Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750562 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4065 dnia: 01.02.2021, 01:18 »
Jeżeli wypalą. Większa szansa jest na to, że nie wypalą, listę "czerwonych flag" już wskazywałem.

Jeśli ktoś ma do mnie pretensje za realizowanie przeze mnie obowiązków moderatora, to jest to jego problem, nie mój.

Zostawmy wątek tego sklepu na tym, że jest on podejrzany, i podobnie do tego co sam napisałeś - na obecnym etapie należy stanowczo odradzić wszelkie zakupy ze wskazanych linków.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4066 dnia: 01.02.2021, 01:25 »
Jeżeli wypalą. Większa szansa jest na to, że nie wypalą, listę "czerwonych flag" już wskazywałem.

Jeśli ktoś ma do mnie pretensje za realizowanie przeze mnie obowiązków moderatora, to jest to jego problem, nie mój.

Zostawmy wątek tego sklepu na tym, że jest on podejrzany, i podobnie do tego co sam napisałeś - na obecnym etapie należy stanowczo odradzić wszelkie zakupy ze wskazanych linków.

Ok!Za to mocne postanowienie :thumbup:

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4067 dnia: 02.02.2021, 20:25 »
YGK XBRAID X8
https://pl.aliexpress.com/item/1005001644554567.html

Dobra normalna cena, u nas ponad 120 pln.

To co chciałem napisać to ekspresowa dostawa, bo tylko 9 dni od momentu zamówienia i opłacenia. Pierwszy raz udało mi się dostać paczkę poniżej 10 dni. WOW

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4068 dnia: 02.02.2021, 21:46 »
Mam dokładnie takie samo zdanie. Wystarczy raz ostrzec wszystkich a nie "podgrzewać" atmosferę tym ile ludzie zamówili. Czerpiesz przyjemność z tego że ktoś najpewniej utopi pieniądze?
Czy ja komuś zaproponowałem czy sugerowałem kupno  z tego sklepu? to czego się czepiasz.
Piszę jak każdy na tym Forum .Znalazł się adwokat.

Razi mnie to że napisałeś kilkanaście postów na temat potencjalnego oszustwa. Zbierasz informacje z innych forum i wklejasz tutaj żeby się ponabijać? W drugą stronę robisz to samo?

Czyim adwokatem miałbym być?

Jeśli uważasz, że jest tu organizowana na Ciebie nagonka (zgaduję, że w tym momencie przeze mnie), to jaki cel przyświeca udzielaniu się w tak wrogim środowisku?

Wkleja informacja na innych forach żeby się ponabijać. Wolne od szkoły, ma dużo czasu.

Dlaczego uważasz że to jest oszustwo? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Inni koledzy mają inne zdanie, przedstawiają że sklep jest legalny, dlaczego mam nie wierzyć?
Tak, mam dużo wolnego czasu, a szkoły skończyłem ponad 40 lat temu. Uważaj na te swoje wpisy bo nie wiadomo na kogo trafisz.

Napisałem że to potencjalne oszustwo bo ceny są śmieszne w porównaniu do rynkowych. Sklep jest legalny ale powstał niedawno i nie ma historii sprzedaży. Historia zna przypadki firm krzaków które znikają po wpłaceniu pieniędzy. Nie wyślą towaru bo nie są w stanie kupić w takiej cenie i potencjalne oszustwo stanie się faktem. Każdy z nas słyszał o takich przypadkach.

Dziwi mnie że nie rozumiesz tego... // Tekst usunięty.

// Edycja administracji. Prosimy o nieużywanie obraźliwych zwrotów.


poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4069 dnia: 02.02.2021, 22:16 »
Mam dokładnie takie samo zdanie. Wystarczy raz ostrzec wszystkich a nie "podgrzewać" atmosferę tym ile ludzie zamówili. Czerpiesz przyjemność z tego że ktoś najpewniej utopi pieniądze?
Czy ja komuś zaproponowałem czy sugerowałem kupno  z tego sklepu? to czego się czepiasz.
Piszę jak każdy na tym Forum .Znalazł się adwokat.

Razi mnie to że napisałeś kilkanaście postów na temat potencjalnego oszustwa. Zbierasz informacje z innych forum i wklejasz tutaj żeby się ponabijać? W drugą stronę robisz to samo?

