Autor Wątek: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie  (Przeczytany 5294 razy)

Offline siwy-czl

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 3
Hej, w jaki sposób gruntujecie sobie zestawy przelotowe na głębokiej wodzie?? Mam z tym straszny problem i chyba coś robię nie tak. Może macie jakieś sprawdzone patenty.

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #1 dnia: 07.03.2016, 13:12 »
Mi najlepiej jest jak daję jakąś oliwkę, lub jakiś ciężar który zatapia spławik, na sam koniec żyłki głównej i wtedy rzucam. Spławik szybko wypływa i dobrze widać czy grunt jest za duży czy za mały. Potem kilka rzutów korygujących i tyle. Jak mam ustawione to ściągam oliwkę, zakładam normalne obciążenie, przypon i już. Zaczynam łowić najczęściej zestawem z przegruntowanym całym przyponem, później ewentualnie zmieniam.
Pozdrawiam
Marcin

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #2 dnia: 07.03.2016, 13:43 »
Ja zakładam dużą śrucinę na hak, zaciskam delikatnie a po wygruntowaniu ją zdejmuję.

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #3 dnia: 07.03.2016, 14:06 »
Co do samej techniki gruntowania na głębokiej wodzie to:
wstępne szukanie dna :
- markerem licząc odcinki żyłki
- spławikiem przelotowym z systemem blokowania na napietej żyłce

Później zostaje już klasycznie, zestawem do łowienia - ze śruciną albo do obciążenia głównego albo jak ktoś ma bolonkę - spławikiem na stałe i przeniesienie gruntu na wędkę właściwą.

Jeśli się posiada to polecam bolonkę - sporo wygodniej się gruntuje co do centymetra spławikiem na stałe to jeszcze później taki kijek za markera do celnego ostrzału z procy się przydaje - zwłaszcza jak wieje.

Edyta : zapomnialbym o starej ale jarej metodzie - gruntowania co do centymetra markerem z zaznaczonym dystansem od kolowrotka aż zauważymy markera na powierzchni wody.
Pozdrawiam
Olo


Offline STEV40

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 458
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię bo lubię
  • Lokalizacja: Koluszki
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #4 dnia: 07.03.2016, 15:32 »
Witam ja stosuję spławik do gruntowania Gutka i mam idealnie wygruntowane łowisko,
Zarówno na płytkiej wodzie jak i na głębokiej to mi się sprawdza.

Steven
Pozdrawiam Steven

Offline marian190975

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 416
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraśnik
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #5 dnia: 10.03.2016, 11:51 »
Ja gruntuję zestawem którym łowię, nie zdejmuję  i nie przesuwam śrucin, zdejmuje natomiast przypon i na krętlik zakładam morską agrafkę z krętlikiem. Jest to na tyle ciężkie, że zatapia mi całkowicie spławik, a na tyle lekkie że spokojnie mogę tym bez splątań rzucać. Zwiększam grunt, aż będzie wystawać odpowiednia długość antenki spławika. Zdejmuje agrafkę z krętlikiem i wiem, że krętlik na zestawie ze śruciną sygnalizacyjną jest tuż nad dnem. Zakładam przypon i wiem że mój cały przypon leży na dnie, jeżeli chcę łowić tuż nad dnem, zmniejszam grunt przesuwając stoper o długość przyponu. Dla mnie punktem wyjścia jest śrucina sygnalizacyjna na styku z dnem, dalej zmieniam grunt w zależności od tego jak chcę łowić i co chcę łowić. Najważniejsze w tym  wszystkim to mieć świadomość gdzie znajduje się nasz haczyk z przynętą. 

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #6 dnia: 10.03.2016, 16:32 »
Ja gruntuje ściągając obciążenie do krętlika bez przyponu. Robię to tak że czekam aż spławik się wychyli ponad dociążenie  potem powoli zmniejszam grunt aż prawidłowo się ustawi. Po założeniu przypony koryguję grunt odpowiednio do jego długości i  i tego jak zamierzam w danej chwili łowić (styk, przegruntowanie itp). Chyba jest to najszybszy i jeden z lepszych sposobów nie cza się bawić w żadne  dodatkowe ciężarki ani gruntomierze.

Offline pawciobra

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 511
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Rybomaniacy
  • Lokalizacja: Braniewo
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #7 dnia: 10.03.2016, 20:07 »
Wystarczy stoper wysunąć na żyłce jak najdalej i sprawdzać jak się zachowuje spławik (ile wystaje antenki). Jeśli dasz za duży, to spławik Ci się położy, więc prostą sprawą jest korygowanie stoperem odległości aż do momentu gdy spławik zacznie wystawać na tyle jak wyważyłeś sobie zestaw.
Paweł, koło nr 10 Braniewo
Rybomaniacy.pl

Offline Sailor

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 5
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Gruntowanie odleglościówki na głębokiej wodzie
« Odpowiedź #8 dnia: 15.03.2016, 11:16 »
myślę że filmik warty polecenia.