Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558484 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 517
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4155 dnia: 21.01.2022, 12:43 »
Zupełnie by mnie to nie zdziwiło. Podejrzewam, że widzą wędkarstwo przez pryzmat dziadka na wiaderku.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4156 dnia: 21.01.2022, 13:05 »
Wysłuchałem z uwagą tej konferencji i nie wiem co mam myśleć. Trochę to wygląda tak, jakby WP nie do końca wiedziały, za co tak naprawdę się zabierają.

Uspokoje cię przy poziomie 500tyś opłat na rok to 125 000 000,00 - to już jest hajs.... z biegiem czasu wód będzie im przybywało.
A jeśli będzie sytuacja - podpisze z nami porozumienie - jeśli nie to będziecie mieć kłopoty to jak myslisz - będą podpisywać porozumienia z nimi dzierżawcy czy nie ...
Kolejna sprawa ma być tanio i dla wszystkich - jak myślicie gdzie ludzie zapłacą...
Polacy chcą mięcha , za darmo , łowić wszędzie...

Zapomnijcie o NK  i innych takich.

Wody mają zarabiać pisze to od lat.
Maciek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4157 dnia: 21.01.2022, 13:18 »
Wysłuchałem z uwagą tej konferencji i nie wiem co mam myśleć. Trochę to wygląda tak, jakby WP nie do końca wiedziały, za co tak naprawdę się zabierają.

Uspokoje cię przy poziomie 500tyś opłat na rok to 125 000 000,00 - to już jest hajs.... z biegiem czasu wód będzie im przybywało.
A jeśli będzie sytuacja - podpisze z nami porozumienie - jeśli nie to będziecie mieć kłopoty to jak myslisz - będą podpisywać porozumienia z nimi dzierżawcy czy nie ...
Kolejna sprawa ma być tanio i dla wszystkich - jak myślicie gdzie ludzie zapłacą...
Polacy chcą mięcha , za darmo , łowić wszędzie...

Zapomnijcie o NK  i innych takich.

Wody mają zarabiać pisze to od lat.



Maciej mocno to upraszczasz, bo do poziomu 500 tyś opłat jeszcze bardzo dużo wody w Wiśle upłynie, ale coś w tym jest faktycznie.
Tak czy inaczej, zaczyna coś się dziać w naszej sprawie i wędkarze w mniejszym lub większym stopniu zostali wreszcie zauważeni.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4158 dnia: 21.01.2022, 18:01 »
Pewnie już słyszeliście..
"Na ryby bez karty? Rząd chce uprościć wędkowanie! - Biznes w INTERIA.PL" https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-na-ryby-bez-karty-rzad-chce-uproscic-wedkowanie,nId,5783694

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4159 dnia: 21.01.2022, 18:36 »
Wysłuchałem z uwagą tej konferencji i nie wiem co mam myśleć. Trochę to wygląda tak, jakby WP nie do końca wiedziały, za co tak naprawdę się zabierają.

Uspokoje cię przy poziomie 500tyś opłat na rok to 125 000 000,00 - to już jest hajs.... z biegiem czasu wód będzie im przybywało.
A jeśli będzie sytuacja - podpisze z nami porozumienie - jeśli nie to będziecie mieć kłopoty to jak myslisz - będą podpisywać porozumienia z nimi dzierżawcy czy nie ...
Kolejna sprawa ma być tanio i dla wszystkich - jak myślicie gdzie ludzie zapłacą...
Polacy chcą mięcha , za darmo , łowić wszędzie...

Zapomnijcie o NK  i innych takich.

Wody mają zarabiać pisze to od lat.



Maciej mocno to upraszczasz, bo do poziomu 500 tyś opłat jeszcze bardzo dużo wody w Wiśle upłynie, ale coś w tym jest faktycznie.
Tak czy inaczej, zaczyna coś się dziać w naszej sprawie i wędkarze w mniejszym lub większym stopniu zostali wreszcie zauważeni.