Czyim adwokatem miałbym być?

Jeśli uważasz, że jest tu organizowana na Ciebie nagonka (zgaduję, że w tym momencie przeze mnie), to jaki cel przyświeca udzielaniu się w tak wrogim środowisku?

Wkleja informacja na innych forach żeby się ponabijać. Wolne od szkoły, ma dużo czasu.

Dlaczego uważasz że to jest oszustwo? Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Inni koledzy mają inne zdanie, przedstawiają że sklep jest legalny, dlaczego mam nie wierzyć?
Tak, mam dużo wolnego czasu, a szkoły skończyłem ponad 40 lat temu. Uważaj na te swoje wpisy bo nie wiadomo na kogo trafisz.

Napisałem że to potencjalne oszustwo bo ceny są śmieszne w porównaniu do rynkowych. Sklep jest legalny ale powstał niedawno i nie ma historii sprzedaży. Historia zna przypadki firm krzaków które znikają po wpłaceniu pieniędzy. Nie wyślą towaru bo nie są w stanie kupić w takiej cenie i potencjalne oszustwo stanie się faktem. Każdy z nas słyszał o takich przypadkach.

Dziwi mnie że nie rozumiesz tego i podniecasz się całą sprawą jak dzieciak. Wyobraź sobie że nie będę uważał na to co piszę bo nie przejmuje się bohaterami sprzed monitora. To by było na tyle z mojej strony.

Drogi ,,przyjacielu" sprawa tego wątku została zakończona.(czytaj posty wyżej)
Nie życzę sobie żebyś mnie zaczepiał słownie i prowokował.

Proszę o interwencję MODERATOR.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4070 dnia: 02.02.2021, 22:19 »
Panowie, nie ma co się stresować 8) Dla mnie, niektóre "oferty" wrzucane tutaj śmierdzą na kilometr i czasem zastanawiam się, czy to moja ostrożność, czy innych naiwność  ??? :facepalm: Muszę przyznać, że ostatnimi czasy praktycznie nie zaglądam do tego wątku.

Kiedyś Ali, to była kopalnia złotych strzałów. Można było kupować wiele dobrej jakości rzeczy w super pieniądzach. Teraz, gdy porównuję sobie ceny, to wielokrotnie bardziej opłaca się kupić towar lokalnie. Dodatkowo mam te rzeczy w przeciągu 1-3 dni. Dodam, że nie kupowałem na Aliexpress rzeczy drogich, bo okazyjnie, to można dostać wpierdol, hahaha :) Kupowałem jakieś kabelki do telefonu i inne duperelki, o wartości nie przekraczającej 100 PLN. Było ok, bez większych stresów. Tutaj "opieka" Aliexpress naprawdę daje radę. Nigdy nie zdecydowałbym się na zakup rzeczy bardziej wartościowych. Powyżej pewnej kwoty, oszczędność rzędu 15-20% na sprzęcie niewiadomej jakości, to dla mnie żadna oszczędność, więc wolę świadomie więcej zapłacić (często pewnie za ten sam produkt) i mieć gwarancję, tu na miejscu w PL. Patrząc na sprzęt wędkarski, to w wielu przypadkach można było trafić na promki w wielu polskich sklepach, a swego czasu w Angling Direct :)

Jedno jest pewne. Ten wątek pomógł wielu z nas, ale trzeba mieć na uwadze, że mogą zdarzyć się oferty na których można stracić sporo kaski.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4071 dnia: 02.02.2021, 22:21 »
Proszę o interwencję MODERATOR.

Zrobione! :thumbup:
Usunąłem też pogrubienia i powiększone czcionki, bo nie dało się tego czytać :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4072 dnia: 02.02.2021, 22:30 »
A ja się cieszę, że taka G... burza się czasem pojawia. Jeden post z ostrzeżeniem często nie wystarcza. Nie każdy ma na tyle zdrowego rozsądku, żeby skojarzyć, że jeżeli coś jest zbyt dobre, jak na swoją cenę to trzeba zachować dystans. A tak to chyba nikt z forum tej Ultegry z tej aukcji nie kupi.
Chyba, że Poldek kupił i podzieli się wrażeniami :P, że warto.
Pozdrawiam,
Tomek

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4073 dnia: 02.02.2021, 23:36 »
A ja się cieszę, że taka G... burza się czasem pojawia. Jeden post z ostrzeżeniem często nie wystarcza. Nie każdy ma na tyle zdrowego rozsądku, żeby skojarzyć, że jeżeli coś jest zbyt dobre, jak na swoją cenę to trzeba zachować dystans. A tak to chyba nikt z forum tej Ultegry z tej aukcji nie kupi.
Chyba, że Poldek kupił i podzieli się wrażeniami :P, że warto.

