Autor Wątek: PZW - czy to normalne...  (Przeczytany 558383 razy)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4590 dnia: 27.09.2022, 08:25 »
Ciekawe jest to,że WP opublikowały ten komunikat miesiąc temu, a w wśród członków tego okręgu "nikt nic nie wie"
Wczoraj uświadomiłem kumpla, który właśnie pływał po Murowańcu, że jest w tej chwili kłusolem. Po okręgu podobno chodziły tylko jakieś plotki, w które nikt nie wierzył.
PW wymawiają im wodę, zezwolenia tracą ważność, a włodarze okręgu mają mordy w kuble?
Zastanawiające jest ich zachowanie...
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4591 dnia: 27.09.2022, 08:31 »
Zazwyczaj pozwolenia będą nieuznawane od przyszłego roku. Polskie Wody o to zadbają, zapewniam, udzielą odpowiednich informacji i je zamieszczą gdzie trzeba.
Lucjan

Offline Jareek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4592 dnia: 27.09.2022, 09:59 »
Ale mnie zdziwiliście. Jestem z Ostrowa i nic mi o tym nie wiadomo...Zero informacji a pozwolenie kupowałem w końcu w PZW i nic na ten temat nie pisali.  Na kłusola nie wyszedłem bo nie byłem łowić od trzech tygodni co nie zmienia faktu, że zobaczymy co będzie. Jak przeprowadzą te swoje badania to może się okazać, że do dużych zbiorników zaporowych takich jak Szałe trzeba będzie wpuścić 50 ton dorosłych osobników to wtedy albo zmienią ustawę albo jednak cofną swoje decyzje :-) W zasadzie to co jeden z kolegów napisał wcześniej PZW Kalisz traci sens istnienia.
Jarek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4593 dnia: 27.09.2022, 11:36 »
Zazwyczaj pozwolenia będą nieuznawane od przyszłego roku. Polskie Wody o to zadbają, zapewniam, udzielą odpowiednich informacji i je zamieszczą gdzie trzeba.
Tak być powinno.
Tutaj pozwolenia straciły ważność z dniem rozwiązania umowy tj. 29-08-2022r co wyraźnie podkreślone zostało w linku, który podesłałem.
Właśnie się dowiedziałem, że członkowie zarządów kół okręgu Kalisz mówią żeby się nie przejmować i łowić nadal bo sprawa poszła do sądu... Zaznaczam, że traktuję to jako plotkę-ciekawostkę.
Jeżeli jednak to prawda to jest to moim zdaniem skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie które naraża wędkujących na straty finansowe w postaci mandatów.
Ciekawe czy lokalny PSR dostał jakieś wytyczne... Albo czy w ogóle wie o sprawie ;D
Bo np. że na terenie rezerwatu ornitologicznego na Jeziorsku zmieniły się zasady wędkowania dowiedzieli się kiedyś pośrednio ode mnie :facepalm:
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 502
  • Reputacja: 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4594 dnia: 27.09.2022, 11:52 »
Najlepsze wyjście to podzwonić i sprawdzić czy możesz łowić z aktualnymi opłatami. Jeśli nie to gdzie można kupić.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4595 dnia: 27.09.2022, 12:37 »
Przypomina mi się sytuacja z covid, gdzie rząd zakazał wychodzenia z domu :facepalm:
PZW skopiowało i wkleiło rozporządzenie i nie napisali nic od siebie wprost, że nie można wędkować.
A jak było to każdy wie, wszystko bez podstawy prawnej.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4596 dnia: 27.09.2022, 13:29 »
Ale mnie zdziwiliście. Jestem z Ostrowa i nic mi o tym nie wiadomo...Zero informacji a pozwolenie kupowałem w końcu w PZW i nic na ten temat nie pisali.  Na kłusola nie wyszedłem bo nie byłem łowić od trzech tygodni co nie zmienia faktu, że zobaczymy co będzie. Jak przeprowadzą te swoje badania to może się okazać, że do dużych zbiorników zaporowych takich jak Szałe trzeba będzie wpuścić 50 ton dorosłych osobników to wtedy albo zmienią ustawę albo jednak cofną swoje decyzje :-) W zasadzie to co jeden z kolegów napisał wcześniej PZW Kalisz traci sens istnienia.

