Autor Wątek: Dlaczego allegro.pl?  (Przeczytany 20350 razy)

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 351
  • Reputacja: 796
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #60 dnia: 17.10.2016, 22:38 »
To prawda z tym OLX-em. Kumpel kupił parę kołowrotów oraz innych rzeczy i było dobrze do czasu. Ostatnio wpłacił 1000pln za Samsunga S6 wziętego na abonament i koleś się rozpłynął  :facepalm:
Albo odbiór osobisty, albo nie, dziękuję. Jak na razie przez ponad 9 lat i ponad 150 przedmiotów kupionych na allegro, tylko raz gościu z premedytacją nie dał mi paragonu na elektronarzędie, ale na szczęście nie okazał się być potrzebny.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #61 dnia: 18.10.2016, 03:49 »
Kiedyś sprzedawałem trochę na allegro i powiem Wam, że widzę różnicę w podejściu klientów do firm pomiędzy tym co jest w UK i w Polsce. W Polsce klienci często zaraz po kupnie wypisują meile gdzie ich towar a niestety  jak się kupiło w środę, zapłaciło w czwartek to szanse na to, że towar będzie u klienta w piątek, są jednak marne a i czasami na poniedziałek towar nie dotrze.

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #62 dnia: 18.10.2016, 06:05 »
O czym ty gadasz Daavid? Ja paczkę z Polski do UK mam w 46-70 h od momentu wysłania...

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #63 dnia: 18.10.2016, 06:57 »
Pisałem już nieraz o tym, napiszę ponownie.

Lekiem na "całe zło" jest paczka pocztowa pobraniowa z wykupioną usługą "sprawdzenie zawartości".
Szczególnie użyteczna usługa w przypadku towarów z drugiej ręki.
Towar odbieram na poczcie, przy urzędniku rozpakowuję. Jeśli zawartość się zgadza, stan techniczny, i co tam jeszcze, wówczas płacę i wychodzę z przesyłką. Jeśli nie, nie odpowiadam za nic, po prostu nie biorę towaru.
Eliminuje to niemal wszelkie problemy, o których piszecie ;) 
Czesiek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #64 dnia: 18.10.2016, 07:37 »
Zawsze mnie zastanawiało, jakim wielkim wujem trzeba być, by robić coś takiego. Czy potem taki wał chwali się swoją pomysłowością na grillu z rodziną?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #65 dnia: 18.10.2016, 08:33 »
O czym ty gadasz Daavid? Ja paczkę z Polski do UK mam w 46-70 h od momentu wysłania...

Ja też. W dodatku przesyłka grosze kosztuje. Mówię, że sprzedawałem na allegro i miałem trochę meili z zapytaniem kiedy będzie towar pomimo, że wysyłałem w ten sam dzień co dostałam wpłatę lub na następny.
Nie dostałem żadnego negatywnego komentarza, nikogo nie oszukałem.
To że towar z UK do PL idzie szybko to nie znaczy, że nie może utkwić gdzieś na poczcie e PL.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 686
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #66 dnia: 18.10.2016, 08:36 »
Zawsze mnie zastanawiało, jakim wielkim wujem trzeba być, by robić coś takiego. Czy potem taki wał chwali się swoją pomysłowością na grillu z rodziną?

Mi się wydaje, że ludzie którzy oszukują innych nad niczym się nie zastanawiają i nie mają żadnych rozterek moralnych. Pewnie uważają, że są "cwani' a ofiary to "frajerzy".

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #67 dnia: 18.10.2016, 10:20 »
Takie oszustwo można zdemaskować w prosty sposób. Ostatnie cyfry w linku do allegro to numer aukcji. Ten numer można skopiować z linku, otworzyć allegro.pl w osobnej karcie bądź oknie i w polu wyszukiwania można wkleić numer aukcji. Jeśli ten numer poprowadzi nas do przedmiotu, który chcemy zakupić, to wszystko jest ok. Natomiast, jeśli przedmiot się nie pokaże, to jest to niestety próba oszustwa.

Gorzej, jak ktoś po prostu z rozpędu klika nie patrząc, co nie powinno mieć miejsca, gdy kupujemy coś za sporą sumę.

Można ewentualnie poprosić sprzedającego o sam numer aukcji.
Marcin

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #68 dnia: 18.10.2016, 10:29 »
Pomocna wiadomość. :thumbup: 
Arek

Offline martino

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #69 dnia: 15.11.2016, 11:39 »
Temat może i stary albo i nie odwiedzany. Niestety też preferuję allegro bo sklepy stacjonarne bynajmniej w moim regionie dają taką marżę że głowa spada. Przykład taki zamówiłem wędkę pod okonia. żadna górna półka w sklepie zachwalana itd. Cena sklepowa? 178 zł na allegro zamówiłem wraz z wysyłką wyszło 92 zł :) może gdyby ceny sklepów nie odstraszały takimi marżami byłoby inaczej.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #70 dnia: 15.11.2016, 11:57 »
To nie sklepy odstraszają marżą tylko np. allegro czy inne pseudo sklepy internetowe ( domowo-garażowe ) zaniżają ceny. Dla wyjaśnienia; sklep stacjonarny czy stacjonarno-internetowy ma duże koszty utrzymania i na jakieś mizernej marży nie jest w stanie się utrzymać, a osoba zajmująca się sprzedażą internetową bardzo często założyła firmę biorąc dopłatę Unijną i tak naprawdę po roku już nie istnieję , kupuję i sprzedaję czasami bez marży.
 Inna sprawa ktoś kupił towar na przedsprzedaży (w dobrej cenie ale dużą ilość jednego modelu) i wie że musi to sprzedać więc zaniża cenę,  inny sklep kupił tylko kilka sztuk więc ma gorszą cenę zakupu i stąd potem takie różnicę.
Ale jak zaczniesz towar reklamować wtedy pewnie zapragniesz dobrego sklepu stacjonarno-internetowego .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #71 dnia: 15.11.2016, 12:18 »
Wg mnie allegro jest dobre, jak chcesz kupić jakieś mniej kosztowne rzeczy, np. zanęty, przynęty itd. Wędek i kołowrotków szukam najpierw w sklepach stacjonarnych w moim mieście - wolę dopłacić te 20-30 zł i mieć gwarancję na miejscu niż potem bawić się w odsyłanie wędki na drugi koniec Polski. Ponadto, firmy kurierskie niestety różnie się obchodzą z przesyłkami.

Inna sprawa, to sklepy internetowe, które mają recenzje na tym forum. Często użytkownicy dzielą się informacją o tym, jak starannie zapakowana była ich przesyłka.
Marcin

Offline martino

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R
  • Lokalizacja: Jelenia Góra
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #72 dnia: 15.11.2016, 12:46 »
Jeśli jest różnica w wędce 20zl to nawet nie bawię się w wysyłania bo tyle samo wyjdzie przesyłka. Wiadomo sklepy internetowe nie mają czynsZu itd. Itd. Sam zawsze idę do sklepu dotykam sprawdzam i dopiero porównuje ale różnice są kolosalne. Dodajmy również że na allegro również sprzedają sklepy internetowe. Tam chyba szybciej znajdują klientów.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka


Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #73 dnia: 15.11.2016, 13:29 »
Jeśli jest różnica w wędce 20zl to nawet nie bawię się w wysyłania bo tyle samo wyjdzie przesyłka.

Miałem na myśli 20-30 zł więcej od ceny razem z wysyłką.
Marcin

Offline Ostap

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 398
  • Reputacja: 149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chciałeś Panią? Zapie.... na nią!
  • Lokalizacja: Wuwua
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #74 dnia: 15.11.2016, 16:57 »
Jeśli jest różnica w wędce 20zl to nawet nie bawię się w wysyłania bo tyle samo wyjdzie przesyłka. Wiadomo sklepy internetowe nie mają czynsZu itd. Itd. Sam zawsze idę do sklepu dotykam sprawdzam i dopiero porównuje ale różnice są kolosalne. Dodajmy również że na allegro również sprzedają sklepy internetowe. Tam chyba szybciej znajdują klientów.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
A kto za nich płaci czynsz? Trzymają to w domu?

To nie jest do końca tak.

A jak wytłumaczyć fakt.
Wchodzę do sklepu w wawie i proszę farbę. Gość mówi 40zl. Mówię, że na aukcji 25 a on, że w sklepie drożej. Idę do auta po tel. Klikam kup teraz. Płacę. Wchodzę i mówię. Dzień dobry chciałbym odebrać zamówienie. Odbieram i wychodzę.

Gdzie tu sens i gdzie logika?
Przecież sklep internetowy też ktoś musi ogarniać, muszą to gdzieś trzymać i przecież jeszcze prowizja za wystawienie i sprzedaż. Wyszło ich z 22zl a w sklepie chcą 40

Głupota




Łukasz
 
Mazovia Fishing Team