Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558723 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3150 dnia: 13.12.2020, 21:03 »
Gra na czas...
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3151 dnia: 13.12.2020, 21:54 »
Gra na czas...

Raczej jest to 'Gra o tron' :)
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3152 dnia: 13.12.2020, 22:17 »
Zdecydowanie Gra o Tron. Wybory tuż tuż. A system wyborczy PZW skutkuje tym, że jak się nie stworzy dużej i silnej koalicji, to kolejne lata spędzi się bez dostępu do koryta. Dlatego właśnie teraz jest głośny kwik kwik, bo chętnych na koryto jest wielu, a miejsc przy korycie tylko kilkadziesiąt. Kilka głosów może zdecydować o porażce naprawdę wielu osób. Dlatego mamy co raz to głośniejszy kwik. Szkoda tylko, że wiele osób łapie się na ten kwik.

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3153 dnia: 14.12.2020, 10:43 »
Racja, racja , racja
Wszyscy macie rację...

Proponuję mimo wszystko wyartykułować swoje oczekiwania.

Mój wniosek:

Na początek ---- Dostosowanie ilości Okręgów, do ilości województw.

Okazać się może, że pieniędzy jest więcej, złodziejstwa mniej a gospodarka wodami w jednym Okręgu ( a nie w CZTERECH jak to jest na Podkarpaciu) jest  dużo łatwiejsza i bardziej czytelna.
Pozdrawiam

Robert

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 518
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3154 dnia: 14.12.2020, 10:57 »
Przynajmniej jedno łowisko NK w każdym kole. A w tych bez żadnej wody ;D to nawet dwa.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3155 dnia: 14.12.2020, 11:54 »
Mój wniosek:

Na początek ---- Dostosowanie ilości Okręgów, do ilości województw.

Okazać się może, że pieniędzy jest więcej, złodziejstwa mniej a gospodarka wodami w jednym Okręgu ( a nie w CZTERECH jak to jest na Podkarpaciu) jest  dużo łatwiejsza i bardziej czytelna.

Masz zupełną rację, jednak spójrz na pewna rzecz. Po takiej reformie koryto uległoby zmniejszeniu, i kilku z tej komisji mogłoby stracić swoje stanowiska. Więc to nigdy nie przejdzie, i szkoda to wysyłać im w ogóle. Do tego sami wędkarze tego nie chcą, zwłaszcza okręgi które dbają. Wniosek więc słuszny jak najbardziej, ale bez szans na realizację :) Nie w tej dziesięciolatce.
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 962
  • Reputacja: 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3156 dnia: 14.12.2020, 13:11 »
Panowie, możecie sobie pisać, przedstawiać Wasze propozycje zmian, wioski itd, ale jak napisał Arek żadnych zmian nie będzie. To wszystko to nasze pobożne życzenia, dywagacje. Sati pójdzie na zebranie, zderzy się ze ścianą i na tym się skończy. Dlaczego, ano dlatego bo ku.... mało komu w ZG zależy na zmianach o czym pisano na forum po stokroć.
Adam

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3157 dnia: 14.12.2020, 13:26 »
Dlatego powtarzam chcecie zmian, to przygotujcie się do zbliżających wyborów, innej drogi niestety niema. Oni to wiedzą dlatego chca informacji czego My chcemy aby wygrać wybory w Kołach, Okręgach i ponownie być w ZG.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3158 dnia: 14.12.2020, 13:41 »
Jeżeli sami nie jesteśmy w stanie wymóc tych zmian wybierając odpowiednich ludzi, to mamy tak, jak w dzisiejszej rzeczywistości.

Nikt za nas tych zmian nie wprowadzi.

Pytanie,  tylko jak to zrobić???

Zgadzam się, że opór "OBECNEJ" wierchuszki związkowej na zmiany będzie nadal.

Może więc , trzeba poprosić i zainteresować tematem posłów i senatorów.

Z uporem maniaka będę powtarzał, ze najpierw zmiany w strukturze związku i nie chodzi mi tu o Koła...


Poniżej link do historycznej już interpelacji w tej sprawie.

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=1C0671A5

Czy coś zmienił...???

Może gdyby tych interpelacji było 30....


A może powinniśmy już dzisiaj twardo przekazać Zarządowi PZW że albo reorganizacja , albo Wyp.......!!!

Z tym, że model reorganizacji winniśmy wypracować MY (wędkarze) !!!
Pozdrawiam

Robert

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3159 dnia: 14.12.2020, 19:11 »


Na początek ---- Dostosowanie ilości Okręgów, do ilości województw.


Nie wiem czy było by to dobre. Od kilku lat opłacam okręg ciechanowski ktory znajduje się w granicach woj. mazowieckiego. I co ? Ja nie chciał bym by tym okręgiem rządzili panowie z mazowieckiego którzy z pewnością by ten okręg przejęli
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Tetley

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: RMI
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3160 dnia: 14.12.2020, 20:14 »


Na początek ---- Dostosowanie ilości Okręgów, do ilości województw.


