Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 548433 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3945 dnia: 25.09.2021, 08:33 »
A Wy dalej w swoim świecie, jak dzieci we mgle...

U mnie już 2 jeziora przejęły WP i chyba nawet to lepiej. Są konkretne limity, rozmiary widełkowe. Czekam aż zabiora naprawdę konkretne jeziora oszustom co siatą wyłapią wszystkie sandacze powyżej 45cm (wymiar gospodarczy dla rybaków) na wodzie gdzie obecny gospodarz ustala wymiar ochronny sandacza na 50cm a pozwala łowic tylko do końca października - oczywiscie za specjalną opłata 60 zeta za dzień bo to niby łowisko specjalne. Później nie mozna tam wymiarowej ryby złowić.

No i teraz można się zastanowić no ale jak, przecież obecni dzierżawcy (w tym PZW) mają umowy. Dla PIS-u to nie problem, obejrzyjcie sobie ostatni dokumet Sieielskich o dzierżawach gospodarstw rolnych po byłych PGR i jak się obecnych dzierżawców próbuje wykolegować. Komuna wraca ale dla wędkarzy na niektórych wodach może okazać się, że to lepsza opcja. Przecież nie lubimy PZW prawda?

Ale co zmienią Polskie Wody na lepsze?

Po pierwsze woda musi mieć gospodarza, PW takim być nie mogą. Nie mają mocy aby wodę chronić, więc będzie sprzedaż pozwoleń i mała liczba kontroli. Oznacza to wzrost patologii nad tymi wodami. Jak powstanie SSR i skąd weźmie kasę na działanie, na szkolenia, kto będzie chciał tu odpowiadać? Nie wierzę w żadne zapewnienia, że zrobią to 'odpowiedzialni, lokalni wędkarze, bo szybko się wypalą, a bez wsparcia tym bardziej nie będą działać.

Po drugie to kto powiedział, że nie będzie wałów z zarybieniami jak będą Polskie Wody? Tym bardziej mogą następować...

Po trzecie to czy PW będą lepiej zarządzać? Wg mnie absolutnie nie, ponieważ działać będą wg wskazań rybackich naukowców z IRŚ, do tego tam są ludzie co chcą sieci rybackich, więc wcale nie będą robić ukłonów w stronę wędkarzy.

Po czwarte PW to gwarant kontynuacji obecnej polityki i dalszego bazowania na ustawie o rybactwie śródlądowym. To nie PZW jest powodem bezrybia ale obecne przepisy. Więc walka ze skutkami nic nie da, gdyż trzeba się wziąć za przyczyny.


Lucjan

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3946 dnia: 17.10.2021, 18:48 »
No i jak Panowie?
Jakieś sukcesy wśród forumowiczów?
Kto był na zebraniu u siebie?
Czy czekacie na mannę z nieba?

Ja dziś dostałem się do zarządu koła.
Będę chciał dać z siebie tyle ile będę mógł 🙂
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3947 dnia: 17.10.2021, 19:01 »
U mnie nie ma jeszcze nawet terminu walnego.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3948 dnia: 17.10.2021, 19:05 »
Może zrobią w Sylwestra...
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3949 dnia: 17.10.2021, 19:17 »
Albo 31 listopada.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3950 dnia: 17.10.2021, 19:57 »
No i jak Panowie?
Jakieś sukcesy wśród forumowiczów?
Kto był na zebraniu u siebie?
Czy czekacie na mannę z nieba?
Byłem, sukcesów brak.
W kuluarach usłyszałem jakie plany na przyszły rok mój okręg, bo oficjalnie nic jeszcze nie wiadomo. Matrix ku.... będzie :facepalm:
Adam

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3951 dnia: 22.10.2021, 08:00 »
W końcu coś zaczyna się zmieniać.
Cytuje posta z fejsa:

Pzw Poznań

Działająca przy Zarządzie Okręgu Komisja do Spraw Ochrony i Zagospodarowania Wód została zobligowana do dokonywania sukcesywnego przeglądu akwenów pozostających w użytkowaniu okręgu poznańskiego i przedstawiania wniosków.

Nie możemy ponosić ciężarów utrzymania wód, których nie możemy bez przeszkód użytkować. Planujemy rezygnować z akwenów, gdzie nie występuje presja wędkarska, bądź dostęp do nich jest poważnie utrudniony.

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sporych grup wędkarzy Zarząd Okręgu przyjął w drodze uchwały nowy regulamin amatorskiego połowu ryb dla Naszego Okręgu. Osobom, które go opracowywały zasugerowałem, by wykreślić z niego możliwie jak najwięcej zakazów i obostrzeń. Wzorem dla Nas powinna być Ustawa o rybactwie śródlądowym. Tak też się stało i myślę, że regulamin ten zostanie pozytywnie odebrany przez naszych wędkarzy.

 Aktualnie prowadzone są w biurze Okręgu prace, mające na celu uproszczenie wnoszenia opłat za wędkowanie. Z nowym rokiem planujemy wprowadzić nowe legitymacje członkowskie dla naszych wędkarzy. Będą to legitymacje plastikowe, na wzór dowodu osobistego, bez potrzeby wklejania w nie znaczków z tytułu opłat za zezwolenia. Zamiast znaczków, legitymacje wyposażone będą w kod kreskowy, który będzie zawierał dane osobiste wędkarza oraz wysokości i rodzaje wnoszonych opłat. Sądzę, że będzie to sporym ułatwieniem pracy skarbników kół zwłaszcza, że planujemy również umożliwić wnoszenie opłat za pomocą kart bankowych. Ci skarbnicy, którzy będą wyrażali wolę i będą takie możliwości obsługi bankowej otrzymają terminale do realizacji wpłat. W stosownym czasie skarbnicy otrzymają legitymacje tych członków, którzy w danym kole uiścili opłaty za rok 2021. Każdy wędkarz będzie mógł przy okazji dokonywania opłat odebrać swoją legitymacje w macierzystym kole.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Pełniący obowiązki prezesa Z.O.
Andrzej Lebiotkowski
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3952 dnia: 22.10.2021, 08:31 »
W końcu coś zaczyna się zmieniać.
Cytuje posta z fejsa:

Pzw Poznań

Działająca przy Zarządzie Okręgu Komisja do Spraw Ochrony i Zagospodarowania Wód została zobligowana do dokonywania sukcesywnego przeglądu akwenów pozostających w użytkowaniu okręgu poznańskiego i przedstawiania wniosków.

