Autor Wątek: Dobór sprzętu dla nowicjusza  (Przeczytany 104815 razy)

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #735 dnia: 04.09.2019, 12:42 »
Do  kolunio21
 Ten kołwrotek z jednym łożyskiem to sobie odpuść.
Na Ali za 90 pln kupisz z większą ilością łożysk, a to potrzebne bo jak przytniesz coś większego to Okuma  Ci się zapali.
Zawsze zwracam uwagę w kołowrotku na łożysko w rolce.
Osobiście bym kupił na początek w miarę, 1 kijek i 1 kołowrotek, a ryby ? jak będą brały to na jeden zestaw nałapiesz.
A póżniej jak Ci się coś odwidzi,to będziesz się bujał z ,,badziewiem"które chcesz szybko kupić.,

Dzięki za radę .
A czy kołowrotek daiwa crossfire będzie dobrym wyborem ?

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #736 dnia: 04.09.2019, 12:50 »
A czym jest możliwość ( działa to na forum z bronią ) zrobić wątek piaskownica który po dwóch tygodniach się kasuje.
Nie wiem jak to jest rozwiązane technicznie  ale tam osoby które zaczynając od początku mogą zadawać milion pytań .

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #737 dnia: 04.09.2019, 12:52 »
Ale jaka jest zasadność kasowania np. takiego wątku jak ten. Żeby potem temat maglować od początku?

Już podjęliśmy decyzję, że ten wątek zostaje i będą tu kierowane wszystkie osoby z pytaniem: jaka wędka/kołowrotek do metody... Po co to maglować po 1000x, jak do tej pory było robione, mimo naszych delikatniejszych prób poskromienia tej hydry?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #738 dnia: 04.09.2019, 13:01 »
Pewnie masz rację :beer:

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #739 dnia: 04.09.2019, 13:02 »
Wiem, że to sporo roboty, ale przydałoby się oczyścić ten wątek, żeby zostały w nim tylko posty odnośnie sprzętu, bo rzeczywiście czasami ciągną się tu stronami niezwiązane ze sprzętem dyskusje. Wtedy wątek będzie bardzo pomocny, bo w sumie nie dziwi mnie, że komuś się odechciewa czytać temat poprzeplatany dywagacjami na temat długości samego wątku, sensu zadawania pytań na forum itd.

Potem można bez wahania odsyłać tutaj początkujących i karać bez litości, jeżeli się nie zastosują O:)
Marcin

Offline Rielan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #740 dnia: 04.09.2019, 14:28 »
A pisanie o tym, że nie będę czuł różnicy bo jestem początkującym jest trochę niemiłe, ponieważ każdy kiedyś zaczynał.

Dokładnie, każdy kiedyś zaczynał i każdy daje Ci najlepsze rady, odbieraj to jak chcesz, z mojej strony nie była to tyle rada, a czysta prawda. Zaczynając wędkować też szukałem pierwszego wędziska tutaj na forum, teraz wiem, że popełniłem błąd w wyborze i nie chodzi o jakość, firmę kija, tylko, że pasują mi inne, ale do tego musiałem dojść sam. Dodatkowo powiem, że w tym momencie do jezior o podobnej charakterystyce używam dwóch innych wędzisk, bo ryby inaczej się w nich zachowują. Na początek kup wędzisko najbardziej polecane na forum i jak najszybciej idź nad wodę, bo wpisami z internetu łowić się nie nauczysz.
Robert

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 343
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #741 dnia: 04.09.2019, 20:39 »
Będzie to wyczyszczone i podzielone. Ale na razie proces doboru sprzętu itp. trwa.
Faktycznie, zrobił się z tego tasiemiec niemożliwy do przewertowania przez kolejnych nowicjuszy, którzy mają konkretne pytania i nie mają ochoty czytania całej "Anny Kareniny", żeby się na końcu dowiedzieć, że wpadła pod pociąg :facepalm:
Wątek zawiera bardzo wiele cennych informacji, z drugiej strony jest bardzo długi.
Dlatego gorąco popieram wyczyszczenie i podzielenie. Jednak zastanawiam się, czy tak oczyszczony, do cennej kwintesencji wątek nie powinien zostać zamknięty dla dalszych, nowych postów i pozostać jako archiwum wiedzy na 2019 rok. Inaczej znowu zrobi się z tego śmietnik typu "Krótkie pytanie - Krótka odpowiedź", którego nikt przecież nie czyta w całości.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #742 dnia: 04.09.2019, 21:03 »
Większość "nowych" na forum faktycznie zadaje pytania które dublują się non stop, może trzeba by z tego wątku założyć osobny dział w którym mogły być tematy typu: "sprzęt do 200 zł" , "kołowrotek do feedera " itd. :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 476
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #743 dnia: 05.09.2019, 09:09 »
O ile Mnie pamięć nie myli, to chyba nasz ukochany moderator globalny zbierał dane co do sprzętu by zrobić zestawienie.
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 555
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #744 dnia: 05.09.2019, 11:55 »
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by ktoś z WAS zebrał takie posty, porobił zestawienia sprzętu w kategoriach cenowych. I tak dalej... ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #745 dnia: 05.09.2019, 12:27 »
Większość "nowych" na forum faktycznie zadaje pytania które dublują się non stop, może trzeba by z tego wątku założyć osobny dział w którym mogły być tematy typu: "sprzęt do 200 zł" , "kołowrotek do feedera " itd. :)
Byłby to fajny temat , dla nowych spora ułatwienie .
Ale ceny są zmienne  ,czasami są jakieś promocje czy coś ,no i jakiego dostawcy robić zestawienie cen?
Na allegro  jest taniej niż w sklepie  ale sklepy zwykle dają rabaty i od jakiejś kwoty jest darmowa wysyłka.
Ja sobie nie bardzo takie zestawienie wyobrażam.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #746 dnia: 05.09.2019, 20:48 »
Toć to nie może być :( , nie kasujcie wątku mego ukochanego :'(
Toż to ja chcę za dwadzieścia lat zajrzeć do niego i przeczytać jeszcze raz, i wnukom pokazać jak się dziadzia uczył :D Serio :)
Pozwolę sobie zadać kolejne pytanie. Tym razem chodzi o daty ważności/przydatności.
Czy pellet , dumbelsy, MMM itp posiadają jakieś terminy? Czy też są "dobre" aż wykorzystamy?
Dla kogoś pytanie może banalne, ale nigdzie w opisach takowych dat nie widzę, a pomacać i spojrzeć na opakowania nie mam chwilowo jak.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #747 dnia: 05.09.2019, 21:09 »
Norbas co do zanęt to mają ,bo np zanęty w skład których wchodzą konopie lubią jełczeć ale termin jest ze dwa lata może
Zanęt Sonu nie używałem wiec nie wiem.
Co dp pelletu zanętowego typu coppens jak będzie przechowywany w hermetycznych woreczkach (ja trzymam w sklepowych z drapieżnika) nie powinno nic sie dziać nawet po kilku latach.
Co do kulek/dumbelsów  jest gdzieś temat o odświeżaniu przynęt solą fizjologiczną.Nawet stare kilku letnie przynęty da się odświeżyć.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 265
  • Reputacja: 546
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #748 dnia: 05.09.2019, 21:11 »
Wszystko zależy od przechowywania.

Sucho, ciemno, chłodno. Dobre zamknięcie by powietrze się nie dostawało. I nie powinno się nic stać.

Jeśli pellety przynętowe stały się zwietrzale i twarde, to wsadz je do sloiczka po np. musztardzie i zalej atraktorem, olejem do zanet albo boosterem. Ważne by nie rozpuszczal on ich. Więc zdecydowanie markowe produkty, i rzeczy z sprawdzonych źródeł. Odzyskaja one dawny blask, ba, wrócą z nową, niespotykaną mocą koloru i smaku.
 
Dla ułatwienia dla pelletow np o zapachu Cell używam atraktora o tym samym smaku i tej samej firmy.

Efekt wow jest odczuwalny :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 980
  • Reputacja: 56
  • Lokalizacja: Kampinos
Odp: Dobór sprzętu dla nowicjusza
« Odpowiedź #749 dnia: 05.09.2019, 21:15 »
Dziękuję bardzo za info.
Chodzi mi bardziej o termin przyszłoroczny.
Finalizuję zamówienie w drapieżniku i chciałem nabyć mały "zapas" , a jest ryzyko że wszystkiego w tym roku nie wykorzystam i chciałem wiedzieć, czy na przyszły sezon też się będzie "towar" nadawał czy kosz :-)
Miejsce przechowywania to "komórka lokatorska" gdzie jest stale około 20st., jednak myszy brak i ciemność. Przechowywanie planowane na fabryczne woreczki strunowe ( pellet i zanęty ) , pojemniki plastikowe ( MatchPRO Top Hard Drilled Pellet ).
Hermetyczne w przypadku tych drugich to raczej ciężko ,ale przy pierwszych ile się da z otwartych opakowań powietrza wydusić to tak zrobię.