Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1891577 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10305 dnia: 17.07.2020, 18:51 »
Ja sobie chwalę te podajniki dodawane do zanęty Sonu. Rozmiar Large i foremka też musi być Large. Nominalnie 15 g, faktycznie waży 19 g.
U mnie idealnie spisują się na pickerze na mulistym dnie, a więc na większości komercji. Z reguły notuję więcej brań niż na cięższe podajniki.
Z tym wymiarowaniem szczytówek w uncjach to różnie bywa np we Flagmanie Mantarey szklana 1 oz jest bardziej miękka niż węglowa 0,75 oz. Nie wspominając już o różnicach pomiędzy różnymi wędkami.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 964
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10306 dnia: 17.07.2020, 19:40 »
we Flagmanie Mantarey szklana 1 oz jest bardziej miękka niż węglowa 0,75 oz.
Akurat w tym modelu wspomniana szklana szczytówka to najgorsze badziewie jakie może być :).
Adam

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 533
  • Reputacja: 1979
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10307 dnia: 17.07.2020, 19:46 »
Ja też mam więcej brań na podajniki L niż XL. Dopiero w tamtym roku to do mnie dotarło. W sumie się cieszę, bo mam te podajniki w zanęcie, a jak/jeśli mi się skończą, to Zhibo wchodzi na tapetę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10308 dnia: 17.07.2020, 21:15 »
Ostatnio kupiłem zanętę z Sonu f1 Green, bardzo fajnie połowiłem i chyba zmienie z mmm który zawsze kupowałem, tam nie ma darmowego podajnika niestety hehe, się skończy  źródło podajników. Nakupiłem zhibo chyba z 15 sztuk to dam radę, a w tym roku urwałem jeden dopiero nie jest źle.
Paweł

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 340
  • Reputacja: 608
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10309 dnia: 17.07.2020, 21:29 »
we Flagmanie Mantarey szklana 1 oz jest bardziej miękka niż węglowa 0,75 oz.
Akurat w tym modelu wspomniana szklana szczytówka to najgorsze badziewie jakie może być :).
Trudno mi się z tym nie zgodzić ;D
Dodanie szklanej szczytówki do wędki, gdzie średnica osadzenia jest 2 mm to jakiś bezsens, zgina się tuż za osadzeniem. Strach pomyśleć, co by było, gdyby Gliny Natura na swojej stronie pisały prawdę, że średnica osadzenia jest 1,8 mm. Drapieżnik podaje prawdziwy wymiar 2 mm.

A sama wędka, z węglowymi szczytówkami jest naprawdę bardzo dobra. A szklak może się przyda na dawcę organów.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10310 dnia: 17.07.2020, 22:07 »
Ostatnio kupiłem zanętę z Sonu f1 Green, bardzo fajnie połowiłem i chyba zmienie z mmm który zawsze kupowałem, tam nie ma darmowego podajnika niestety hehe, się skończy  źródło podajników. Nakupiłem zhibo chyba z 15 sztuk to dam radę, a w tym roku urwałem jeden dopiero nie jest źle.
Którą foremkę do nich dobrałeś ? Bo widzę że są 2 rodzaje .

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10311 dnia: 18.07.2020, 05:53 »
Ostatnio kupiłem zanętę z Sonu f1 Green, bardzo fajnie połowiłem i chyba zmienie z mmm który zawsze kupowałem, tam nie ma darmowego podajnika niestety hehe, się skończy  źródło podajników. Nakupiłem zhibo chyba z 15 sztuk to dam radę, a w tym roku urwałem jeden dopiero nie jest źle.
Którą foremkę do nich dobrałeś ? Bo widzę że są 2 rodzaje .

Kup tą wyciskaną to ogarną ci też podajniki Prestona. Jeżeli chcesz mieć jedną foremkę do prawie wszystkich podajników od Drennana po Prestona kup od Guru w wersji large.
- Arek -

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10312 dnia: 18.07.2020, 06:23 »
Ja mam dwa rodzaje foremek od zhibo, oby dwie bardzo dobrze działają, jak na razie używam tej klikanej, sprawdza się nie gorzej od prestonowskiej. Podajnik prestona pasuje ale trochę ciasno. Jak będziesz zamawiał weź sobie dwa rodzaje ta zwykła foremka tylko 5 zł kosztuje jak by co będziesz miał zapas.
Paweł

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 702
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10313 dnia: 18.07.2020, 08:39 »
Chodziło mi o to że wyciskanych jest 2 rodzaje.

Offline Maruda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 11
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10314 dnia: 18.07.2020, 08:56 »
Pytanie co do wlasnego mixa do metody, uzylem nastepujacych skladnikow zmielony skretting 0,5kg, maczka rybna od professa 0,5 kg, zmielony pelet halibutowy 200g od bolanda  resztka zanety od lorpio halibut plus konopie 200g prazone mielone konopie 250g sol morska drobno mielona 100g maczka kukurydziana 100g oraz wypelniacz od trapera scopex plus ryba 1kg. Teraz pytanie w poloczeniu z peletem od skretinga wczoraj nie chcialo nic na to brać doslownie totalny blank gdzie wczesniej na tym lowisku bez paru karpi na koncie nie wracalem, a stosunek peletu do mixa byl taki sam. Mozliwe ze to przez pogode bo slonce ladnie palilo ale tak teraz pomyslalem ze cos namieszalem w mixie.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10315 dnia: 18.07.2020, 10:06 »
Łowiąc ostatnio kilka razy na łowisku (woda stojąca) dało się zauważyć, że większość łowiących tam łowi na jakąś "mutacje" metody charakterystyczną na tego łowiska. Mianowicie wędki nie były ustawione poziomo w taki sposób, aby szczytówka była zbliżona jak najbliżej lustra wody. Wędki były ustawione prawie pionowo szczytówkami skierowanymi w kierunku nieba (ustawienie wędek charakterystyczne do łowienia w rzece na uciągu). Do tego wędkarze doczepiali dzwoneczki do wędek. Czym się rózni takie podejście sygnalizacji brań w stosunku do wędki ułożonej poziomo do lustra wody?
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 713
  • Reputacja: 1984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10316 dnia: 18.07.2020, 10:08 »
Łowiąc ostatnio kilka razy na łowisku (woda stojąca) dało się zauważyć, że większość łowiących tam łowi na jakąś "mutacje" metody charakterystyczną na tego łowiska. Mianowicie wędki nie były ustawione poziomo w taki sposób, aby szczytówka była zbliżona jak najbliżej lustra wody. Wędki były ustawione prawie pionowo szczytówkami skierowanymi w kierunku nieba (ustawienie wędek charakterystyczne do łowienia w rzece na uciągu). Do tego wędkarze doczepiali dzwoneczki do wędek. Czym się rózni takie podejście sygnalizacji brań w stosunku do wędki ułożonej poziomo do lustra wody?

To zapewne fani Lucia :) Kto tak łowi ten nie rozumie jak działa zestaw gruntowy, okrutna prawda 8)
Lucjan

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Paweł

Offline yogi333

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10318 dnia: 18.07.2020, 13:50 »
Świetny patent z tymi ciężarkami a już myślałem że nie wykorzystam tych podajników dzięki

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 508
  • Reputacja: 216
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10319 dnia: 18.07.2020, 14:06 »
Zauważyliście przy łowieniu na metodę czy kolor push-stopów wpływa jakoś na brania? Jest ich więcej przy określonym kolorze push-stopów albo mniej?
Marcin