Autor Wątek: Feeder Bait  (Przeczytany 323598 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 734
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #120 dnia: 03.05.2016, 08:19 »

Madrze prawicie kumie.... jest jednak ale wiekszość fachowców na forum jednak łowi w wanach i pokazuje efekty , ba spotkania teamow odbywaja sie na komercji , ba flmy sa krecone na komercji....
ba cóż to znaczy że na pzw ryb fachoscy od metody łowić nie umieją....... ?
udowadnianie wyszszości wody nad wodą wszak to chyba usprawiedliwianie swych umiejętności ...
a łowienid karpikow 2 kg na komercji czy wodzie pzw z zarybienia to nie to samo....
a sory pzw to woda dla uprzywilejowanych....

Maciek, a czy sztuką jest łowienie na wodach specjalnych PZW, zarybianych 'specjalnie'? Przecież Twoje łowisko to nie jest wcale zwykła woda PZW, pojedź w odwiedziny do Kucusia, Jędruli i Mateo, dasz tam czadu? Twoja woda to tak naprawdę odpowiednik wielu komercji, może nie do końca jest to 'wanna' - ale jest. Czy taki zbiornik w Biestrzynniku, Kacze Doły - to wanna z karpiami czy tez nie?

Dziwi mnie, że tak wiele osób przykłada łatkę komercjom, nie patrząc na ich nierówny poziom, dając jednak znak równości wodom PZW. Nie czarujmy się, z próżnego i Salomon nie naleje (niektóe wody PZW), a tam gdzi emożna połowić dobrze po prostu są ryby :) Oczywiście, że liczą się umiejętności! Ale nie przesadzajmy. Czy nie dziwi Was, dlaczego tak mało dobrych wyników jest znad Bugu, a tak wiele znad Odry? To proste, bo to rzeki o całkowicie odmiennym potencjale, Odra ma kilkakrotnie zasobniejszy rybostan, niż przełowiony, skłusowany i wytruty Bug. :D

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .

A znasz jakąś technikę, która działa coraz lepiej gdy jest coraz mniej ryb? :D Przecież każdy zestaw będzie działał lepiej. Czy można zakwestionować skuteczność Metodzie (nie methoda - bo to ani po angielsku ani po polsku)? Czy są wody, gdzie umieszczony podajnik ryba oleje, rzuci się zaś na zestaw na asymetrycznej pętli? Mowa o wodach stojących?

Nie twórzmy jakiś teorii. Metoda to najskuteczniejsza z technik, ilość brań jednak zależy od ilości ryb. Na wody głębsze, na większe odległości trzeba oczywiście modyfikacji lub innego zestawu, ale i do asymetrycznej pętli, tak wychwalanej pod niebiosa, trzeba na wodę głęboką modyfikacji, bo normalną zanętę z drucianego koszyka się straci zanim wszystko opadnie na dno.
Ale sama zasada się nie zmieni, Metoda to będzie wciąż najlepsza z technik. Gdyby nie bzdurny regulamin FIPSEDu, to połowa ekip na MŚ w feederze korzystała by z niej na zawodach, byłby też i helikopter.



Lucjan

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #121 dnia: 03.05.2016, 09:02 »

Madrze prawicie kumie.... jest jednak ale wiekszość fachowców na forum jednak łowi w wanach i pokazuje efekty , ba spotkania teamow odbywaja sie na komercji , ba flmy sa krecone na komercji....
ba cóż to znaczy że na pzw ryb fachoscy od metody łowić nie umieją....... ?
udowadnianie wyszszości wody nad wodą wszak to chyba usprawiedliwianie swych umiejętności ...
a łowienid karpikow 2 kg na komercji czy wodzie pzw z zarybienia to nie to samo....
a sory pzw to woda dla uprzywilejowanych....

Maciek, a czy sztuką jest łowienie na wodach specjalnych PZW, zarybianych 'specjalnie'? Przecież Twoje łowisko to nie jest wcale zwykła woda PZW, pojedź w odwiedziny do Kucusia, Jędruli i Mateo, dasz tam czadu? Twoja woda to tak naprawdę odpowiednik wielu komercji, może nie do końca jest to 'wanna' - ale jest. Czy taki zbiornik w Biestrzynniku, Kacze Doły - to wanna z karpiami czy tez nie?

Dziwi mnie, że tak wiele osób przykłada łatkę komercjom, nie patrząc na ich nierówny poziom, dając jednak znak równości wodom PZW. Nie czarujmy się, z próżnego i Salomon nie naleje (niektóe wody PZW), a tam gdzi emożna połowić dobrze po prostu są ryby :) Oczywiście, że liczą się umiejętności! Ale nie przesadzajmy. Czy nie dziwi Was, dlaczego tak mało dobrych wyników jest znad Bugu, a tak wiele znad Odry? To proste, bo to rzeki o całkowicie odmiennym potencjale, Odra ma kilkakrotnie zasobniejszy rybostan, niż przełowiony, skłusowany i wytruty Bug. :D

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .

A znasz jakąś technikę, która działa coraz lepiej gdy jest coraz mniej ryb? :D Przecież każdy zestaw będzie działał lepiej. Czy można zakwestionować skuteczność Metodzie (nie methoda - bo to ani po angielsku ani po polsku)? Czy są wody, gdzie umieszczony podajnik ryba oleje, rzuci się zaś na zestaw na asymetrycznej pętli? Mowa o wodach stojących?

Nie twórzmy jakiś teorii. Metoda to najskuteczniejsza z technik, ilość brań jednak zależy od ilości ryb. Na wody głębsze, na większe odległości trzeba oczywiście modyfikacji lub innego zestawu, ale i do asymetrycznej pętli, tak wychwalanej pod niebiosa, trzeba na wodę głęboką modyfikacji, bo normalną zanętę z drucianego koszyka się straci zanim wszystko opadnie na dno.
Ale sama zasada się nie zmieni, Metoda to będzie wciąż najlepsza z technik. Gdyby nie bzdurny regulamin FIPSEDu, to połowa ekip na MŚ w feederze korzystała by z niej na zawodach, byłby też i helikopter.

Chyba Luk wszystko doraźnie wyjaśnił i nic nie trzeba dodawać ..........
Z poważaniem Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 271
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #122 dnia: 03.05.2016, 09:29 »

Im mniejszy i gęstszy ( w ryby ) zbiornik , ba nawet komercyjny tym lepiej wypada methoda .
Pozamiatałeś. Wszystko w temacie.  :bravo:  :thumbup:  :beer:

Panowie czasami nie chce mi się pisać :-[ lepiej się spotkać i pogadać :)

Ja często "bawię się" methodą na wodach pzw niż komercjach , bo na komercji to mój 3-letni synek dał by se radę :-X :D :-X

Nie sztuką iść  na komercję i połapać okazy czasami życiówki , ale właśnie iść na pzw, na zbiornik który ma parę hektarów i tam poćwiczyć , połapać o ile jest to możliwe :-X To później taka 1 h komercja to pikuś .

Madrze prawicie kumie.... jest jednak ale wiekszość fachowców na forum jednak łowi w wanach i pokazuje efekty , ba spotkania teamow odbywaja sie na komercji , ba flmy sa krecone na komercji....
ba cóż to znaczy że na pzw ryb fachoscy od metody łowić nie umieją....... ?
udowadnianie wyszszości wody nad wodą wszak to chyba usprawiedliwianie swych umiejętności ...
a łowienid karpikow 2 kg na komercji czy wodzie pzw z zarybienia to nie to samo....
a sory pzw to woda dla uprzywilejowanych....

Tak na prawdę nikt nikomu nie broni gdzie kto ma "łapać" czy to pzw czy komercja. Na wodach pzw , sorry no tych ładnych okazów jest znikoma ilość a już złapanie ich to wielka sztuka. Dlatego najprościej iść na komercję , ja absolutnie nie jestem przeciwny komercji bo dlaczego nie ??? Jeśli rzeczywiście na wodzie pzw nie ma większych ryb a ktoś chce poćwiczyć i podnieść swojego umiejętności i nagrać jakieś filmiki to zostaje tylko komercja.

Nie ukrywajmy że na pzw jak ryba uzyska ciut więcej ponad wymiar to jest zabierana do domu , ba o ile będzie zdrowa :-X

2 kg z zarybienia ??? czy aby na pewno kolego się nie pomyliłeś ;D ;D ;D ;D ;D

Ja mam o tyle fajnie , że na jednym ze zbiorników pzw ??? są na prawdę piękne rybki :

- karpiki 25 +
- sumy 30 +
- amury 8 +

i masa innych fajnych nie odkrytych rybek :-[  Tak więc na prawdę nie wiesz co Cię czeka :narybki:

I tutaj pełna zgoda , w zupełności zgadzam się z tobą ! :beer:
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 271
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #123 dnia: 03.05.2016, 09:38 »
Cyt."Maciek, a czy sztuką jest łowienie na wodach specjalnych PZW, zarybianych 'specjalnie'? Przecież Twoje łowisko to nie jest wcale zwykła woda PZW, pojedź w odwiedziny do Kucusia, Jędruli i Mateo, dasz tam czadu? Twoja woda to tak naprawdę odpowiednik wielu komercji, może nie do końca jest to 'wanna' - ale jest. Czy taki zbiornik w Biestrzynniku, Kacze Doły - to wanna z karpiami czy tez nie?

Dziwi mnie, że tak wiele osób przykłada łatkę komercjom, nie patrząc na ich nierówny poziom, dając jednak znak równości wodom PZW. Nie czarujmy się, z próżnego i Salomon nie naleje (niektóe wody PZW), a tam gdzi emożna połowić dobrze po prostu są ryby  Oczywiście, że liczą się umiejętności! Ale nie przesadzajmy. Czy nie dziwi Was, dlaczego tak mało dobrych wyników jest znad Bugu, a tak wiele znad Odry? To proste, bo to rzeki o całkowicie odmiennym potencjale, Odra ma kilkakrotnie zasobniejszy rybostan, niż przełowiony, skłusowany i wytruty Bug. "

Drogi Lucjanie źle odczytałeś me intencję w pierwszej czesci twego postu nadskakujesz na mnie a w drugiej stawiasz teze o nierownosci komercji nad komercja ......
ja uwazam zeby kazdy sobie poprobowal lowic na pzw oraz na komercji ...... -kto komu zabroni , przeciez wedkarswto polega na łowieniu ryb i czerpania z tego przyjemnosci ... dla jednego bedzie przyjemnoscia zlowienie 100 kg ryby dla i nnego, widoki i cisza nad woda....
Panowie wiecej luzu , mniej spinki przeciez to nie wyscigi..... -no chyba ze nawet wpisy na forum traktujecie jako zawody i trzeba wszystko hejtować .........

Maciek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #124 dnia: 03.05.2016, 10:11 »
Zmieniając temat .......

wczoraj test w całkiem innej odmianie i scenerii :P

W porównaniu do niedzielnego wypadu : drugi brzeg łowiska , odległość ok. 20-22 m , przerzut dosłownie co 15 min.

Miks :

- główna zanęta FB Method Mix Krill
- garść zanęty Ringers Bag-Up Carp Mix
- hemp FB
- delikatnie Power Powder Amino FB
- pellet 3 mm Dynamite S.S.C.A.O.

Drugi miks ten sam w/w ale z odrobiną kleju pv1 .

I tutaj nie zwróciłem uwagi , że któryś z miksów ( z klejem  czy bez ) sprawdził się lepiej . Rybki brały jak im się podoba :-[



Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #125 dnia: 03.05.2016, 10:13 »
c.d.zdj.
Z poważaniem Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 271
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #126 dnia: 03.05.2016, 10:28 »
Marcin ładna prezentacja ! Ode mnie leci :thumbup:
w gumce me stare oczy dostrzegly sztuczne biale robale ...... myle sie ?
Maciek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #127 dnia: 03.05.2016, 10:46 »
Stasiu już się dyscyplinuje .
Marcin ładna prezentacja ! Odemnie leci :thumbup:
w gumce me stare oczy dostrzegly sztuczne biale robale ...... myle sie ?

Z uwagi na to że od kilku dni na zbiorniku coś się dzieje "niedobrego" :P ( ryba nie chce współpracować ) , to robię masę różnych kombinacji i tak naprawdę rybę trzeba szukać , to i w tym przypadku trzeba pokombinować i posprawdzać różnego rodzaju przynęty.

Wczoraj zdecydowanie nr 1 dominował kolor biały oraz robaczki. Z uwagi że nie miałem żywych, pokombinowałem ze sztucznymi od Drennana, zmieniając kolor robaczków przy każdym rzucie. I tutaj przy robaczkach doczepiała się nawet drobnica , zmiana na białą kuleczkę i od razu przyklejały się większe rybki i nie było bawienia się mniejszych.

Dzięki :beer:
Z poważaniem Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 271
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #128 dnia: 03.05.2016, 11:11 »
Ja tez ostanio kombinowalem chyba Lucek pokazywal zywe biale w mikro gumce poprubowalem z 4 szt fajnie to trzyma nic nie wychodzi zdazalo sie ze nawet dwa leszcze na jedna porcje bialych wyjmowalem.
Maciek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #129 dnia: 03.05.2016, 11:17 »
Ja tez ostanio kombinowalem chyba Lucek pokazywal zywe biale w mikro gumce poprubowalem z 4 szt fajnie to trzyma nic nie wychodzi zdazalo sie ze nawet dwa leszcze na jedna porcje bialych wyjmowalem.

Nie oglądam wszystkiego , nie mam czasu :-[

A będąc nad wodą samemu można coś po wymyślać / po kombinować :narybki:

Jadę nad wodę zobaczyć co się dzieje :P

Miłego i :sun: dnia
Z poważaniem Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 271
  • Reputacja: 898
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #130 dnia: 03.05.2016, 11:28 »
Połamania :narybki:
Maciek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #131 dnia: 05.05.2016, 16:31 »
Krill z rana jak "śmietana" :P ..... z odrobiną pelletu :narybki:
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #132 dnia: 05.05.2016, 16:32 »
Krill Kinder :fish: :fish: :fish:
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #133 dnia: 05.05.2016, 16:37 »
Przyjemny widoczek dla mych oczek 8)

Zanęta FB Krill + Hemp FB z odrobiną pelletu z wiśienką na "torcie" w postaci dawki Atomizera FB TROLL

Skuteczna dawka potwierdzona wynikami :narybki: :fish: :narybki:
Z poważaniem Marcin

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 628
  • Reputacja: 109
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder Bait
« Odpowiedź #134 dnia: 08.05.2016, 14:04 »
Naruszenie Regulaminu ......

Z poważaniem Marcin