Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558716 razy)

Chub

  • Gość
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1350 dnia: 08.05.2019, 09:57 »
Nie wiem czy było już ale polecam sobie popatrzeć jak to tu funkcjonuje:

https://www.facebook.com/parseta/

Info, gdzie jakie zarybienie, o której godzinie, czym zarybiane.
Kamerki podwodne, by obserwować ryby itp.

https://www.facebook.com/parseta/videos/276100046648848/

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1351 dnia: 08.05.2019, 10:26 »
https://augustowskireporter.pl/aktualnosci/10687-odlowili-szczupaka.html Alleluja i do przodu :facepalm:

To jeszcze nic :P   http://tnijurl.com/fb2437e0d5a1/


"Sezon rybacki w pełni
Wczoraj, tj. 6 maja 2019 r. jeden z wędkarzy pływając łódką na jeziorze Roś w okolicy Pilch napotkał rybaka, który rozstawiał kilometry sieci, co prezentuje załączone zdjęcie.

Wędkarz, który się przedstawił zażądał od rybaka dokumentów uprawniających go do prowadzenia odłowów sieciowych. Rybak nie uczynił tego, ani nie powiedział jak się nazywa. Wędkarz w takiej sytuacji zadzwonił na policję ta skierowała go do straży rybackiej. W rozmowie telefonicznej strażnicy zapewnili wędkarza, że rybak ma zezwolenie na stawianie sieci na jeziorze Roś. Robi to od lat bez przerwy i jest znany strażnikom.

Tym zdjęciem i przedstawieniem zaistniałej sytuacji chcemy udowodnić , że na jeziorze Roś prowadzone są odłowy sieciowe, chociaż niektórzy myślą, bo ktoś im naobiecywał, że ich nie ma bodajże od roku. Siatki w okolicach Pisza były i są. Odłowy trwają bez przerw, a wręcz zostały one nasilone i jest to o tyle bolesne, że na przykład w przypadku leszcza prowadzone w okresie tarła. Zachęcamy wędkarzy do nadsyłania zdjęć, umieszczania ich w komentarzach pod tym postem, pokazujących jak rybacy „działają” na mazurskich jeziorach. Pokażmy jak jest naprawdę!"



To tak odnośnie obietnic Prezesa Rudnika z kumplami z ZG PZW odnośnie jeziora Roś ::)

http://gazetaolsztynska.pl/504167,Sieci-znikna-z-naszych-jezior.html

Jak widzicie kolejny raz miałem rację pisząc, że rybactwo w PZW ma się dobrze i będzie się miało dobrze przez kolejne lata, bo utrzymuje PZW w takiej formie w jakiej on się aktualnie znajduje, a nikt nie ma zamiaru reformować czegoś co przynosi kasę.Tylko wędkarzy i turystów wędkarskich żal :(  Mazury jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, którego wody są sieciowanie przez stowarzyszenie wędkarzy. Niebywałe.





Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1353 dnia: 08.05.2019, 21:05 »
Z Bielska Białej taka historia :D

Członek zarządu koła i jego założyciel w rękach SSR!

Dziś w nocy Grupa Specjalna SSR Bielsko – Biała w tym Straż Rybacka Powiatu żywieckiego wraz z komendantem powiatu żywieckiego, po otrzymaniu informacji telefonicznej obserwowała od godziny 18 do 01 w nocy wędkującego z łodzi, pomimo zakazu wędkowania ze środków pływających do czerwca. Bardzo pomocna w obserwacjach po zachodzie słońca okazała się się kamera termowizyjna.

Po podjęciu decyzji o zwodowaniu łodzi i przeprowadzeniu kontroli okazało się, że osobą łamiącą ustawę o rybactwie śródlądowym i regulamin jest założyciel, członek zarządu i gospodarz koła w Bielsku – Białej!

Przyłapany powoływał się na wszelkie kontakty w tym na należącego do rodziny prezesa koła i wysoko postawionego członka okręgowego sądu koleżeńskiego. Po swoich deklaracjach przyłapany zadzwonił do wyżej wspomnianej osoby informując o zaistniałej sytuacji i chciał przekazać strażnikom telefon.

Strażnicy nie wyrazili zgody na korzystanie z prywatnego telefonu i rozmowy z deklarowanym prezesem koła, członkiem sądu okręgowego i prawnikiem w jednym.

Przyłapany próbował zastraszyć strażników prawdopodobnie mówiąc, że ich zniszczy i już po ich karierze. Dodajmy społecznej.

Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie doszło do znieważenia funkcjonariuszy publicznych na służbie jakimi są strażnicy SSR mowa o artykule 226 kodeksu karnego.

Osoba na której przeprowadzono kontrolę czuła sę bezkarnie, ze względu na bardzo wysoko postawione rodzinne znajomości w PZW. Gdy na miejsce dojechała Policja, wędkarz nie chciał spłynąć, do brzegu, dwóch strażników pozostało przy sprawcy wykroczenia a pozostali popłynęli na brzeg po patrol Policji, na miejscu otrzymał mandat w wysokości 500zł.

Po przeczytaniu w całości tego posta, chyba nikt już nie będzie miał złudzeń, że wyżej wymieniona SSR jest sprzymierzeńcem etycznych wędkarzy przestrzegających przepisy i regulaminy a przede wszystkim sprzymierzeńcem środowiska wodnego. Jak sama Społeczna Straż Rybacka wskazuje w przeprowadzonej ankiecie na jednej z naszych grup „SSR z całej Polski” oddając w zdecydowanej większości głos na to, że SSR powinna być niezależna od użytkowników rybackich. Wynik ankiet wraz ankietą zamieszony w fotografiach pod postem.

Najlepszym przykładem na to o czym piszemy powyżej, jest postawa założyciela koła i członka zarządu w jednym, który zwracał się do Społecznych Strażników Rybackich mówiąc między innymi „Macie funkcję służebną jak zakonnica”

dalej:
- „nigdzie nie będę płynął na żaden brzeg i zaraz dzwonię do prezesa"”
- Kontrolowany dzwoni: „Strażnik mnie straszy, że mam płynąć do brzegu, on policję wzywa chcesz z nim gadać? Niech Pan weźmie telefon, …… jest przewodniczącym komisji dyscyplinarnej i prawnikiem dam ci go do telefonu, to jest telefon do pana. Odbierz Pan telefon!
I wiele innych..

Jak twierdzi komendant SSR powiatu żywieckiego: Dla grupy specjalnej społecznej straży rybackiej wszyscy są równie nie ma znaczenia czy ktoś jest prezesem, dyrektorem czy politykiem. Najważniejsza jest ochrona wód i ich dobro. Jak twierdzi SSR nie da się zastraszyć i nie ulegnie na żadne wpływy prośby i manipulacje. Komendant twierdzi, że oni nie są terrorystami, nie są od gnębienia, są tylko od pilnowania, przestrzegania przepisów i prawa.

Jeżeli ktoś wędkuje zgodnie z regulaminem nie łamiąc w żaden sposób przepisów, nie ma powodów do tego aby się obawiać, wręcz może liczyć na ich przychylność i pomoc.

SSR stara się edukować i uczyć często pouczając, nie zależy im na tym aby karać, zwłaszcza, że nie mają z tego żadnych profitów, jak twierdzi. Gdyby tylko mogli zajęli by się swoją pasją jaką jest wędkarstwo. Chodzi o to aby ścigać tak zwanych mięsiarzy/nieetycznych wędkarzy nie stosujących się do żadnych zasad.
Komendant twierdzi, że to że jeszcze istnieją, jest tylko i wyłącznie powodem przychylności Zarządu Okręgu Bielsko – Biała wraz z reprezentującym zarząd Prezesem, dla tego mogą działać, bez obawy na zamach ze strony ZO, co miało miejsce niejednokrotnie w PZW w skali kraju..

Dla zainteresowanym przyszłym losem „bohatera”.. Z naszych informacji wynika, że czego go sąd okręgowy z wyłączeniem pana który jest w rodzinie, czekają go ogromne konsekwencje, ponieważ to osoba, która powinna świecić przykładem. Żadne znajomości nie wchodzą w grę. Czekamy na to co się wydarzy i na pewno Was poinformujemy.




https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1652616798216096&id=1476668309144280&__xts__

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1354 dnia: 08.05.2019, 21:10 »
Mam nadzieję, że bydlak wyleci dożywotnio ze związku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1355 dnia: 08.05.2019, 21:16 »
Miód na moje serce - oczywiście zachowanie strażników. Brawo! Swoją drogą, jak słyszę nieśmiertelne "ja was/cię załatwię, bo mam znajomości", to dociera do mnie, że mógłbym jednak zafundować komuś zwolnienie lekarskie "na okres powyżej siedmiu dni".
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1356 dnia: 08.05.2019, 21:48 »
to dociera do mnie, że mógłbym jednak zafundować komuś zwolnienie lekarskie "na okres powyżej siedmiu dni".
Przechodzi z czasem.
Mnie już niejeden "Pan życia i śmierci" zwalniał mnie z pracy. Przykładowo dlatego, że nie dałem mu lewej faktury VAT.
Im więcej mam kontaktu z ludźmi tym bardziej tracę do nich szacunek.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1357 dnia: 08.05.2019, 21:51 »
Ja zawsze wyprzedzam przeciwnika, mówiąc: "Wiesz, kim jestem?!". Nikt nie wie, wszyscy pokornieją.
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1358 dnia: 08.05.2019, 21:52 »
Czyli warto być nikim.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1359 dnia: 08.05.2019, 22:02 »
Tak, bo tylko będąc nikim, jesteś kimś, a żeby być kimś, trzeba być sobą. Jasne?
Jacek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1360 dnia: 08.05.2019, 22:04 »
Znajomi policjanci mówią, że najgorsze są imprezowiczki wychodzące z klubów, no i jeszcze studenci prawa, najczęściej ci z I roku studiów. Jak chcą ich wylegitymować to się najbardziej "rzucają". Problem w tym, że na pierwszym roku prawa są takie przedmioty jak logika, prawo rzymskie, więc sami wiecie....Nie pomagają sobie ;)

Co do takich zatrzymań to powinna być norma, bo przez lata - jakby to powiedzieć-powstała kasta równych i równiejszych w PZW. I nie jest to moja opinia, a opinia osób, które zęby zjadły na ochronie wód.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1361 dnia: 08.05.2019, 22:15 »
Ktoś kiedyś pisałał na forum o prezesie okregu bielskiego w złym świetle.
Stanołem w tedy w jego obronie  i zaraz zrobiono mi łatke stronnika pzw.
Ha , ha , ha i kto miał racje.
A to dopiero początek dobrej zmiany u nas!
Chłopaki  z SSR robią wspaniał robote!
Maja wsparcie z okręgu dotego tą łodzią bedzie im łatwiej ścigac kłusoli.
Mankoltentom polecam rozmowe na przykładzie naszego podejscia do ochrony wód w okregu bielskim.
Maciek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 010
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1362 dnia: 08.05.2019, 22:25 »
Tak, bo tylko będąc nikim, jesteś kimś, a żeby być kimś, trzeba być sobą. Jasne?
Na szczęście nie rozumiem. Jeszcze mnie obraziłeś czy coś.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1363 dnia: 08.05.2019, 22:27 »

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #1364 dnia: 08.05.2019, 22:32 »
Tak, bo tylko będąc nikim, jesteś kimś, a żeby być kimś, trzeba być sobą. Jasne?
Na szczęście nie rozumiem. Jeszcze mnie obraziłeś czy coś.
Jakieś pojebane to wszystko  :P