Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1893607 razy)

poldek3254

  • Gość
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11265 dnia: 11.12.2020, 23:08 »
Wie ktoś co to za kijek ?

Trabucco Inspiron ,foregrip z mielonego korka.,,Nowy sposób malowania górnej części szczytówki, zwiększający widoczność nawet najdelikatniejszych brań."

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11266 dnia: 12.12.2020, 00:17 »
Pany zauważyliście może, że po BF w niektórych sklepach ceny sprzętu wędkarskiego w jakiś magiczny sposób powędrowały trochę do góry (wędki są droższe niż przed obniżką cen na BF)? ???
Marcin

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 039
  • Reputacja: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11267 dnia: 12.12.2020, 05:44 »
Używa ktoś peletu scretting ultra carp ? Czy ten pelet jest dobry na zimną wode ? Szukam właśnie ciemnego/czarnego mikropeletu do wędkowania w zimę.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11268 dnia: 12.12.2020, 06:37 »
Ja używam. Czy jest dobry odpowiem po dzisiejszym dniu. Za chwilę jadę na rybki.
Adam

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 039
  • Reputacja: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11269 dnia: 12.12.2020, 07:21 »
W takim razie poproszę o sprawozdanie,bo  zastanawiam się,czy nie jest zbyt treściwy teraz,a kolor jego jest świetny i po zmieleniu też dobrze i naturalnie przyciemni mieszanke.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11270 dnia: 12.12.2020, 12:30 »
Michał, a więc tak. Na wodach stojących nie połowiłem, wszystko skute lodem, nawet Siemianówka. Pojechałem na rzekę, niestety bez kontaktu z rybą. Raczej nie była to wina podanego towaru bo kolega z którym byłem łowił inną metodą, a wynik identyczny. Z kim nie rozmawiałem dzisiaj, wszyscy na zero. Jak widzisz nie jestem w stanie Tobie odpowiedzieć na pytanie.
Adam

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 716
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11271 dnia: 12.12.2020, 12:37 »
Pany zauważyliście może, że po BF w niektórych sklepach ceny sprzętu wędkarskiego w jakiś magiczny sposób powędrowały trochę do góry (wędki są droższe niż przed obniżką cen na BF)? ???

Euro idzie do góry więc często towar nowy, zamówiony po BF, będzie już miał inne ceny.
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11272 dnia: 12.12.2020, 12:47 »
Pany zauważyliście może, że po BF w niektórych sklepach ceny sprzętu wędkarskiego w jakiś magiczny sposób powędrowały trochę do góry (wędki są droższe niż przed obniżką cen na BF)? ???

Euro idzie do góry więc często towar nowy, zamówiony po BF, będzie już miał inne ceny.
Lucjan, chyba troche mijasz się z prawdą
https://www.money.pl/pieniadze/kurs/eur,978.html
Adam

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 024
  • Reputacja: 219
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11273 dnia: 12.12.2020, 15:10 »
Dużo rzeczy podrożało, bo stany magazynowe producentów są puste. Jest to ciężki okres dla wszystkich i każdy szuka pieniędzy, gdzie się da.
Idealnie to obrazuje sytuacja na rynku komputerowym. Nowe karty graficzne ze stajni AMD oraz Nvidia są o 50-60% droższe niż MSRP (rekomendowana cena) ze względu na bardzo, ale to wręcz zerowe stany magazynowe. Do tego doszedł też najwyższy kurs Bitcoina w historii.

No i też musicie uważać na promocję, w szczególności na spożywkę. Ja w tygodniu robiłem porządki i wyrzuciłem orzech tygrysi, który kupiłem 4 miesiące temu, bo się cały zepsuł...

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 039
  • Reputacja: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11274 dnia: 12.12.2020, 15:19 »
Michał, a więc tak. Na wodach stojących nie połowiłem, wszystko skute lodem, nawet Siemianówka. Pojechałem na rzekę, niestety bez kontaktu z rybą. Raczej nie była to wina podanego towaru bo kolega z którym byłem łowił inną metodą, a wynik identyczny. Z kim nie rozmawiałem dzisiaj, wszyscy na zero. Jak widzisz nie jestem w stanie Tobie odpowiedzieć na pytanie.

Jeziora nadal wolne od lodu i nie zanosi się ,by zamarzły,chyba że będzie kilka nocy po -10*.

Dzięki za odzew,w takim razie sam przetestuje. Niby ten pelet jest wysokobiałkowy,więc na zimną wodę dobry. Dam znać.

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11275 dnia: 12.12.2020, 16:07 »
Ma też dużą zawartość tłuszczu, więc na dwoje babka wróżyła. Mam Sretting Ultra Carp 6 mm. Stosuję głównie, jako haczykowy na gumkę. Wiosną nieźle biorą na niego karasie i karpie. Myślę, że na zimę lepszy byłby Aller Aqua ale Drapieżnik już nie ma go w ofercie :(
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 640
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11276 dnia: 12.12.2020, 23:55 »
Pany zauważyliście może, że po BF w niektórych sklepach ceny sprzętu wędkarskiego w jakiś magiczny sposób powędrowały trochę do góry (wędki są droższe niż przed obniżką cen na BF)? ???

Aż sprawdziłem na przykładzie tego, co ostatnio mnie interesowało. Picker Flagman Sherman 3 m który przed BF kosztował ok. 269 zł podrożał w Drapieżniku ponad 20 zł. Teraz to 292 zł.
Artur

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 840
  • Reputacja: 311
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11277 dnia: 13.12.2020, 10:35 »
Z nudów przeglądam jeden z portali sprzedażowych. Trafiłem na tematy: Żyłka elastyczna silikonowa oraz żyłka jubilerska. Jak to się może sprawdzić w miejsce feeder-gumy? Próbował ktoś takiej kombinacji do klasyka?
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Kowerdak

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok / Ryboły
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11278 dnia: 13.12.2020, 11:11 »
Pany zauważyliście może, że po BF w niektórych sklepach ceny sprzętu wędkarskiego w jakiś magiczny sposób powędrowały trochę do góry (wędki są droższe niż przed obniżką cen na BF)? ???

Aż sprawdziłem na przykładzie tego, co ostatnio mnie interesowało. Picker Flagman Sherman 3 m który przed BF kosztował ok. 269 zł podrożał w Drapieżniku ponad 20 zł. Teraz to 292 zł.

Zgadza się. Wędki Flagmana poszły w górę ok 20 zł, kołowrotki 10-20. Podobnie z wędkami Browninga (chyba), też ok 20 zł w górę. Innym się nie przyglądałem
Kamil

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 716
  • Reputacja: 1985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #11279 dnia: 13.12.2020, 12:27 »
Lucjan, chyba troche mijasz się z prawdą
https://www.money.pl/pieniadze/kurs/eur,978.html

Chodzi mi o kurs euro w tym roku i o złotówkę czy funta. Obydwie waluty straciły do euro, więc produkty z Chin będą droższe, tak jak i wiele z UK, które powstają często nie na Wyspach lub z półproduktów sprowadzanych z zagranicy. Wiele sklepów kupiło towar dawniej, po starych cenach, teraz często obowiązują nowe.Bo producenci też podnoszą ceny w nowych cennikach. U mnie wszystko praktycznie poszło do góry w sklepach. Więc nie jest to tylko coś, co się odnosi do Polski.
Lucjan