Nie możemy ponosić ciężarów utrzymania wód, których nie możemy bez przeszkód użytkować. Planujemy rezygnować z akwenów, gdzie nie występuje presja wędkarska, bądź dostęp do nich jest poważnie utrudniony.

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sporych grup wędkarzy Zarząd Okręgu przyjął w drodze uchwały nowy regulamin amatorskiego połowu ryb dla Naszego Okręgu. Osobom, które go opracowywały zasugerowałem, by wykreślić z niego możliwie jak najwięcej zakazów i obostrzeń. Wzorem dla Nas powinna być Ustawa o rybactwie śródlądowym. Tak też się stało i myślę, że regulamin ten zostanie pozytywnie odebrany przez naszych wędkarzy.

 Aktualnie prowadzone są w biurze Okręgu prace, mające na celu uproszczenie wnoszenia opłat za wędkowanie. Z nowym rokiem planujemy wprowadzić nowe legitymacje członkowskie dla naszych wędkarzy. Będą to legitymacje plastikowe, na wzór dowodu osobistego, bez potrzeby wklejania w nie znaczków z tytułu opłat za zezwolenia. Zamiast znaczków, legitymacje wyposażone będą w kod kreskowy, który będzie zawierał dane osobiste wędkarza oraz wysokości i rodzaje wnoszonych opłat. Sądzę, że będzie to sporym ułatwieniem pracy skarbników kół zwłaszcza, że planujemy również umożliwić wnoszenie opłat za pomocą kart bankowych. Ci skarbnicy, którzy będą wyrażali wolę i będą takie możliwości obsługi bankowej otrzymają terminale do realizacji wpłat. W stosownym czasie skarbnicy otrzymają legitymacje tych członków, którzy w danym kole uiścili opłaty za rok 2021. Każdy wędkarz będzie mógł przy okazji dokonywania opłat odebrać swoją legitymacje w macierzystym kole.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Pełniący obowiązki prezesa Z.O.
Andrzej Lebiotkowski



Obudzili się! :D Na tym forum od lat o tym piszemy.

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 001
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3953 dnia: 22.10.2021, 08:45 »
Ciekawa jest kwestia uproszczenia i upodobnienia do ustawy o rybactwie regulaminu z wykreśleniem z niego możliwie jak najwięcej zakazów i obostrzeń.
Kurde zaraz okaże się że regulamin nie zawiera żadnych dodatkowych obostrzeń w limitach i wymiarach bo nie przystawał by do ustawy.
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 148
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3954 dnia: 22.10.2021, 09:49 »
Wkońcu normalne legitymacje takie jak np. w Hiszpanii.
Teraz zlikwidować jeszcze zezwolenia (dla no killowców) i będzie zajebiście - po co wpisywać za każdym razem gdzie się jest i datę?
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 369
  • Reputacja: 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3955 dnia: 22.10.2021, 09:56 »
Ciekawa jest kwestia uproszczenia i upodobnienia do ustawy o rybactwie regulaminu z wykreśleniem z niego możliwie jak najwięcej zakazów i obostrzeń.
Kurde zaraz okaże się że regulamin nie zawiera żadnych dodatkowych obostrzeń w limitach i wymiarach bo nie przystawał by do ustawy.

No właśnie, brzmi mięsiarsko.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3956 dnia: 22.10.2021, 10:41 »
Ciekawa jest kwestia uproszczenia i upodobnienia do ustawy o rybactwie regulaminu z wykreśleniem z niego możliwie jak najwięcej zakazów i obostrzeń.
Kurde zaraz okaże się że regulamin nie zawiera żadnych dodatkowych obostrzeń w limitach i wymiarach bo nie przystawał by do ustawy.

No właśnie, brzmi mięsiarsko.
Dokładnie.
Czytałem to rano i o ile plastik z kodem kreskowym to super pomysł, lepiej późno niż wcale, tak to upraszczanie brzmi źle. Bardzo źle.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3957 dnia: 22.10.2021, 11:46 »
Siema ja czekam na to aż Wody Polskie przejmą rzeki :)
C&R

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 049
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3958 dnia: 22.10.2021, 12:23 »
No to sobie posłuchajcie , o co w tym całym PZW  chodzi....

Maciek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3959 dnia: 22.10.2021, 14:32 »
W końcu coś zaczyna się zmieniać.
Cytuje posta z fejsa:

 Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom sporych grup wędkarzy Zarząd Okręgu przyjął w drodze uchwały nowy regulamin amatorskiego połowu ryb dla Naszego Okręgu. Osobom, które go opracowywały zasugerowałem, by wykreślić z niego możliwie jak najwięcej zakazów i obostrzeń. Wzorem dla Nas powinna być Ustawa o rybactwie śródlądowym. Tak też się stało i myślę, że regulamin ten zostanie pozytywnie odebrany przez naszych wędkarzy.


O ile fragment o opłatach jest piękny i pozostaje bić spóźnione o 20 lat brawa... To zacytowany powyżej fragment napawa mnie lekkim przerażeniem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters