Autor Wątek: Pomoc w identyfikacji dużych przynęt i doborze wędziska pod nie  (Przeczytany 2830 razy)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Witam.
Dostałem propozycję zakupu kilku dużych używanych gum.
Proszę o pomoc w ich identyfikacji oraz informację za ile warto je odkupić.
Moje przynęty kończą się na gumach 12-13cm a te tutaj to ciężki kaliber.
Druga sprawa to jakie wędzisko / kołowrotek / plecionkę byście mogli polecić do takich przynęt bo mój najmocniejszy kij jest do 30g więc nawet nie będę próbował.
Nie chcę inwestować w sprzęt drogi. Raczej coś co pozwoli mi sprawdzić czy mam chęć na tak duże gumy łowić.

Patrząc od góry pierwsza ma tylko na ogonie napis "SZ"i około 17cm
Druga 21cm
Trzecia to savage gear 20,5cm
Czwarta 21cm i również na kopycie "SZ"
Piąta Westin 22cm
Numer 6 24cm i rownież "SZ" na ogonku.

Pozdrawiam.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
A sprzedawca nie wie co sprzedaje?
Napisz na jerkbait.pl - tam są sami specjaliści od spinningu

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Patrząc od góry svartzonker mcrubber, pig shad, trout od SG, mcrubber, Westin i ostatniej nie znam.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Sprzedający wędkował na nie w szwecji raz. Tam je chyba dostał razem z kijem którego już nie ma w rozliczeniu.
Nie zna się.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Ja bym nie szedł w takie przynęty 🙂. Jeśli chcesz spróbować czegoś większego to kup sobie cannibale 15 shad teezy 16. Uzbroisz sobie w taki sposób jak potrzebujesz. Te przynęty z fotki to na płytkie wody lub do łowienia nad zielskiem.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Na razie nie mam nawet wędziska pod takie przynęty, ba, nawet pod cannibale 15 też nie bo max 30g cw najmocniejszej.
Zastanawiałem się też nad selektywnością.
Na moich wodach największy szczupak jakiego złowiłem miał 78cm.
Tak na co dzień normą jest 25-45cm a połowa szybkich wypadów kończy się o kiju, pozostałe to 1-3 rybki w 2-3 godziny łażenia.
Jak założę takie przynęty jak na fotce domniemuję, że te które udaje się teraz złowić nie będą chętne do ataku i mogę czekać i czekać na branie jakiegoś większego, i się nie doczekać.
Ogólnie na moich wodach najczęściej coś się udaje złowić na cannibale 10cm.
Łowię tylko z brzegu.
Ot, tak rozkminiam, nie wiem czy w dobrym kierunku :-)

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Zmieniam taktykę :-)
Faktycznie nie będę się porywał na tak duże i ciężkie przynęty. Trzeba by dla wygody iść w casting a to już kosztowo nie wygląda zbyt dobrze.
Tak jak pisałem mój najmocniejszy spin to 10-30g i na niego nie założę canibala 15cm.
Wpadłem więc na pomysł zrobienia porządku w wędkach i pozbycie się tego co mi się dubluje lub nachodzi mocno na siebie w CW a dokupienie kija który mi te 15tki obsłuży.
I tak przeglądając ofertę SG wpadłem na kij Medium Game SG2 269cm 15-45g.
Myślę, że pokrył by moje zapotrzebowanie na uzupełnienie górnego cw przynęt jakich chcę maksymalnie używać.
Niestety o kiju jak na lekarstwo ani opinii ani sensowych informacji.
Może podpowiecie czy się w niego pakować z nastawieniem na szczupak/sandacz z brzegu?

Offline muzzy123

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 50
  • Tomek
Oj tam od razu "casting drogi" kijki masz w tych samych pieniądzach.  Multik fakt będzie droższy od zwyklego kreciołka, za to masz ciężkie przynęty i tutaj nawet zwykly kastking z aliexpress   Ci je obsłuży, nie bój sie iść tą drogą.

Aha i tip: jak idę na dluzszy dzień zs spinem biorę dwa zestawy, jeden na lekko drugi na ciężko.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

Tomek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na razie nie mam nawet wędziska pod takie przynęty, ba, nawet pod cannibale 15 też nie bo max 30g cw najmocniejszej.
Zastanawiałem się też nad selektywnością.
Na moich wodach największy szczupak jakiego złowiłem miał 78cm.
Tak na co dzień normą jest 25-45cm a połowa szybkich wypadów kończy się o kiju, pozostałe to 1-3 rybki w 2-3 godziny łażenia.
Jak założę takie przynęty jak na fotce domniemuję, że te które udaje się teraz złowić nie będą chętne do ataku i mogę czekać i czekać na branie jakiegoś większego, i się nie doczekać.
Ogólnie na moich wodach najczęściej coś się udaje złowić na cannibale 10cm.
Łowię tylko z brzegu.
Ot, tak rozkminiam, nie wiem czy w dobrym kierunku :-)

Powiem Ci jak to na moich jeziorach wygląda: z brzegu okonie,szczupaki do 70cm,ale raczej 40-50cm i sandacze 40-50cm. Duże drapieżniki,tylko łódź i najlepiej min.połowa października na głębokich wodach. Także problemem nie koniecznie jest przynęta.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 335
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Michał, ale u nas praktycznie każdą wodę przerzucisz na drugą stronę cięższą przynętą ;) A łódki i tak na wszystkich są zakazane.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Michał, ale u nas praktycznie każdą wodę przerzucisz na drugą stronę cięższą przynętą ;) A łódki i tak na wszystkich są zakazane.

A to nie wiedziałem. Zakaz połowu z łodzi nie jest taki zły. U siebie widziałbym taki przepis na kilku wodach.

Offline Norbas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 970
  • Reputacja: 55
  • Lokalizacja: Kampinos
Taki SG2 15-45 to warty zakupu?
Sprzedał bym dwa kije i zastąpił je jednym pod takie przynęty do 45 gram. Nic jednak o tym kiju nie moge konkretnego znalesc.
Może ktoś z Was go ma, macał, coś jest w stanie powiedzieć o nim i do czego on stworzony?
Do moich chęci doszło raz czy dwa w roku troć z brzegu bałtyku i widziałem że podobnych gramatur tam używają.