Autor Wątek: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen  (Przeczytany 750723 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 971
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4125 dnia: 14.02.2021, 12:54 »
A jak może się skończyć?
Przecież kasa wpływa na konto aliexpress.
Dopiero kiedy potwierdzimy że towar dotarł lub upłynie okres ochronny kasę dostaje sprzedawca.
Mam za sobą kilkaset transakcji , w tym około 30 sporów.
Nigdy nie miałem problemu ze zwrotem kasy za towar który nie dotarł lub sprzedawca coś kręcił.
Jedyne co straciłem to ewentualne kupony których użyłem by zmniejszyć cenę towaru.

Offline Hans Kloss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 8
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4126 dnia: 14.02.2021, 13:06 »
Jak widzę koleżeństwo niezbyt jest obeznane z zasadami panującymi na chińskim portalu handlowym.
W ogólnym zarysie: sprzedawca na Aliexpressie nawet nie powącha  gotówki za sprzedany towar dopóki klient nie potwierdzi jego otrzymania. W razie gdy towar nie dotarł w wyznaczonym terminie wytacza się sprzedawcy spór który jest rozstrzygany szybko i na temat, niemal zawsze po myśli kupującego. W tak ewidentnym przypadku jak te sklepy, które nagle zakończyły działalność, a przedtem oferowały m.in. dziwnie tanie kołowrotki Shimano i Daiwa,  szybki zwrot gotówki jest gwarantowany, bo oszuści nie pofatygowali się nawet z wysyłką więc dla właścicieli portalu sprawa jest oczywista.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4127 dnia: 14.02.2021, 13:14 »
Pozostaje pytanie, po kiego wała właściciele tego "sklepu" to robili?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4128 dnia: 14.02.2021, 13:17 »
Wiem jak działa AliExpress. Tutaj narosły jakieś teorie spiskowe więc myślałem że sprzedawca znalazł jakąś lukę w systemie Ali i mogą być problemy.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4129 dnia: 14.02.2021, 13:18 »
Jeśli minie okres ochrony kupującego i w tym czasie nie otworzysz sporu to aliexpress automatycznie przelewa pieniądze do sprzedającego i masz po pieniądzach 🙂.

Nie o to chodziło?

Ja jeszcze na Ali ani razu nie miałem problemów z okresem ochrony. W wypadku tego sklepu był on chyba ograniczony do 7 dni od zakupu.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4130 dnia: 14.02.2021, 13:18 »
Pozostaje pytanie, po kiego wała właściciele tego "sklepu" to robili?

Może pozyskanie danych osobowych lub sprzedawca nie wiedział jak działa Ali.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4131 dnia: 14.02.2021, 13:25 »
Sporo się zmieniło na przestrzeni lat. Kiedyś tylko sprzedawcy z Chin kontynentalnych, teraz inne kraje też wchodzą w grę. Mogą mieć różne wersje regulaminu.

Nikt z nas nie sprzedaje więc nie wiemy do końca jakie są zasady rozliczania. Informacje przy potwierdzeniu otrzymania zamówienia nie musi być kompletna.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4132 dnia: 14.02.2021, 13:26 »
Pozostaje pytanie, po kiego wała właściciele tego "sklepu" to robili?

Ja się domyślam, ale nie będę pisał, bo i tak tu wszyscy piszą, że zwrot kasy jest oczywisty. Skoro tak, to nie macie co się stresować, a widzę, że sporo osób "łyknęło" tę ofertę.

Jednak w ostatnim czasie coraz więcej osób kupujących na Ali stawia się na polskich komisariatach z problemami, których nie było w erze przedcovidowej.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4133 dnia: 14.02.2021, 13:35 »
Sprzedawca nie wiedział jak działa Ali.

