Autor Wątek: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?  (Przeczytany 71489 razy)

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #75 dnia: 27.09.2015, 20:37 »
Niestety,nie tylko Ty tak masz
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Ścigacz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 594
  • Reputacja: 139
  • Płeć: Mężczyzna
  • No fish no fun :)
  • Lokalizacja: Tuszyn
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #76 dnia: 27.09.2015, 20:56 »
Jeśli chcesz aby nie spadał to zamiast wody daj galaretkę lub żelatynę i po przygotowaniu wsyp go do małego woreczka i szczelnie zakreć. Następnie wsadź go do lodówki np: na noc aby się ściągnął. Spadać juz nie będzie i wytrzyma dłużej niż zwykły :)

Offline dysks

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków Łomża
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #77 dnia: 27.09.2015, 21:32 »
Mogli dać ciut bardziej gumowatą konsystencję. Żeby lepiej tonął przy donęcaniu opruszam go argilą, ale to zawsze dodatkowa zabawa: pompowanie, żelatyna, dochodzenie, opruszanie😄 nie takie miałem wyobrażenie. Nie wiecie jakie są expandery innych firm? Trochę się zraziłem i nie chce ryzykować następnych produktów.
Spróbuję nad wodą wsadzić go w wiekszą gumkę podczepianą do haczyka z jednoczesnym przebiciem przez haczyk z grubszego drutu.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 520
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #78 dnia: 27.09.2015, 21:36 »
Czytam to i czytam... i tak się zastanawiam, po kiego ta zabawa? Nie lepiej kupić miękki pellet?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #79 dnia: 28.09.2015, 11:30 »
Napaliłam sie filmem o expanderach i kupiłem sobie paczkę DB smak kryla. Ogólnie wyniki na drobnicy niezłe, ale za długo nie chce sie to trzymać haczyka - można osiwieć. Jak trochę przeschnie po napompowaniu, to zaczyna pływać. Jak przemoczę to spada podczas rzutu. Napompuję dipem to zostaje twardy. Macie podobne doświadczenia czy trafiłem jakąś ferelną partie?

Ekspander to przynęta do tyczki. Frustrująca, bo spada łatwo z haka. Jeżeli go podsuszysz to pływa, ale przez moment, zaczyna po chwili tonąć. Przy łowieniu tyczką lub wagglerem uważam to za dużą zaletę, gdyż opóźnianie opadu jest jak najbardziej wskazane, rozkładem śrucin można sobie pomóc. Jednak co istotne - ekspander to przynęta pomyślana o komercjach, zwłaszcza pod karpia i leszcza, które pozytywnie reagują na nęcenie z kubka.
W polskich warunkach trzeba ekspandery podsuszyć, aby były bardziej trwałe i mogły przetrwać atak mniejszych ryb, zwłaszcza gdy łowimy na wodach PZW. Jeżeli jednak coś nie wychodzi - lepiej kupować pellet haczykowy gotowy, który poddany został już obróbce (to też ekspander). Niektóre nawet daje się zakładać na włos.  Nie polecam go do gruntu absolutnie, lepiej sprawdzi się zwykły pellet z dziurką lub taki zamocowany za pomocą gumki...

Dysks, spróbuj sobie zrobić partię ekspanderów, którą zadipujesz i podsuszysz na przykład, uzyskując mocną przynętę. Zamroź je sobie poporcjowane i odmrażaj na dana sesję. Wtedy mniej pracy trzeba wkładać we wszystko, zaś daną partię z zamrażarki wystarczy podsuszyć kilka minut pod lampa i można łowić. Dodanie Goo i podsuszenie sprawia, że mamy ekspander smużący. To działa rewelacyjnie (ale nie zawsze). Sam ten pellet robiony na szybko na łowisku, to opcja tylko i wyłącznie do tyczki i komercji raczej.
Lucjan

Offline dysks

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków Łomża
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #80 dnia: 28.09.2015, 13:53 »
Dzięki za rady. Mogę dodać, że testowałem go od połowy sezonu na różnych wodach stojących z różnym skutkiem. Nie przebił sprawdzonych klasyków z konkretnej wody. Na karasiowym słodkie ciasto drożdżowe dawało efekty, expander poległ. Na starorzeczu przy brzegu krąpie i leszczyki brały na niego dwa razy lepiej niż na coś innego. Jednak na tym samym starorzeczu, ze środka, mimo kilkudniowego podawania i ostro bąblujących ryb, nic nie złowił(podobnie biały i czerwony). Zmiana na kukurydzę ostatniego dnia łowienia rozwiązywała worek z leszczami. Na trudnym stawie z źadkimi karpiami mimo obecności ryb ciężko było o cokolwiek na cokolwiek wiec ciężko wyciągnąć jakieś wnioski(choć tu łowiłem nim najdłużej). Podsumowując - przynęta jedna z wielu do wypróbowania. Przypomina miękkie ciasto z aromatem i taką ma skuteczność - całkiem całkiem.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 700
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #81 dnia: 28.09.2015, 14:09 »
Chciałbym tylko dodać, że efektywność tutaj wiąże się też ze sposobem nęcenia. Bez nęcenia mało i często pelletami 2,3,4,6 mm typu carp lub feed, sam ekspander się nie będzie dobrze sprawdzał, chyba, że smużący lub o wybitnie 'dobrym' zapachu. Ale podobnie jest z białymi - nie nęcąc nimi efekty są mizerne. Rybę trzeba wprowadzić w amok żerowania...
Ot, taka mała uwaga... :)
Lucjan

Offline dysks

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków Łomża
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #82 dnia: 28.09.2015, 14:40 »
Śmiać mi się zachciało jak to przeczytałem :D Bo jak testowałem tę przynętę to w głowie sobie powtarzałem: "mało często, mało często...Luk" i tak robiłem. Donęcałem jeszcze małym paletem lorpio, który zaczepiałem czasami na gumce. Niestety chyba tamte leszcze bały się nowości. Podobnie było z karasiami. Expander i biały z procy-"mało często, mało często", a miejscowi i tak katowali rybę słodką bułką. Może rzucałem trochę dalej od innych, ale woda wszędzie miała 70 cm.
Czuję jednak w kościach, że moje karpie mogą chętniej pobierać go od paletu - mocniejszy aromat porowatej struktury i miękka konsystencja, mi osobiście wygląda na bardziej zjadliwy. Przekonam się w przyszłym sezonie.

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #83 dnia: 06.10.2015, 12:13 »
ROBIN RED :D

Offline yarousseau

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 434
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #84 dnia: 06.10.2015, 14:31 »
Mi ostatnio na komercji sprawdziły się krylowe dumbellsy 8 i 10mm i pellet czosnkowy z Sonubaits. Robin Red z DB i pikantna kiebla z Sonubaits (8mm) to też od jakiegoś czasu u mnie podstawa do method feedera. 
yarousseau
Mazovia Fishing Team
https://www.facebook.com/mazoviaft/

Offline David89

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kujawy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #85 dnia: 10.10.2015, 02:02 »
Panowie, ostatnio zakupiłem pellet pływający o zapachu czosnku i łososia trout pellet  z DB stosował ktoś z was ;)? Zapach i kolor ma ciekawy ;) W niedziele go pierwszy raz wytestuje zobaczymy jak się spisze ;)

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 856
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #86 dnia: 14.10.2015, 22:10 »
ROBIN RED :D


Ten pellet to właściwie jaki ma zapach? Wymieniłem się i w zamian ten właśnie dostałem.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #87 dnia: 15.10.2015, 06:08 »
Ten pellet jest posypany ostrymi przyprawami cos na wzór pikantnej kielby
Krzysztof

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #88 dnia: 15.10.2015, 07:27 »
Wg mnie to bardziej jedzie papryką i ptasim żarciem.

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dynamite Baits - jakie przynęty polecacie?
« Odpowiedź #89 dnia: 17.10.2015, 15:56 »
A i pikantny jest w smaku