Autor Wątek: Jak zwiększyć zasięg i prędkość internetu?  (Przeczytany 2187 razy)

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Jak zwiększyć zasięg i prędkość internetu?
« Odpowiedź #15 dnia: 10.07.2020, 21:03 »
Chodzi tutaj o to ze zanim wydasz kaskę na sprzęt po testował bym zasięgi częstotliwości jaka sieć itd.. Weź pod uwagę że każdy wiatr a raczej ruszone korony drzew będą osłabiały sygnał żebyś miał nawet 25 dBi to i tak mogą być zrywy sygnału ja wypadłem z tematu już kilka lat temu ale bawiłem się sieciami swego czasu.
Antena kierunkowa najlepiej wysoko  i sztywno ustawiona na BTS, dobór częstotliwości obsługi BTS bo inny zakres i tak cię nie będzie interesował chyba ze zmienisz BTS oraz jaka sieć jest tam najsilniejsza. Może się okazać z racji odległości ze wcale antena nie musi być taka droga kwestia jej położenia. W temacie wcześniej masz napisane na jakich częstotliwościach chodzą jak sprawdzić za pomocą jakich programików itd..     

Żeby ci ułatwić sprawę

...

Kolega dobrze radzi. U brata najpierw testowaliśmy jaka sieć jest najlepiej widoczna oraz z jakimi nadajnikami się łączy. Skończyło się zamontowaniem anteny na 2,5 metrowym maszcie i skierowaniem na nadajnik, który był dalej o 1 km, ale nie był zasłonięty wzniesieniem.
Pozdrawiam
Mirek