I w tym celu trudził się, żeby we Francji otworzyć na jakiegoś słupa działalność gospodarczą pod nazwą "krzak" z jakimś lipnym przedmiotem działalności gospodarczej. Nie sądzę ;)

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4134 dnia: 14.02.2021, 13:47 »
Może liczyć również na to, że część osób jest przyzwyczajona do długiego czasu „ shipu” i to uśpi czujnosc kupujących, a kiedy się obudza, że coś tu nie gra ochrona kupujących wygaśnie.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4135 dnia: 14.02.2021, 14:11 »
Ta francuska lipna działalność gospodarcza nie dawała mi spokoju, więc sprawdziłem gościa na swój własny autorski sposób i okazuje się, że ten biznesmen z Francji już od jakiegoś czasu robi wszystkich w wała hurtowo...tylko zmienia towary, którymi handluje

https://www.reddit.com/r/Aliexpress/comments/lfx3vf/dont_buy_anything_report_these_sellers_to/
https://fr.aliexpress.com/store/feedback-score/911440013.html





Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4136 dnia: 14.02.2021, 14:30 »
Jak długo czeka się na zwrot kasy po otworzeniu sporu ? Zrobiłem tak w dwóch przypadkach tydzień temu ( nie chodzi o ofertę z kołowrotkami Shimano ) W jednym dostałem kasę już na drugi dzień w drugim nie ma jej do dziś. Czy to normalne, czy może przegapiłem okres na reklamację i dlatego jej nie dostaję ?

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4137 dnia: 14.02.2021, 14:52 »
Raczej normalne zdarzało mi się czekać nawet 2 tygodnie. A nieraz miałem na drugi dzień.

Offline Hans Kloss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 8
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4138 dnia: 14.02.2021, 14:57 »
Z jakiego powodu nie dostałeś kasy to ciężko wywróżyć. Jeżeli dostałeś informację ze spór został rozstrzygnięty na twoją korzyść to kasa powinna się pojawić na koncie w ciągu kilku dni. Jeżeli info nie dostałeś to się o nie upominaj, na przykład u robota.
I jeszcze co do domniemanych przyczyn aktywności oszustów na Aliexpressie.
Pierwszy myk to nagłe skrócenie czasu ochrony klienta przez sprzedawcę, w nadziei że ten się zagapi, minie przepisowy tydzień na założenie sporu i będzie po zawodach. Nie wiem w jaki sposób jest to możliwe żeby sprzedawca samowolnie skracał okres ochrony ale już mi się coś takiego ze 2-3 razy zdarzyło na szczęście zawsze reagowałem w porę.
Drugi to sztuczne nabicie sobie transakcji. Wiadomo że kupujący najchętniej handlują ze sklepami o dużej ilości sprzedanego towaru i możliwie jak najlepszej reputacji a wyszukiwarka ustawia takie sklepy na samym początku długiej kolejki sprzedających.
Niektórzy wpadają więc na pomysł aby otworzyć sklep z towarem po dumpingowych cenach i nabić sobie dużą ilość zamówień. Towaru oczywiście nie wyślą, pieniądze wrócą na konta niedoszłych klientów ale sklep ma już sporo przeprowadzanych transakcji i można zacząć jego działalność przy cenach "normalnych" ale z wyższego pułapu bo ze sztucznie napompowanym ratingiem.  A klienci nawet nie mają możliwości wystawienia takiemu cwaniakowi negatywnej opinii bo do transakcji nie doszło, pieniądze oddano więc formalnie wszystko jest OK.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Aliexpress, czyli towar prosto z Chin za bezcen
« Odpowiedź #4139 dnia: 14.02.2021, 15:00 »
Ciekawi mnie regulamin dla sprzedających a szczególnie ochrona kupujących. Chciałem założyć sklep ale nie można z UK. Warto dla samego wglądu do regulaminu bo sprzedawać nie zamierzam.

Jeden z lepszych wałków widziałem kilka lat temu. Ktoś sprzedawał nasiona truskawek o niebieskich owocach! Miał kilkadziesiąt transakcji dziennie i wystarczyło żeby zarabiał £1 na transakcji. Kupujący dostanie jakieś nasiona a kiedy doczeka się owoców sprzedającego od dawna nie będzie.