraz to już wogóle ciężko będzie coś wycholować bo rybki biorą na 1 ochotkę na haczyku nr 20. Brak bąbli, cmokania to oznaka że słabo pobierają pokarm i trzeba łowić delikatnie. Pewnie przez pogodę bo z upałów 36C zeszło na 18C w dzień i 10C (odczuwalna ~5C) rano/wieczorem.

furgon:
Przy przyponie 0,10-0,12 trudno będzie znaleźć słaby haczyk :) Ja w tym rozmiarze stasuję głównie kamasan b911.

Pszenicznik:
@furgon

Kamasan B911 się nie sprawdzi bo ma szerszy łuk kolankowy i ciężko będzie mi odłowić drobne wzdręgi i koluchy, których na jednego lina przypada 40-50 sztuk. Dlatego moja taktyka to odłowienie wszystkiego co znajduje się w łowisku, wszystko poza kolczakami wraca do wody. Nie ma nic gorszego niż większy haczyk i puste brania, dlatego pozamawiam sobie trochę tych modeli i przetestuję. Muszą być z dłuższym trzonkiem żeby szybko i komfortowo wyczepiać tą drobnicę, zwłaszcza koluchy.

Nie bardzo też rozumiem stwierdzenie: "przy przyponie 0,10-0,12 trudno będzie znaleźć słaby haczyk", więszkość haków rozegnie się zanim pęknie copolymer lub monofliament. Dobrze zawiązany przypon ma ok 90% wytrzymałości linki i taka 0.12mm wytrzyma spokojnie 1.3kg co przy umiejętnym holu pozwala wyjąć 3kg lina i 2kg karpia na samej pracy wędki bo łowię na bata bez amortyzatora. 

motov8:

--- Cytat: Pszenicznik w 11.07.2022, 15:19 ---taka 0.12mm wytrzyma spokojnie 1.3kg co przy umiejętnym holu pozwala wyjąć 3kg lina i 2kg karpia na samej pracy wędki bo łowię na bata bez amortyzatora.

--- Koniec cytatu ---
Raczej się z tym nie zgodzę, bo karp 2 kg, gdy odpali ma dużo większą siłę naprężenia żyłki niż jego własna masa.
Ja na bata colmic e-xtreme na przyponie 0.16mm traciłem karpie po 2 kg, ale to na głębokiej wodzie - jak odpali to nie ma siły.
A jak dasz grubszy przypon to często wyginał mi się łącznik stonfo na szczytówce.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej