Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893630 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10470 dnia: 05.08.2020, 12:00 »
Rzeczywista waga podajników:
•   Preston Small 15g - 17g
•   Drennan Small 15g - 19g
•   Preston Large 15g in Line - 19g

Waga zanęty w podajniku:
Preston mały - 10g
Drennan Mały - 18g
Preston duży - 20g

 :thumbup:
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10471 dnia: 05.08.2020, 12:03 »
Mi wyszło 10 g. Do MATRIX Alloy Open Small 15g na pewno mniej ale nie ważyłem. To już naprawdę maleństwo.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 538
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10472 dnia: 05.08.2020, 13:44 »
Gdzieś był wątek z fotami róznych podajników na wadze, z towarem i bez. Chyba Pyza był autorem.

Gratisowy L z MMM nic Ci nawet z tak delikatnym pickerkiem nie zrobi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline kamal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10473 dnia: 05.08.2020, 15:45 »

Gratisowy L z MMM nic Ci nawet z tak delikatnym pickerkiem nie zrobi.

Poza tym kolega planuje łowić pod nogami, wiec kij żadnych przeciążeń przy rzucie znosić nie będzie tyle co delikatnie położyć zestaw. Ja bym się nie obawiał. Pozdrawiam
"nieważne gdzie..., ważne, że nad wodą"

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10474 dnia: 05.08.2020, 20:39 »
Dwa szybkie pytania:
1. Załóżmy, że mamy szczytówki do feedera 2 oz. Tyle, że jedna ma grubość 2,8 mm a druga 3,2 mm. Na co się przekłada różnica w grubości szczytówkee o tym samym oz z punktu widzenia wędkowania?
2. Zacząłem łowić na metode wiosną tego roku. Jakieś podstawy zaczynam ogarniać, jakieś ryby łowi się :)  Dużo jeszcze jest do nauki odnośnie łowienia ma metodę. Z jakimi tematami odnośnie łowienia na metodę warto się dalej zaznajomić?
Marcin

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10475 dnia: 05.08.2020, 21:23 »
flowgird poszukaj sobie filmów z p. Stanisławem Karwackim. To jest prawdziwa kopalnia wiedzy, której nikt nie sponsoruje i jest moim zdaniem obiektywny w tym co mówi.

mjmaciek

1. Preston dura banjo ICS small 20 gram (najmniejszy z tej serii). Jest jeszcze wersja micro o 1 cm krótsza ale ICM.
2. Drennan 15g small
3. Dla porównania Preston dura flat ICS medium 20g.

Jeżeli zależy Ci na jak najmniejszym i najlżejszym podajniku to ten dura banjo będzie odpowiedni. Nie potrzeba foremki, pelet wrzucasz ręka i zagniatasz taką ilość jaką chcesz.


Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10476 dnia: 05.08.2020, 21:53 »
Dwa szybkie pytania:
1. Załóżmy, że mamy szczytówki do feedera 2 oz. Tyle, że jedna ma grubość 2,8 mm a druga 3,2 mm. Na co się przekłada różnica w grubości szczytówkee o tym samym oz z punktu widzenia wędkowania?
2. Zacząłem łowić na metode wiosną tego roku. Jakieś podstawy zaczynam ogarniać, jakieś ryby łowi się :)  Dużo jeszcze jest do nauki odnośnie łowienia ma metodę. Z jakimi tematami odnośnie łowienia na metodę warto się dalej zaznajomić?
Ad. 1 Na wędkę, do której możesz je zamontować :P. I chyba tylko tyle. Te oznaczenia szczytówek w OZ są o kant dupy roztrzasł. Wolę oznaczenia light, meduim, heavy, chociaż czasem też niewiele się od siebie różnią. Na CW nie mają wpływu, bo pracuje wędka a szczytówka się prostuje przy dużym obciążeniu. Ugięcie szczytówek z tym samym oznaczeniem w OZ też się znacznie różni w różnych a często również w tej samej firmie.
Ad. 2 Jak poleca KamilR, filmy ze Stachem.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10477 dnia: 05.08.2020, 22:04 »
Dwa szybkie pytania:
1. Załóżmy, że mamy szczytówki do feedera 2 oz. Tyle, że jedna ma grubość 2,8 mm a druga 3,2 mm. Na co się przekłada różnica w grubości szczytówkee o tym samym oz z punktu widzenia wędkowania?
2. Zacząłem łowić na metode wiosną tego roku. Jakieś podstawy zaczynam ogarniać, jakieś ryby łowi się :)  Dużo jeszcze jest do nauki odnośnie łowienia ma metodę. Z jakimi tematami odnośnie łowienia na metodę warto się dalej zaznajomić?
Ad. 1 Na wędkę, do której możesz je zamontować :P. I chyba tylko tyle. Te oznaczenia szczytówek w OZ są o kant dupy roztrzasł. Wolę oznaczenia light, meduim, heavy, chociaż czasem też niewiele się od siebie różnią. Na CW nie mają wpływu, bo pracuje wędka a szczytówka się prostuje przy dużym obciążeniu. Ugięcie szczytówek z tym samym oznaczeniem w OZ też się znacznie różni w różnych a często również w tej samej firmie.
Ad. 2 Jak poleca KamilR, filmy ze Stachem.

W zależności od budowy wędki, różne są szczytówki moze mieć jedna 3.8, druga 2.2mm średnicy. Są inaczej zrobione. Np mniej warstw węgla, bądź więcej w poszczątkowej części ( tej wchodzącej w łączenie). Średnica nie ma znaczenia ważna jest budowa.
Marcin

Offline Łukasz13

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10478 dnia: 06.08.2020, 07:39 »
Zna ktoś z Was wędkę Mikado Ever Green 360 do 160 g? Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 252
  • Reputacja: 897
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10479 dnia: 06.08.2020, 08:14 »
flowgird poszukaj sobie filmów z p. Stanisławem Karwackim. To jest prawdziwa kopalnia wiedzy, której nikt nie sponsoruje i jest moim zdaniem obiektywny w tym co mówi.

mjmaciek

1. Preston dura banjo ICS small 20 gram (najmniejszy z tej serii). Jest jeszcze wersja micro o 1 cm krótsza ale ICM.
2. Drennan 15g small
3. Dla porównania Preston dura flat ICS medium 20g.

Jeżeli zależy Ci na jak najmniejszym i najlżejszym podajniku to ten dura banjo będzie odpowiedni. Nie potrzeba foremki, pelet wrzucasz ręka i zagniatasz taką ilość jaką chcesz.


Dziękuje :thumbup:
Maciek

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10480 dnia: 08.08.2020, 10:29 »
Czy nie planując łowić dalej niż 30-40 m istnieje jakiekolwiek uzasadnienie posiadania czegoś dłuższego niż 3 metrowy picker?

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 840
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10481 dnia: 08.08.2020, 11:10 »
Nie wiem czy była poruszana na Forum ta kwestia, czy też nie. Ale rada dla wszystkich: nie zasypujcie kukurydzy puszkowej cukrem waniliowym. Cukier odciągnie wodę z kukurydzy i ziarna się obkurczą, będąc całkowicie nieprzydatnymi do założenia na haczyk/włos.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10482 dnia: 08.08.2020, 11:39 »
;D Kup mały atomizer i aromat waniliowy do ciasta, rozmieszaj z wodą. Przemek Solski pokazywał taki mały gadżet do przynęt.
Jakiś czas temu były w biedrze o aromacie wanilii, czekolady, pomarańczy i czegoś tam jeszcze. (Dr.Oetker)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 840
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10483 dnia: 08.08.2020, 11:49 »
No właśnie tak robię. I robiłem do tej pory. Aż wpadłem na "inteligentny" sposób, żeby dosłodzić kukurydzę na waniliowo. I sobie zrobiłem "kuku" ;)
A teraz się przegryzają 2 warianty: waniliowy i pomarańczowy. Coś na ząb i jadę na dłuższą zasiadkę. Pellet już rozrobiony. I wściekłem się na pellet Stalomax-a, raz namaczałem 30 sek. i wyszła klucha. Drugim razem 15 sekund i to samo. Powiedziałem sobie: nigdy więcej Stalomax-a.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10484 dnia: 09.08.2020, 08:48 »
Witam. Macie jakieś patenty na robienie idealnie równych przyponów do metody ? Za chiny nie chcą mi wychodzić. Niby da się z tym żyć , ale piórnik Guru ich nie lubi.