Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2024  (Przeczytany 43186 razy)

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 049
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Odpowiedź #495 dnia: 19.05.2024, 19:48 »
A u mnie dzisiaj ryby nie były najważniejsze. Wpadło sporo małych okoni i kleni. 8km kilometrów marszu przez krzaki, łąki itp. Przy okazji odwiedzony pomnik 2ej Armii Polskiej, która na wysokości miejscowości Rothenburg forsowała Nysę Łużycką w 1945. Co roku 16go kwietnia odbywają się uroczystości upamiętniace tamte dni. Opodal jest jeszcze Pomnik Artylerzysty, m.in. z tego miejsca artyleria Armii Czerwonej osłaniała marsz na Berlin. Kawał historii pośrodku lasu, z dala od cywilizacji. Jak dla mnie miejsce zadumy, ale i dumy. Wielu Naszych, jak i Radzieckich żołnierzy tam poległo, bym ja dzisiaj mógł tam być jako Polak. Cześć i Chwała Bohaterom

Poniżej zdjęcia z przed kilku lat, jak byłem tam pierwszy raz


Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 625
  • Reputacja: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Odpowiedź #496 dnia: 19.05.2024, 21:24 »
Dystans,metoda i frajda 😁
...









Pozwoliłem sobie na wstawienie zdjęć do naszej Galerii, po uprzednim ich pomniejszeniu. (Zdjęcia które były tak wstawione do posta, po pewnym czasie znikają z forum).
Robert

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 388
  • Reputacja: 806
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Odpowiedź #497 dnia: 20.05.2024, 14:25 »
Ostatnio znów bawiłem się lekkim feederem z metodą, na klubowej gliniance. Pogoda zmienna, to i brania zmienne. Niedawne ochłodzenie przed weekendem dało się we znaki, bo ryby brały bardzo sporadycznie i delikatnie. Zostałem nawet ponad 2 godziny po zmierzchu, ale świetlik na szczytówce wskazał ledwie jedno zdecydowane branie i tyle. Kolejnym razem było już cieplej, co od razu dało się zauważyć po braniach. Kilka krąpi, ładna płoć i trzech "zielonych" urozmaiciło zasiadkę.







Przy okazji zarzuciłem karpiówki w miejsce, które regularnie nęcę co kilka dni. Proste i skuteczne zestawy (czyli tak jak lubię), posłałem z pva-kami pod rosnące w wodzie wierzby.



Po 2min silny wyjazd ze szpuli, pomimo dość mocno przykręconego hamulca i coś po drugiej stronie wędki pokonuje mnie z kretesem. Poluzowanie zestawu na 5min nic nie dało, hak pewnie wbity w kołki. Zrywanie żyłki 0,40mm z leadcorem bezrdzeniowym i przyponem z plecionki 35lb dało mi do zrozumienia, jak silny jest to zestaw. W obawie przed wyrwaniem rolki z kołowrotka, owinąłem żyłkę wokół patyka i przeciągnąłem kilka metrów do siebie, zrywając przypon przy węźle od pętli. Byłem pewny urwania żyłki, a tu taka niespodzianka. Nie pierwsza i pewnie nie ostatnia ryba, która uczy mnie pokory :-[. Kto sieje, ten zbiera... ;)
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 021
  • Reputacja: 711
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Odpowiedź #498 dnia: 21.05.2024, 08:43 »
Na wstępie gratulacje dla wszystkich łowców

Wczoraj rozpocząłem tydzień odstresowywania w formie wędkarskiej i na parę godzinek wyskoczyłem powalczyć z PW.
No i co tu mówić - ołowiłem się jak dziki i łapa boli, a wisienką był piękny przyłów w postaci suma albinosa który zrobił mi dzień może nie był wielki, bo raptem 5-6kg, ale waleczny i pięknie ubarwiony
Rybki pięknie i widowiskowo zbierały z powierzchni, sporo było spinek i nie wciętych brań a formę i werwę do walki miały nieprzeciętną jak na swoje rozmiary (4-9kg)
Dzisiaj sobie odpocznę, a od jutra maraton

Wysłane z mojego SM-G990B2 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 640
  • Reputacja: 1994
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Odpowiedź #499 dnia: 21.05.2024, 08:50 »
Sum albinos na PW.
A mógł zagrać w totka...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 020
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2024
« Odpowiedź #500 dnia: 21.05.2024, 21:03 »






zabawa na xul ;)