Autor Wątek: Czy powinniśmy tu zamieszczać filmy reklamowe?  (Przeczytany 21624 razy)

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #15 dnia: 30.03.2023, 15:26 »
Kobiece oko inaczej widzi niektóre rzeczy , jakby nie było możesz nam tu wnieść coś nowego do dyskusji ;)


Pozdrawiam Łukasz

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #16 dnia: 30.03.2023, 15:28 »
Kobiece oko inaczej widzi niektóre rzeczy , jakby nie było możesz nam tu wnieść coś nowego do dyskusji ;)
Może być wesoło ;D sporo tego, także chętnie się podzielę ;D
Ania

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #17 dnia: 30.03.2023, 15:46 »
Zarzut, że Ania nie udziela się na forum mając 529 wiadomości jest nielogiczny.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #18 dnia: 30.03.2023, 15:55 »
Przeanalizowałem sobie wpisy Anny (pobieżnie co prawda) i muszę oddać naszej forumowej koleżance honor,bo wkład w forum, w jej wykonaniu jest niebagatelny i szczerze przepraszam za zbyt pochopne osądzenie.

Nie mniej swoje zdanie na temat osób promujących się na forum ,podtrzymuję i niezmiennie uważam,że wymagania co do ich aktywności,powinne być większe,co rozumie się samo przez się.

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #19 dnia: 30.03.2023, 15:58 »
Myślę ,że Michał nie miał na myśli nic złego i niekoniecznie chodziło o naszą Królową , ale ogólnie o gwiazdy YT na forum... to że akurat temat skupił się tutaj to przypadek.
Nie ma też co rozbijać tej dyskusji na zarzuty i obronę , bo nikt tu nie hejtuje i nie pisze nic obraźliwego czy złego.
Byłbym za tym ,żeby Ania wrzucała od czasu do czasu jakieś recenzje czy opisy w SIG specjalnie dla nas ;)
Przerzuca dużo sprzętu i pewnie widzi często to inaczej niż my faceci.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #20 dnia: 30.03.2023, 16:00 »
Zarzut, że Ania nie udziela się na forum mając 529 wiadomości jest nielogiczny.

Popatrz na ilość wpisów kolegi Siwego,a teraz przeanalizuj ile w nich reklamy filmów ,a ile merytoryki.

W skrócie: ilość wpisów nie jest zawsze adekwantna do porządanej aktywności.

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #21 dnia: 30.03.2023, 16:07 »
No tak, Siwy wstawia tylko swoje filmy ale Ania udziela się też merytorycznie więc to dwa zupełnie inne przypadki.
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline Festusus

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #22 dnia: 30.03.2023, 16:11 »
Siwy pojechał teraz na zawody do Czech. A próbował ktoś pisać i pytać pod jego filmikami? Może tu leży całe "klu". Nie ma pytań, nie ma interakcji.
Grzegorz

Non omnis moriar

Online Herman

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 47
  • Lokalizacja: Włodawa
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #23 dnia: 30.03.2023, 16:21 »
Ależ przecież w filmach Ani jest właśnie dużo informacji, również dla nas, dla Sigowiczów - ona tam siedzi i mówi -  i to jest jej wkład w życie SIG, nie musi dużo pisać - wystarczy, że wrzuci filmik a w nim jest to co chce nam przekazać. Są i recenzje :) Zrobienie takiego filmu to 100x większy wysiłek niż napisanie kilku postów.  Ja bym się nigdy nie odważył na zrobienie filmu :)

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #24 dnia: 30.03.2023, 16:52 »
Siwy pojechał teraz na zawody do Czech. A próbował ktoś pisać i pytać pod jego filmikami? Może tu leży całe "klu". Nie ma pytań, nie ma interakcji.

A to jeszcze trzeba zabiegać o atencję zainteresowanego ?

Filmy ,w mojej opinii,powstają w jakimś celu.
Najczęściej jest to promowanie swojej osoby.
Jasne,że jest to wiele pracy,merytoryka również musi prezentować jakiś poziom,by uzyskać zainteresowanie. Jednakże filmy,to jedno,a forum to drugie i nie łączcie obu tych rzeczy. 

Offline cinek1979

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 6
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #25 dnia: 30.03.2023, 18:11 »
Już dawno minęła era filmów dla samych wartości , przekazu informacji i ogólnie z fanu z robienia filmów - teraz to jedna wielka promocja sprzętu - z jednej strony dobrze bo poznajemy nowości a  z drugiej czy to rzetelna opinia i ocena czy sponsoring ?
Wielu z nas co przerobiło cud mixy do methody , mega zalewy/liquidy  wraca do podstawy czyli skreting/coppens 2mm i wafters w 3-4 kolorach i 2 wielkościach i wyniki są często zdecydowanie lepsze bo skupiamy się na precyzji , odpowiednim wyborze miejsca a nie zawracamy głowy całym tym kolorowymi i pachnącymi w cud opakowaniach nowościami którymi firmy nas co rok zalewają .Sam się na to łapałem jak karaś na robaka , zostało mi do sprawdzenia kilka zalew/liquidów  które w tym roku przetestuję  z cc moore i dynamite - opiniami  postaram się podzielić zimą

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 230
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #26 dnia: 30.03.2023, 20:20 »
Siwy pojechał teraz na zawody do Czech. A próbował ktoś pisać i pytać pod jego filmikami? Może tu leży całe "klu". Nie ma pytań, nie ma interakcji.

A to jeszcze trzeba zabiegać o atencję zainteresowanego ?

Filmy ,w mojej opinii,powstają w jakimś celu.
Najczęściej jest to promowanie swojej osoby.
Jasne,że jest to wiele pracy,merytoryka również musi prezentować jakiś poziom,by uzyskać zainteresowanie. Jednakże filmy,to jedno,a forum to drugie i nie łączcie obu tych rzeczy.
Paweł.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #27 dnia: 30.03.2023, 22:35 »
Jasne, że chcielibyśmy dostawać jak najwięcej merytorycznych porad na forum. Nasi YouTube celebryci wrzucają nam filmy ciekawe lub nie, dostarczające wartościowych informacji lub będące tylko płytkim marketingiem. Wiele się dowiedziałem z filmów ze Stachem, Dawida Moski czy Przemka Solskiego, którzy na forum się raczej nie wypowiadali.
Ale to nie powód, żeby blokować udostępnianie ich filmów na forum. W wątku  ciekawe filmy są udostępniane filmy ludzi, którzy o naszym forum nie mają pojęcia.
Ania ma na forum osobny wątek i jeśli ktoś nie chce, może go nie czytać. Osobiście rzadko tam zaglądam, trochę drażni mnie ton warszawskiego marketingowca ale co kto lubi.
Parę filmów znad było nawet w miarę ciekawe a parę z prezentacji sprzętu też dało trochę do myślenia.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Zander 112

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Reputacja: 12
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #28 dnia: 30.03.2023, 23:41 »
Ania tutaj nie promuje siebie tylko sklepy, z którymi ma deel.
Jeśli nie przeszkadza to Administracji to ok.

Fajne, że Ania podziela z nami wędkarską pasję ale za dużo tu Trotki i Lelka.

Aniu, nie obraź się ale wyrażam tylko swoje zadanie.

Ps. Powinno wprowadzić się jakieś opłaty za reklamę chociażby na utrzymanie serwera albo gifty dla userów, którzy najwięcej wnoszą do FoRUM albo rabaty dla FoRuMoWIcZóW SiG w sklepach,które są promowane - coś na wzór Flagman Club.

O ile Ania w swoich filmach kilkukrotnie wspominała o SiG to Siwy Feeder nie wspomniał ani razu a wkleja tu filmy jakby było to jego FoRuM.

Aniu, przesyłam wędkarskie pozdrowienia i życzę sobie więcej Ciebie niż ich. Wędkarska piątka! 👊

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 089
  • Reputacja: 130
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Odp: Fishing Queen, czyli kobieca perspektywa pasji wędkarskiej
« Odpowiedź #29 dnia: 31.03.2023, 02:25 »
Swego czasu bacznie obserwowałem filmy i Przebiędy i Moski,Anny również. Widziałem w tych produkcjach masę wiedzy wyniesionej z forum. Żadna z tych person nie zająkneła się słowem o naszym forum i jego skarbnicy.

Nieraz stawiam się w roli adwokata diabła, żeby pokazać, że kij ma dwa końce. Tak zrobię również i tym razem. Ogrom ludzi czerpie wiedzę z tego forum. Również tacy, którzy nie mają założonych kont i przeglądają je anonimowo. Jednak należy pamiętać, że to nie jest jedyne forum polskojęzyczne. Kiedy wpisałem w wyszukiwarkę frazę "forum wędkarskie" pojawiło się dużo wyników. Każdy z forumowiczów zna co najmniej jedno forum poza SiG, a dodatkowo z nich korzystał, nawet anonimowo, podczas szukania jakichś informacji w internecie. Nigdzie nie jest powiedziane, że mamy się ograniczać tylko do jednego forum. Zgadzam się, że miło by było, gdyby Ania wspomniała o forum (np. plansza z podziękowaniami dla wszystkich na końcu filmu). Jednak to sprawi, że członkowie innych forów, do których Ania należy również się upomną o coś takiego. Nie należy zapominać o prasie wędkarskiej np. słusznie niedawno obsmarowywane Wiadomości Wędkarskie. Czy o niej również ma wspominać (bo z pewnością chociaż raz wzięła do ręki, jak każdy z nas)? Chyba każdy ma konto na FB i podejrzewam, że również i tam przynajmniej część z nas chłonie jakąś wiedzę lub dzieli się nią, więc rozumiem, że tę platformę również należy dodać do podziękowań. Zaczyna robić się z tego błędne koło. Niedługo to się może skończyć napisami rodem z filmów pełnometrażowych.

Staram się wrzucać tylko te filmy (nie tylko Ani), które coś wnoszą, a nie wszystko jak leci. Ostatni film Ani był recenzją ciekawych produktów różnych firm i również dlatego go dodałem. Nie podchodzę do tego na zasadzie promocji, ale wiedzy, którą znalazłem i którą chcę się podzielić z innymi.

Udzielanie się na forum. Wielu z nas ma pracę, rodzinę, w tym często również dzieci, a co za tym idzie, ciągły deficyt czasu. Dodajcie do tego jeszcze przygotowania przed wędkowaniem, samo wędkowanie, dojazdy w różne miejsca Polski np. na Rybomanię (albo inną imprezę czy live np. ze sklepu) lub łowiska w innym województwie, bo np. tam są fajne ryby, zostaliśmy zaproszeni lub po prostu nasi widzowie tego chcą. No bo ile można oglądać enty film z tego samego łowiska, w których autorzy informują nas, że trzeba się dostosowywać do różnych warunków i różnych łowisk, się bez pokazania tego? Do tego wszystkiego trzeba dołożyć jeszcze czas na zmontowanie materiału, który podejrzewam (nigdy tego nie robiłem) zajmuje długie godziny (np. przejrzeć i przeanalizować 5 czy 10 godzin nagrania, żeby wyciągać z niego najlepsze 20 minut plus jeszcze obróbka np. poprawa obrazu, dźwięku itd.). Po podliczeniu wszystkiego, nie ma się co dziwić, że Youtuberzy nie mają czasu udzielać się na forum. Spać też kiedyś trzeba.

Zarzuca się Ani również to, że się sprzedała. Nic dziwnego, że firmy chcą być promowane i wolą, żeby promował je ktoś, kto ma pewien autorytet niż jakiś nieznany lub mało znany Ziutek. Nie ma się również co dziwić takim Youtuberom, że starają się przekuć na pieniądze to, na co pracowali latami, nawet jeśli to początkowo miało być tylko dokumentowanie własnych doświadczeń. Założę się, że gdyby do każdego z nas przyszedł przedstawiciel np. Trotki czy Feeder Bait i powiedział, że będziemy dostawać np. darmowy towar w zamian, że czasami wspomnimy o firmie, to każdy by się zgodził. Ewentualnie propozycja od sklepu (np. od Drapieżnika), w którym regularnie robimy zakupy, aby wspomnieć o nim co jakiś czas w zamian za darmowe zakupy. Kto by tak nie chciał? Czy to jest sprzedawanie się? Według mnie to niestety jest oznaka naszych czasów. Jeszcze np. 50 lat temu lincz groziłby temu, kto do reklamy dachówek dałby kobietę o wydatnych kształtac, ubraną tylko w bikini, a nie zakutaną po szyję. Każdy chce zarobić. Już ponad 50 lat temu bodajże Anastas Mikojan powiedział "Reklama dźwignią handlu" i to się sprawdza do dzisiaj. Sorry, taki mamy klimat ;)

P.S. Mam dwójkę dzieci (prawie 3 i 5 lat) i czasu wolnego się siebie oraz żony ok 2-3 godziny dziennie. Czasami więcej, ale to już kosztem snu. Po całym dniu jestem wypluty i nie wyobrażam sobie jeszcze poświęcać x godzin na nagrywanie i obróbkę materiału oraz wszystko, co jest związane z byciem Youtuberem. Szacun dla wszystkich Youtuberów.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść