Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558672 razy)

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 438
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3210 dnia: 30.12.2020, 18:51 »
Chcąc łowić na rzekach raczej nie mam innych opcji niż PZW. Oczywiście mogę iść w nielegal i liczyć na to, że skoro przez grubo ponad 35 lat łowienia nie spotkała mnie ani jedna kontrola, to i dalej tak będzie :P Ale chyba mi się jednak nie chce wprowadzać nerwówki dla paru złotych.
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3211 dnia: 31.12.2020, 08:42 »
Panowie mam taki problem, że chce wybrać się na ryby 2 stycznia, byłem u prezesa swojego koła i dostałem informację, że opłaty można robić od 5 stycznia (wtedy będą znaczki dostępne), skoro opłata jest roczna (ja rozumiem 365 dni) to jakim prawem ktoś zabiera mi 4 dni wędkowania. Powinna być możliwość wcześniejszego opłacenia żeby zachować ciągłość jak to jest w przypadku innych umów zawieranych na co dzień. Pytanie co na to kontrolujący i czy mogę odmówić przyjęcia mandatu?, jak mi wiadomo to chyba w okręgach  pomorskich jest to inaczej rozwiązane, bo przecież tysiące wędkarzy będzie się uganiać za trocią od 1 stycznia i chyba każdy ma zezwolenie wykupione na 2021 rok, no chyba że jestem w błędzie?, proszę o wasze opinie na ten temat.
Sławek

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3212 dnia: 31.12.2020, 08:47 »
To zależy od skarbnika w kole, kiedy pojedzie po znaczki. Ja opłaciłem w swoim już kilka dni temu. Jak nie masz opłaty to nie można łowić i nie wytłumaczysz się w razie kontroli.
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3213 dnia: 31.12.2020, 08:50 »
Prowadziłem też wymianę informacji ze skarbnikiem koła i on twierdzi że jedzie po znaczki dopiero 4 stycznia bo dopiero będą dostępne, no chyba że on tak twierdzi a znaczki są już dostępne od grudnia!
Sławek

Offline pewu

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowe Miasto nad Pilicą
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3214 dnia: 31.12.2020, 09:20 »
Z tego co się orientuję to znaczki we wszystkich okręgach są jednakowe więc ich dostępność dla okręgów zapewne też. Ale to pzw więc...
Jeśli kłócisz się z idiotą, to on najprawdopodobniej robi właśnie to samo.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3215 dnia: 31.12.2020, 10:59 »
Panowie mam taki problem, że chce wybrać się na ryby 2 stycznia, byłem u prezesa swojego koła i dostałem informację, że opłaty można robić od 5 stycznia (wtedy będą znaczki dostępne), skoro opłata jest roczna (ja rozumiem 365 dni) to jakim prawem ktoś zabiera mi 4 dni wędkowania. Powinna być możliwość wcześniejszego opłacenia żeby zachować ciągłość jak to jest w przypadku innych umów zawieranych na co dzień. Pytanie co na to kontrolujący i czy mogę odmówić przyjęcia mandatu?, jak mi wiadomo to chyba w okręgach  pomorskich jest to inaczej rozwiązane, bo przecież tysiące wędkarzy będzie się uganiać za trocią od 1 stycznia i chyba każdy ma zezwolenie wykupione na 2021 rok, no chyba że jestem w błędzie?, proszę o wasze opinie na ten temat.
Wszystko zależy od zarządu jak to zorganizują, pamiętaj, że koła pracują za darmo. Dostają tylko zniżkę za paliwo czy tam obniżkę na zakup zezwolenia. Do tego czasu COVID-19, więc muszą przygotować pomieszczenie wg zasad wydanych przez sanepid - czyli muszą dzwonić, dowiedzieć się, poinformować odpowiednie służby, że takie miejsce będzie miało miejsce itp.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3216 dnia: 31.12.2020, 11:14 »
W moim kole znaczki są sprzedawane w sklepie wędkarskim, nie jest szykowane jakieś specjalne pomieszczenie, do tego chłopaków z koła doskonale znam bo to moi rówieśnicy i znamy się dosyć dobrze, tylko zastanawia mnie takie podejście, że ja nie wędkuje z początkiem stycznia to inni też nie będą. Bo z tego wynika że znaczki można załatwić w grudniu i po świętach już opłacać. Pogoda sprzyja, zimowe klenie czekają i ja też czekam bo nie mogę!
Sławek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3217 dnia: 31.12.2020, 11:16 »
W mazowieckim okręgu można było opłacić już przed świętami
FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3218 dnia: 31.12.2020, 11:31 »
W moim kole znaczki są sprzedawane w sklepie wędkarskim, nie jest szykowane jakieś specjalne pomieszczenie, do tego chłopaków z koła doskonale znam bo to moi rówieśnicy i znamy się dosyć dobrze, tylko zastanawia mnie takie podejście, że ja nie wędkuje z początkiem stycznia to inni też nie będą. Bo z tego wynika że znaczki można załatwić w grudniu i po świętach już opłacać. Pogoda sprzyja, zimowe klenie czekają i ja też czekam bo nie mogę!
No tak, ale w grudniu są święta, więc jest określony czas na zdobycie znaczków. Ludzie pracują, póki mają jeszcze pracę w tych dziwnych czasach.
To naprawdę nie jest tak, że komuś się nie chce. To ja Cię zapytam tak: ile razy zbierałeś śmieci nad wodą lub pomagałeś zarządowi np. kosić trawę, ściąć trzcinkę przy brzegu itp?
Po drugie już w połowie grudnia była informacja o lockdownie do 16 stycznia, więc, gdzie Ty chcesz jechać na te ryby skoro jest zakaz?

