Autor Wątek: Zanęcamy grubo i dużo  (Przeczytany 27771 razy)

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #75 dnia: 29.04.2023, 20:53 »
Ta woda nad którą jeżdżę to prostokątna wanna, w zasadzie równa głębokość trochę głębiej po środku ale ryby i tak bardziej spławiają się pod brzegami. Mało zarośnięta z dnem raczej mulistym, sprawdzałem kolczastym ciężarkiem. Tak więc ciężko wytypować miejsce do rzutu albo ja słabo odczytuje dno z kija :(

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #76 dnia: 29.04.2023, 21:05 »
Fajnie by było tak 2km, z domu to 30km a do pracy jadę do Wawy w odwrotnym kierunku. Co do zwierzyny to do 10kg to wiem że jest ale ile zostało nikt tego nie wie. Większych chyba nie ma.

Może taki mini Spomb by pomógł ? Mam jakąś starą wędkę teleskopową okumę o cw 70gr robi za marker na razie, ale draństwo jest pancerne. Może dał by radę ten kijaszek i puścić nim kilka rakiet a potem lecieć zestaw z Pvką ?

Minispombem to ja nęcę pickerkami ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Lukas 78

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 985
  • Reputacja: 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hamburg
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #77 dnia: 29.04.2023, 21:11 »
Stawialbym jednak na rynne i to miejsce gdzie zaczyna się spad na głęboką wodę , teraz po krzakach cały czas coś chodzi bo ryba się trze.


Pozdrawiam Łukasz

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #78 dnia: 29.04.2023, 21:14 »
Fajnie by było tak 2km, z domu to 30km a do pracy jadę do Wawy w odwrotnym kierunku. Co do zwierzyny to do 10kg to wiem że jest ale ile zostało nikt tego nie wie. Większych chyba nie ma.

Może taki mini Spomb by pomógł ? Mam jakąś starą wędkę teleskopową okumę o cw 70gr robi za marker na razie, ale draństwo jest pancerne. Może dał by radę ten kijaszek i puścić nim kilka rakiet a potem lecieć zestaw z Pvką ?

Minispombem to ja nęcę pickerkami ;)

Sugerujesz założenie normalnej turbo rakiety na tamten kijek mhhh ? :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #79 dnia: 29.04.2023, 21:18 »
Średni spomb będzie ok. Szczególnie jeśli chcesz jakąś partykułą sypać. Kijek 70 g to ciutkę mało, ale da radę raczej. Generalnie do średniego są już dobre kije do 80-90 g na spokojnie. Nie mówię o ciskaniu z całej siły, oczywiście. Ale spokojnie takimi zarzucam bez martwienia się o kij.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #80 dnia: 29.04.2023, 21:23 »
Nie mam innego wolnego kija o takim cw a na razie nie chce kupować spoda, tak więc pozostaje mała i średnia rakieta. Zarzucać planuje tak około 35-40 m.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #81 dnia: 29.04.2023, 21:32 »
Ile hektarów zbiornik? Do żadnej zanęty nie trzeba ryb przyzwyczajać.

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #82 dnia: 29.04.2023, 21:49 »
Ile hektarów zbiornik? Do żadnej zanęty nie trzeba ryb przyzwyczajać.

Około 1.5h tak myślę https://goo.gl/maps/n64h9vV1GuBKtoGM8

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #83 dnia: 29.04.2023, 22:06 »
Na tak małej wodzie nie ma sensu wcześniejsze necenie. Łów po brzegach jeśli jest roślinność lub grążele to kładź zestaw przy nich.

Online Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 696
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #84 dnia: 30.04.2023, 09:14 »
Nie wiem czy nie warto wspomnieć o pewnym podejściu odnośnie nęcenia. Otóż możesz łowić z marszu, możesz też nęcić wstępnie, przyzwyczajając rybę do stołówki. Kulki wcale nie są potrzebne, ich zaletą jest to, że drobnica ich nie wyżre, co może mieć miejsce z ziarnami czy pelletami. WIęc jak nie masz czasu na nęcenie przed sesją, to jedziesz z koksem i nęcisz dane miejsce. Spławiająca się ryba dokładnie pokazuje gdzie siedzi, więc tam zarzucaj zestawy. O tej porze roku nie trzeba nęcić dużo, zwłaszcza jak woda jest zimna jeszcze, więc kilka dużych spombów wystarczy. A czy warto używać kulek? Ja bym wszedł w rozmiar 12 lub 14 mm jak już, i nęcił nimi jak i ziarnami i pelletami. Kilowa paczka kulek starczy ci na kilka fajnych sesji, jak możesz to kup sobie taką Manillę ze Sticky'ego 12 mm, i wiesz, że masz topowy towar (lub coś w ten deseń). Nie potrzebujesz też wcale waftersów czy popków, kulka z paczki świetnie zadziała, można do niej dodać kukurydzę lub coś innego, jak sztuczną, aby zbalansować całość. A na koniec sesji możesz podnęcić garścią kulek miejsca gdzie powrócisz. Nęcenie mieszanką ziaren i pelletów i kulkami to ten plus, że po kilku sesjach będziesz wiedział co woli ryba. A duże kulki najlepiej wchodzą jak jest ciepło, wtedy ryba robi się żarłoczna i większe gabaryty jej nie przeszkadzają. Ale jak woda jest chłodna, to metabolizm ryb jest spowolniony, a wtedy nie za bardzo im w smak coś dużego. Dlatego czy ryba lubi kulki najlepiej sprawdzać na małych rozmiarach a nie dużych :)
Lucjan

Offline Fisherman

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 594
  • Reputacja: 42
  • Lokalizacja: Garwolin
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #85 dnia: 30.04.2023, 15:25 »
Dziękuję za wskazówki, zaraz po majówce zaopatrze się w ziarno i średnią rakietę. Zobaczymy ale wiadomo na efekty trzeba poczekać

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 875
  • Reputacja: 393
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #86 dnia: 30.04.2023, 21:44 »
Nie wiem czy nie warto wspomnieć o pewnym podejściu odnośnie nęcenia. Otóż możesz łowić z marszu, możesz też nęcić wstępnie, przyzwyczajając rybę do stołówki. Kulki wcale nie są potrzebne, ich zaletą jest to, że drobnica ich nie wyżre, co może mieć miejsce z ziarnami czy pelletami. WIęc jak nie masz czasu na nęcenie przed sesją, to jedziesz z koksem i nęcisz dane miejsce. Spławiająca się ryba dokładnie pokazuje gdzie siedzi, więc tam zarzucaj zestawy. O tej porze roku nie trzeba nęcić dużo, zwłaszcza jak woda jest zimna jeszcze, więc kilka dużych spombów wystarczy. A czy warto używać kulek? Ja bym wszedł w rozmiar 12 lub 14 mm jak już, i nęcił nimi jak i ziarnami i pelletami. Kilowa paczka kulek starczy ci na kilka fajnych sesji, jak możesz to kup sobie taką Manillę ze Sticky'ego 12 mm, i wiesz, że masz topowy towar (lub coś w ten deseń). Nie potrzebujesz też wcale waftersów czy popków, kulka z paczki świetnie zadziała, można do niej dodać kukurydzę lub coś innego, jak sztuczną, aby zbalansować całość. A na koniec sesji możesz podnęcić garścią kulek miejsca gdzie powrócisz. Nęcenie mieszanką ziaren i pelletów i kulkami to ten plus, że po kilku sesjach będziesz wiedział co woli ryba. A duże kulki najlepiej wchodzą jak jest ciepło, wtedy ryba robi się żarłoczna i większe gabaryty jej nie przeszkadzają. Ale jak woda jest chłodna, to metabolizm ryb jest spowolniony, a wtedy nie za bardzo im w smak coś dużego. Dlatego czy ryba lubi kulki najlepiej sprawdzać na małych rozmiarach a nie dużych :)
Kulki 12-14mm? Chyba piszesz o angielskich wodach a nie polskich "dzikich" zbiornikach.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #87 dnia: 30.04.2023, 22:19 »
A jaka drobnica wyje Ci z łowiska kulki 12-14mm? To pytanie a nie negacja tego, co napisałeś. Wiem, że na PZW na duże karpie stosuje się dużo większe kulki.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Adrian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 636
  • Reputacja: 52
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #88 dnia: 30.04.2023, 22:23 »
A jaka drobnica wyje Ci z łowiska kulki 12-14mm? To pytanie a nie negacja tego, co napisałeś. Wiem, że na PZW na duże karpie stosuje się dużo większe kulki.
Leszczyki to wpierd... aż mio :)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęcamy grubo i dużo
« Odpowiedź #89 dnia: 30.04.2023, 23:49 »
A jak duży leszcz jest w stanie połknąć 12-14 mm? I pytanie, czy to jeszcze drobnica czy już zdobycz?
Pozdrawiam,
Tomek