Autor Wątek: Fora, strony itp. anglojęzyczne  (Przeczytany 168527 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 752
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Odpowiedź #510 dnia: 30.04.2024, 18:53 »



Dostałem wczoraj informację, że magazyn IYCF, czyli Improve Your Coarse Fishing, ukaże się po raz ostatni w maju. Bauer Media podjęło decyzję, że nie będą dłużej wydawać miesięcznika :( Przykre to, bo to kolejna gazeta wędkarska, które znika z rynku, co pokazuje jak wędkarstwo się zwija i kurczy. Prognozy są kiepskie...
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Odpowiedź #511 dnia: 01.05.2024, 14:47 »
Przykre to, bo to kolejna gazeta wędkarska, które znika z rynku, co pokazuje jak wędkarstwo się zwija i kurczy. Prognozy są kiepskie...

To już piąte brytyjskie czasopismo ze spławikowo-gruntowego zakresu, które padło za czasów SiG ("Coarse Fishing Today", "Coarse Fishing Answers", "Improve Your Coarse Fishing", "Pole Fishing", "Angler's Mail"). Do tego dochodzi oczywiście kilka czasopism rodzimych.

Trzeba chyba założyć wędkarski odpowiednik organizacji https://www.facebook.com/ostatniepokoleniepl/ :)


Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 515
  • Reputacja: 200
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Odpowiedź #512 dnia: 01.05.2024, 18:05 »
Świat przenosi się do internetu. W ciągu kilku minut można znaleźć dowolną informację, nie trzeba chodzić do biblioteki, szukać po książkach w domu ani kupować czasopism. Pamiętam jak przeczytałem w WP o kulkach proteinowych a później kilka lat gromadziłem wiedzę którą teraz mogę znaleźć w 5 min. Niewiele o nich wiem bo nie używam i dlatego tylko tyle mi zajmie :P

Sklepy upadają bo w internecie można kupić taniej, z dowolnego miejsca w dogodnym momencie. Z tego co mi wiadomo to był główny powód dla którego upadł lokalny sklep Luka i 14 osób straciło pracę.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Odpowiedź #513 dnia: 07.05.2024, 07:42 »
Standardowy dostęp do "Angling Times" z tego tygodnia:

https://pdfmagazines.club/fishing/486784-angling-times-issue-3669-may-7-2024.html

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 752
  • Reputacja: 1988
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Odpowiedź #514 dnia: 08.05.2024, 08:31 »

Sklepy upadają bo w internecie można kupić taniej, z dowolnego miejsca w dogodnym momencie. Z tego co mi wiadomo to był główny powód dla którego upadł lokalny sklep Luka i 14 osób straciło pracę.

To nie tak. Oczywiście, że zakupy przez internet mają miejsce, jednak wielu rzeczy wcale nie kupisz taniej, bo sprzedawcami są same sklepy. Do tego masa ludzi woli dotknąć sprzętu, sprawdzić go, a nie kupować na ślepo. W UK wcale nie ma wiele sklepów, mających internetową szeroką ofertę. Lider - Angling Direct ma tylko część tejże oferty, i często wielu rzeczy nie mają. W przypadku Future Fishing, to problemem tego miejsca była dziwna polityka właścicieli, którzy wchodzili we wszystko co mogli, od produkcji kulek (zainwestowali w to dziesiątki tysięcy funtów) po sprzedaż łodzi, nie mając za to dobrej strony internetowej, która wręcz zniechęcała do jakichkolwiek zakupów. Otwarcie rzek - 16 czerwca, a oni nie mają kulek lub wszystko im zeszło. Ja na ten przykład zdecydowałem się na firmowe, bo chciałem takich, które można kupić w każdym okresie. No i sama obsługa była straszna. Wchodzisz do sklepu - czterech sprzedawców gada przy kasach, wracasz po 10 minutach z towarem - zostaje jeden, i tworzy się kolejka w której trzeba stać z 5 minut, bo reszta się wypuliła. Mieli też spore braki w pewnych kwestiach, na przykład przez kilka miesięcy nie mieli koszyków Prestona, tych podstawowych. To proste, nie mają, jadę do AD. Przez ostatni rok wolałem jechać do AD w Lincoln, bo obsługa była miła, szybka, i mieli towar na półkach.

Ogólnie jednak sklepy wędkarskie mają ten problem, że przez 4-5 miesięcy mają gorszy okres, gdzie ludzie mniej kupują. Dlatego muszą generować spore przychody w pozostałych miesiącach, do tego dobra strona internetowa jest tu podstawą. A Future Fishing doskonale sobie radził w mediach społecznościowych, informował o nowościach, promocjach, sami pokazywali jakie są dane kije, kręcioły, jakie mają cechy, parametry itp. Co z tego, skoro strona WWW zniechęcała do kupowania czegokolwiek.
Lucjan

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 1131
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Fora, strony itp. anglojęzyczne
« Odpowiedź #516 dnia: 14.05.2024, 12:59 »
Standardowy dostęp do "Angling Times" z tego tygodnia:

https://downmagaz.net/fishing_magazine_hunting/399099-angling-times-05142024.html