Sam kupiłeś 5szt na handel, myślę że jeszcze w tym roku zobaczymy tu na giełdzie :P

,,A sprzętu ci u mnie dostatek"

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4074 dnia: 02.02.2021, 23:43 »
Koledzy odnośnie zakupów że wschodu. Kolega robi w handlu i mówił mi że Chińczycy zrobili się strasznie butni i cwani poczuli chyba swoją wartość i skończyły się czasy kupowania towaru za bezcen. Podrożał towar podrożała wysyłka więc naiwne liczenie na złoty strzał może przynieść tylko straty. Trzeba przyjąć że Ali jest sklepem a nie akcją charytatywną. A co do dziwnie atrakcyjnych ofert na naszym forum popieram adminów lepiej dmuchać na zimne.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4075 dnia: 02.02.2021, 23:48 »
Osobiście zacząłem kupować koszulki. Stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry i kosztuje niż połowę za podobny produkt w UK. Nie zawsze muszę wyglądać "wyjściowo".

Kupiłem kilka wagglerów i jakość wykonania jest poprawna tzn obciążenie jest dobrze zamontowane, brak ubytków lakieru i antenka "nie wylata" co już mi się zdarzyło. Nie zabrałem jeszcze nad wodę więc ciężko ocenić w akcji. Zawsze mogę zostawić na brzegu żeby ktoś sobie wziął i wypróbował.

Wątek niby zakończony a ciągnie się dalej ;)

Swoją drogą ciekawe jakiej jakości jest ten kołowrotek. Zgadzam się z Maćkiem że zakup nieznanego produktu za kilkaset złotych to żadna oszczędność. Za tyle samo można mieć coś z gwarancją i dostępnym serwisem.

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4076 dnia: 03.02.2021, 00:02 »
Koledzy odnośnie zakupów że wschodu. Kolega robi w handlu i mówił mi że Chińczycy zrobili się strasznie butni i cwani poczuli chyba swoją wartość i skończyły się czasy kupowania towaru za bezcen. Podrożał towar podrożała wysyłka więc naiwne liczenie na złoty strzał może przynieść tylko straty. Trzeba przyjąć że Ali jest sklepem a nie akcją charytatywną. A co do dziwnie atrakcyjnych ofert na naszym forum popieram adminów lepiej dmuchać na zimne.

Pisząc o tym sklepie uważałem ze tu nie ma przedszkolaków, tylko poważni ludzie. Każdy ma trochę ,,oleju w głowie' 'i nie da się nabrać na ten ,, Pic na wodę", pomyliłem się i zaczęły się osobiste wycieczki w moim kierunku. Jak małe dzieci. Nieładnie.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4077 dnia: 03.02.2021, 00:33 »
Słuchaj pajacu dla mnie jesteś naganiaczem i niczym więcej...

Panowie nie piszmy tak do siebie. To nie jest dobre, gdy w ten sposób się wyrażamy :(

Mamy na oku ten wątek. Jak nie Covid, to Rybomania... Albo Aliexperess.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4078 dnia: 03.02.2021, 00:38 »
Dostałem ostrzeżenie przyjmuję ok rozumiem. Napiszę bardziej dyplomatycznie na kilometr zaangażowanie tego użytkownika forum, przez gardło mi nie przejdzie "kolegi" śmierdzi mi przekrętem. Pozdrawiam dobrej nocy

poldek3254

  • Gość
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4079 dnia: 03.02.2021, 00:57 »
Czy ten wpis adresowany jest do mnie?
Myślę że nie obraziłem nikogo i nie adresowałem imiennie.
Jeżeli tak, to kolego wykazałeś się  wysoką kulturą osobistą , a podkreślone zdanie to, to że popieram wpisy Moderatorów .
Nie czytasz ze zrozumieniem i takiego słowa ,,przepraszam" nie znasz.Wstyd :facepalm: