Autor Wątek: Cześć  (Przeczytany 3092 razy)

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 342
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Cześć
« Odpowiedź #15 dnia: 13.02.2017, 20:16 »
siemasz :fish: :narybki:
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Skomand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #16 dnia: 13.02.2017, 20:35 »
Witaj na forum Jarek!

Zestawik masz całkiem zacny, mam nadzieję, że się sprawdzi. Połamania! :thumbup: A jak masz jakieś pytanka to dawaj...

Do tego zestawu co masz, powinieneś mieć też igłę do push stopów, ostre nożyczki, wiertło 1.5 mm, dobry plastikowy wypychacz (najlepiej w dwóch rozmiarach), śruciny nr 6,4, może cały zestawik. Do łowienia koszykiem proponuję złączki do szybkiego montażu przyponów, gotowe przypony (Guru 45 cm  lub Drennan 30 cm byłyby idealne, z pushstopem, w rozmiarze 12-14), zestaw koszyków...

To chyba tyle :)

Nożyczki, wypychacz w dwóch rozmiarach, a także zestaw śrucin posiadam. Tak więc notuję igła, złączki do przyponów, zestaw koszyków, przypony z pushstopem.
Generalnie nigdy nie używałem gotowych przyponów gdyż wiązać haczyki potrafię te z oczkiem i z łopatką. Aczkolwiek będę musiał nauczyć się montować te stopery bo kiedyś byłem z kolegą na zasiadce to wiązaliśmy haczyk z włosem na końcu włosa pentelkę i kukurydzę nawlekaliśmy szydełkiem i blokowaliśmy stoperem w kształcie literki v przewleczonym przez pentelkę. te stopery w gotowych przyponach są jakieś inne pewnie dlatego wymagają specjalnej igły
Jarek

Offline xevf

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 42
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #17 dnia: 13.02.2017, 20:44 »
Witaj :)

Zapraszam do zajrzenia do wątku http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6745.0 o mapie i dopisania się jeśli będziesz miał ochotę  8)

Offline Skomand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #18 dnia: 13.02.2017, 20:47 »
Chciałem się dopisać, ale nie wiem jak ;)
Jarek

Offline Skomand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #19 dnia: 13.02.2017, 20:48 »
Chciałem się dopisać, ale nie wiem jak ;)
Chyba już wiem, ja podaje współrzędne Ty dodajesz :P
Jarek

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #20 dnia: 13.02.2017, 20:59 »
Witaj ! :narybki:
Pozdrawiam - Gienek

Offline Geo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #21 dnia: 13.02.2017, 22:29 »
Witaj :D
Sebastian


Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #22 dnia: 15.02.2017, 23:37 »
Witam :)

A jak już będziesz miał wszystko to nie zapomnij o macie ;)
Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline Skomand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #23 dnia: 16.02.2017, 07:19 »
Na te płocie i ukleje które będę poławiał to mata niepotrzebna ;)
Jarek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Cześć
« Odpowiedź #24 dnia: 16.02.2017, 07:36 »

Generalnie nigdy nie używałem gotowych przyponów gdyż wiązać haczyki potrafię te z oczkiem i z łopatką. Aczkolwiek będę musiał nauczyć się montować te stopery bo kiedyś byłem z kolegą na zasiadce to wiązaliśmy haczyk z włosem na końcu włosa pentelkę i kukurydzę nawlekaliśmy szydełkiem i blokowaliśmy stoperem w kształcie literki v przewleczonym przez pentelkę. te stopery w gotowych przyponach są jakieś inne pewnie dlatego wymagają specjalnej igły

Ja wolę gotowce, zawiązanie pushstopa i całego przyponu łatwe nie jest (bo do Metody przypon jest z grubszej żyłki), ale polecam, abyś sam opanował tę 'sztukę'. Kup pushstopy, bo dzięki nim zakładanie przynęty trwa krótko, i jest ona pewnie umocowana. Fabryczne przypony mają odpowiednią długość włosa, więc może dobrze byłoby kupić sobie paczkę na początek, i na jej podstawie wiązać swoje własne. Najlepsze pushstopy ma Drennan, odradzam Koruma XL. To musi być taki o średnicy 1.5 mm. Gumka spinająca włos i hak tez jest wskazana. Montowanie stoperów to upierdliwa robota ;)
Lucjan

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #25 dnia: 16.02.2017, 07:43 »
Witaj :)
Franki

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #26 dnia: 16.02.2017, 07:45 »
Witaj


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Skomand

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cześć
« Odpowiedź #27 dnia: 16.02.2017, 08:10 »
więc może dobrze byłoby kupić sobie paczkę na początek, i na jej podstawie wiązać swoje własne.

Wpadłem w międzyczasie na podobny pomysł pierwszy sezon to dla mnie dużo nowości więc wiązanie skomplikowanych przyponów byłoby dla mnie uciążliwe. Tak więc na początek będę łowił na gotowce te z Drennana a z czasem nauczę się wiązać przypony.

Luk obejrzałem wczoraj chyba już po raz trzeci Twoje filmy o wagglerze i zastanawia mnie jedno wspomniałeś tam o używaniu żyłki głównej nawet 0,20, a przyponu 0,12/0,14/0,16.
Ja zakupiłem już żyłkę Dragon HM 80 0,16 oraz na przypon 0,14 i naszyły mnie wątpliwości czy żyłka główna nie jest  zbyt cienka i czy różnica jednego "rozmiaru" między nimi nie będzie stwarzała większego ryzyka pęknięcia jej ponad spławikiem i utraty spławika np. na zaczepie?

Kolejna sprawa to jaką grubość żyłki wybrać do feedera. Gotowe przypony z Drennana w rozmiarach które polecałeś to 0,20 więc czy żyłka główna 0,24 to dobry wybór?
Jarek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 742
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Cześć
« Odpowiedź #28 dnia: 16.02.2017, 08:47 »
Do wagglera grubsza żyłka jest potrzebna jak łowisz karpie i liny. Ja do tego odnosiłem tę grubość. Normalnie 0.15 mm pozwoli na wyholowanie takich ryb do 2 kilo, przy silniejszych trzeba uważać. Tak więc nie kupujesz źle. Ale przypony dobrze mieć na zmianę, zwłaszcza jak woda jest czystsza (np. 0.12 mm).

A do Metody nie polecam przyponów 0.20 mm. Karp zrywa takie, lepiej polegać na 0.26 lub 0.23 mm. W Polsce często karpie  mniejsze są  w łowisku z dużymi, i wtedy masz większe szanse na hol takiego bonusa. Jak karp 4-5 kilo poczuje np, zawadę czy jakieś schronienie i tam będzie 'ciągnął' - to przypon 0.20 mm zazwyczaj jest wystawiony na maksymalne obciążenie i pęka. A przypon przy Metodzie nie odstrasza raczej ryb, to nie spławik, więc grubsze są OK. Na takiej żyłce właśnie (0.26 mm) zawiązanie przyponu jest trudne, najgorszy jest pushstop :)
Lucjan