Nie wiem czy było by to dobre. Od kilku lat opłacam okręg ciechanowski ktory znajduje się w granicach woj. mazowieckiego. I co ? Ja nie chciał bym by tym okręgiem rządzili panowie z mazowieckiego którzy z pewnością by ten okręg przejęli

Puszczam więc wodze fantazji.
A co mi tam.
Jak jest , każdy widzi.
Więc może warto wywrócić to odrobinę...

Nie upieram się żeby Okręgów było tyle co województw .
Poza tym, nie jest koniecznym , aby powstałe Okręgi odpowiadały 1/1 dzisiejszej przynależności do województwa
Szczerze, to jak dla mnie, wystarczy cztery Okręgi a Wisła mogłaby być granicą i zarazem stycznym elementem.
Podzielenie kraju na cztery części nie byłoby wyzwaniem organizacyjnym tym bardziej , że stan obecny nie jest spójny z obecnym podziałem administracyjnym kraju.

Równie dobrze, możliwa jest migracja obecnych okręgów do nowych nie koniecznie wg dotychczasowych zaszłości administracyjnych.


Takie tam dewagacje
Pozdrawiam

Robert

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3162 dnia: 17.12.2020, 16:19 »
Wie ktoś czy ten wyrok o którym od kilku dni mówi sporo osób w necie jest już prawomocny i jaka była jego treść ?

Ogólnie grzeją mnie walki o koryto tam na górze w Zarządzie Głównym, ale jeżeli zapadł jakikolwiek wyrok odnoszący się do tego, że obecny Zarząd Główny złamał statut PZW, to trzeba mieć naprawdę niezły tupet, żeby mówić właśnie teraz wędkarzom, że chce się dokonać "prowędkarskich" zmian w statucie ;D :facepalm:

Jeżeli ten wyrok jest prawomocny, to obecny ZG PZW nie ma jakiejkolwiek legitymacji do jakichkolwiek zmian, bo zaraz sam będzie miał problemy. Oni mnie tak wk....ą, że szok, bo przez kilka lat nie zrobili nic, aby cokolwiek zmienić. Tylko jeszcze bardziej rozbili to stowarzyszenie na "niepodległe królestwa". A teraz ja im się tyłki palą, to pod publiczkę wrzucają informację o chęci zmian w statucie.

Pominę już to, że zmianę statutu uchwala Krajowy Zjazd Delegatów, a nie Zarząd Główny. Poza tym co istotne, to ten wniosek Zarządu Głównego musi być złożony wraz z projektem zmian, w terminie nie krótszym niż trzy miesiące przed rozpoczęciem Krajowego Zjazdu Delegatów. Skoro tak to oni mają naprawdę mało czasu na opracowanie projektu zmian. Poza tym z kim oni chcą konsultować te zmiany? Chcą je konsultować w internecie? Z kilkunastoma wędkarzami z Facebooka ? Bądźmy poważni. Chcą wprowadzać rewolucyjne zmiany w statucie robiąc szopkę w internecie - pytając się wędkarskiego celebryty czego oczekuje w zakresie zmian ? Cyrk.

No chyba, że wpadli na taki pomysł, że wykorzystają sobie przepisy tarczy antykryzysowej 4.0 i przedłużą kadencję ZG (nie dłużej jednak niż do 60 dni od dnia odwołania stanu stanu epidemii). Kiedy i w ogóle czy rządzący odwołają stan epidemii w 2021 r. ? Nie wiadomo. Ogólnie nie znoszę takiej ściemy i to utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że ten obecny Zarząd Główny niczym się nie różni do tego poprzedniego. 

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 731
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3163 dnia: 17.12.2020, 20:20 »
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 232
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3164 dnia: 18.12.2020, 06:59 »
Post ze strony fejsowej Nasze Wody

cyt."JEDNA OPŁATA NA CAŁY KRAJ + WODY KLUBOWE🎣🇵🇱
Tego oczekują polscy Wędkarze i to łączy Wędkarzy.
Ten temat został poruszony na spotkaniu w sejmie przez Prezesa SWP NASZE WODY, uważającego, że jedna opłata na cały kraj jest możliwa a nawet konieczna. Mając na uwadze opłatę na wody ogólnodostępne + opłaty na wody pod opieką niezależnych klubów wędkarskich. Centralny budżet i wpływy z wędkarskich składek mogłyby generować przychody rzędu 350MLN PLN i więcej. Podstawą byłaby transparentność finansowa.   
♟ Przypominamy: Racjonalna gospodarka rybacka, która jest podstawą umów na użytkowanie państwowych wód jak i ustawy o rybactwie śródlądowym, przewiduje równowagę biologiczną a więc rybne wody. Gospodarka prowadzona w sposób nieracjonalny - przyczyniający się do degradacji wód, jest podstawą do rozwiązania umów i utraty użytkowanych wód przez dotychczasowego użytkownika. Jednym słowem bezrybne wody i nieprawidłowości dotyczące prowadzonej gospodarki to podstawy do ich utraty. Doszło do tego między innymi 3lata temu na obwodzie rzeki Parsęty nr1, użytkowanej uprzednio przez jednostkę terenową stowarzyszenia PZW okręg Koszalin.
♟Powiększająca się świadomość polskich Wędkarzy ewidentnie nie służy obecnemu systemowi prowadzenia gospodarki na wodach należących do Skarbu Państwa."
Maciek