Autor Wątek: Pomysły na oparcie do kosza  (Przeczytany 14337 razy)

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #15 dnia: 27.07.2016, 16:51 »
Fajne gdzie to mogę kupić i jak to się da zamocować ??
[/quote
Rive będzie drogie, ale tu masz podobne wystarczy zdemontować dolna pufe i będzie to samo.
https://www.jula.pl/globalassets/catalog/productimages/651012.jpg?width=1024&height=1024&scale=both&bgcolor=white

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #16 dnia: 27.07.2016, 18:03 »
Wymyśliłem w końcu chyba odpowiednie oparcie

Kolor zielony przykręcony lub przyspawany profil aluminiowy taki sam jak ten oryginalny po prawej i lewej stronie
Dwa szare prostokąty to dwa profile aluminiowe przyspawane otworami w stronę zielonego profilu aby można było na nie  coś takiego

Dzięki temu uzyskaliśmy otwory z blokadą o średnicy 25 mm przez które przeprowadzamy rurki o średnicy 25 mm zaznaczone na czerwono z dowolnym kształtem oparcia . Bardzo mnie interesuje co myślicie o takim rozwiązaniu. Przepraszam za schemat ale nie mam tu corela     
Krzysztof

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #17 dnia: 27.07.2016, 20:16 »
Lub na nity  złapać... Dobry pomysł
Tylko trochę niżej bo nie otworzysz skrzynki do tyłu.
Zawsze możesz złapać tam gdzie plecki - ta blacha.
Marcin

Offline andrzej

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: WADOWICE
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #18 dnia: 27.07.2016, 21:48 »
Tu masz podobne rozwiązanie

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #19 dnia: 28.07.2016, 08:04 »
Wymyśliłem w końcu chyba odpowiednie oparcie

Kolor zielony przykręcony lub przyspawany profil aluminiowy taki sam jak ten oryginalny po prawej i lewej stronie
Dwa szare prostokąty to dwa profile aluminiowe przyspawane otworami w stronę zielonego profilu aby można było na nie  coś takiego

Dzięki temu uzyskaliśmy otwory z blokadą o średnicy 25 mm przez które przeprowadzamy rurki o średnicy 25 mm zaznaczone na czerwono z dowolnym kształtem oparcia . Bardzo mnie interesuje co myślicie o takim rozwiązaniu. Przepraszam za schemat ale nie mam tu corela   

Nie bardzo rozumiem, jak chcesz te zaciski założyć, na co.

Moim zdaniem dużo prościej było by w takim razie założyć dwa zaciski na końcówki tych profili a w to wkładać już oparcie zbudowane na rurkach D25.
Grzegorz

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #20 dnia: 28.07.2016, 08:33 »
Myślałem o nałożeniu tych zacisków na dospawane kawałki profili do głównego  jak na poniższym schemacie widok z góry bez założonych rurek z oparciem. Czy to zda egzamin ??
Krzysztof

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #21 dnia: 28.07.2016, 09:13 »
Czy da się kupić zacisk z takim układem otworów 
Krzysztof

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #22 dnia: 28.07.2016, 09:57 »
Kurde, a tak sobie myślę. Nie prościej było by zrobić oparcie, które po prostu "wsuwało" by się w tę ramę z tyłu? Wyciągasz zaślepkę i wsuwasz do środka siedzisko.
Samo siedzisko uspawane przez kogoś kto się zna na rzeczy, lekko zdystansowane (odgięte do tyłu), żeby można było otwierać górną kasetę.



Odpada Ci problem łączników, zacisków i innych dupereli, które w efekcie sprawiają, że oparcie będzie mało stabilne. Tutaj wkładasz po prostu oparcie w ramę, dzięki czemu będzie to maksymalnie sztywne. Kwestia samego oparcia - ja dał bym to zrobić jakiemuś koledze, prosta konstrukcja. Poduszkę można samemu zrobić, ewentualnie kupić gotową.

W sam raz była by nawet taka: http://allegro.pl/podkladka-poduszka-pod-dlon-pikowana-17-kolorow-i5852206326.html albo taka http://allegro.pl/podkladka-pod-dlon-poduszka-do-manicure-i6373023929.html.
Grzegorz

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #23 dnia: 28.07.2016, 10:17 »
Oparcie nie może wychodzić bezpośrednio z tych profili bo będzie się uderzało w ten dołożony  profil łokciem np przy strzelaniu z procy. Jeżeli już to mogło by to wyglądać tak  ale nie mamy wtedy możliwości schowania oparcia
 
Krzysztof

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #24 dnia: 28.07.2016, 10:51 »
Jakiego schowania oparcia?

To zrobić własnie takie coś o czym pisałem, tylko tak, żeby płaskowniki nie przeszkadzały np. w strzelaniu. Też możesz to wkładać i wyciągać. Mnie się wydaje, że to najpewniejsze i najprostsze rozwiązanie. Możesz to zrobić na profilach aluminiowych, dzięki czemu oparcie będzie lekkie ale też solidne.

http://www.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/profile-i-akcesoria/profile-aluminiowe/rura-kwadratowa-1000x20x20mm-gah-alberts,p23379,l1112.html

Grzegorz

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #25 dnia: 28.07.2016, 11:57 »
Kurde, a tak sobie myślę. Nie prościej było by zrobić oparcie, które po prostu "wsuwało" by się w tę ramę z tyłu? Wyciągasz zaślepkę i wsuwasz do środka siedzisko.
Samo siedzisko uspawane przez kogoś kto się zna na rzeczy, lekko zdystansowane (odgięte do tyłu), żeby można było otwierać górną kasetę.



Odpada Ci problem łączników, zacisków i innych dupereli, które w efekcie sprawiają, że oparcie będzie mało stabilne. Tutaj wkładasz po prostu oparcie w ramę, dzięki czemu będzie to maksymalnie sztywne. Kwestia samego oparcia - ja dał bym to zrobić jakiemuś koledze, prosta konstrukcja. Poduszkę można samemu zrobić, ewentualnie kupić gotową.

W sam raz była by nawet taka: http://allegro.pl/podkladka-poduszka-pod-dlon-pikowana-17-kolorow-i5852206326.html albo taka http://allegro.pl/podkladka-pod-dlon-poduszka-do-manicure-i6373023929.html.
A może tak ??
Krzysztof

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #26 dnia: 28.07.2016, 12:35 »
Ale czemu chcesz to komplikować? To będzie mniej stabilne. Dodatkowo rosną Ci koszty związane z zaciskami.
Grzegorz

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #27 dnia: 28.07.2016, 12:43 »
Ale czemu chcesz to komplikować? To będzie mniej stabilne. Dodatkowo rosną Ci koszty związane z zaciskami.
Przeczytaj co jest napisane u góry na schemacie to wszystko wyjaśnia :)
Krzysztof

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #28 dnia: 28.07.2016, 13:30 »
No to Ci napisałem wyżej, jak uniknąć tego uderzania.
Zaproponowałem rozwiązanie podobne do tego, które Ty narysowałeś, ale stałe, bez zbędnych złączek.
W sumie to forma zależy od Ciebie, szerokość konstrukcji, oparcia itp. Moim zdaniem kluczowe jest zamocowanie oparcia, żeby to było trwałe i stabilne.
Bo jak będzie się to pod ciężarem uginać do tyłu to możesz tym walnąć w kąt po jednym wyjeździe bo też nie będzie wygodnie na tym leżeć.
Masz siedzisko z kosza z tyłu podwyższane, które idzie do góry. To jeszcze kawałeczek Cię oddala od końca fotela. Dlatego oparcie musi być maksymalnie blisko Ciebie.
W ogóle, siedzenie na koszu wymusza nijako pozycję lekko pochyloną do przodu. Więc ta pozycja, kiedy będziesz się opierał nie będzie za "wygodna" i będziesz siłą rzeczy musiał przenieść środek ciężkości w kierunku tyłu siedziska i oparcia. Dlatego to musi być bardzo stabilne. Każda złączka, dodatkowa rureczka, każdy zacisk to są kolejne luzy a przez to mniejsza stabilność i niepewne siedzenie.

Daj sobie zrobić takie coś



(oczywiście odpowiednio zwymiarowane), usuń zaślepki i wkładaj w konstrukcję i będzie grało. Wydaje mi się, że krasnalem nie jesteś i nie ważysz 50 kg, więc jak jesteś kawał chłopa to tym bardziej musisz mysleć o najprostszej i najbardziej stabilnej konstrukcji.
Grzegorz

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pomysły na oparcie do kosza
« Odpowiedź #29 dnia: 28.07.2016, 20:22 »
Dziękuję właśnie tak zrobię :thumbup:
Krzysztof