Jędruś nic sie nie dzieje.
Oprócz skoku na resztę mięcha w wodzie i co najważniejsze na kase.
Maciek

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4160 dnia: 21.01.2022, 18:41 »
Podzielam obawy Maćka. Niestety nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wszystko ładnie pięknie tylko że za 250 zł od łebka nie da się utrzymać tyle wód. No i przede wszystkim deklaracja dyrektora że odłowy nie znikną. Będą prowadzone tam gdzie to niezbędne czyli gdzie.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4161 dnia: 21.01.2022, 18:49 »
O zakusach wód polskich pisze od ponad roku.
W perspektywie dalsza degradacja wód , brak jakiej kolwiek polityki na zmiany.....
Ciekawe dlaczego nie padło pytanie z sali co z operatami...
Na konferencji wogóle nie było tegontematu a to podstawa problemu.
Maciek

Offline robson

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 436
  • Reputacja: 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • przystawka, bolonka, trotting
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4162 dnia: 21.01.2022, 19:15 »
Ale dawni hierarchowie PZW w całkiem niezłych humorach na tym filmie. Ciekawe czy i Bedyński się odnajdzie w nowej rzeczywistości :P
Najpierw przekonamy wszystkich, że powinni mieć własne poglądy, a potem je im damy.

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4163 dnia: 21.01.2022, 19:40 »
Oni już tyle na tym zarobili, że im wszystko jedno, jak PZW upadnie to nie będzie miał się im kto do D dobrać, więc może nawet im to na rękę?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4164 dnia: 21.01.2022, 21:31 »
Mam nadzieję że jak najszybciej będą te nowe zmiany :)
C&R

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4165 dnia: 21.01.2022, 23:05 »


Wysłuchałem z uwagą tej konferencji i nie wiem co mam myśleć. Trochę to wygląda tak, jakby WP nie do końca wiedziały, za co tak naprawdę się zabierają.

Badając ostatnie oficjalne wpisy na stronie Wód Polskich muszę stwierdzić, że mają pojecie z jaką grupą ludzi przyjdzie im się zmierzyć. Ba! Wiedzą, że jest to potencjalne 2 miliony wyborców. Przynajmniej tak wynika z oficjalnych wpisów na stronach rządowych.
Czy wiedzą z czym będą musieli walczyć, to potwierdzam twoje obawy. Nie wiedzą.

Zupełnie by mnie to nie zdziwiło. Podejrzewam, że widzą wędkarstwo przez pryzmat dziadka na wiaderku.

Nie. Postrzegają wędkarstwo jako wędkarzy, ich rodziny, miejsca noclegowe, producentów sprzętu, zanęt, atrakcji, turystyki i bazy obsługowej. Co nie zmienia faktu, że nadal nie wiedzą, że czym będą musieli się zmierzyć.

Wysłuchałem z uwagą tej konferencji i nie wiem co mam myśleć. Trochę to wygląda tak, jakby WP nie do końca wiedziały, za co tak naprawdę się zabierają.

Uspokoje cię przy poziomie 500tyś opłat na rok to 125 000 000,00 - to już jest hajs.... z biegiem czasu wód będzie im przybywało.
A jeśli będzie sytuacja - podpisze z nami porozumienie - jeśli nie to będziecie mieć kłopoty to jak myslisz - będą podpisywać porozumienia z nimi dzierżawcy czy nie ...
Kolejna sprawa ma być tanio i dla wszystkich - jak myślicie gdzie ludzie zapłacą...
Polacy chcą mięcha , za darmo , łowić wszędzie...

Zapomnijcie o NK  i innych takich.

Wody mają zarabiać pisze to od lat.



Maciej mocno to upraszczasz, bo do poziomu 500 tyś opłat jeszcze bardzo dużo wody w Wiśle upłynie, ale coś w tym jest faktycznie.
Tak czy inaczej, zaczyna coś się dziać w naszej sprawie i wędkarze w mniejszym lub większym stopniu zostali wreszcie zauważeni.

Jędruś nic sie nie dzieje.
Oprócz skoku na resztę mięcha w wodzie i co najważniejsze na kase.

Nie. Ja tu widzę szczerą chęć pomocy. Choć jakby mnie ktoś spytał, to nie przyznam się. Problemem jest tylko fakt, że nadal nikt nie rozumie problemów. Nie wiem, czy ktoś w strukturach rządowych zwrócił się do specjalistów, aby rozwiązać problem, czy szukali rozwiązań spoza naszego wspaniałego kraju. Faktem jest, że chyba nikt dosadnie nie przekazał ministrowi faktu, że specjaliści z tych renomowanych uczelni czerpią żyski z sytuacji przez niego zastanej.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4166 dnia: 21.01.2022, 23:17 »
Pewnie już słyszeliście..
"Na ryby bez karty? Rząd chce uprościć wędkowanie! - Biznes w INTERIA.PL" https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-na-ryby-bez-karty-rzad-chce-uproscic-wedkowanie,nId,5783694

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Wreszcie zbilzamy się do normalności i rozwiązań jak w innych krajach. Mam nadzieję, że w końcu pzw będzie miało realną konkurencję w zarządzaniu wodami ..

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4167 dnia: 21.01.2022, 23:34 »
Pewnie już słyszeliście..
"Na ryby bez karty? Rząd chce uprościć wędkowanie! - Biznes w INTERIA.PL" https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-na-ryby-bez-karty-rzad-chce-uproscic-wedkowanie,nId,5783694

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Wreszcie zbilzamy się do normalności i rozwiązań jak w innych krajach. Mam nadzieję, że w końcu pzw będzie miało realną konkurencję w zarządzaniu wodami ..
Tylko to, co oni tam proponują nie ma żadnego odzwierciedlenia w gospodarce wolnorynkowej. To co proponują to jest zwielokrotnienie oderwanej od rzeczywistości gospodarki centralnie planowanej. W rozliczeniu 250zł w tych zasobach, które teraz kontrolują jest jak najbardziej realne. Niestety, w momęcie, kiedy mieli by zarządzać większym, niż przejętymi po patologii wodami składka urośnie 4 lub 5 krotnie. Najgorsze, jest to, że i tak będzie to bardziej opłacalne dla patologicznego wędkarza niż za 1500 opłacanie trzech, czterech okręgów.
Oni nie są świadomi, że problemem jest aktualny system prawny i to takowy trzeba zmienić.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline cyprinus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 23
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4168 dnia: 22.01.2022, 10:08 »
"Oni nie są świadomi, że problemem jest aktualny system prawny i to takowy trzeba zmienić."

W jaki sposób należy zmienić obecny system prawny? Możesz podać konkrety?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4169 dnia: 22.01.2022, 10:16 »
Ja odpowiem. PZW to 600 tysięczna organizacja, z dużą kasą. Więc można było stworzyć projekt nowej ustawy i odpowiednio lobbować. A politycy by się ugięli przed tak licznym stowarzyszeniem. ALe w PZW jest masa komuchów, jak esbek Mach, i panowie działacze wolą nie walczyć o nic, za to trzepią kasę i są lobbystami rybackimi.

I teraz właśnie widzimy jak się kończy działanie Misiów, Heliniaków i innych miernot. PZW właśnie widzi jak się wszystko zaczyna kończyć. Wiele tu zrobiła fundacja Nasze Wody, która rozmawiała z Polskimi Wodami. Tak to jest, jak się ma 90% ludzi w związku niezadowolonych z działania władz związku, władz, które same się wybierają, nie dając wędkarzom wyboru, robiąc rzeczy pod siebie a nie wędkarzy. Bo PZW jest dla działaczy a nie wędkarzy. I Polskie Wody wykorzystały sytuację.

I teraz mamy tego efekty, jak się nie rozmawia z Polskimi Wodami. Wiesio Heliniak gadał takie kocopoły na spotkaniu PW z użytkownikami rybackimi, że aż z uszu mu się dymiło. Szkolenie młodzieży, pliz ;D ;D ;D On chyba opowiadał jakiś sen który mu się przyśnił :)
Lucjan