Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 559642 razy)

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #855 dnia: 28.11.2018, 11:42 »
Wystąpienie przedstawiciela IRŚ na międzynarodowym zjeździe ichtiologów:

Oj tam oj tam. Przecież są oni zapraszani na zagraniczne konferencje np. na te w trakcie corocznych styczniowych targów "Grüne Woche" w Berlinie. A przepraszam. Zapomniałem. Sami oni sobie ją tam organizują w salce, nazywając konferencję "zagraniczną". Poza tym, kto by nie chciał zapraszać polskich naukowców rybackich, z ich tak mocnymi argumentami naukowymi, jak chociażby te, które zaprezentował prof. Wiesław Wiśniewolski, na tej "zagranicznej" konferencji w Berlinie ?


Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #856 dnia: 28.11.2018, 11:49 »
Proszę, nie...
Uzależniony od wędkarstwa

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #857 dnia: 28.11.2018, 13:02 »
Tak policzyłem na szybko : mamy zarejestrowanych czynnych wędkarzy ponad 600 tys, według pana profesora każdy zużywa 91,4 kg zanęty ;D ;D co nam daję 54840000 kg w skali roku . Celowo policzyłem tylko tyle gdyż wędkujących jest ponad 2 mln w Polsce . Oj Pan profesor chyba nawdychał się jakiegoś zielska od studentów ;D Przecież w całej Europie nie produkuję się tyle zanęty. 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #858 dnia: 28.11.2018, 14:18 »
Zastanawiam się, co dziadki wpisywały w te ankiety, że takie absurdy wyszły.
Inna kwestia, że człowiek z dyplomem, piszący "naukowy" artykuł, napierdziela bez żadnego zastanowienia bzdury przeczące logice i fizyce, a kolejni naukowcy opierają swoje prace na tych banialukach :facepalm:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline hithlum

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #859 dnia: 28.11.2018, 14:41 »
Oglądałem kiedyś taki teatr telewizji autorstwa Stanisława Tyma pt. "Rozmowy przy wycinaniu lasu" była tam kwestia o takim chytrym karpiu, który się złapać nie dawał, kilka worków kartofli poszło na zanętę dla niego, a on nic.

Prace naukowe p. Wołosa to nic innego jak zamierzona satyra rzeczywistości, wypisz wymaluj jak u Tyma.

Polecam spektakl. Hit!

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #860 dnia: 28.11.2018, 14:43 »
Już ten fragment tutaj był.
Generalnie najlepszy był dialog.
- A dlaczego ty takiego karpia od razu chcesz smażyć?
- Yyy, no... bo na surowo to chyba niedobry.

Idealne podsumowanie rozmowy z mięsiarzem.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #861 dnia: 28.11.2018, 14:47 »
ANkiety :facepalm: i pewnie anonimowe , teraz mają rejestry mogą spokojnie policzyć ile razy średnio wędkarz był nad wodą .
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #862 dnia: 28.11.2018, 14:54 »
Natknąłem się dzisiaj na takiego newsa https://www.tvn24.pl/zalew-wislany-wlosi-zastrzelili-kilkaset-ptakow,887575,s.html i mnie zalewa jucha >:O

i co? Max 5 lat...! :facepalm: czyli w praktyce nic.

Do czego zmierzam?

Naszła mnie jakiś czas temu smutna konstatacja: odnoszę wrażenie, że aby naprawdę wszystko działało jak trzeba (nie mam tu na myśli tylko naszego nie posiadającego odpowiednika na świecie PZW) chyba każdy musiałby mieć własnego policjanta, a kary ultrasurowe i egzekwowane z surowością z lat '39-45... :o może zabrnąłem, przepraszam.

Generalnie, na początku roku przygarnęliśmy z małżonką psa ze schroniska. Taki odruch wobec fal okrucieństwa wobec zwierząt przewalających się w mediach. Obserwując jaki wpływ mamy na środowisko naturalne i ten konsumpcjonistyczny pęd za kolejnymi nowymi, szybszymi, lżejszymi, ładniejszymi bla bla bla  rzeczami, które tak bardzo chcemy mieć doszedłem do wniosku, że jako gatunek nie mamy szans. Ślepa uliczka ewolucji podcinająca gałąź, na której siedzi... Może chociaż mój pies będzie mógł turlać się po kanapie a nie w schroniskowym boksie.

Przepraszam za taki wtręt. Musiałem to z siebie wyrzucić...
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #863 dnia: 28.11.2018, 15:51 »
Zastanawiam się, co dziadki wpisywały w te ankiety, że takie absurdy wyszły.
Inna kwestia, że człowiek z dyplomem, piszący "naukowy" artykuł, napierdziela bez żadnego zastanowienia bzdury przeczące logice i fizyce, a kolejni naukowcy opierają swoje prace na tych banialukach :facepalm:

Państwo (uczelnia) wymaga (płaci - dodam że marnie) więc tworzy się "takie" podwaliny polskiej nauki. Z czegoś trzeba żyć i utrzymać siebie oraz rodzinę. W czymś się trzeba specjalizować. Częściowo to rozumiem. Częściowo. Dlatego takie badania będą powstawać systematycznie, bo inaczej może się okazać, że dany naukowiec nie będzie już potrzebny. I co wtedy ?

Osobiście nadal będę stał na stanowisku, iż w Polsce panują powiązania rodzące patologię, gdzie związek wędkarsko-rybacki składający się de facto z 43 odrębnych stowarzyszeń z odrębnymi budżetami (tutaj nawet sejmowa komisja śledcza nie ustaliłaby na co rzeczywiście idzie kasa), funkcjonuje w takich ramach wyłącznie dzięki współpracy z rybakami i naukowcami rybackimi. System jest zły. Nie będzie zmian, póki nie przerwie się tej "aorty" pomiędzy wędkarzami, a rybakami (szczególnie ich naukowcami).

Jest w Polsce tyle wód, że każdy znajdzie sobie miejsce. Przecież możliwa jest współpraca na linii klient - usługodawca np. w ramach akwakultury, czy nawet tzw. odłowów kontrolnych (które takimi mają być, a nie odłowami gospodarczymi). Jednak jak politykę wędkarskiego stowarzyszenia wyznaczają ludzie związani z rybactwem, to interes wędkarzy schodzi na dalszy plan. I jest to co jest, czyli polska racjonalna gospodarka rybacka. Jak to mówi prof. Wołos - unikat na skalę światową.

Najbardziej jednak irytujące w tym wszystkim jest to, że te naukowe brednie od lat są finansowane również....z kasy wędkarzy :facepalm:

http://www.pzw.org.pl/roczniki/wiadomosci/7527/60/roczniki_naukowe_pzw__scientific_annual_of_the_paa

 

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #864 dnia: 28.11.2018, 16:58 »
Nie chcemy rybaków na wodach związkowych? Mam bardzo prosty pomysł na pozbycie się ich. Łatwizna, a wszystko odbędzie się zgodnie z prawem. Mało tego, "prawo" będzie kluczowe w naszym przedsięwzięciu. Jest coś takiego jak Państwowa Inspekcja Pracy, prawda? Gdy widzimy rybaków na wodzie, dzwonimy do wspomnianego urzędu, prosząco o interwencję, motywując to tym, że zachodzi podejrzenie nielegalnego zatrudniania pracowników przez "rybaka". Jestem pewien, że w ciągu kilku miesięcy nie uświadczymy na wodzie żadnej rybackiej łodzi. Nie jest tajemnicą, że do "akcji rybackich" zatrudnia się ludzi za winko, za rybkę. Wierzycie, że ktoś legalnie zatrudnia kilku lub kilkunastu ludzi, płacąc im ok. 100 zł dziennie, żeby wysłać ich wszystkich po kilkanaście kilogramów ryb? Przestańcie... matematyki nie oszukasz. Branża rybacka szarą strefą stoi, banał. Wiadomo, są wyjątki, jednak dzięki naszej akcji zostaną przeprowadzone stosowne badania, a prawu stanie się zadość. I boskiemu, i ludzkiemu ;)
Jacek

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #865 dnia: 28.11.2018, 18:50 »
Jacku pomysł ciekawy ale już widzę tych inspektorów o 5, 6 rano czekających w portach na wracających z połowów. A jak znam życie zwykła kontrola w firmie nic nie ujawni gdyż pewnie pracodawca ma codziennie nowe umowy dla swoich rybaków. Polak potrafi.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 522
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #866 dnia: 28.11.2018, 20:20 »
Szczerze wątpię, by ktokolwiek z nich cokolwiek miał, bo nigdy przenigdy żadnego z nich jeszcze ktoś pod tym względem nie skontrolował. Przecież to tylko ryby, kogo to obchodzi.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #867 dnia: 29.11.2018, 00:03 »



Całe PZW - tak gdzieś od 6 minuty 11 sekundy :facepalm:

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #868 dnia: 29.11.2018, 01:08 »
Można by wycieczki oprowadzać i zarobić na tym trochę grosza, bo takie rzeczy tylko w Polandzie do obejrzenia.
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #869 dnia: 01.12.2018, 13:13 »
Panowie, zajrzałem na szybko, a na FB aż huczy, co to za afera taśmowa w PZW? Wiecie coś?
Uzależniony od wędkarstwa