Polskie Wody raczej nie będą robić problemów tutaj, jak już to od nowego roku. Wędkarze opłacają składki na rok a dzierżawy podpisywane są w różnych terminach. Poza tym oni chcą przejąć ludzi od PZW a nie z nimi walczyć :)
Lucjan

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 009
  • Reputacja: 475
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4597 dnia: 27.09.2022, 13:47 »
Gdyby nie chcieli robić problemów to wyraźnie napisaliby to w komunikacie.
A jest wyraźnie inaczej.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 231
  • Reputacja: 895
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4598 dnia: 27.09.2022, 17:32 »
Dziś w TVP 1 o godz 21
Będzie program o PZW.
Maciek

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4599 dnia: 27.09.2022, 20:43 »
Na stronie PZW Kalisz można zobaczyć odpowiedź okręgu do wód polskich .
Eryk :-)

Offline ErykS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jarocin
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4600 dnia: 27.09.2022, 21:07 »
[quote author=Jareek link=topic=7798.msg596896#msg596896 date=16

Polskie Wody raczej nie będą robić problemów tutaj, jak już to od nowego roku. Wędkarze opłacają składki na rok a dzierżawy podpisywane są w różnych terminach. Poza tym oni chcą przejąć ludzi od PZW a nie z nimi walczyć :)


Z tego co ludzie piszą na FB to PSR wystawia mandaty łowiacym więc raczej chcą robić problemy
Eryk :-)

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4601 dnia: 27.09.2022, 21:19 »
Dla mnie to niech to pzw zostanie u władzy w tym roku pięknie połowiłem gdzie każdy tylko narzeka :)
C&R

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 698
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4602 dnia: 28.09.2022, 07:58 »
Dla mnie to niech to pzw zostanie u władzy w tym roku pięknie połowiłem gdzie każdy tylko narzeka :)

Ale jak PW przejmą wody to już nie połowisz? Ryba się obrazi na wędkarza? :P 8)

To co trzeba rozumieć, to że wybór pomiędzy PZW a PW to wybór między dżumą a cholerą. Ci pierwsi ti związek dla działaczy, gdzie nie dba się o wędkarza, gdzie włodarze prowadzą jako ZG działalność gospodarczą łupiąc wody Mazur i Suwalszczyzny, wyławiając ryby wędkarzom, do tego mają swoje siano na to co im się 'należy'. Robią ustawki i niszczą tych co chcą normalności a przede wszystkim działają. Uderzanie w no kill to już szczególna głupota i objawy nieudacznictwa i krótkowzroczności. Polskie Wody znów to politycznie zarządzana instytucja, która wychodzi do wędkarzy z populizmem, myśląc, że to idioci (niektórzy łykają te narrację). Nie mają kasy ani środków aby coś naprawiać, chcą po prostu większej kasy od wędkarzy. Jedyna różnica mocno na plus jest taka, że nie chcą rybactwa za wszelką cenę jak PZW. Dlatego, że nie prowadzą tu żadnej działalności jak ZG PZW :)

Wędkarze niestety nie dorośli, nie rozumieją, że zamiast walczyć między sobą o to czy powinien być no kill czy też nie, ot kto lepszy, PZW czy PW i tak dalej, powinni grać na siebie, i zmuszać zarówno jednych i drugich aby 'dali więcej'. ZG PZW powinien zapowiedzieć reformy, zaś PW zmianę prawa, inwestycje w wody. Ale tego nie ma, jest za to wzajemne okładanie się pałami na forach, grupach, w komentarzach. Podzieleni nie potrafimy niczego wywalczyć.

Dlatego tu nie chodzi o to kto jest lepszy, bo jak pisałem, to wybór między dżumą a cholerą. Bo skandalem jest aby rok w rok polskie rzeki, jeziora i inne zbiorniki były coraz słabsze, a jak są wyjątki to tylko potwierdzają tę regułę.
Lucjan

Offline TOmaSZ93

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podkarpacie
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4603 dnia: 28.09.2022, 12:35 »
To jeszcze raz napiszę że byłem za WP ale po tym roku zmieniłem zdanie bo ryba jest a wszystkiemu winni są wędkarze. Znam przypadki że jest zakaz zabierania amura a strasi panowie i tak pałują gdzie jest straż w tym momencie? Nie ma. Kolejna historia goście łowią karpie w zamrazarkach maja pełno to rozdają znajomym... Niestety ręce opadają i nie że zmyślam tak sie dzieje na zbiorniku którym dość często łowie.Taka patologia jest pewnie w całej Polsce. Ja w tym roku kontroli nie miałem ani razu i to najbardziej mnie dobija... Oczywiście jak ktoś weźmie jedną rybe na rok to nie mam nic przeciwko żeby ktoś mi nie napisał zaraz że jestem jakiś nawiedzony.
C&R

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 021
  • Reputacja: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PZW - czy to normalne...
« Odpowiedź #4604 dnia: 28.09.2022, 12:42 »
Pany a wiadomo jak wyglądają ceny ryb w porównaniu do zeszłego roku? Podobno podrożało przez inflację, ale jak to realnie wygląda np. za kilogram karpia handlówki?
Ciekawy jestem, bo wygląda na to, że zarybienia będą dużo słabsze, a patrząc na bezrybne wody PZW to w przyszłym roku będzie bardzo słabo.
Już w tym roku u mnie nad łowiskiem od maja nikt nie chodził na ryby, bo była studnia. Ale też trza pamiętać o paliwie, które było po 8 zł, więc w sumie nikomu się nie opłacało jechać 30 km.