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3219 dnia: 31.12.2020, 11:31 »
W mazowieckim okręgu można było opłacić już przed świętami
Noi wszystko jasne, teraz wiem że to brak pośpiechu ze strony mojego koła a nie okręgu.
Sławek

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3220 dnia: 31.12.2020, 11:33 »
W moim kole znaczki są sprzedawane w sklepie wędkarskim, nie jest szykowane jakieś specjalne pomieszczenie, do tego chłopaków z koła doskonale znam bo to moi rówieśnicy i znamy się dosyć dobrze, tylko zastanawia mnie takie podejście, że ja nie wędkuje z początkiem stycznia to inni też nie będą. Bo z tego wynika że znaczki można załatwić w grudniu i po świętach już opłacać. Pogoda sprzyja, zimowe klenie czekają i ja też czekam bo nie mogę!
No tak, ale w grudniu są święta, więc jest określony czas na zdobycie znaczków. Ludzie pracują, póki mają jeszcze pracę w tych dziwnych czasach.
To naprawdę nie jest tak, że komuś się nie chce. To ja Cię zapytam tak: ile razy zbierałeś śmieci nad wodą lub pomagałeś zarządowi np. kosić trawę, ściąć trzcinkę przy brzegu itp?
Po drugie już w połowie grudnia była informacja o lockdownie do 16 stycznia, więc, gdzie Ty chcesz jechać na te ryby skoro jest zakaz?
Wiesz gdzie mam zakaz?, powiedz to tym co za trocią ruszą na potęgę.
Sławek

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3221 dnia: 31.12.2020, 11:34 »
Poza tym płacę składkę roczną, za pełny rok a nie za 99 % roku za swoje ciężko zarobione pieniądze, proste - płacę - żądam.
Sławek

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3222 dnia: 31.12.2020, 12:39 »
Poza tym płacę składkę roczną, za pełny rok a nie za 99 % roku za swoje ciężko zarobione pieniądze, proste - płacę - żądam.
A co powiesz zarządowi, który pracuje za darmo, by Tobie jaśnie Panu umożliwić opłacenie karty, przyjęcie rejestru oraz jego kontrola, dbanie o łowisko, które koło ma w opiece itp.
Też miałem takie podejście, ale zmieniłem je. Tak samo jak kiedyś zabierałem ryby, a teraz edukuję wszystkich, żeby wypuszczać.
Zbieram 2x do roku śmieci na łowisku, którego moje koło jest opiekunem, pomagam w organizacji zawodów, dbam o podstronę PZW naszego koła, a to wszystko za darmo, ale jestem chyba frajerem 8)

Tak jak pisałem, większość kół dało na wstrzymanie, bo jest lockdown od 28.12 do 16.01 jak dobrze pamiętam.
Po drugie jak byłem opłacić kartę to były pustki, dosłownie 5 osób. Były też specjalne wymogi ze względu na wirusa, może u Ciebie nie mają pomieszczenia, środków dezynfekcji itp.

Z takim podejściem to nic w PZW się nie zmieni. U mnie co roku jest ten sam problem - brak chętnych do pracy. BO PŁACĘ TO I WYMAGAM :facepalm:
Rok temu na zebraniu członkowie mojego koła chcieli podnieść kwotę na sport, czyn na 50 zł, ale po przemyśleniu wniosek nie przeszedł. Wiesz dlaczego? Bo wędkarze pójdą tam, gdzie taniej. A my jako nieliczni dbamy o naszą wodę, współpracujemy z młodzieżą, która odnosi spore sukcesy (tak, większość młodzieży to niestety dzieci rodziców, którzy łowią - tutaj w całym kraju jest problem, bo nie ma chętnych do uprawniania wędkarstwa wśród młodych).
Jeszcze mogłeś dopisać, że nie ma ryb. A nie ma ryb z 2 powodów: 10% kasy ze składek idzie bezpośrednio na zarybienia co jest skandalem (do weryfikacji KRS danego okręgu) oraz wędkarze zabierają każdą rybę - dosłownie 95% zabiera rybę i tu jest problem.

Offline Awek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 349
  • Reputacja: 327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3223 dnia: 31.12.2020, 12:47 »
Poza tym płacę składkę roczną, za pełny rok a nie za 99 % roku za swoje ciężko zarobione pieniądze, proste - płacę - żądam.
A co powiesz zarządowi, który pracuje za darmo, by Tobie jaśnie Panu umożliwić opłacenie karty, przyjęcie rejestru oraz jego kontrola, dbanie o łowisko, które koło ma w opiece itp.
Też miałem takie podejście, ale zmieniłem je. Tak samo jak kiedyś zabierałem ryby, a teraz edukuję wszystkich, żeby wypuszczać.
Zbieram 2x do roku śmieci na łowisku, którego moje koło jest opiekunem, pomagam w organizacji zawodów, dbam o podstronę PZW naszego koła, a to wszystko za darmo, ale jestem chyba frajerem 8)

Tak jak pisałem, większość kół dało na wstrzymanie, bo jest lockdown od 28.12 do 16.01 jak dobrze pamiętam.
Po drugie jak byłem opłacić kartę to były pustki, dosłownie 5 osób. Były też specjalne wymogi ze względu na wirusa, może u Ciebie nie mają pomieszczenia, środków dezynfekcji itp.

Z takim podejściem to nic w PZW się nie zmieni. U mnie co roku jest ten sam problem - brak chętnych do pracy. BO PŁACĘ TO I WYMAGAM :facepalm:
Rok temu na zebraniu członkowie mojego koła chcieli podnieść kwotę na sport, czyn na 50 zł, ale po przemyśleniu wniosek nie przeszedł. Wiesz dlaczego? Bo wędkarze pójdą tam, gdzie taniej. A my jako nieliczni dbamy o naszą wodę, współpracujemy z młodzieżą, która odnosi spore sukcesy (tak, większość młodzieży to niestety dzieci rodziców, którzy łowią - tutaj w całym kraju jest problem, bo nie ma chętnych do uprawniania wędkarstwa wśród młodych).
Jeszcze mogłeś dopisać, że nie ma ryb. A nie ma ryb z 2 powodów: 10% kasy ze składek idzie bezpośrednio na zarybienia co jest skandalem (do weryfikacji KRS danego okręgu) oraz wędkarze zabierają każdą rybę - dosłownie 95% zabiera rybę i tu jest problem.
Dobra masz rację, szkoda się spierać bo Nowy Rok idzie, najlepszego :D :beer:, sytuację rozwiązałem, jako że są u mnie dwa koła, opłacę w drugim, znaczki już są bo dzwoniłem właśnie.
Sławek

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 855
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #3224 dnia: 31.12.2020, 17:00 »
Przeglądałem właśnie stronę okręgu mazowieckiego i nie znalazłem żadnej informacji o porozumieniach. Czy jak w latach ubiegłych nic z tego nie będzie ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników