Autor Wątek: Rusiec k. Nadarzyna  (Przeczytany 25390 razy)

Offline Zonek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #90 dnia: 28.05.2019, 15:36 »
Byłem w Sobotę na dwójce, siedziałem od strony zadrzewionej i po tej stronie jest zaledwie kilka starych miejscówek (wcześniej karpiowych) reszta brzegu to trzcinowiska, natomiast od strony zabudowań skarpa dość wysoka co jest problematyczne z ustawieniem wędek szczytówkami jak najbliżej wody.
Ogólnie to wszystko raczej pod Tri, Rod Pody, co do miejscówek to nie są numerowane tak więc od strony zalesionej kto pierwszy ten lepszy a od zabudowań wzdłuż skarpy goła woda to wędkarzy usiądzie tylu aż ciasno się zrobi ; a i jest zakaz łowienia na groblach miedzy stawami.

Wstęp 30zł. + ewentualnie mata i podbierak jak ktoś nie ma.

Stawik typowo rekreacyjny z dużą ilością drobnicy, spore sztuki też są ale to raczej nie dużo bo wszystko przezucili do tego trzeciego karpiowego.

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #91 dnia: 21.07.2020, 22:29 »
Przeglądając wątki mazowieckich łowisk postanowiłem napisać kilka zdań po sześciu godzinach na łowisku Rusiec:
- na stawie 2 pomimo weekendu z ładną pogodą nie zauważyłem kompletu, nawet na skarpie bez wyznaczonych stanowisk
- większość osób łowiło na PVA z sygnalizatorami, metodę z sygnalizatorami, klasyka oraz ciężkie działa karpiowe: z mojej perspektywy presja wędkarska niska (nie zauważyłem obfitego nęcenia czy regularnego przerzucania)
- nie widziałem odławianej drobnicy, nie było brań drobnicy
- z mojej perspektywy karpie raczej większe niż mniejsze (wpadło kilka sztuk, największy 10tka), na pewno bardzo waleczne (kilka razy nie doceniłem i źle ustawiłem hamulec)
Dla mnie to miejsce zostaje na pozytywnej krótkiej liście.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #92 dnia: 16.08.2020, 20:33 »
Był może ktoś na łowisku w Ruścu jesienią w okresie wrzesień, pażdziernik, listopad połowić na metodę? Jak wyniki i doświadczenia?
Marcin

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #93 dnia: 18.08.2020, 17:28 »
Hop siup.
Marcin

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #94 dnia: 18.08.2020, 18:55 »
Wrzesień, październik to najlepszy okres więc jak dla mnie nie ma co pytać tylko jechać i łowić 🙂

Offline Maly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #95 dnia: 21.08.2020, 16:46 »
Był może ktoś na łowisku w Ruścu jesienią w okresie wrzesień, pażdziernik, listopad połowić na metodę? Jak wyniki i doświadczenia?

Powstanie raczej recenzja niż odp na Twoje pytanie ale cóż..


Na początku chciałbym bardzo zachęcić do tego łowiska jeśli ktoś jeszcze nie był lub bywa sporadycznie. Na fb są opinie lepsze i gorsze ale wierzcie mi jeśli znacie swoją wartość a zwrócona uwaga obsługi czy P. Jacka nawet taka w żarcie nie jest odbierana jako potwarz przez spryszczałego dzieciucha... to polecam całym sercem tę wodę. To pasjonaci i naprawdę chcą dbać o tę rybę a nie szarpać się z co niektórymi jegomośćmi którzy przyjdą i wyjdą a smród po nich zostanie. Nie jestem ani pracownikiem łowiska ani z teamu łowiska i zniżki na łowisko za takie opinie też mi nie przysługują. Polecam bo uważam że progres łowiska na przekroju ostatnich 2-3 lat zasługuje na uwagę a wody z podobnym potencjałem nie widzę w pobliży Warszawy.
Jeżdżę tam od kilku lat średnio 1-2 razy w miesiącu od kwietnia do listopada/grudnia ale głównie na staw nr 3 tzn karpiowy. Czasami z braku miejsc na 3ce (trzeba rezerwować z wyprzedzeniem) siadam z zestawami karpiowymi na 2ce. Są tam karpie po 4kg ale i 10+ może nas zaskoczyć. Ciężko powiedzieć czy lepiej na jesień czy w środku sezonu. Czasami niespodziewanie w upalny dzień i różnym ciśnieniem można połowić. A bywają 2 czy 3 zasiadki na 3ce i nic... co raczej zwalić można na brak mojego obeznania w zachęceniu ryby niż w czym innym :)
Pamiętajmy, że w poniedziałki mamy karmienie rybek co może ale nie musi wpłynąć na efekty wędkarza.

Zachęcam też to nastawienia się na szczupaczka jesienią na stawie nr 2. Od ubiegłego roku jest taka możliwość.  Start polowań zwykle obwieszcza Pan Jacek na stronie fb. To fajna odskocznia od całego roku drgającej szczytówki i sygnalizatorów :)

Pzdr

Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.

Jacek

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #96 dnia: 21.08.2020, 20:01 »
Rusiec to b. rybna woda przynajmniej staw 2 ale dosyć mało urozmaicona.
Złowiłem tam tylko karpie, które po 30 szt znudziły mi się.
Dobrze jakby nie było 90 % karpia, a spory dodatek lina (szczególnie te sztuki kilka kg ze stawu 3), amura (takiego 2 kg+), jazia 1kg+ i jesiotra nawet kilkanaście szt po 50 cm. Dla mnie liczy się jako metodysty liczy się, żeby ryby były i to różne gatunki. Nie ma nic fajniejszego jak zaskoczenie przy podbieraniu. Skoro to i tak no kill, właścicielowi się to opłaca, bo lin/ jaź rosną dosyć wolno ale w końcu dorosną do fajnych rozmiarów. O ile oczywiście suma nie ma, bo wtedy nic się nie ostanie.
A czy karmienie jest tylko na stawie 3 czy wszędzie?
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #97 dnia: 21.08.2020, 20:25 »
Czy karmienie jest wszędzie ciężko powiedzieć, byłem tam jak na razie trzy razy, w tym raz na pierwszym  weekendowo bo na drugim ciasno było i na drugim stawie dwa razy.
Z pierwszego można zabrać rybkę. Złowiłem tam dwa karpie między 3,5 a 4 kg i jednego ponad 5kg, amura małego i karasia. 
Na drugim złowiłem szczupaka co lepsze na metodę, ładnego lina i trafił się karpik 10,5 kg  ale jest karaś i płoteczka, obok mnie na spławiczek łowił to widziałem. 
Na trzecim stawie nie byłem bo podobno nie można używać metody i zestawy karpiowe z tego co mi mówił opiekun łowiska.
Fajna woda widać żerujące rybki ale nie zawsze chcą współpracować jak by chodziły po wyżłobionych rynnach chodź o blanku nie wyjechałem. 
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Maly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #98 dnia: 21.08.2020, 20:46 »
Poniedziałek jest dniem karmienia na wszystkich zbiornikach. W miarę możliwości trwa to na tyle krótko na ile się da (30-40min?)

Tak staw nr 3 to wyłącznie zestawy karpiowe.
Żyłki, maty/kołyski i reszta opisana w regulaminie łowiska na fb.
W weekendy radze rezerwację w sezonie bo ciężko o stanowisko.

Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.

Jacek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #99 dnia: 22.08.2020, 00:19 »
To był czwartek. Mieliśmy się spotkać na łowisku. Oczywiście przyjechałem wcześniej. Po rozmowie z Dzakiem rozłożyłem sprzęt na 2.
Zanęciłem. Wiadomo towar premium.
Po 30 minutach ten XXX wypłynął łódką i wpier... 3 wory karmy do wody na przeciwległym brzegu.
Bye bye XXX.

Post lekko edytowany...
Marcin

Offline Maly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #100 dnia: 22.08.2020, 10:22 »
Marcin, biorąc pod uwagę godzinę o której wstawiłeś post i zapewne wieczorne "zmęczenie"  dziś z jasnym umysłem wczytasz się w to co napisałeś i zedytujesz co niektóre wyrażenia?
Wiadomo, że zmarnowane wiadro towaru premium nie daje spać wytrawnym łowcom a szafot i wcześniej przypalanie za to to zbyt mało... ale poziom musi jakiś tu chyba być ;) Bez różnicy czy to EXPERT czy zielony.
Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.

Jacek

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #101 dnia: 22.08.2020, 12:06 »
Tu zapewne nie chodzi tylko o zmarnowany towar. Traci się czas, paliwo i zapewne dzień z urlopu.

Takie rzeczy nazywa się po imieniu. Bardzo fajny post, łowisko można ominąć szerokim łukiem.
Kuba

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #102 dnia: 22.08.2020, 13:12 »
Ale karmienie miało byc tylko w pn.
Jak rozmawiałem z kilkoma właścicielami to nikt nie dokarmia. Co najwyzej witaminy  tylko. Przecież jak karparze wrzucaja kg towaru a stanowiska sa zajęte nawet w tygodniu to starczy. Na środkowym myślę ze tez po weekendzie ryba w sezonie sie naje. Rozumiem z wiosny wczesnej do kwietnia czy listopad ale w środku sezonu. Jack chyba ichtiologiem nie jest ani nie współpracuje. Dlatego ja unikam poki co bo akurat jezdze w tygodniu musze brać urlop i oodpocząć przy kontakcie z rybą. A jeśli nie bierze to kaprys ryby a nie opiekuna lowiska karmiacego spora dawka białka.
Na wapnicy jakoś tylko weekend czynne i jakies witaminy od czasu do czasu dadza może zboża i jakos jest. A lowisko czynne caly tydzien nagle ryby potrzebują tyle zarcia. Chodzi o to by nie byly syte jak ktoś pojedzie sobie w tygodniu.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #103 dnia: 22.08.2020, 13:28 »
Z tego co zauważyłem na łowiskach z duza obstawa dużego karpia zawsze jest dokarmianie. Wole 100 bardziej więcej kg karpia na m3 z dokarmianiem niż mniej bez dokarmiania. W sumie ciekawe ale jeśli ma się towar premium i przegrywa się z paszą to najwyraźniej dla karpi taki premium nie jest. Może kupić od Jacka to czym sypie jak na łowiskach w UK ?! Nie zmienia to faktu ze pory karmienia ryb powinny być stałe i podane do wiadomości klientom łowiska.
Tomek

Offline wes73

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice NDM
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rusiec k. Nadarzyna
« Odpowiedź #104 dnia: 04.09.2020, 13:37 »
Witam kolegów i koleżanki.

Nietypowo bo w poniedziałek 07.09 wybieram się na Rusiec.
Osobom z wolnym poniedziałkiem i brakiem koncepcji, polecam wspólne wędkowanie.

Wiesław
Pozdrawiam Wiesław